autópálya matrica - büntetés


csoki5 # 2014.03.04. 16:29

Üdv! A mai nap folyamán 70-es sebességkorlátozásnál kb 80 km/h-val bemértek Ausztriában. A magyarországi címemre, kb hány nap amíg megérkezik a bírság, illetve körülbelül milyen összegre számíthatok? Válaszukat köszönöm előre is!!!

karak90 # 2013.09.05. 06:18

Üdvözlet. Érdeklődnék hogy tegnap azaz 2013 09 03.-án mentem az M1-es autópályán és a 10 napos matricám meg 2013 09 02.-én 23:59-kor lejárt. Körülbelül 100 kilométert mentem mire észrevettem de addig vagy 4 ellenörző kocsin is keresztül mentem. Amikor észrevettem hogy nem érvényes azonnal megálltam a benzinkúton és vettem 10 napos pálya matricát. Kérdésem az lenne hogy ha még aznap megvettem a matricát akkor is pótdíjat kell fizetnem ? A másik kérdésem meg az lenne hogy 4 ellenőrző kocsin keresztül mentem és ha kell pótdijat fizetnem akkor 4-szer is kell vagy csak 1- szer ?

Mihály1985 # 2013.08.19. 11:55

Üdv. Ausztriában az e4 es autópályán nem vettünk matricát. Van -e rá lehetőség ezt gyorsan pótolni, ha igen mennyi időn belül lehetséges. Legyen szíves megválaszolni ezt a kérdésemet.
Hogy ha nem akkor mennyi lesz a büntetés mikor érkezik meg, és hol tudom be fizetni.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat. További szép napot.

gerbera317 # 2013.05.17. 22:38
lukatsne # 2013.05.16. 16:58

Kérem, válaszoljon Valaki arra a kérdésemre, hogy ha eladom az autómat, melyre 2013-ra vásároltam éves matricát, van e módom azt átíratni az új autómra? Ha igen, mi az ügyintézés módja. Köszönettel

pimpesz # 2013.04.29. 15:03

Az első felszólítást sima levélként küldték nem ajánlva. Ez lemaradt az előző üzenetből.

Kenderice # 2013.04.29. 13:54

Nemleges bizonyítás nincs. Általában lehetetlen is.
Nekik kell bizonyítaniuk, hogy elküldték és te meg is kaptad.

pimpesz # 2013.04.29. 13:41

Üdvözlöm!
Következő problémával fordulok önökhöz. Nem volt matricám és használtam a pályát februárba 2 napot. Mai napon kaptam meg a büntetésről szóló levelet, mely levél állítólag a második felszólítás. Csakhogy én nem kaptam meg az elsőt. Szeretném befizetni a büntetést de nem a jogtalanul kicsalt 120.000 ft-ot. Mit tehetek? Az állítja, hogy kiküldte. A postán nyomozunk, hogy bizonyíthatom be,hogy nem kaptam meg az első levelet?

tothvili # 2013.02.08. 16:57

hajj:
Sajnos tévedtél a matrica megvásárlásakor.
Úgy tudom, hogy ezt nem fogadják el, még azt sem, ha csak egy karaktar tévedés van a rendszám beadásakor.
Méltányosságról nincs infóm...

Én hasonlóan jártam, igaz kisebb súlyú ügyben, másik zónára fizettem a parkolási díjat tévedésből. Kértem a méltányosságot, azt elutasították, pedig az időpont és a rendszám rendben volt.

Esetleg megpróbálhatod...

gerbera317 # 2013.02.05. 23:26

Tweety

Ez önmagában kevés. Fontos, hogy ha fizetési meghagyást hoz a postás, azt átvedd, elolvasd, és ellentmondással élj. Az azt követő perben pedig előadod, amit itt lejjebb is előadtál. Ne felejtsd el a bizonyítékokat megőrizni!

tothvili # 2013.01.24. 18:09

Szerintem nincs félnivalód, a tőled elvárható együttműködésnek eleget tettél.

Tweety29 # 2013.01.24. 14:03

Kedves Fórumozók!
Lízingelt autómat december 2-án reggel 8:45-perckor átadtam a banknak így úgy érzem ezzel Üzembentartói státuszom megszűnt. Fent említett gépjármű 2012.12.05-én autópályán matrica nélkül megbüntették, azóta tőlem kérnek közel 60.000 ft- os díjfizetést, arra hivatkozva hogy én vagyok a tulajdonos. Én úgy érzem nem én hibáztam aki bank tulajdonában lévő autót melyet még vissza is adtam én fizessem a büntetést, mikor üzembentartó sem vagyok. Erről szóló okmányt már többször mellékelve elküldtem az Autópálya felügyeletnek, ők azonban még mindig tőlem kéri az összeget. Nekem se jogosítványom, se autóm már nincs. Ez az autó régi kapcsolatból maradt rám. Kérem aki ért hozzá segítsen köteles vagyok egy olyan autó után fizetni ami már rég visszakerült a bank tulajdonába mikor ez a büntetés keletkezett? Nagyon köszönöm a gyors segítséget!!!

hajj # 2012.12.10. 14:06

Kedves jogászok!
A következő hülye dolog esett meg velem. Sajnos attól tartok, csak méltányosságot lehet kérnem, mondjatok valamit ti is: pénteken elutaztunk egy hétvégére, reggel a saját autóm indulás előtt beadta a kulcsot. Azóta is a házunk előtt áll (tudom bizonyítani, hogy rossz, hogy ott volt). Apám odaadta a kocsiját végül, azzal el tudtunk menni, de a nagy rohanásban, pánikban nem az ő, hanem, a saját autómra vettem mobilon matricát. Nyugodtan utaztunk ezzel oda és vissza. Persze megbüntettek odafelé és visszafelé is...miközben kifizettem egy matricát.
Kösz a segítséget.

soros4 # 2012.10.30. 17:02

Sziasztok!
Mai napon kapott a férjem Autópálya Kezelőtől 1 felszólító levelet.
Okt. közepén autózott az M1-en, a levél szerint nem vásárolt matricát, büntetés stb...
Azonnal előkerestük a hónapok óta rendben eltett szelvényeit, és megvan az aznapi is, 1 betű el van ütve az autó rendszámában!!! Szerintetek van esélyünk fellebbezni sikeresen? Bankkártyával fizetett, esetleg az is bizonyítékul szolgálhat...
Köszönöm előre is a válaszokat!

fridamaar # 2012.10.13. 17:00

Kedves Szakértők!

2011.aug. 30-án kaptam autópálya használatért bírságot. Az autóm nem nálam volt, 2011. augusztus 26-ától 2011. aug. 31-éig érvényes nemzetközi köröztetés alatt állt.

Én a dokumentumokat az autópálya kezelőnek bemutattam, ők erre részletfizetést adtak.

Ez esetben is köteles vagyok megfizetni a bírságot?

Köszönettel:
fridamaar

recnikol@freemail.hu # 2012.09.13. 13:44

Sziasztok!

Kaptam céges autót, korlátlan autópálya használattal. Mikor ma visszaadtam, megkérdezték,hogy használtam-e autópályát, és miért nem vettem rá "matricát", mivel ezen lejárt már....Mondanom sem kell, hogy igen, használtam a pályát, tudom, hogy ellenőrizték is a matricát, és senki nem szólt arról,h mielőtt használnám a pályát, fizessek. A cég azzal védte magát, hogy kaptam kártyát, azzal tudtam volna venni matricát. Honnan tudjam, hogy a "korlátlan autópálya használat" mit takar? Érvényes-e a matrica? Főleg,hogy ez céges autó, odaadják, hogy menj...mert mehetsz..ha fizetsz??? Erről nekik kellett volna gondoskodni, ha már kiadják. Most türelmetlenül "várom", hogy a cég rám veri-e a büntetést, ill. hogy mennyi lesz?

Rexor # 2012.08.17. 08:40

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, ha jófejek talán adnak részletfizetést, de ez abszolút rajtuk múlik.

tomcs # 2012.08.17. 07:11

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következő dologban:

  • Volt egy utam és abban a tudatban voltam hogy még van matricám, de lejárt és így közlekedtem még 3 egymást követő napon. Megkaptam a három bírságot de nem tudtam a zsebemből előhúzni a pénzt így sajnos kicsúsztam a 30 napos határidőből kemény 9 nappal mire ki bírtam fizetni mind a három bírságot.Május elején történt a befizetés mire most kaptam egy felszólítást hogy még fizessek be három emelt pótdíjat is mert kicsúsztam a határidőből.Ez rablás! Jól jönne egy kis segítség!
storm # 2012.08.14. 13:42

Cégünk egyik autójának vezetője nem vette észre, hogy elírás miatt helytelenül szerepelt a rendszám az autópálya-matricán. Emiatt 2 alkalommal is pótdíjat szabott ki az ÁAK. A pótdíjról szóló mindkét értesítést cégünk korábbi székhelyére küldték, ahonnan természetesen a küldemény visszaérkezett hozzájuk. Székhelyünk és telephelyünk módosítása mindenhova bejegyzésre került, kivéve ennek a kocsinak a forgalmiját...
Ma megkaptuk, immár tértivevényesen a fizetési felszólítást, ami természetesen a triplázott összegről szólt, mivel 30 napon túli.
Telefonos megkeresésemre az ügyintéző azt mondta, hogy nem lehet tenni semmit, a pótdíj előírást kézbesítettnek tekintik a ptk. szerint, a matrica módosítási határidő is eltelt a vélelem beállta miatt. Szerinte ez a levél kézbesített, ez ellen nem tehetünk semmit, fizessük be a pótdíjat.
A befizetést elvileg nem tudjuk kikerülni, hiszen nem szeretnénk végrehajtásos bejegyzést a cégkivonatunkba...
Kérdésem, hogy tudunk-e tenni valamit a bírság elengedéséért, illetve visszakövetelhetjük-e peres úton, van erre esélyünk? Minden tanácsot örömmel fogadok!

efi99 # 2012.08.02. 18:23

Csak amíg a portás, sofőr, takarító nem ad el semmit, a benzinkutas meg igen, jó lenne, ha tudná, mit.

gerbera317 # 2012.08.02. 13:47

Az autópályák, autóutak és főutak használatának díjárólszóló 36/2007. GKM rendelet 3. § (1) c) pontja szerint a heti jogosultság a vásárló által megjelölt kezdő napra és további 9 napra (összesen 10 egymást követő naptári napra) érvényes.

Ahogy cégeket megkeresve portással, sofőrrel és takarítóval nem tárgyalunk, ugyanúgy a benzinkutas sem a legmegfelelőbb médium az információ közvetítésére az ilyen perdöntő kérdésekben.

OPToTo # 2012.08.01. 17:46

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy a 07.20án napközben vásárolt matricám 07.29. 23:59ig volt érvényes. Én hajnal 2-3ig használtam az autópályát. Direkt meg is kérdeztem a kutast, mert még sosem használtam korábban. Azt hittem 240 óráig érvényes. Ebbe bele is fért volna.

Mi a teendő ilyenkor?

Tisztelettel: Solmosi Tamás

Kenderice # 2010.09.16. 18:49

Sajnos ebből a szempontból teljesen igazságtalan a díjfizetési rendszer.
A díjfizetés érvényessége a vásárlás napján kezdődik és (4 napos matrica esetében) a vásárlástól számított harmadik nap 24 óráig érvényes. Ha tehát este veszed meg a matricát, akkor gyakorlatilag csak 3 napig érvényes és ez a lehúzás benne. Akkor lenne igazságos, ha 96 órán keresztül lenne érvényes a négy napos.
Hiába aznap veszed meg a matricát, az csak a vásárlás ideje után érvényes, bár átböngészve az ÁAK honlapját ezt találtam (idézem):
"3.§ (1) b): 4 napos jogosultság: a vásárló által megjelölt kezdő napra és további 3 napra (összesen 4 egymást követő
naptári napra) kizárólag a - 6. § (1) bekezdés a) pontja szerinti - D1 díjkategóriába tartozó járművekre."
"(2) A jogosultság megvásárlása nem keletkeztet a vásárlást megelőző időpontra vonatkozó -
visszamenőleges - úthasználati jogosultságot."
Na ez a két pont tökéletes ellentmondásban van egymással.
A (2) bekezdést én úgy értelmezem, hogy a vásárlás ELŐTTI napra nem érvényes a matrica...

markfmx1 # 2010.07.14. 14:40

Sziasztok

Autópálya matricát vettünk, de a rendszám el lett írva. Természetesen megjött a bünti 30000Ft. Meg van számla rossz rendszámmal feltüntetve. Egy betű eltérés van "U" helyett "O" betűt írt a kasszás. Mi a tapasztalat ilyen esetben? Mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Márk

monalisa1 # 2010.05.26. 14:45

sosi

Az ügyfélszolgálatot nem érdekli mi okból matrica nélkül használtad a pályát - végül is saját kockázati döntésed volt.

"Mona"
laikus hozzászóló