Gépkocsi adás - vételi szerződés


Paul2019 # 2019.04.07. 03:47

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem lenne:

Kiskorú gyermekem nevére vettem autót, közeledik az átírás, amit tudok, hogy mint törvényes képviselő én írok alá, én leszek az üzembetartó.

Amit nem tudok, vagyis a kérdés:

Az üzembentartói szerződésben melyiket kell megjelölnöm?

A felek kijelentik, hogy a szerződés tárgyát képező gépjármű bizalmi vagyonkezelés alapján fennálló kezelt vagyonba tartozik / nem tartozik.

drbjozsef # 2019.04.07. 15:51

Paul,

szerintem NEM-et.

Ez nem bizalmi vagyonkezelés, arra külön törvény vonatkozik.

Te simán a Ptk. szerinti törvényes képviselő vagy, az aszerinti passzusok vonatkoznak az autó általad kezelésére.

Paul2019 # 2019.04.09. 21:04

Köszönöm, nekem is ez volt az elgondolásom.

wers # 2019.04.10. 04:37

Kiskorú gyermekem nevére vettem autót, közeledik az átírás, amit tudok, hogy mint törvényes képviselő én írok alá, én leszek az üzembetartó.

Ha nagyon kukacos az ügyintéző, ezt nem biztos hogy elfogadja, eseti ügygondnokot kér.

drbjozsef # 2019.04.10. 06:04

Ha a kiskorú vagyoán költené erre, akkor esetleg.

De ha a saját pénzéből vesz a gyerek nevére autót, akkor nemigen látnám értelmét.

Majd ha el akarja adni, akkor lesz a probléma.

wers # 2019.04.10. 06:26

volt egy eset, végén gyámhivatalnál landolt

anya lett az üzembentartó, amit apa később megreklamált (ez kb 20 millás kocsi volt)

1583Lacus1583 # 2019.04.28. 13:59

Sziasztok! Segítséget kérek.
A hétvégén eladtam az autómat. Meg is írtuk az adásvételit és utólag vettem észre hogy a km állás nincs beírva de azon kívül minden rendbe van.Az lenne a kérdésem hogy így elfogadja az okmányiroda az adásvételit?
Előre is köszönöm!

wers # 2019.04.28. 14:06

Nem. (szerintem az adat utólag pótolható, de egyeznie kell minden eladó-vevő példányon)

1583Lacus1583 # 2019.04.28. 14:22

szia.A vevő 220 km jött személyesen nem fogunk találkozni ebben biztos vagyok! telefonon beszéltünk és aszt mondta hogy beírja az adásvételibe a km állást úgy hogy mind a kettőnknél egyforma legyen. De mi van akkor ha én beírom és beviszem az okmányirodába ott elfogadják de ő ugyan eszt nem teszi meg.

wers # 2019.04.28. 14:27

Te bejelented az eladást, ő meg a vételt, ha egyezik nem lesz gond. Szerintem. Nyugi :)

1583Lacus1583 # 2019.04.28. 14:31

Olyan ember volt hogy nem igazán hiszek neki! de ha mégis beírnám a km állást és beviszem az okmányirodába plusz a biztosítóhoz de ő ugyan eszt nem teszi meg akkor nagyon ráfáznék ugye?

wers # 2019.04.28. 14:56

telefonon beszéltünk és aszt mondta hogy beírja az adásvételibe a km állást úgy hogy mind a kettőnknél egyforma legyen

Reméljed, hogy így tesz. Akkor lesz gondod, ha valamit reklamál. Addig ne aggódj. Jelentsd be a tényleges km állással az eladást.

1583Lacus1583 # 2019.04.28. 15:10

Köszi szépen a segítsége!

Pzoli94 # 2019.05.31. 14:54

Sziasztok, El adtam az autóm, viszont az adásvételi hiányosan lett kitöltve mert éppen lakcímet változtattam és mivel nem én rendeztem így se a lakcímem se a személyim nem volt nálam eladáskor. Megegyeztünk a vevővel hogy együtt majd kiegészítjük. Nos azóta se hajlandó találkozni a vevő de az autót elvitte a papírjaival együtt. A rendőrség nem foglalkozik velem a kormányablakban meg nem fogadják el így. Valaki tud megoldást a problémára?

senki63 # 2020.01.07. 13:50

Üdvözletem, szervusztok!
Kérdésem a következő!

Van egy öreg, szinte csak alkatrésznek eladható autó a 16-éves leányom nevén. Kell-e gyámhivatali engedély, ha kb 150ezer forintért most el tudnánk adni?

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.07. 17:32

Ez messze alatta van a törvényben meghatározott értéknek.

(De a gyerek, ha betölti a 18-at, alappal követelheti, hogy add ki neki az eladási árat, ha addig nem kapta meg.)

senki63 # 2020.01.07. 19:05

Kovács_Béla_Sándor

Válaszát köszönettel vettem!
Nem értem akkor, hogy az okmányirodában miért állítják azt, hogy minden esetben kell! Mert telefonon érdeklődtem. Esetleg tájékozatlanság?

drbjozsef # 2020.01.08. 07:53

Biztosra mennek.

Kérdezz vissza ilyenkor, hogy mondja meg a paragrafus számát, ami miatt szerinte kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.17. 20:04

Az autó adásvételi szerződése szóban, sőt ráutaló magatartással megkötve is érvényes. Azt meg te sem mondhatod, hogy nem egyeztetek meg az árban.

wers # 2020.08.18. 03:55

Az okmányiroda elfogadja a tulajdonjog átruházási szerződést a pontos érték meghatározása nélkül is. Mint ahogy azt elfogadta átíratáskor négy éve, mikor a kocsit megvetted. A vételárról szóban egyeztetek meg.

wers # 2020.08.18. 05:40

Bizonyára a totálkár jogászai felkészültebbek mint a kormányhivatalé. Nem ismerem a totálkár cikkét. Fogalmam sincs, vajon mit vizsgál a nav gépjármű eladásakor 4 év használat után.

A könyvvizsgáló ismerősöd biztosan jobban tudja.

Esetleg nem javasolta, hogy ő kiszámolja mennyi adót kell fizetned, add neki a pénzt, ő majd befizeti?

wers # 2020.08.18. 06:13

Esetleg akkor lehet gondod szerintem, ha mostani eladási ár jóval magasabb, mint azt az EUROTAX megállapítaná. Bár négy év után az se nagyon.

wers # 2020.08.18. 08:22

Na, ez is eltűnt.

P.András # 2020.10.08. 20:16

Tisztelt fórumozok .
Egy régi ismerős jó meghintáztatott , ugyanis megkeresett , hogy vett egy autót , de nevére nem veheti , azt megkért , hogy legyek tulajdonos , ö meg üzemben tartó , ö majd rendez az anyagi részét .Beleegyeztem ,miért ne segítség az emberen , ha tudok , nekem is volt autóm üzemben tartó szerződéssel .
Pár nap múlva hív hogy volt egy jó ajánlat és közösségi oldalon kis ráfizetéssel elcserélte egy fiatalabb autóra azt eljöttek hozzám az eladóval , hogy írjuk adásvételi szerződést . Az elsőt eladom köztes szerződéssel , a másikat megveszem .
Kiderült , hogy ez a csere nem volt neki jó üzlet, mert valami nagyobb pénzes hibája van , és megjelent egy egy újabb autóval kitöltőt adásvételi szerződéssel amit aláírtam azzal hogy megyünk intézni az átírást , csak hogy ez után pár napra megjött az ügyfélkapumra az első autóra az illeték + büntetés és mondtam neki előbb ezt le kell ezt rendezni , meg adja ide a másiknak az adásvételi szerződését , hogy az okmány irodában annak az illetékét is lerendezzük ,hogy ne legyen büntetés .
Egy pár napra , addig nagyon kedves barátom elérhetetlen lett és egyszer csak jelentkezett tel. hogy el akarja adni ezt a harmadik autót is . Erre azt mondtam ez nem fog menni , nem járulok hozzá még nem rendezzük az anyagiakat .
Erre megszakított velem minden kapcsolatot , és elbúcsúzót közösségi levelezőn egy hosszú mocskolódó levéllel , hogy én milyen szemét vagyok , állandóan hazudozok és letiltott .
Az utolsó autót adataimmal visszaélve az anya nevére irata át és így lehetett illeték mentesen üzembentartó
Időközben megjött mind a három autóra az illeték
Az kérdezném a hozzáértőktől , hogy van e esélyem feljelentést tenni csalás miatt , vagy szép csendben fizessem be a csekkeket , ha már ilyen balek voltam .

drbjozsef # 2020.10.09. 06:01

P.András,

A kettő nem zárja ki egymást.

Az illetékeket, büntetéseket fizesd ki. Ha végrehajtják, sokkal több lesz.

Feljelentést tenni lehet. Mármint, nem tilos.

Az utolsó autót adataimmal visszaélve az anya nevére irata át

Mármint, aláhamisította az aláírásodat?

Nos itt már lehet keresnivalód. A többinél te írtad alá, balek voltál.

ELVILEG kellene legyen egy autó a neveden, aminek az illető az üzembentartója?

Erre én már simán feljelentést tennék. Vagy esetleg előtte írnék neki egy levelet, hogy van 3 napja elrendezni minden tartozását, különben ennek komoly következményei lesznek. Az okirathamisítás, pláne ha azt felhasználják egy közhiteles nyilvántartásba bejegyzéshez már eléggé komoly bűncselekmény.