elvett jogosítvány


makar # 2008.01.22. 13:50

T. Traffic !
A következő a problémám: helyszínen elvette az intézkedő rendőr a jogosítványomat, ittas jv.- t feltételezve.az elvételről igazolást kaptam.. a gk-t nem én vezettem , csak a helyszínen tartózkodtam előállítottak vérvételre.. jelenleg az eredményre várok.... két nap múlva iagzoltatáskor megbuktam , gk-t vezettem .
feljelentettek.
mire számíthatok?
Várom válaszát , tisztelettel : makar

monalisa1 # 2008.01.22. 17:42

Szerintem bevállaltad a balhét az ittas - vagy éppenséggel jobban ittas - barátod helyett, mert épeszű ember kézzel-lábbal tiltakozik ha a rendőr nem a megfelelő delikvenst viszi vérvételre...

Még a végén a hatóság félrevezetése stb.

A második történésnél jogos volt a büntetés, mert vezetni csakis a jogosítvány birtokában szabad.

drsiiin # 2008.01.24. 17:08

Én csak annyit szeretnék kérdezni hogy novemberben elvették a jogsimat 1 év 6 hónapra sorozatosan elkövetett ittas vezetésért ( 2x egymás után). Az ítélet még nem jogerős mert fellebbeztek súlyosbításért és hogy a büntetés lejárta után újra le kell e raknom a vizsgát vagy visszakaphatom a jogsimat? Közepesen ittas állapotban voltam.

bimba # 2008.01.24. 17:25

Remélem sosem kapod vissza többet.

bimba # 2008.01.24. 17:26

Kivételesen egyetértek kormányunk ezen rendeletével,azaz zéró tolerancia az ittas vezetőknek!

Traffic # 2008.01.24. 17:39

T. drsiiin!

Utánképzésre kell menned mindenképp. Javaslom, hogy még az eltiltás tartama alatt végezd el. Készül fel arra, hogy több, mint százezer forintos kiadásod lesz emiatt.

T. makar!

Ha következetesen végigviszed valaki helyett az ittas vezetést, akkor pénzbüntetésre és 1 évet meghaladó járművezetéstől eltiltásra számíthatsz (bűncselekmény esetén, azaz 0,8 ezrelék véralkohol felett).
A vezetői engedély nélküli vezetés miatt pénzbírságra számíthatsz.

Greece # 2008.01.24. 18:03

Bimba, te nem vagy százas!!!

bimba # 2008.01.25. 08:58

Miért?!
Ez volt az eddigi legnormálisabb intézkedése ennek a kormánynak.Ne üljön volán mögé az aki ivott,mert rendszerint mindig ártatlanok halnak meg az ittas sofőrök miatt.Nem tudom hogy állna a szádszéle ha véletlen a te családtagodat gázolná halálra egy ittas teherautósöfőr??Akkor is ezt mondanád?Hmm?

A gyorshajtásos zérójukkal nem értek egyet,az agyament ötlet volt ez tény.Főleg mivel ha a váci utat vesszük alapul ahogy abnormálisan vannak kitéve a sebességjelző táblák,ott ugye igen könnyen belecsúszhat az autós a gyorshajtás vétségébe ha 70 km/h-ból nem tud 3másodperc alatt 30-ra vagy 20-ra csökkenteni.

monalisa1 # 2008.01.25. 13:54

Mostantól a vérvétel díjtétele külön +20 ezer forint.

drsiiin # 2008.01.25. 17:31

Bimbának igaza van!
Még van úgyis másfél évem hogy összekaparjak ár egy kis lét...
És a fellebbezés miatt milyen eredmények várhatóak? Lehet hosszabított büntetés vagy több pénzbírság? Melyikel járok jobban? És mennyi ennek az átfutási ideje mire elér másodfokra az ügy?

tibike123 # 2008.02.15. 13:53

sziasztok.érdeklödnék olyantol aki már járt így.b+c+e kategoriás jogositvánnyal.2007 őszén koccanásos balesetet okoztam.(egy parkoló autót meghúztam).a helyszinen bevonták a jogsim(mindent).1 hét véreredmény 2.24.3 honap semmi.jön a határozat?hogy tárgyalás mellőzésével 1év 10 hónap vezetéstöl való eltiltás.pedig ébbe a szakmába dolgozok.tárgyalást kértem,hogy a c+e kategóriákra szükségem van.az okozott kárt megtérítettem+egyéb költségeket(nem volt kevés)első alkalom volt.elötte semmi szabálysértés semmi pont semmi kocc.fogadott ügyvéd az se volt olcsó.
tárgyalás napja halom papir,ügyvéd,igazolás a munkahejről.tehát amit lehetet bevetettünk.itélet:1ÉV 10 HÓNAP ELTILTÁS MINDENBÖL.ok.dehát kérdem én ha ebböl élek meg ez a szakmám akkor ez a ki.......állam legalább ezt tolerálná.így is vártam fél évet meg kifizettem egy zsák pénzt.nem elég?akkor megyek munkanélküli segélyre ha így jobb nekik?ja persze megfellebbeztem az elsőfoku ítéletet.kérdem én van esélyem,hogy visszakapom....,???legalább a c+e-t

monalisa1 # 2008.02.15. 14:49

Ittaság esetén általában abban a kategóriában veszik el a vezetői engedélyt amelyben az "aktuális" tettenérés volt. Az hogy van-e esélyed az utólagos könnyítésre, itt nem tudható megválaszolni. (Sajna közelekédési büncselekményt elérő rendkívül nagyfokú ittassági állapotban voltál.)

Reménykedj, valamint ismételten add elő, hogy a megélhetésed, az egzisztenciád veszik el, ha a másik két kategóriára nem adják vissza a jogsit.

Ha visszaadják (...) nagy mázlid van! Ebben az esetben az utánképző tanfolyamot sem kell elvégezned - annak többletköltségétől is mentesülnél.

Mindig a remény szál el utoljára...

tibike123 # 2008.02.15. 18:52

üdv monalisa1
köszönöm a gyors reagálásodat.még egy olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatba,hogy másodfokon elmehetek-e ügyvéd nélkül is a tárgyalásra?kb mikorra tüzik ki a másodfoku tárgyalás napját.lépett-e életbe olyan törvény mostanába ami ezt kizárná.én ugyan is ilyet még nem halottam(pedig nem egy kollegám járt így),hogy valakitöl elveszbnek mindent.ez a munkám ebböl élek .nem volt soha még semmi törvényellenes cselekedetem.se a közlekedésbe se máshol.kifizettem minden okozott kárt.azt hiszem a végsőkig fogok harcolni.

monalisa1 # 2008.02.15. 20:21

Nem kötelező az ügyvédi képviselet, bár jó ha van. De ha jó a beszélőkéd, vélem saját magad is el tudod mondani ami a fontos, a lényegi.

Egy másodfokú eljárással az a baj - nagy általánosságban -, hogy ott már az eddig keletkezett papírokból dolgoznak, ergo nemigen kérdeznek már semmit...

Persze azért bizonyára fognak egy-két kérdést feltenni, és ismételten csak azt tudom javasolni, hogy kérd: csupán a B-karegóriára vonatkozóan legyen az időleges vezetési eltiltás, a D., F. stb. kat.ra a munkavégzésd = megélhetésed miatt szükséged lenne.

Nézd, azt, hogy eddig még soha nem volt semmiféle törvénybe ütköző cselekedeted, én elhiszem, ők valószínűleg meg nem... Mert az, hogy részegen szedtek ki a rendőrök, vagyis nagyfokú ittas állapotot dokumentált a vérvétel, az ő bírói tapasztalatuk alapján azt jelenti: előzőekben is szoktál inni és vezetni (!), csak eddig mázlid volt, most azonban elbuktál..

Az hogy a pénzbüntetést befizetted az magától értetődő, az igazi büntetés: az okuljon és tanuljon el alapján a vezetéstől való időleges eltiltás.

monalisa1 # 2008.02.15. 20:24

Javaslom egyben olvassad vissza ezt a topicot, és azon belül is Traffic hozzászólásaid/válaszait keresd.

tibike123 # 2008.02.17. 17:59

szia monalisa1.köszönöm szépen a válaszaidat.valóban érdekes hozzászólások vannak itt.hát igen a remény hal meg utoljára.de ébböl nehéz megélni.majd ha van változás megirom ide.azt hiszem intő példa lehet minden soförnek.

joto # 2008.02.18. 17:34

üdv! Segitséget kérnék.Ittasan ültem volán mögé, lekapcsoltak. szabálysértési eljárás, jogsi elvéve helyszinen, és sajnos még kezdő jogsim van. Mire számithatok? Előre is köszönöm.

Traffic # 2008.02.18. 18:04

T. joto!

100.000 forintig terjedő pénzbírságra, eltilthatnak a járművezetéstől 1-12 hónapra, a vezetői engedélyed "kezdő" minősítése 2 évvel meghosszabbodik.

joto # 2008.02.24. 12:50

T. Traffic!

Köszönöm segítséged:)...
üdv!

crazyrider # 2008.03.01. 11:48

Helló nekem az lenne a kérdésem hogy nekem bevonták ittas vezetésért a jogosítványom a1 kategórát, és az lenne a kérdésem hogy autóra le e rakhatom a jogosítványt? Mert egy rendőrrel dumáltam és ő úgy tudja hogy csak a kategóriától tiltottak el és nyugodtan mehetek lerakni a B-t.Ez tényleg így van?

monalisa1 # 2008.03.01. 12:39

Valót mondott. Azonban ha már a motornál is ittál, nem fog téged az autó sem visszatartan a piálástól - legfeljebb egy újabb rendőr majd!

crazyrider # 2008.03.01. 15:49

Te ezt honnan gondolod? ismersz? nem is tudod a jogsim elvesztésének körülményeit.

Főlökött # 2008.03.02. 17:18

Tisztelettel

Mindig azon kategóriát vonják be, mellyel a cselekményt elkövettük. Ha az mondjuk B kategória, s van C-re is engedélyünk, akkor azt használhatjuk, az nem kerül bevonásra.

A közeg nem mondott valótlant.

Nem kell szeszelni, s akkor nincs gond. A szeméyleskedést pedig véleményem szerint más forumra kell tartogatni.
Ez a forum másról szól.......

---------------
  • Lökedelem
Traffic # 2008.03.04. 19:56

"Mindig azon kategóriát vonják be, mellyel a cselekményt elkövettük."
Cáfolom! :)
Alapvetően járművezetéstől eltiltás mellékbüntetés létezik, amely az engedélyhez kötött járművek vezetésétől történő eltiltást jelenti.

T. crazyrider!

Jól meg kéne nézni azt a határozatot. Ha az az olvasat benne, hogy "az A1 járműkategóriába tartozó járművek vezetésétől x időtartamra eltiltom" vagy valami ilyesmi, akkor nincs gond, a B kategória megszerezhető.
Amenniyben csak A1 kategória van és a közúti járművek vezetésétől tiltottak el, úgy a B nem szerezhető meg az eltiltás időtartama alatt.

Hupert # 2008.03.04. 21:11

T. mindenki!

Előre bocsájtanám, hogy akinek nem inge ne vegye magára ! Végigolvasva a hozzászólásokat, elborzadva veszem tudomásul, hogy egyes emberek még a kemény intézkedések ellenére is beülnek a volán mögé ittasan, majd miután lebuknak egy ellenőrzés során, azt próbálják bizonygatni, hogy ők ugyan csak egy kortyot ittak és ők a jogosítvánnyal keresik a mindennapi betevőre valót.

A következőket tudnám mondani:

  1. Senki nem született Istennek, hogy más ember életével játszon, akár gyorshajtás, akár ittas vezetés miatt. Gondoljunk bele, mikor a barátnőnknek vagánykodunk, hogy milyen jól, bátran vezetünk ittasan, vagy csak a szabályokat be nem tartva munka után egy sörrel a gyomrunkba ülünk autóba (szintén Istent játszva), hány életet teszünk kockára felelőtlen módon.
  2. Személy szerint nem egy évre venném el a jogosítványát annak aki egy korty alkohol után a volán mögé ül, hanem örök életére és minimum 1 illetve 2 év LETÖLTENDŐ börtönbüntetést szabnék ki neki.
  3. Ha valakinek a jogosítványa a megélhetése és ennek ellenére volán mögé ül ittasan, annak valószínűleg sem esze, sem pedig felelősségérzete nincs embertársai iránt, ergo nem való a kezébe mások életének kiontására alkalmas eszköz, és valószínűleg a társadalmi alkalmazkodásra is képtelen.

Sajnos világszerte egy igen összetett problémáról van szó, amin megoszlik az emberek véleménye, így hát ezzel a pár sorral nem gondolok világot megváltani, de érdemes lenne az embereknek elgondolkodni.