Autó adás-vétel szabályai - Mit tehet az ember,ha a rejtett hibákat nem mondja az eladó?


Majordomus # 2024.02.18. 21:00

"egy 260 ezer km Honda szerinted nem várható el hogy jó legyen?!!"

a példa alapján nem.

Szomorú örökös # 2024.02.18. 07:17

zsolt4lll

Akkor egy 260 ezer km Honda szerinted nem várható el hogy jó legyen?!!

Az autóvásárlás nem elvárás kérdése. Itt már páran leírták neked, hogy sokkal körültekintőbben kellett volna vásárolnod.
Minden egyes újabb autóvásárlás zsákbamacska, legközelebb szerintem szerelővel menj és alaposan vizsgáljátok át.

zsolt4lll # 2024.02.18. 06:46

"260 ezer km-el csoda hogy még gurul" van egy skoda feliciánk 360 000ezer van benne napi 150 200 km megy deka olajfogyasztása sincs. A kaszni már viseltes de motorikusan kiváló. Piaci értéke 150-400ezer ft. Akkor egy 260 ezer km Honda szerinted nem várható el hogy jó legyen?!!

Majordomus # 2024.02.17. 22:15

Nem olvastam vissza.
Csak az utóbbi beírásokban láttam 600 ezret.

Egy 12 éves autóért 260 ezer km-el 4 milliót? Ezüstből van?

Az én régi autómat (10 éves Mondeo 98 ezer km) 2.4 millióért számitotta be a kereskedő.

260 ezer km-el csoda hogy még gurul.

Szomorú örökös # 2024.02.17. 04:13

MD

600 ezer ft-ért nem lehet csodát várni...

A kérdező ennél azért kicsit drágábban vette, egészen konkrétan 4 milláért, 260 ezer km-rel.

Majordomus # 2024.02.16. 21:43

Na ezért vettem én garantált futásteljesítménnyel.

Nem túl drága.
A kereskedésben 18 éves BMW és 20 éves Audi is volt 1.8 -2.6 millióért.

600 ezer ft-ért nem lehet csodát várni...

zsolt4lll # 2024.02.16. 15:16

A visszatekert km-es sokkal jobb!!Nyilván drágább is!!

Szomorú örökös # 2024.02.16. 05:04

MD

Kockázatos olcsó autót venni sok százezer kilométerrel.

És még csak nem is volt nagyon olcsó...

Majordomus # 2024.02.15. 23:11

Kockázatos olcsó autót venni sok százezer kilométerrel.

Szomorú örökös # 2024.02.15. 15:48

zsolt4lll

aki a földön fekszik abba nem rúgunk bel!!

Pont segíteni szeretnék azzal, hogy inkább ne pereskedj, mert bukni fogsz.
Ehhez képest te csakis annak a válaszát olvasod-fogadod el, aki pereskedésre buzdít.
Legyen ez a te bajod, ne haragudj! Azt csinálsz, amit akarsz, én kiszálltam!

zsolt4lll # 2024.02.15. 15:42

Szomorú örökös te egy nagyon negatív ember vagy akiben semmiféle empátia nincs. Én csak próbálok ebben a helyzetben tájékozódni! Hidd el nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni! Lehet hogy hibáztam lehet nem voltam 100% ig körültekintő de aki a földön fekszik abba nem rúgunk bel!!

Szomorú örökös # 2024.02.15. 12:32

zsolt4lll

600.000 ezre egy 210.000 ezret futott motor amire még ennyit rá kell költeni plusz a szerelés ami megint vagy 300.000 ezer forint.....Most itt vagyunk kocsi nélkül a 4 hónapos gyermekemmel.

És még mindig nem ismered el, hogy felelőtlenül ugrottál bele egy autóvásárlásba.
Ja persze, mindig a másik a hibás, feleljen ő érte, te aztán semmit nem vétettél.
Szeretnéd, hogy a 4 hónapos gyerekeddel meghurcoljanak a végrehajtók?
Ha nem, akkor inkább ne kezdj el pereskedni, mert egyáltalán nem tutira te fogsz nyerni.

zsolt4lll # 2024.02.15. 10:42

600.000 ezre egy 210.000 ezret futott motor amire még ennyit rá kell költeni plusz a szerelés ami megint vagy 300.000 ezer forint. A karmára visszatérve én a saját 3 ajtós Civic úgy adtam el hogy kifogástalan állapotban volt a kocsi. Most itt vagyunk kocsi nélkül a 4 hónapos gyermekemmel. Ennyit a karmáról!!!

Boldogsag # 2024.02.15. 08:20

Zsolt4III, egy ilyen mérvű kopás látható, kimutatható. Vétel előtt kellett volna szervizzel egy átvizsgálást végeztetni. Kedves ügyfelem hasonló tortúrán van túl és a végén odajutott, hogy vett egy bontott, hibátlan motort Fiatjába és végre pár százezres plussz költséggel van egy jó autója. Állítása szerint ügyvédre és feltárásra feleslegesen kidobott pénz volt. Facebookon talált egy Fiatos csoportot és ott segítettek neki, és 100 ezer km futott motor került bele. Aki adta a motort vállalta a beszerelést és kapott rá garanciát. Vannak rendes emberek akikre támaszkodhatsz és rengeteg helyen bontanak gépeket. Motor, plussz szerelése kellékanyagokkal kb. 500 ezerbe jött ki. Honda lehet drágább lesz, de nem lehetetlen. Hidd el nem véletlen jártál így, sajnos a karma ilyen, valahol valamikor rossz fát tettél a tűzre és így jártál. Viccen kívűl az ügyfelem akiről beszélek bírósági végrehajtó, szóval nála se véletlen a szitu. Tisztelet a kivételnek, vannak rendes emberek, de azért a végrehajtók is megérnek egy misét :D

zsolt4lll # 2024.02.15. 06:55

Honda Accord 2.4 benzin AT 2012

drbjozsef # 2024.02.15. 05:38

MD,

Jó dolog a garancia, kár, hogy ilyen jogi fogalom nem létezik. Garanciából én ezer évet is vállalok neked bármire. És ezt garantálom!

Amúgy is trükközik, szóval lesz még gondod, ha probléma lesz az autóval :

Ptk. 6:163. § (2) Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a fogyasztó kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el. Ha a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés tárgya használt dolog, a felek rövidebb elévülési időben is megállapodhatnak; egy évnél rövidebb elévülési határidő ebben az esetben sem köthető ki érvényesen.

ezmostmi? # 2024.02.15. 05:22

zsolt4III

Áruld már el milyen autó ez?

Majordomus # 2024.02.14. 22:58

Jogos.
Én ma vettem egy autót,a kereskedő 6 hónap teljeskörü! garanciát vállalt rá.

Szomorú örökös # 2024.02.14. 22:13

zsolt4lll

Ha szakértő alátámasztja a rejtett hibát akkor van esélyem a bíróságon vagy nincs?

A szakértő azt is meg fogja vizsgálni, hogy mennyi km-t futott az autó eddig. Az a bizonyos 250000 km is elég jelentős tényező lesz a kérdésben az elbíráláskor. Te ugyanis nem egy vadi új és hibátlan autót vásároltál, hanem egy 250 000 km-t futott gépjárművet. És ha csak egyetlen apró betűvel ott szerepel, hogy az eladó a későbbi hibákért szavatosságot nem vállal, akkor mutogathatsz a bíróságon te akármilyen Facebook posztot, az aztán semmit nem fog bizonyítani a bíró felé. Sőt, azt fogja ő is mondani, hogy ennél jóval körültekintőbben kell autót venni. Pl. elvinni egy szigorított műszaki vizsga-szerű átvizsgálásra, amit természetesen mindig a vevő egyedül finanszíroz. Ott egyből kibukott volna minden ilyen jellegű hiba és ez még mindig kisebb összeg, mint az a 4 milla, amiért vetted.

drbjozsef # 2024.02.14. 13:28

zsolt4lll,

Ha a szakértő a szakvéleményében alátámasztja, hogy a kérdéses hiba már a vásárlás pillanatában is fennállt - és ez a hiba a szavatosság körébe tartozik -, akkor igen, jó esélyed van a bíróságon.

zsolt4lll # 2024.02.14. 13:03

Ha szakértő alátámasztja a rejtett hibát akkor van esélyem a bíróságon vagy nincs?

drbjozsef # 2024.02.14. 08:54

zsolt4lll,

Persze. Eladni nem tilos, magából az eladásból nem lesz "jogi konzekvenciád".

Hogy a szavatosságot érvényesíteni tudja beled szemben a vevőd, az annyiból nehézség neki - pont úgy, hogy most neked -, hogy neki kell majd bizonyítania veled szemben a hibás teljesítést, és hogy a hiba a szavatosság körébe tartozik. Ez nem jogi kérdés, ez szakkérdés.

Nem mondtam, hogy nincs esélyed a bíróságon, csak azt, hogy közel sem mehetsz biztosra. Saját kockázatod.

Például önmagában az olajfogyasztás miatt biztos nem fognak ellened nyerni, ahogy te sem. Ez még nem abnormális - ettől még persze egy csomó szavatosságba tartozó hibája lehet az autónak. Csak nem te bizonyítasz (amikor eladtad).

zsolt4lll # 2024.02.14. 08:20

Akkor ezek szerint eladhatom az autót mindenfajta jogi következmények nélkül ezekkel a hibákkal! Köszönöm a segítséget.

Majordomus # 2024.02.11. 20:59

Sajnos kevés esélyed van.

Szomorú örökös # 2024.02.11. 13:20

zsolt4lll

A bizonyítékom is megvan hogy tudott a hibáról mivel 4évvel ezelőtt már kiírta a csoportba hogy motorgenerál lesz szüksége de ez ezek szerint nem történt meg.

Honnan vagy annyira biztos, hogy ugyanerre a kocsira gondolt, amikor azt a posztot leírta?
És egyébként is a Facebook bejegyzés mióta megdönthetetlen bizonyíték?
Próbálj már egy bíró fejével gondolkodni, akinek azért ennyire sohasem fekete vagy fehér.

Minden posztot letörlőt miután kapott az ügyvédemtől levelet.

Még csodálkozol ezen?

Arról is van bizonyítékom hogy az autóhoz volt diagnosztikai eszköze miután megvettük a kocsit szintén a csoportban árulta.

Tehát szerinted ha valaki elad egy gépjármű diagnosztikai eszközt, akkor az csakis emiatt lehet? Ez már azért komolyan vicces!
Az fel sem merül benned, hogy esetleg nem ilyen amatőr módon kellene autóvásárlásba belemenni?

Ő tudván tudta hogy mit ad el az adásvételeiben nincs egyéb megjegyzés ezekről.

És még mindig nem köteles magánszemélyként szavatosságot vállalnia érte, ha te ennyire amatőr voltál.