Motorszám probléma


koccant # 2010.07.06. 20:43

Vásárolt már valaki motorszám problémával autót?
Mi lett az ügyből?
Sikerült megtartani a kocsit?
Mi ennek a menete?

cat981 # 2010.07.06. 20:48

én eddig mindig úgy vettem autót hogy az eladó állta az eredetiségvizsgát és csak utána kötöttünk szerződést.
Te gondolom megvetted az autót, utána vitted eredetiségvizságlatra ahol gondok adódtak. Mi pontosan a probléma a motorszámmal?

koccant # 2010.07.06. 21:07

Igen nálam bukott ki a dolog, mivel messzebbről hoztuk el a kocsit, és itthon intéztük volna, átírással egyben.
Eredetvizsgálat előtti szemlén vette észre a NKH, hivatalból eljárást indítottak, de már két hónapja a kocsit nem használhatjuk, és rendőrségi papír még mindig nem jött.
Az autót meg szeretnénk tartani, de nem tudom meddig húzódik még az ügy, vagy mi lesz az egészből.
Ezért vagyok kíváncsi, hogy mi mit tehetünk, hogy előbbre jusson az ügy, vagy hogy ránk nézve pozitívan, és viszonylag gyorsan megoldódjon.
Azért jó lenne, ha augusztusra már vége lenne..

koccant # 2010.07.06. 21:08

Ja, és motorcsere volt az autóban, a motorszámon csiszolómunka látható.Ez okozza a problémát.

Atis77 # 2010.07.07. 04:05

Ha a rendőrség lezárja az ugyet, akkor mehetsz egy márkaszervizbe, ahol kiadnak egy igazolást, hogy tpus azonos motor van a kocsiban. Ezután elvszed az nkh-hoz ahol megkapod az af es számot(vagy ami most van helyette) utána eredet vzga, aztán átirás. Nálunk ez volt a menet,csak mi az nkh-nál kezdtünk és onnét küldtek a márkaszervizbe, azért irtam azt előbb. De a rendőrséget sajna ki kell várni.

security # 2010.07.07. 06:03

üdv, motorkód van már. Én úgy vettem kocsit hogy
nem volt benne motorszám (nem volt olvasható).
Bevizsgáláskor derült ki. Közlekedésfelügyelet
ellenőrizte hogy típusazonos-e (mozaik utca) majd
irány az okmányiroda. Amikor külföldröl hoztam be autót mindig megkérdezték a forg.helyezéskor hogy
motorszámot irják be vagy a motorkódot.

koccant # 2010.07.07. 10:17

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek van még tapasztalata, kíváncsi lennék rá.

koccant # 2010.07.07. 11:37

Atis77:

Mennyi idő alatt oldódott meg a te problémád?

Atis77 # 2010.07.14. 07:51

Attól függ hogy a rendőrség meddig ül rajta. Onnantól hogy pozitivan zárták az ügyet, akár 1 nap alatt is el lehet intézni.

Atis77 # 2010.07.14. 07:53

security

Minket elküldtek a mozaikbol,egy szervizbe igazolásért, és utána foglalkoztak velünk.

koccant # 2010.07.16. 20:11

2 napja hívtak be tanúzni.
A következő akit kihallgatnak az előző tulaj lesz.
Ha ő se tud semmit erről, akkor az azelőtti tulajhoz mennek.
Kb 2 hónap a nyomozás, azt mondták.
Amúgy mi nyugaton vagyunk, ha Pestre kéne vinni a kocsit, miután lezárják az ügyet, nem tudom, hogy oldjuk meg.
Mert azt mondták KPM vizsgáztatni kell majd, ami nem túl jó egy 17 éves autónál...
Valami kártérítést nem lehet ilyenkor kérni?

Atis77 # 2010.07.21. 15:23

Nem kell kpm vizsga ez hülyeség, csak egy szemle kell(bár ha nem tipusazonos a motor akkor lehet hogy kell). Amugy a kpm vizsgátol se kell tartani, semmivel sem gázosabb mint a többi. hátsó fék nélkül(azaz nagyon gyengén fogo) simán átengedték az enyémet is anno.Csak meg kell keresni a megfeleő embert aki segit.

koccant # 2010.07.21. 21:34

Az a baj, hogy nekünk maga a közlekedési hatóság érvénytelenítette a még hátralévő műszaki érvényességet, a motorszám probléma miatt.A motor amúgy típusazonos.
Ebben az esetben se nekik kell vizsgáztatni?
És kire gondolsz "aki segít" alatt?
Aki felkészíti a kocsit a műszakiztatásra, vagy a közlekedési hatóságnál kéne jóban lennünk valakivel?
Köszönöm az eddigi válaszaidat!

Atis77 # 2010.07.22. 09:43

koccant keress meg privátban

beeti # 2010.11.06. 11:10

lehet,h ide jobban illik

autóvásárlás előtt állunk.

az kiszemelt autó megnézése után „gondolkodási időt“ kértünk. mikor újra felhívtam, h lefoglalóznánk az autót, akkor mondta, h az autó 1.8ccm helyett 1.5ccm van beírva a forgalmiba. erre én az interneten utánanéztem a motorkódnak, mely „R“-el kéne, h kezdődjön. a tulajdonos által adott motorszám viszont „P“-vel kezdődik. ami nem létezik az adott márkánál. valószínű a többi szám az stimmel. (ő elírásnak vélte a dolgot)
az auto az usa-ból került be, de nem én lennék az első tulaj.

a válaszokat előre is köszönöm

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/34/23648#…

Seatos # 2011.11.13. 13:36

Jó napot!
Olyan problémám van hogy vettem egy autot melynek már megtörtént az átíratása és az eredetiség vizsgálata. Az autón nem volt műszaki, felkészítése közben megnéztem a motorkódot ami nem egyezett a törzskönyvében található adatokkal. Azt kicsit furcsállom hogy így az eredetiségvizsgálaton átment és nem szóltak.
A kérdésem annyi lenne hogy ilyenkor mire számíthatok, kell e valamit intéznem stb...
Köszönöm

imrie72 # 2012.01.07. 09:38

Sziasztok!
Az én kérdésem motorkerékpárral kapcsolatos.
A rendőr ellenőrizheti-e a motorszámot közúti ellenőrzés során?
Milyen következményei lehetnek, ha kiderül, nem az a blokk van a motorkerékpárban, ami a forgalmiban szerepel? (Típus azonos blokk, csak japán belpiacos és nagyobb köbcenti.)
Elvehetik-e ez miatt a rendszámot, vagy szemlére köteleznek, esetleg bírságot szabnak ki, feljelentenek?
Ismerek olyat, aki 2 éve motorozik így, műszaki vizsgára mindig visszateszi az eredeti blokkot a vázba.
Ha jogszabályi helyet mondanátok, az is segítség lenne, köszönöm!
imrie

nino # 2012.06.19. 22:51

sziasztok nekem egy 92 -es autom van amit magyarországon 2002-ben helyeztek forgalomba ,és fogalmam sincs hogy-hogyan de csak nállam derürlt ki hogy nem passzol a motorszáma. Hallottam róla hogy külföldön csak típus azonos motornak kell lennie a motornak és ezért gondolom hogy már kint lett benne cserélve mivel csak 2-3 karakterben tér el a törzskönyvben lévőtöl. Még nem indítottam el semmien eljárást az ügyben mert nem tudom egyáltalán megéri-e. kérlek segítsetek fontos lenne , előre is köszönöm!

guba" # 2012.06.20. 05:59

Ha a típuskód ugyanaz, (talán az első hat számjegy) akkor semmilyen teendőd nincsen ezzel, ha más típusú motor, akkor viszont egy típusmódosítást kell kezdeményezned, amit átalakítási engedélyeztetési eljárás követ.

Atis77 # 2012.06.23. 05:23

nino

Az is lehet hogy simán csak elírták, mikor honisították.

nino # 2012.06.23. 08:03

és ha igy van akkor mit tehetek?
nekemis már rég át kellene íratnom az autót de még mindig nem jutottam előre az ügyben.ha egy mód van rá akkor a rendőrségat kihagynám mert most nagyon nem fér bele az életembe a bíróságra rohangállás!

nino # 2012.06.23. 08:41

Még egy kérdés,a motorszám jelenleg egyéni azonosíto vagy nem? Kérlek ha válaszoltok minél egyszerübben tegyétek mert ezt a jogi nyelvet nem értem. Azért kérdezem mert milenne ha "véletlen" elhagynám valahol ezt a akis táblácskát amin a motorszám van? S.O.S-ben kellene a válasz,előre is köszi!

nino # 2012.06.29. 05:09

köszönöm a segítségeteket,végre sikerölt lezárni az ügyet. nem is volt olyan nehéz,csak egy szemlére kellett vinnem az autót a közlekedésfelügyelethez,és kapott egy motorkódot.

ninja75 # 2014.03.22. 18:07

Sziasztok.
Kellene egy kis segítség hogy kihez tudnék fordulni!
Vettem egy alfa Rómeót elvimet eredetvizsgára és minden rendbe volt ,de mos két év után gondoltam eladom de nem ment át az eredetvizsgán mert nem stimmel a motorszám és vissza hozta a vevő ! Ilyenkor mit tudok tenni?

Atis77 # 2014.03.24. 07:31

2 éve te csináltattad az eredetvizsgálatot?