elvett jogosítvány


wers # 2022.01.28. 11:07

Ők azt mondták semmilyen korlátozást, eltiltást nem látnak.

Akkor már nincs is érvényes korlátozás a vezetési jogosultságodon. De elég kiszámolni, ha 2013-ban követted el akkor már bőven letelt a 2 év eltiltás. Érdekes, hogy nem írtak elő utánképzést. De ha nem, hát nem. Azt is látnák az okmányirodában, és nem is engedné a rendszer az új jogsi kiadását.

Megnyugodhatsz.

pit001 # 2022.01.28. 08:06

T.Cím.

2013.04. hóban elkövettem személygépkocsival 1r, közúti veszélyeztetést, ill. 1 r rongálást amiből hiv. szem. elleni erőszak lett.
2015 ben I. fokon kaptam 2év 6 hónapot és 2 évre vezetéstől eltiltottak. Később 2018-ban összbüntetés ezt az ítéletet.
2019ben szabadultam papíron belőle, mert volt még egy követő ítéletem. Amelyből most 2022. jan. 20-án szabadultam. Megkerestem az okmányirodát. Ők azt mondták semmilyen korlátozást, eltiltást nem látnak. És megcsinálták a vezetői engedélyem.
Nem tudom mi történt csak tartok attól ha igazoltatnak rendőrök nem lehet-e ebből probléma?
Várom válaszát, hogy ön mit gondol.
Közönettel
László

efi99 # 2021.12.11. 20:28

Üdv.
Ha valaki el van tiltva a vezetéstől, de ennek ellenére vezet és ez kiderül, arra miért az a bíróság reakciója, hogy akkor megint jól eltiltom. A korábbi nem érvényes? Mai cikk, hogy XY már 3x el volt tiltva (szánalmas), mikor megint lebukott és most akkor negyedszerre is el lesz (biztos megijed tőle, ahogy eddig) és most kezdenek azon gondolkodni, hogy börtön is kéne tán.

Szomorú örökös # 2021.12.10. 16:53

Nyenye1982

Én nem azt írtam, hogy hazafelé már ittasan vezettél. Inkább azt próbáltam felvezetni, ahogy leírtad, hogy kiütött a pálinka, hogy utána mentél még ki és ültél valami miatt volán mögé, amiért aztán a rendőrök elővettek. És hát ha valóban kiütött a pálesz, akkor előfordulhat, hogy egy ilyen akcióra nem egészen emlékszel. Nézd el nekem, én nem kötözködöm, csak az alapján feltételezek bármit is, hogy elolvastam és értelmeztem - józanul - amit te leírtál nekünk. És csatlakozom gerbera szkepticizmusához, hogy ok nélkül nem igazán intézkednének a rendőrök. De én is várom, hogy mi lett a vége! Köszi előre is, ha megírod.

Nyenye1982 # 2021.12.10. 10:16

Gerbera 317.
Megírom majd mi történt, az ügyből kifolyólag. Csak mostbez a várakozás teljesen kikészít. Jogsi nélkül nem tudok dolgozni. Alternatívát találtam, másik munkahelyen csak még azt engedélyeztetnem kell.

gerbera317 # 2021.12.10. 09:46

Ha az itt előadott verzió az igaz, akkor nem lesz, nem lehet ebből baj. Én azért vagyok szkeptikus, mert ugyanezt a rendőrök is tudják. Valami okuk viszont volt a sérelmezett intézkedésre. Szerintem innentől ez nem fórumtéma.

Nyenye1982 # 2021.12.10. 07:47

Szomorú örökös.
Percre pontosan meg tudom mondani mikor végeztem munkával, mikor voltam boltba mit vásároltam, mikor értem haza. Kártyával fizettem. A boltost is megkérdezhetik, onnan kb 2 perc hazáig. Az asszonyka is mondja hogy 9:45-kor értem haza ami 9:37volt de ez mindegy. Kérdem én miért 10:45-kor hívta a rendőröket miért nem akkor mikor hazaértem? Valaki, pl jó anyós okosította had hasson az ital? 11:05 kor fújattak. Másfél órával érkezésem után. Ahogy nézegettem kalkulátorral addig a maxon volt a véralkohol szint. B-vel vezettem. Van még C+E jogsim. Azt legalább meghagyhatják? Az a +1,5 dl pálesz idegesít amit a doki nem írt rá a vérvételi papírra.

wers # 2021.12.10. 04:38

Ez csak találgatás. Találgatás alapján ítélik el?
Az tudják bizonyítani, hogy vérvételkor mi volt a vérében, és lehet számolni, vajon mikor mennyit ihatott. De azt nem, hogy mikor vezetett. Az, hogy a szobából kirángatva a kocsi mellett fújatták a szondát :))) elég mulatságos.
Az meg, hogy mit tanúskodik a válófélben lévő asszonyka, az szintén csak találgatás, hisz az asszonyka nem szondáztatta meg a kocsiból kiszállva.
De ilyent még tényleg nem hallottam, hogy a lakásba, telefonos bejelentésre mennek ki ki ittast vezetőt megfogni....

Szomorú örökös # 2021.12.09. 22:23

Nyenye1982

Ebben mi a megoldás?

Mondjuk az, hogy nem bemondásra mentek ki a rendőrök, hanem valóban kiütött állapotban vezethettél, csak nem emlékszel rá.

Nyenye1982 # 2021.12.09. 18:22

Szomorú örökös.
Ebben mi a megoldás?

Szomorú örökös # 2021.12.09. 14:51

wers

Szerintem itt lehet a magyarázat:

A pálinka kiütött, következő kép, hogy 2 rendőr áll az ágyam mellett és megkérnek hogy menjek ki a kocsimhoz

wers # 2021.12.09. 09:59

Hát, én ilyent még nem hallottam. Ha nem vezetés közben történik az ellenőrzés hogyan lehet ez jogszerű?

Nyenye1982 # 2021.12.09. 09:36

Ami a rendőri jelentésben áll, feleségem hívta ki őket kb 10:30-körül azt mondta, hogy mikor megérkeztem látta rajtam, hogy ittas vagyok. El akart küldeni melegebb éghajlatra csak nem bírt felkelteni, így gondolta hogy majd rendőri segítséggel megoldja. Egy a lakcímünk ház 50/50 közös. Nem tartózkodtam jogellenesen a házban. Tudom hogy nem ittam vezetés előtt. A csomagtartóban volt ajándékba kapott pálinka abból ittam, majd úgy mentem be. Nem tudom mennyit ittam kb 2,5 dl hiányzott belőle. Na most azt tudom hogy visszaszámolással ki tudják számolni ittas voltam-e a kocsi vezetésekor. Mivel nem tudtam megmondani akkor a vért vevő dokinak mennyit ittam azt hiszem 1 dl. Írt be. Rendőri jelentésben is az áll, hogy megérkezést követően fogyasztottam alkoholt elmondásom szerint. Mivel jóval többet ittam mint egy deci, akkor kihozhatják, hogy ittasan vezettem? Jogos volt a jogsi elvétel 11:05-ös szondáztatásnál?

gerbera317 # 2021.12.09. 09:03

Ez így nem tűnik jogszerűnek, legkevésbé sem. A dolog szépséghibája, hogy csak a te verziódat ismerjük, a rendőrök pedig valószínűleg valaki másnak a verziója alapján intézkedtek.

Nyenye1982 # 2021.12.09. 08:53

Üdvözlök mindenkit.
2021.12.04. 09 óra 37 perckor leálltam a gépjárművemmel saját házam előtt. Utána elfogyasztottam 10 óráig 4-5 feles pálinkát. Bementem a lakásba, feleségemmel válunk június óta, tehát nem felhőtlen a kapcsolatunk. Nem kiabáltam kötöszködtem, lefeküdtem aludni éjszakás műszak után.
A pálinka kiütött, következő kép, hogy 2 rendőr áll az ágyam mellett és megkérnek hogy menjek ki a kocsimhoz. 11 óra 05 perckor szondát fújattak ami 0,85 légalkoholt mutatott. Majd elvittek vér-vizelet vételre. 12 óra 05 perckor kaptam egy átvételi elismervényt, miszerint ittas vezetésért elvették a jogosítványomat. Azóta semmi információt nem kaptam. Lehet ilyet csinálni? Úgy tudom nem volt teljesen jogszerű intézkedés.
Mert ha van egy haragosod, és látja, hogy mondjuk picit felöntöttél a garatra, bejelenti, hogy látta hogy vezettél, kijönnek a rendőrök, szondát fújsz másfél óra múlva, akkor elveszik a jogsid?
Nem emlékszem vérvételen mit mondtam az orvosnak mennyit ittam.

Paby1 # 2021.11.09. 09:55

Hello wers!
Nekem az állandó lakcímem M.o.on van ! Csak ideglenes volt kint ahonnan ki is jelentkeztem amikor lejárt a szerződésem ! Az első levelembe ez állt hogy nekem ott van az állandó lakcímem ,és áprillis 1-óta ott vagyok!
Ami nem igaz én május közepén kezdtem ott dolgozni! A fönököm elfeljtett bejenteni(ideglenes lakcímre) csak az incidens uttán tette meg!
Ez ellen ment a fellebezés,amit állitolag elkezdték felül vizsgálni!
De ez már több mint 1hónapja volt azóta semmi! Még a büntetésről sincs semmi (gondolom nem kevés) ! Írtam h M.o leszek mivel itt van a lacímem !
Köszi a vàlaszod Paby

wers # 2021.11.09. 05:15

Paby1
Elvileg tényleg vissza küldik és csak osztrákoknál nem vezethettek ?

Ezt EU irányelv szabályozza, szerintem a külföldi jogosítványokat haladéktalanul vissza kell küldeni a kiállító ország hatóságának. Külföldi hatóság csak a saját országa területére korlátozhat. Azt az osztrák jog szabályozza.

Tehát szerintem vissza kell, hogy küldjék Magyarországra. Előbb-utóbb meg fog érkezni a lakcímed szerinti kormányablakba (ha több is van a településen akkor abba, amelyik okmányiroda volt.
Persze több mindent kellene tudni, pl. hogy milyen a magyar státuszod, anno bejelentetted-e, hogy külföldön élsz végleges szándékkal, és külföldön élő magyar állampolgár vagy-e. Én a helyedben azt nyilatkoznám az osztrák hatóságnak, hogy hazaköltözöl Magyarországra, és küldjék haza a jogsidat. Emellett tudomásul veszed, hogy Ausztriában nem vezethetsz, ameddig az előírt vizsgákat le nem teszed. Hogy ezt ki tudod-e kerülni azt nem tudom.
Ha hazaér a jogsid itt is lenyilatkozod, hogy tudomásul vetted, hogy Ausztriában nem vezethetsz, vissza fogják adni a jogsidat.

OFF
szerintem elsőre is akartam válaszolni, de megújult jogi fórum, és olyan frankó lett, hogy sokszor nem tudok hozzászólást írni, csak többszöri belépés után, ami némiképp csökkenti a hozzászólási kedvemet
Az üzemeltetőnek szántam, de nem hiszem, hogy meghatja őket.
ON

Paby1 # 2021.11.08. 20:01

drbjozsef! Köszönöm válaszod!
Ha mégis haza küldik a jogsim! Akkor itthon számitanom kell uttánképzésre vagy hasonló?
Köszi mégegyszer
Üdv Paby

drbjozsef # 2021.11.03. 12:10

Paby1,

Feltehetőleg azért sem kaptál választ, mert az osztrák jogot nem nagyon ismeri itt senki.
Hogy ott mik a szabályok nem tudjuk.
Ha az osztrákok tiltanak el a vezetéstől, akkor az csak arra az országra vonatkozik.

A hivatal malmai lassan őrölnek. Fel, mindenkit.

Paby1 # 2021.11.03. 09:35

Drbjozsef!
Ittas vezetésért vették el a jogisítványomat és kárt is okoztam(persze kifizettem)! És kb 7 hétre jött 1 levél h azonnal adjam le a jogsimat 11hónapra! Csak úgy kapom vissza ha uttánképzésen veszek részt+ pszihologiai teszt! Uttána kérdeztem 1 2 dolgonak azt mondták mivel csak ideglenes lakcímem van ezért nem vagyok köteles elvégezni! Az első kérdés ez tényleg így van? Nem vagyok köteles ezt ott megcsinálni?? De a határozatban az volt bele írva hogy állandó lakcímen vagyok ! Ez ellen fellebeztem kb 1hónapja ! Mert ez nem igaz!! Semilyen válasz azóta se jött!A második kérdesem ! Elvileg tényleg vissza küldik és csak osztrákoknál nem vezethettek ?
Várom a válszod kösszi

drbjozsef # 2021.11.03. 06:20

Paby1,

Úgy kapod vissza, hogy kinyújtod a kezedet, és az ügyintéző belerakja.
Minden más részletről nem lehet fogalmunk, hiszen nem írtad miért vették el. Attól is függ, hogy kell-e valamilyen utánképzést csinálnod. De szerintem fogsz kapni róla valami levelet.

Paby1 # 2021.11.02. 20:15

Hello kedves Wers Nem akarom hogy a kérdesemmel zavarjalak !
De nagyon fontos lenne a válaszod nekem !
Köszönöm Paby1

Paby1 # 2021.10.26. 10:51

Hello nem rég tettem fel kérdést de választ nem kaptam !
Várom a válaszod köszi

Szomorú örökös # 2021.10.19. 17:33

wers

Ott van elferdítve a történet...

Egészen pontosan itt:

Másnap betelefonált, hogy most így mi lesz mikor kaphatja meg a jogosítványt ha megkaphatja egyáltalán, azt mondták neki a telefonba ,hogy majd várja ki a döntés hozatalt ,amit postai úton fognak kiküldeni !

Tehát másnap, mikor betelefonált, már nem volt szüksége tolmácsra. :-D :-D :-D

wers # 2021.10.19. 10:39

Ha mégis akar, hívjon magának.

Nem egészen. A "hív magának" úgy zajlana, hogy előállítják, és a hivatal hív neki. Jó eséllyel 3-4 óra várakoztatás után 72 órán belülre adnak egy időpontot, hogy mikor jelenjen meg újra, ahol is tájékoztatják, hogy a szondáztatás eredménye ennyi és ennyi, ezért eljárás indul és a jogsi egyelőre náluk marad.

Persze odahívhatja ismerősét, de azt a rendőrnek nem nagyon kell megvárnia.