Külföldi rendszámú gépjármű használata


caponord # 2019.06.25. 14:09

Hello, tőlem ma vették el saját cégem érvényes Német Próba rendszámát a Magyar rendörök.
Hivatkozást nem írtak a papírra viszont valami bécsi egyezményt emlegetett a rendőr és hogy a Magyar P sem érvényes külföldön ezért ez sem itt. Gondolom, hogy a bécsi egyezmény az ami alapján a sárga rendszámokat is elvették de közben kiderült, hogy jogtalanul.
Én pár hét múlva vissza kapom a rendszámot Németországban csak addig hatalmas kárt okoznak nekem.
Tud erre valaki mondani valami okosat?

nofsky # 2019.05.31. 14:30

Tisztelt Jogi Fórum!
A kérdésem az, hogy az alábbi szituációban milyen dokumentumokra van szükségem, ha megállít a rendőr:
Édesapámnak (magyar) van egy német rendszámú autója Magyarországon, ő Németországban dolgozik (havi egy hetet van kb itthon), van német és magyar lakcíme is. Ahogy én tudom, ahhoz, hogy ő vezethesse az autót itthon, szüksége van egy kinti lakcímigazolásra. E papír mellett nekem elég egy kölcsönadási szerződést kötnöm édesapámmal, és kész? Vagy én nem is vezethetném?
E két dokumentum bemutatása elég lenne, ha megállítanak?

Üdv

alfateam # 2019.05.15. 14:52

Itt van alattad három hozzászólással lejjebb...

Percsialex # 2019.05.15. 14:38

Tisztelt Jogi Fórum!

Jelenleg Izlandon élek és arra lennék kíváncsi hogy milyen feltételekkel használhatom Magyarországon az izlandi autómat? 3 hónapra mennék haza vele és 3 hónap után elhagynám Magyarországot.

Köszönöm.

nonolet # 2018.06.16. 08:01

Szerintem:
Az a primitív bunkó aki rákattan valakire és nem tud leszállni róla.

Beleköt állandóan ... mint pl. te is.

- -

Sőt az ilyen nem bunkó, hanem agybeteg.
Mániás örült, konkrétan.

Tessék szaladj a moderátorhoz és írd meg neki
becsületesen!!!! hogy :

1.
Kötözködöm nonolettel, de az nem tűri a provokációt.

2.
Sőt szóvá teszi, hogy semmi hasznosat nem is írok a fórumba.

3.
Hanemm csakis a nononolettel való kötözködés miatt vagyok jelen a fórumon.

- -

Vagy ha nincs benend ennyi becsület, akkor maradj csendben és ne kötözködj, ne provokálj.

Ezt már én is kértem tőled és MÁSOK IS!!!

Nos képes vagy rá?!
Vagy inkább kitiltassalak innen?

wers # 2018.06.16. 06:18

Nem változott a törvény (csak egyet kell visszaolvasni)

nonolet # 2018.06.15. 21:09

Keresd ki ebben a rád vonatkozó esetet..

KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰVEK ÜZEMELTETÉSÉNEK SZABÁLYAI
http://www.police.hu/…amu-jarmuvek

Macika66 # 2018.06.15. 16:23

Kedves Fórumozók,
Váratlanul olyan helyzet állt elő, hogy ismerősünk segitséget kért autójával kapcsolatban. Ő jelenleg Németországban él, német rendszámú az autója. Vasárnap vissza kell utaznia Németországba, de autoja nem készült el. Van másik auto amivel ki tud utazni, DE arra kért, hogy hozzam el a szervizből az autot, vigyem el futóműállitásra stb. És ezután kb 1 hónapig használhatom amig visszajön érte.
Sajnos nem igazán ismerem a törvényeket, szabályokat, hogy én használhatom-e az Ő német rendszámú autóját hivatalosan. És persze a biztositással is gondjaim vannak, hogy a német a biztositással én vezethetem-e, biztositva vagyok-e?
Előre is köszönök mindenféle segitséget, információt!

wers # 2018.02.23. 15:46

Kkt
(3)4 Magyarország területén külföldi hatósági jelzéssel ellátott járművekre, azok üzembentartójára és vezetőjére a törvény rendelkezéseit annyiban kell alkalmazni, amennyiben jogszabály, nemzetközi szerződés, egyezmény vagy megállapodás másként nem rendelkezik.

326/211
47§
(4)167 A közúti közlekedésről szóló törvényben meghatározott belföldi üzemben tartónak a tulajdonába kerülő, külföldön nyilvántartásba vett jármű behozatalától számított legfeljebb 30 napon belül kell kezdeményeznie a jármű származás-ellenőrzési nyilvántartásba vételét és magyarországi forgalomba helyezését. Ezen időszakon belül az EGT más tagállamában a jármű külföldre történő kiviteléhez kiadott érvényes rendszámot a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 25/B. §-ában meghatározott, a közlekedési igazgatási hatóság által kiadott magyar hatósági jelzésnek kell tekintetni.

wers # 2018.02.23. 15:09

A P rendszám esetében több országgal külön egyezmény is lehet miszerint, melyik ország fogadja el a másik ideiglenes hatósági jelzését.
Nonszensz, de tényleg írogatnak alá kétoldalú egyezményeket, de az nem térhet el a nemzetközi egyezményektől. Csak gesztus.

wers # 2018.02.23. 15:07

És még egyszer
Az export rendszámhoz export forgalmi engedély is tartozik, ami a külföldi vevő nevére szól.
Egyébként erről nemzetközi egyezmények vannak, nem csak Németországra és az osztrákokra vonatkozik. Majd ha lesz idők kikeresem.

Véleményem # 2018.02.23. 14:15

nonolet

A német és osztrák ideiglenes rendszámokkal kapcsolatban az ORFK korábban adott ki állásfoglalást.

Miszerint a német export rendszám az az a piros szélű rendszám használható, nemzetközi forgalomban közlekedni lehet vele. A biztosítás meglétét kell ellenőrizni illetve az okmányok érvényességét a dátumot. Amennyiben ezek rendben vannak más tenni való nincs.
Ebből kiindulva nem illegális és valószínű országosan nem elnézik ezt, hanem egy belső norma szerint intézkednek, mint állásfoglalás. Az állásfoglalás általában akkor készül amikor a gyakorlati végrehajtáshoz és az elszaporodó visszaélések miatt szükség van egyfajta jogértelmezésre.

A P rendszám esetében több országgal külön egyezmény is lehet miszerint, melyik ország fogadja el a másik ideiglenes hatósági jelzését.

nonolet # 2018.02.23. 14:00

"mivel gyakorlatban erre nem alkalmazzák"

Tehát: illegális, csak elnézik.

wers # 2018.02.23. 14:00

A rendelet nem tesz vele kivételt!!!!!!
ide más játszik

nonolet # 2018.02.23. 13:59

Mit nem értetek azon, hogy
a piros szélű IS CSAK a magyar határig legális.
(ha a külföldi nem legális valakinek)

A rendelet nem tesz vele kivételt!!!!!!

HA mégis igen mutassátok már meg.
De nem fogjátok, mert csak találgattok...

- -

Attól még nem lesz legális,
hogy
magyar zsaru esetleg elnézi,
mint a német a P rendszámot.

Véleményem # 2018.02.23. 13:50

nonolet

A piros szélű ideiglenes rendszám valóban a kérdezőt segítheti mint megoldás, amennyiben egy külföldön ( Németo.-ban )vásárolt autót "lábon" kíván hazahozni ( Mo.-ra ) Ez legálisnak tűnik, mivel gyakorlatban erre nem alkalmazzák a police.hu linken lévő szabályozást. Ennek a rendszámnak a lényege, hogy érvényes biztosítással rendelkezik, a piros rendszámhoz tartozó okmányon már a vevő adatai szerepelnek és X időn belül amíg a rendszám érvényes lehetőség van a jármű Mo.-i nyilvántartásba vételének.

wers # 2018.02.23. 12:57

nonolet, ma valahogy kezded elérni a csúcsformádat :)

Különféle rendszámok vannak, és a jaogyszabályban meghatározottak alapján használhatól. A "piros" rendszám az export rendszám. Magyarországon ez a "Z". Nemzetközi egyezmények alapján ezt a gépjármű vevője részére meghatározott időre adják ki, addig használható, addig kell külföldön forgalomba helyezni.
Nem azonos a nemzeti forgalomba engedélyt jeltő rendszámmal. Sőt, pont az a lényeg, hogy más a szabályozás.

nonolet # 2018.02.23. 12:54

Véleményem

Nem megoldás, lásd eggyel alább, hogy miért.

nonolet # 2018.02.23. 12:53

TÉVEDSZ!

Az is egy KÜLFÖLDI!!!!!!!!!!! rendszám.
...és nincs külön kivétel rá a rendeletben.

Miért találsz ki saját kútfőből dolgokat?! butaságokat.

wers # 2018.02.23. 10:19

nonolet!
A piros szélűvel SEM hozhatja haza lábon...

Akkor, HA a tulajéval nem hozhatja.
Na ez sem így van.
Az ideiglenes rendszám épp erről szól.

Véleményem # 2018.02.23. 10:11

Egy cikk, hátha segít:

https://autobehozatal-nemetorszagbol.hu/…es-rendszam/

Ezzel utalva arra, hogy a piros szélű német ideiglenes rendszám megoldás lehet.

nonolet # 2018.02.22. 17:12

Olvasd már el... végre.

http://www.police.hu/…amu-jarmuvek

Akár lehet is a pontos körülményeidtől függ.

szetodave # 2018.02.22. 16:43

Kedves forumozok! Nagyon koszonom a gyors valaszokat! Az auto a kinti kollegame,akivel napi szinten dolgozok egyutt! Csak igy egyszerubb lenne neki is, nem kellene ketszer utazgatni velem a legkozelebbi okmanyirodaba, nekem meg kb 250 euroval olcsobb... Akkor sem lehet,ha ir egy meghatalmazast 24 orara! Ha jol olvastam regebben letezett egy hasonlo jogszabaly?
Koszonom!

nonolet # 2018.02.22. 16:33

wers

A piros szélűvel SEM hozhatja haza lábon...

Akkor, HA a tulajéval nem hozhatja.

nonolet # 2018.02.22. 16:32

Alapban: NEM

Akár a tulajé a rendszám, akár pirossal hozod...
Csak a határig használhatod a német trendszámot ALAPESETBEN.

De a nyilvántartott címeidtől is függ a dolog.

Ott van a részletes tudnivaló linkje
a kérdésed alatt!!!!! éppen EGGYEL.
Olvasd el...