Forgalomból kivonatás halálozás miatt


Majordomus # 2023.06.21. 19:29

Nem lesz egyszerű az ügy.

horex # 2023.07.18. 10:54

Jó napot!
Ott tartunk, hogy az izraeli örökösök nekem ajándékoznák, vagy eladnák 1USD-éert az autót
Nem tudom melyik megoldás lenne jobb, eladás vagy ajándékozás
Adott esetben elküldenék a törzskönyvét is.
Ha erröl nyilatkoznak, elég-e ha izraeli közjegyző ellenjegyzi, vagy Apostille kell?
Úgy olvastam, amely ország alárta az Apostille-egyezményt, ott elég a közjegyő ellenjegyzése és igy hivatalos irat lesz amit leírnak

OFF
Ugyanakkor a NAV előírt 2023 második félévre és a maradék első félévre gépjárműadót
Kivonás esetén nem kell egész évre fizetni azt, első félévre már kifizettem az évi felét
Olyan cimre kérték a fellebbezést ami az E-papiron nem választható ki. Emilben kérdeztem a NAV-ot
Emilben nem adunk adótanácsot, forduljon a megyei NAV igazgatósághoz, vagy hasonló választ kaptam
Fellebbeztem, 5ezer. Azóta se kép se hang.

Adatigényléssel fordultam a BM-hez a motorommal kapcsolatban
Illeték 1250Ft , azóta se kép se hang
Lenne még mit sorolni, hogy falakba ütközik a keményen dolgozó kisember a bürokrácia útvesztőiben
ON :)

osztap # 2023.07.18. 15:13

horex,

Adásvétel vs ajándék: A második esetben az illeték az első duplája. Olvasgasd itt:
https://www.netrisk.hu/…taridok.html
Az egydolláros vételárakat nem szokta szeretni a NAV, ha adásvétel lesz, valami hihető összeget érdemes beírni.

Ha erröl nyilatkoznak, elég-e ha izraeli közjegyző ellenjegyzi, vagy Apostille kell?
Ez nem nyilatkozat (egyoldalú), hanem szerződés lesz (kétoldalú, Te leszel a vevő/megajándékozott). Keress egy olyan magyar ügyvédet, aki csinál távelőttemezést, úgy a legegyszerűbb szerződnötök. De ennek semmi köze az apostille-hoz. Ha visszaolvasol, apostille az izraeli hagyatéki végzéshez kell. Anélkül az örökösök nem tudják eladni/elajándékozni, mert a magyar hatóság szerint a kocsi nem az övék.

Úgy olvastam, amely ország alárta az Apostille-egyezményt, ott elég a közjegyő ellenjegyzése és igy hivatalos irat lesz amit leírnak
Az apostille-egyezmény arról szól, hogy HA van az izraeli hatóság által kiállított hivatalos iraton izraeli apostille, AKKOR a magyar hatóság elfogadja izraeli hivatalos iratként. Onnan már csak hiteles fordíttatni kell az OFFI-ban, mert a magyar hatóság csak magyarul ért.

Majordomus # 2023.07.18. 19:56

Karácsonyra lesz autód. Sok sikert.

horex # 2023.07.19. 09:57

osztap
Köszönöm az infókat
Bonyolódik a helyzet. Póthagyaték állitólag 2ezer USD lenne. Igaz-nem igaz, innen nem tudom megitélni
Úgy tűnik, még nem kaptam erröl levelet, hogy az örökösök nyilatkoznának, miszerint az örökhagyó szóban hagyta rám az autót. Azért szóban, mert csak a rendszámát és a tipusát tudta
Úgy látom nem lesz ebből semmi :(
Az Apostille-t erre a nyilatkozatra értettem, mert e-nélkül csak egy darab papir lenne. A magyar hivatal sem hülye.

Akkor javasolni fogom nekik, hogy az örökhagyó úgy nyilatkozott szóban, ha nekem szükségem van az autóra vegyem meg, ha nem akkor lóg . a levegóben és egy idő után, 5 év a hivatalból végleg kivonás, mehet a bontóba/az nekem hosszú idő az egészségem miatt/. 100ezret valóságban is fizetnék érte, gondolom ez a NAV-nak is elfogadható egy 25 éves autóért

"Keress egy olyan magyar ügyvédet, aki csinál távelőttemezést, úgy a legegyszerűbb szerződnötök”"
ha ezt kifejtenéd bővebben és számomra is érthetően

A másik hogy mifelénk leginkább ingatlanüggyel foglalkoznak az ügyvédek, Kisváros Pest tőszomszédságában. Mozgásban/gyalog/tömegközlekedéssel meg igencsak korlátozott vagyok,. A siker reményében azért megpróbálnék ügyvéddel "szövetkezni/.

OFF
Hogy sikerélményem is legyen
Morogtam a BM-re hogy nem válaszolnak
Ma kaptam elektronikus választ, a motorom adatairól és így igazolni tudom hogy az enyém, el tudom adni, Kicsit rendbetéve 1.5 milliórol indúlva talán elmenne, 70 éves üzemképes
ON

horex # 2023.07.19. 10:00

Majordomus
Ha igazad lesz küldök egy pezsgőt/addig ne igyál/ :)

osztap # 2023.07.19. 15:32

horex,

Tehát Aladár és Béla nyilatkoznak, hogy néhai Cecil szóban Dezsőre hagyta/Dezsőnek adta el az autót. És ez alapján a magyar hatóság vezesse át Dezsőt mint tulajdonost? Szerintem ez nem fogja helyettesíteni a hagyatéki végzést a magyar hatóságnak.

Távelőttemezés: olvasgasd ezt:
https://jogaszvilag.hu/…-es-mire-jo/
Sok ingatlanos ügyvéd ismeri és használja, ott fordul elő a leggyakrabban.

Majordomus # 2023.07.19. 20:28

Pesten is lehet ügyvédet találni. Ha nehézkes a mozgásod akkor tárgyald le telefonon és emailban és csak egyszer kell beutaznod. Vannak közlekedési szakjogászok is ilyen ügyekre.