elvett jogosítvány


Kisanna72 # 2023.07.12. 17:06

Szomorú örökös
Nem kaptam büntetőpontot.
Nem igazán értetted meg azt ami történt. De nem gond, kösz a semmit.

Szomorú örökös # 2023.07.12. 17:00

Kisanna72

Azonban véleményem szerint nem mindegy, hogy az elsőbbségre vonatkozó szabályok megszegésével
a közlekedés más résztvevőjét veszélybe sodrom vagy sem.

Nincs különbség. Megsértetted a stop tábla megállási kötelezettségét. Most erre nagyon harapnak országszerte, fogadd el!

Az esetemben ilyen nem történt, "csak" a tábla figyelmen kívül hagyásáért a jogsi elvételt túlzásnak érzem

A szabálysértési előadó meg nem. Mi több, ha jól sejtem, még kaptál 6 büntetőpontot is érte.
Ennek a háromszorosáért automatikusan bevonják egy kis időre a jogsidat.
Mi több, még akkor esetleg utánképzésen is muszáj lesz részt venned, ami nem két fillér.
Máskor jobban figyelj oda, ha vezetsz és ne utólag magyarázkodj szerintem.

a helyszínen intézkedő rendőrt kérdeztem a várható büntetésről, és ő azt mondta, ezért kb. 15 ezer.

Hát ezt bizony nagyon nem ő döntötte el, mert nem helyszíni bírságot kaptál. Nehéz ezt megérteni?

Kisanna72 # 2023.07.12. 16:42

Szomorú örökös.

Nem álltál meg, pedig kellett volna, igaz.
Nem írja felül, hogy jól belátható és nem jött semmi, ez is igaz.
Azonban véleményem szerint nem mindegy, hogy az elsőbbségre vonatkozó szabályok megszegésével a közlekedés más résztvevőjét veszélybe sodrom vagy sem. Az esetemben ilyen nem történt, "csak" a tábla figyelmen kívül hagyásáért a jogsi elvételt túlzásnak érzem. Annál is inkább, mivel a helyszínen intézkedő rendőrt kérdeztem a várható büntetésről, és ő azt mondta, ezért kb. 15 ezer. Hát nagyon nem annyi.

Szomorú örökös # 2023.07.12. 16:04

Kisanna72

Drónt nem tudom. Nem, nem álltam meg a kereszteződésben, mivel jól belátható, és nem jött semmi.

Szerintem a drón viszont nagy valószínűséggel látott téged.
Nem álltál meg, pedig kellett volna, ez egészen konkrétan a tábla jelentése.
Nem írja felül az, hogy „jól belátható és nem jött semmi”.
A 30 ezres bírság jogos, a 30 napos eltiltást meg hogy miért kaptad, azt nem tudom.
Vagy nem kerek és még mindig nem tudunk mindent, vagy elrettenteni akartak.

Kisanna72 # 2023.07.12. 14:54

"Ha ezt elmulasztod, akkor 30e a max bírság, ha veszélyeztetés nem valósul meg. "
Én is ezt hittem. De igen, úgy történt, ahogy leírtam, ezért döbbentem meg a határozaton.

Kisanna72 # 2023.07.12. 14:49

Drónt nem tudom. Nem, nem álltam meg a kereszteződésben, mivel jól belátható, és nem jött semmi. Kettesben mentem, nagyjából 5-10 lehetett, de ezt nem tudom pontosan. Ez egy főútra kikanyarodás volt, ahol lámpa engedi a forgalmat, és pont piros volt nekik, ezért nem álltam meg. A felelősségem nem vitatom, nem is vitattam a helyszínen sem, azonban túlzónak érzem azt, hogy első alkalommal ilyen büntetést kapjak egy olyan szabálysértésért, ami bár szabálysértés, de senkinek az életét vagy testi épségét nem veszélyeztette, senkit sem fékezésre, sem irányváltoztatásra nem kényszerített.

Szomorú örökös # 2023.07.12. 14:12

Kisanna72„Nem álltam meg a Stop tábla vonalában, hanem előbbre gurultam,
hogy kilássak, és mivel nem jött senki, kikanyarodtam. Pechemre ott állt a rendőr.

Meg szerintem ott volt a kereszteződés felett egy kamerás drón is, mostanában azzal rögzítik az ilyen szabálysértéseket.
Így te hiába állítasz bármit is, ott lesz a hatóság felvétele fentről a magasból és az mindent überel.
Szóval nem az alapján büntettek, hogy lent a rendőr mit látott vagy mit nem látott és hogy te mit állítottál.

gylab # 2023.07.12. 13:50

Valami nem kerek itt. A Stop tábla vonalában kizárólag vasútíátjáróban kell megállni. Ha van, akkor útburkolati jelnél, ha nincsen, akkor a kereszteződés vonalában. Ha ezt elmulasztod, akkor 30e a max bírság, ha veszélyeztetés nem valósul meg. Szerintem nem bontottad ki az igazság minden részletét.

gerilege # 2023.07.12. 13:39

A kereszteződés vonalában megálltál? Vagy egyáltalán megálltál valahol a manőver közben? Csak a stop vonalnál nem megállásért nemigen akarnák elvenni.

Kisanna72 # 2023.07.12. 08:30

Sziasztok!
Nem álltam meg a Stop tábla vonalában, hanem előbbre gurultam, hogy kilássak, és mivel nem jött senki, kikanyarodtam. Pechemre ott állt a rendőr. A helyszínen elismertem a hibámat, a rendőr azt mondta bírság lesz, valahol az alsó határ közelében, mert a közlekedési szabályok kisebb fokú megsértésének minősül és nem veszélyeztettem senkit, mert üres volt az út. Ehhez képest kijött egy 30 ezres pénzbírság határozat plusz 30 napra akarnak eltiltani a vezetéstől. A gond az, hogy egyrészt jelenleg álláskereső vagyok, semmilyen jövedelmem nincs, szóval már a 30 e is nagy érvágás, kölcsön kell majd kérnem, de a nagyobb baj, hogy a 80+ életkorú anyám ellátásához (orvos, bevásárlás, patika, posta, főzés, mosás stb.) hetente ingázok hozzá 100+ km-t, ő ezeket nem tudja ellátni már, továbbá a házastársam is 82% rokkantságú, szóval a családfenntartás is rám hárul. Most egyezkedem egy céggel Ausztriában, 4 hónap után úgy néz ki munkám is lenne, de ott kötelező a jogosítvány az álláshoz.
Semmilyen közlekedési vagy más előéletem nincs, soha nem volt velem szemben semmilyen eljárás, sem büntető, sem szabs., ez az első eset, 50+-os vagyok.
Remélhetem, hogy a szociális helyzetem és az előéletem alapján legalább a vezetéstől eltiltást visszavonják?
Ha nem, Ausztriában vezethetek? Anyagilag teljesen tönkremegyünk ha nem, a rokkantnyugdíjból nem él meg két ember manapság, muszáj dolgoznom.
Köszönöm nektek előre is.

Majordomus # 2023.07.09. 20:38

De hát erre való a mentő...

Szomorú örökös # 2023.07.08. 21:56

Marha Agi

édesanyám nem érezte jól magát, különben soha nem ültem volna be.

Ezzel nem sok enyhítést fogsz elérni.

Marha Agi # 2023.07.08. 21:54

Szomorú örökös

Igen abban biztos voltam, hogy 6 év alatt nem úszom meg. Inkább csak itt a neten találtam egy ügyvédet, aki azt ígérte, mondta, hogy időből lehet tudna faragni.
1,27-től súlyos 1,26-tól közepes kategória.
Illetve, édesanyám nem érezte jól magát, különben soha nem ültem volna be.

Mindegy így jár, aki barom!!!

Köszi a segitséget!

Szomorú örökös # 2023.07.08. 04:15

Marha Agi

Vasárnap 1,27ezrekkel, ismetelt fújás 1,16ezrelek.....Mire szamitsak? Kell ugyved?

Jó ideig nem fogsz vezetni, az tuti és ebből az ügyvéd se fog tudni kihámozni. Ez már bűncselekmény kategória.

Buntetlen eloeletu vagyok, soha nem volt bunteto pontom se.

Ez fog legkevésbé számítani, de a lényeg, hogy ezt mostantól nem fogod tudni elmondani már.

Marha Agi # 2023.07.08. 02:23

Üdv!

Vasárnap 1,27ezrekkel, ismetelt fújás 1,16ezrelek.

Buntetlen eloeletu vagyok, soha nem volt bunteto pontom se.

Mire szamitsak? Kell ugyved?

Koszonom

Majordomus # 2023.06.29. 19:32

Tamás
Még olcsón
Megúsztad!

Sabretooth

A büntetőfékezés vörös posztó a közlekedésieknél!

Ezért kaptál ilyen súlyos büntetést.

Komoly a tét,keress közlekedési szakjogászt és talál neked kiskaput talán...

Tamás111 # 2023.06.29. 15:09

Sziasztok!
0,33 mg/l légalkohol koncentráció esetén soknak számít 250000 Ft bűntetés és 10 hónap eltiltás?
Érdemes tárgyalást kérni?

sabretooth # 2023.06.29. 13:43

Üdvözletem!

Két éve elvették a jogosítványomat közúti veszélyeztetés miatt. Büntetőfékezésnek lett titulálva,de hiába bizonygattam az igazamat,semmit nem vettek figyelembe (helyszínelési hibák,szakértő felületes munkája stb.) Személyi sérülés nem történt,kb. 100 ezres anyagi kár volt. KAV Központban a Covid maszkolós időszakban közúti közlekedésre alkalmatlannak minősítettek főként a Szondi és a Rorschach teszt miatt. A jelentést készítő pszichológus ugyan a KAV Központ dolgozója,de tanácsadó és krízis pszichológia a szakterülete, nem pedig közlekedési vagy munkapszichológia,ami ilyenhez kellene. A szakértői kamara védte a mundér becsületét és semmi sem tett,még értelmes választ sem adott,amikor a jogosultságot firtattuk. Elsőfokon 2 év szabadságvesztésre ítéltek felfüggesztve valamint végleges hatályú eltiltásra (10 év után felülvizsgálat). Másik szakértőt kértünk,de ezt elutasították. Másodfokra csináltattam magán szakvéleményt,ami alapján alkalmas vagyok,de ezt meg sem nézték másodfokon -csak észrevételnek vették. Az ítéletet helyben hagyták. Jelen helyzetben hová fordulhatok? Van reményem az enyhítésre? A jogosítvány eléggé kellene,mivel 4 kiskorú gyermekem van és a feleségem nem tud többfelé szakadni(óvoda,iskola,orvos stb.) ráadásul a munkámat is nehezebben tudom ellátni.
Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.

Szomorú örökös # 2023.05.15. 20:26

Majordomus

A jogositvány nem évül el.

Még ha így is van, az utánképzés tuti komolyabb lett és persze drágább is.
Anélkül pedig kétlem, hogy tizenévek után visszakapná.

Majordomus # 2023.05.15. 19:40

Jav: kérd

Majordomus # 2023.05.15. 19:39

Ahol leadtad,ott érd vissza.
A jogositvány nem évül el.

Szomorú örökös # 2023.05.15. 15:22

Budbet24

Ittas vezetésért elvették a jogsimat(tizen pár éve)......Az lenne a kérdésem,hogy merre induljak el,merz mostmár szükségem lenne a jogosítvanyra!

Félek, hogy az egészet kezdheted elölről.....ráadásul a sokszorosa költség ellenében.

Budbet24 # 2023.05.15. 10:50

Üdv!
Ittas vezetésért elvették a jogsimat(tizen pár éve). Aztán én ezzel nem so foglalkoztam,nem mentem be a jogsiért az eltiltás lejárta után. Az lenne a kérdésem,hogy merre induljak el,merz mostmár szükségem lenne a jogosítvanyra!

G.Zsolti1978 # 2022.03.30. 16:47

Szép napot!
Közúti veszélyeztetés miatt,a kormányablaknàl le kellett adnom ma a jogosítványomat.
Jogerős bírálat nincs mèg.
Ittas nem voltam,sem személyi sèrülès,sem a két jàrműben sérülés nem keletkezett.
Mi várható?
Mikor kaphatom vissza leghamarabb a Kormány ablaknál leadott jogosítványomat.
Köszönöm!

pit001 # 2022.01.29. 05:52

Értem és köszönöm, Csak amiatt van para, h a törvények szerint az eltiltás akkor indul mikor szabadulsz. És, h utólag visszavonhatják-e, mert nekem is azt mondták után képzés kötelező,