elvett jogosítvány


crazyrider # 2008.03.08. 10:38

Köszönöm a segítséget!
Ja és amikor ellenőrzés elá vontak nem is ültem a motoron hanem 15 méter távolságra tőle és jöttek a rendőrök és kérdezték hogy kié a motor végül is egyből kiszúrtak motoros kabátban voltam mindenki más pólóban.

crazyrider # 2008.03.12. 16:33

megnéztem és ezt írja:2 év 2 hónap "A" kategóriás gépjárművezetéstől eltiltást szab ki.

monalisa1 # 2008.03.12. 20:26

És voltál olyan balek, hogy 15 m-re a motortól is megfújtad a szondát - valamit igazán kitalálhattál volna nagy hirtelen...

fules # 2008.03.14. 07:41

Sziasztok.
Én az iránt érdeklődnék hogy tavaly augusztus 14.én bevonták a jogosítványomat ittas vezetésért 1 évre. Az ügy lefolyása alatt nem esett szó arról hogy újra kéne vizsgáznom. Milyen időtartam után kell letenni újra a jogsit vagy ez bírósági döntés?

crazyrider # 2008.03.18. 18:06

Akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra eltiltott, illetve akit a bíróság közlekedési bűncselekmény miatt a járművezetéstől eltiltott, utánképzésen köteles részt venni. Utánképzést a megyei/fővárosi közlekedési felügyeletek szerveznek, ott kell jelentkeznie az utánképzés okát tartalmazó értesítéssel. Az utánképzés fő témája az ittasság és a gépjárművezetés szétválasztása. A felügyeletnek a képzést úgy kell megszerveznie, hogy Ön a jelentkezéstől számított 60 napon belül azt befejezhesse. Önnél talán a közepesen ittas vagy a súlyosan ittas vezetők foglalkoztatása elnevezésű programok jöhetnek számításba, előbbi esetén 3 foglalkozáson 15 órán, utóbbi esetén 5 foglalkozáson 25 órán kell részt vennie, és vizsgát tennie. Sikertelen vizsga esetén pótvizsgát tehet, és az utánképzésért díjat köteles fizetni. Az utánképzés sikeres elvégzéséről igazolást kap, a vezetői engedélyét akkor kapja vissza, ha ezzel igazolja, hogy az utánképzésen részt vett.

crazyrider # 2008.03.18. 18:09

Ja és többe fog fájni mint egy B-s jogosítvány ára.

Főlökött # 2008.03.29. 07:21

Tisztelettel

Nem is értem, miért is van igazam ?????

"megnéztem és ezt írja:2 év 2 hónap „A“ kategóriás gépjárművezetéstől eltiltást szab ki."

Tehát, ha más kategóriánk is van, azzal vezethetünk, csak szeszelés nélkül.

Más kérdés ha súlyosabb cselekményt hajtottunk végre és a Bírósági ítéletben az eltíltás minden kategóriára kihathatna.

----------------
  • Lökött
Traffic # 2008.03.31. 18:55

Ismételten tiltakozom! :)

Más kérdés ha súlyosabb cselekményt hajtottunk végre és a Bírósági ítéletben az eltíltás minden kategóriára kihathatna.

Nem kell súlyosabb bűncselekményt elkövetni ahhoz, hogy a Bíróság a járművezetéstől eltiltson. Alapvetően ugyanis a járművezetéstől eltiltás mellékbüntetés létezik, amely a vezetői engedélyhez kötött összes jármű vezetéstől való eltiltást jelenti.
Más kérdés, ha a Bíróság vagy a szabs. hatóság él azzal a lehetőséggel, hogy a csekélyebb joghátrányt, azaz a kategóriától, járműfajtától eltiltást alkalmazza.

zsilles # 2008.04.02. 19:44

Abban van esetleg valakinek tapasztalata, hogy az utánképzés milyen összegű lehet?

Köszönöm

monalisa1 # 2008.04.02. 20:25

Nagy általánosságban 100 ezer forint fölötti költséggel lehet számolni - tulajdonképpen ez egy külön büntetés...

A jogsi elvétel lejárta előtt 2-3 hónappal érdemes belefogni a tanfolyamba, mert mire az letelik addigra a szankció is.

Traffic # 2008.04.04. 17:22

Minden óradíj a normál képzés díjának ötszöröse. Hatszámjegyű összegben kell gondolkodni.

tibike123 # 2008.04.12. 11:58

üdv mindenkinek.szeptemberben ittas vezetés miatt bevonták a jogsimat 1év tíz hónapra.minden kategóriát.b+c+e-t.eltiltottak a vezetéstöl mellékbüntetés képpen.a fiopkomban megteláltam a régi segédmotoros kerékpárvezetésére szóló"járművezetői igazolványomat"kérdem én:vezethetek én ezzel a jogsival most smkp-t?

Traffic # 2008.04.12. 13:47

T. tibike123!

Nem!

tibike123 # 2008.04.12. 15:16

köszönöm a gyors válaszod.
akkor marad a séta

zoli- # 2008.04.15. 12:01

Üdv! Sikerült sajnos belépnem az elvett jogsisok klubjába. Nagyjából képben vagyok már mi a teendő ilyenkor az utánképzést illetően, viszont tudna-e nekem valaki abban segíteni, hogy nekem B, C kategóriámat is elvették, ilyenkor mindkét kategóriából külön vizsga van?

Traffic # 2008.04.15. 16:57

T. zoli-!

Nem!

zoli- # 2008.04.17. 08:45

Köszönöm!

Tittaaa # 2008.04.21. 15:38

T. Traffic!

Ha két évre vették el a jogsimat kapok értesítőt, hogy utánképzésre kell járnom, vagy mennem kell magamtól a NKH-hoz beiratkozni?
Köszönöm a válaszokat.


Tittaa

monalisa1 # 2008.04.21. 20:07

Kb. 20 hónap leteltével magad kezdeményezzed a tanfolyamra jelentkezést, hogy mire azzal megleszel, nagyjából az eltiltásnak is vére.

Ha nem kéred a bírósági tárgyalást soha nem fogod megtudni, hogy esetben sikerült volna az eltiltásból "lekönyörögni" néhány hónapot.

Azt, hogy esetlegesen mire lehet hívatkozni a mérséklésnél, Traffic az egyik-másik témaazonos topicban előzőekben leírta már - olvassál vissza.

monalisa1 # 2008.04.21. 20:08

... az eltiltásnak is vége.

jusu # 2008.05.16. 09:32

Sziasztok!
Másféle hete motorral hazafelé tartottam, amikor szondáztattak és 0,25. alkoholszintet mértek, vérvétel nem volt, a jogsimat azonnal elvette a rendőr. 15 éve van jogosítványom, ( de ezalatt semmilyen szabálysértést sem követtem el. A kategóriák közül kettő, a munkavégzéshez számomra szükséges. A kérdésem az, hogy ebben az esetben mire számíthatok? Kb. mennyi időre fogják elvenni? Mennyi idő után kapok értesítést? Minden kategóriára elveszik-e? érdemes ügyvédet fogadnom? Előre is köszönöm a válaszokat.

karbalu # 2008.05.20. 09:39

Sziasztok.

Ha másodfokú bíróság tilt el a vezetéstől, akkor mikortól számít az eltiltás. Jól tudom, hogy a másodfokú bíróság ítéletének kihirdetésekor? Mert ha jók az infóim, akkor a 2. fok az azonnal végrehajtandó.....
Vagy onnan, amikor leadtam a jogsim?

monalisa1 # 2008.05.20. 11:29

jusu!

Elvileg 60 nap a hivatalos eljárás. Enyhe fokú alkoholos állapot, pár tízezer forint közlekedési bírság és 1-12 hónap eltiltás lehetséges.

A határozatban majd benne lesz, hogy "totál" a tiltás, vagy csak a motorra vonatkozó. A határozat ellen fellebbezést lehet beadni, egyrészt kérhető az eltiltott kategóriák "pontosítása" - külön is tekintettel a munkavégzés/megélhetés dolgára -, másrészt ha netán 6 hónapot meghaladó a tiltás - bár nem valószínű -, akkor a mérséklés is kérhető.

Ügyvéddel esetleg konzultálhatsz, de felkérni/megbízni konkrét bírósági eljárás előtt még nem sok értelme lenne. (Vélem egy rövid, tárgyszerű fellebbezési kérelmet bizonyára te magad is meg tudsz írni, és azt tértis levélként elküldeni.) Ügyvéd ott kellhet majd ha tárgyalás lesz, mármint az egyenlőre nem ismert kategóriák eltiltása dolgában.

karbalu!

Igen, a 2. fokú itélet a kihirdetéstől jogerős, az más dolog, hogy némi időt vesz igénybe annak írásbeli megfogalmazása és kipostázása.

Traffic # 2008.05.21. 20:22

Tiszteletem!

  • 2 év áll rendelkezésre a szabálysértési eljárás lefolytatására.
  • Igen enyhe fokú alkoholos befolyásoltság.
  • 100.000 forintig terjedő pénzbírság, illetve járművezetéstől eltiltás -minden kategória- (1-12 hó).
  • az eljáró hatóságnak jelezni kell, hogy melyik kategória szükséges és ezt meg kell alaposan indokolni.
  • attól a kategóriától, amellyel elkövetted a szabálysértést, minde3nképpen el fognak tiltani

T. karbalu!

Az ítélet jogerőre emelkedésének napjától él a járművezetéstől eltiltás, akár nálad van a vezetői engedély, akár nincs. Az előzőleg leadott vezetői engedély leadásától eltelt időt beszámítják az eltiltásba.

ethazatelefonal # 2008.06.10. 23:01

Üdvözletem!

Egy ismerősömnek szabálysértés miatt (jogosítványa nem volt->a forg. vizsga volt csak hátra) bevonták a jogsiját. (ami ugye a szabálysértés idején még meg sem volt)
Az alább fellelt egyik válasz alapján
("A határozat a kézhezvételtől számított 8. nap után emelkedik jogerőre s akkor lép életbe a vezetéstől eltiltás. A rendőrség értesíti a jogerős határozatról az okmányirodát, amely szintén hoz egy határozatot – a vezetői engedély visszavonásáról. Ebben a határozatban köteleznek téged a vezetői engedélyed leadására, továbbá megjelölik azt a napot, amikor az eltiltás lejár.") a kérdésem a következő:
Ha a második, tehát az Okmányiroda levele még nem érkezett meg, lehet-e vezetni? És ha nem, a be nem tartás milyen következményekkel járhat?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!
E.T.