Közbeszerzés, vis maior


jurista # 2011.10.03. 12:09

Köszönöm KBS, igyekszem. :)

Én is azon a tájékon keresgéltem, csak hát mi van, ha a mi közszolgáltatónk nem a víz-energia-közlekedés-posta területeken szolgáltat?

Kedves Belle, nyilván csak akkor merül fel a kérdés, ha beszerzés szükséges. :) Vis maior miatt szükséges és sürgős (ergo nincs idő lefolytatni a közbeszerzési eljárást).

belle # 2011.10.03. 09:57

szerintem semmi összefüggés nincs a kettő között. A kérdésre a válasz: nincs.
Szükséges-e a beszerzés vagy sem?
Ha szükséges és eléri az értékhatárt akkor közbeszerzés. Ha a vis maior miatt már nem szükséges a beszerzés, akkor el lehet állni tőle (az egész beszerzéstől nem a közbeszerzéstől). (közbeszerzési tervet módosítani kell és indokolni a módosítás okát)
Másnak mi a véleménye?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.03. 09:53

De makacs vagy. :)
Esetleg a 175. §. De szerintem itt inkább csak a hirdetmény mellőzésére van mód.

jurista # 2011.10.03. 09:06

Senki, semmit?

jurista # 2011.10.01. 18:57

Tudom, hogy hétvége van, de mégis...valaki?

jurista # 2011.09.30. 14:54

Kedves kollégák,

abban kérném a közbeszerzéshez nálam jobban konyítók segítségét, hogy kiderítsem: van-e lehetőség a közbeszerzési eljárás lefolytatása alóli mentesülésre vis maior-ra tekintettel? (én nem találtam erre semmit a Kbt.-ben...) Tegyük fel, hogy ráadásul egy közszolgáltatóról van szó, és a közszolgáltatás ellátásában akadályozza egy vis maior kategóriájú esemény. Ilyen esetben van-e lehetősége a szükséges beszerzést közbeszerzési eljárás nélkül megvalósítani?

Köszönöm!