Zugírászat micsoda?


wers # 2018.10.07. 13:51

Vadsuhanc# Jelentem! 2018.10.07. 15:19
Most már én is kíváncsi vagyok drmosza:-)

nem vagy egyedül

wers # 2018.10.07. 13:21

Na, rendesen beleoffolok de előbányásztam

wers # 2012.02.13. 13:12
lenne egy kérdésem, nem találtam megfelelő topikot, ezért itt teszem fel.
Reggel hallottam a rádióban, hogy magyar műholdat állítanak pályára, amihez gratulálok, de van egy kis gondom, az én kiskutyusomról nevezték el (maszat). Kérhetek a névhasználatért némi pénzt? És kitől?

ius latratus # e-mail 2012.02.13. 13:18
Nem. Ezt buktad.
Ugyanis az nem maszat, hanem Masat-1.
:)
(jó nagy kutya lehet, az enyém neve Adolf, lehet tippelni a fajtára...:))

ius latratus # e-mail 2012.02.13. 13:20
he-he, azon gondolkoztam, hogy az a műhold sem sokkal nagyobb, mint a te Maszatod. Még lehet hogy kisebb...

wers # 2012.02.13. 13:28
Ez egy fél éves ugribugri, anyja tacsi, apja ismeretlen, befogadtuk a nagy németjuhász mellé, elég jól néznek ki egymás mellett. Főkét négy hetes korában. A nagykutyusnak a feje is kétszer akkora volt mint az egész kutya.
Pedig hogy reménykedtem, hogy kutyusom pénzt hoz a házhoz, nem csak visz.

wers # 2012.02.13. 13:31
„az enyém neve Adolf, lehet tippelni a fajtára...:))”
Vagy, mint az enyém, vagy Roti, vagy Dobi. Úgy tűnik, kutyában hasonló az ízlésünk.

ius latratus # e-mail 2012.02.13. 13:52
wers
Nyertél.
Dobermann.

wers # 2012.02.13. 15:07
Régebben nekem is volt Dobermannom. Nagy kópé volt, rengeteg színészi tehetséggel. Az éhező kutya volt a legnagyobb szerepe, minden nap gyakorolt rá.
Bár abban Maszat is jó.

ius latratus # e-mail 2012.02.13. 15:48
wers
5 éve hal éhen az enyém is, de a tálból a tápot semmi perc alatt borítja szét a kennelében, ha éppen olyanja van.
S elég sokszor van olyanja. Öntudatos, hisztis fajta.
Tanítani? Ha kedve van (!), akkor engedelmes, de ha nincs, akkor egészen egyszerűen -már bocsánat- szarik rá, hogy éppen mit mondok.
Szeretjük, szép, a maga módján intelligens, de ha elmegyünk itthonról, s kint hagyjuk...
Gondolom, ismerős a helyzet.
Őrültté válik, szerintem van egy másik énje, amelyik előző életében Black Sabbath koncerteken pogózott.
Néha meg akarom ölni, néha meg azon filózom, hogy szegény, mindjárt vége. (közismerten nem túl hosszú életűek)

Vadsuhanc # 2018.10.07. 13:19

Most már én is kíváncsi vagyok drmosza:-)

wers # 2018.10.07. 12:52

A Black Sabbath-ot wers írta, nem én.

Én írtam talán félreérthetően, ... muszáj vissza kotornom? Ius, jó pár éve te említette, akkor még élt dobija, Adolf.

wers # 2018.10.06. 17:38

Majd még próbálkozom, sajnos nem hallom. De nem adom fel

ius latratus # 2018.10.06. 15:56

wers

Persze. S csak hogy a nagybetűs Heavy Metal felé vigyelek, hallgasd meg a Manowar Nessun dorma c. számát. YouTube.
Nem viccelek.

Nem, engem meg nem kell meggyőznöd sem Mozart, sem Wagner műveiről. Ez utóbbi egyéb, itt nem részletezhető okok miatt is érdemes a figyelemre...
:)

Egyébként a Rock örök és elpusztíthatatlan, mindhalálig rock'n roll, és jeeeeeee!!!! És jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek rockerek...!!!

drmosza

A Black Sabbath-ot wers írta, nem én.

wers # 2018.10.06. 15:42

Nem ismerhetted.” megismerhetjük?

Off? Hát, akárhogy is nézem, nekem azért úgy Mozart C-dur zongoraversenye van a top 10-ben, bár nagyon szeretem autentikus népzenéket is.

wers # 2018.10.06. 12:49

Kissé ördögi énnel.” most kaptam új seprűt a páromtól, nehogy megfosszatok a boszi címtől

ius latratus, ha jól emlékszem Blac Sabbath? Vigyed a páromat, tombolhattok. :))

ius latratus # 2018.10.06. 07:39

Ismerhettem?

Dr.Attika # 2018.10.05. 20:15

Az Isten megteremtette többek között az ügyvédeket és a jogtanácsosokat. Az ember ezen év január elsejétől őket egy Kamarában egyesítette. Mind kettőre már szinte ugyanazon törvényi, etikai , fegyelmi szabályozás vonatkozik. Miért is kellene hagyni, hogy valaki- megszerzett jogi végzettséggel is- ugyanezen tevékenységet folytathassa mint egyéni vállalkozó. Felelősség biztosítás nélkül és minden nemű kamarai kontroll nélkül.
A kérdező tevékenysége kb. a következő vicc szerinti lenne:
Liba tenyésztő megkeresi a rabbit: Rabelében 10 ezer libám van, pusztulnak a libáim, mit tegyek? Adjál nekik több árpát. Megint pusztulnak a libái. Visszamegy a rabbihoz. A rabbi mondja, hogy adjál zabot. Megint pusztulnak a libák. Tenyésztő visszamegy.Rabbi: adjál kukoricát. Az összes liba elpusztul. Visszamegy a rabbihoz. rabelében az összes libám elpusztult a tanácsaid ellenére. Erre a rabbi: Kár , pedig még lett volna több tanácsom.

ius latratus # 2018.10.05. 19:09

Nocsak-nocsak!!!
Na, erre mennyi lehetett az esély? Hogy a jogifórum, meg a jogászok, erre a Pokoli Színjáték egy jeles darabját folytatja itt nekem valaki.

Ejjh', ezért is jó, hogy maradtam örök lázadó. Remélem.
Azt hiszem.
Vagy mi.

:)

ius latratus # 2018.10.05. 18:52

Hát ez az.
De ezek után adott a feladat.
Lehet tanulni, s megnyílik a pálya.

Amúgy meg igen, ez egy értelmes társaság. Kissé ördögi énnel.
Mindenkinél.
Mikor leül az ördög az orgoná...ööö...akarom mondani a gép elé, akkor nehéz visszafogni, mi?

:))

Grave7 # 2018.10.05. 15:11

@Annikó: Megkaptad korábban, többektől is a választ.
A válasz lényege valószínűleg az egyéni vállalkozói tevékenység és a munkaviszony elhatárolásában rejlik, de ez sikeres munkajogi szigorlat után egyszerű, ugye?

Kérdésed volt:
Azt nem értem, hogy miért lehet cégeknél munkaviszonyban akár jogász végzettség nélkül is szerződéstervezeteket készíteni, tárgyalni, de egyéni vállalkozó már erre nem jogosult, csak ügyvéd?

wers # 2018.10.05. 15:09

Bocsi dr Attika, igen tőled még részletesebben. De egyik sem tetszik neki.

Dr.Attika # 2018.10.05. 14:00

Tőlem is megkapta a választ a TEAOR beidézésével, annak tartalmával. Egyéni vállalkozó jogszerűen nem végezhet jogi szolgáltatást.

wers # 2018.10.05. 13:56

10.03 12 óra 40 perckor megkaptad a választ KBS-től. Hogy ez neked nem tetszik nem az ő hibája.

Annikó # 2018.10.05. 13:41

Kedves Kollegák! Köszönöm a válaszokat. Mondjuk kicsit csalódott vagyok, mert bár felpezsdült az élet, de valódi magyarázatot nem kaptam a kérdésemre, csak lekicsinylő megjegyzéseket....azt gondoltam, hogy ez egy értelmes társaság és a fórum célja, hogy segítsünk egymásnak. köszi azért, további szép napot!

wers # 2018.10.04. 18:26

(trombita, harsona, tenorkürt, tuba, zongora, basszusgitár, harmónika, és saját dalokat is írok, énekelek 2007 óta)
Ok, ének. És tánc?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.04. 17:06

LL.M. címem is van.

Amway? :D

wers # 2018.10.04. 12:04

:) remélem némelyek nem azt hiszik, hogy az fertőző.

wers # 2018.10.04. 09:43

Már írtam mosza, nem az számít.
A lenti kérdező lehet, hogy nappalin végezte, de ennyit sem tanult meg, és nem érti. Szerinted?

Kicsit off, de volt kezecskében egy olyan gépjármű tulajdonjog átruházási kísérlet, ahol a zöldséges Tomi segített. Szerintem a hentessel jobban járt volna.

wers # 2018.10.04. 07:24

én is levelezős voltam, bár ez a szó olyan degradáló

Na persze, munka mellett felsőbb iskolákat végezni degradáló? Kívánom annak, aki ezt nem elismeri, hanem lenézi. Egyébként az eredmény a fontos. Szerintem.

ius latratus # 2018.10.03. 17:54

Attika

A Szentkorona-tan inkább alkotmányjogi, bírósági jogi mint magyar jogtörténeti anyag.

Ja. Ez Miskolcon a magyar állam és jogtörténet stúdium, míg pl. Debrecenben magyar alkotmánytörténet volt. Teljes átfedés, teljes kreditelismeréssel.
Tehát nem hibáztam olyan nagyot.

;)

Dr.Attika # 2018.10.03. 17:09

A Szentkorona-tan inkább alkotmányjogi, bírósági jogi mint magyar jogtörténeti anyag. Annyit minden jogász tanult, hogy a bíróságok a második világégés előtt az ítéleteiket a "Szentkorona nevében" hozták és nem a saját nevükben mint most. Ez adott a bírósági ítéleteknek legitimációt.

ius latratus # 2018.10.03. 16:54

Egy ismerősöm fia most végzi, 3.féléves - tehát túl van a magyar jogtörin -, ELTE szintén, rákerdeztem, nem is értette miről van szó.

A teljes igazság az, hogy én levelezős voltam, ott talán érthető, hogy alig-alig volt erről valami. Miskolc.

Sherlock nappalis volt, tehát simán tárgyalhatták hetekig, így - utólag elismerem - túl hamar alkottam véleményt.

Bocsánat.