Autó adás-vétel szabályai - Mit tehet az ember,ha a rejtett hibákat nem mondja az eladó?


drbjozsef # 2019.10.24. 04:49

Búvár Benő,

Szerintem nemigen, de nem lehetetlen, de ezt igazságügyi szakértő mondaná meg legfeljebb vizsgálat után.

A hengerfejnek a hűtőhöz nincs köze (azon kívül, hogy abból fogy el a hűtővíz a szivárgás miatt).

Perköztség attól is függ meddig tart, milyen ügyvéded van, milyen szakértők kellenek, és persze, hogy nyersz-e legalább részben. Mondjuk a hat számjegy az biztos.

Búvár Benő # 2019.10.23. 17:43

Köszönöm a választ Esetleg az segít a helyzeten ha a kocsi eleje (nekitolattak) törve volt? A hűtő vadi új. Másik kérdés egy ilyen per ha belemegyek mennyibe fájhat? Köszi

adam1008 # 2019.10.23. 16:53

Sziasztok

Tegnapi nap 2019.10.22 vásároltam magánszemélyként egy magánszemélytől egy 2008as opel insigniat. 120km et mentem vele! És csúnya motor csörgés.... le állítottam a kocsit hívtam az eladót. De nem akar együt működni velem.
Újra indítás után a zörgés meg szűnt. Viszont ki írja hogy mi hamarabb vigyem szervibe a kocsit!
Ez ennél a kocsinál nem hiszem hogy egy két mátyás meg oldaná a problémát! Mit tudók tenni??
Vagy mit tehetek? Azt még írnám hogy egy költség mentes kocsiként árulta!

drbjozsef # 2019.10.23. 16:11

Búvár Benő,

Csekély esélyed van.
Ha kereskedőtől vetted, fogyasztói szerződést kötöttél, ezért az első hat hónapban vélelmezni kell, hogy a hiba már a vásárláskor is fennállt, és ennek ellenkezőjét az eladónak kell bizonyítania.
De a leírásod alapján ez nem lesz nagyon nehéz. Ha az autóval meg tudtál tenni 1500 km-t, akkor az a vásárlás pillanatában igen kis eséllyel lehetett hengerfejes. Ez nem olyan jellegű hiba, amivel ilyen sokat is lehet közlekedni, a vásárláskor nemigen állhatott fent.
Igen, elvileg lehet, hogy már repedt volt akkor is, csak kicsit, és szép lassan ette meg a vizet, és bár ezt nem neked kell bizonyítani, én 1500 km esetén nem nagyon látom, hogy eséllyel lehessen ezt végigvinni. Pláne, hogy a kellő gondosságba ekkora táv esetén már beletartozik a különböző folyadékok szintjének ellenőrzése is talán.

Ez jó eséllyel az a tipikus eset, amikor meghibásodik a nemrég vásárolt autó. Előfordul az.

Búvár Benő # 2019.10.23. 04:24

Sziasztok Leírnám a problémámat.Vettem a feleségemnek egy Citroen C3 as gkt. Durván másfél hónap múlva (kb1500km) hív a feleségem hogy magas hőfokot ír ki a kocsi Azonnal leállította és várt engem. Kiderült az autóból elfogyott a hűtővíz. Elvittem szerelőhöz aki (az eladó javaslatára) megállapította hogy az autó hengerfejes a javítása kb 200-250e ft. Az eladó teljesen elzárkózott a javítástól Szerinte ez a mi ,,sarunk".Az eladó egy autókereskedő. Rögtön azzal kezdte hogy ő megkérdezte az ügyvédjét és nem az ő problémája. Tudok ezzel a dologgal mit kezdeni? Kihez forduljak ,fordulhatok? Köszönöm

Zsolt1123 # 2019.09.28. 10:39

Konkrét képek vannak... igazából mindenről
Sőt adás vételibe külön odaíratta h tájékoztatott hátső sárvédő sérülésröl
Közbe előről oldalról lett törve jobban, légzsákok is nyíltak.

drbjozsef # 2019.09.26. 12:55

Idő : sok, de nyilván függ a másik féltől.
Esély : ez meg attól mit és hogyan tudsz bizonyítani.

Zsolt1123 # 2019.09.26. 10:48

Mivel fél éven belül vagyok, + a leírtak alapján érdemes akkor pert indítanom ez ügyben?
Mindenképp meg fogom próbálni, csak kérdés hogy mennyi eséllyel, mennyi idő alatt...

wers # 2019.09.25. 06:50

Hát pénzt. :D

:D azt én is akarok

Egyébként meg etetni a kacsákat, libákat, hattyúkat, galambokat....

drbjozsef # 2019.09.25. 06:44

Mit akar még?

Hát pénzt. :D

wers # 2019.09.25. 06:27

sok sikert (de fogadnék, hogy nem fog perelni)

Ezeket szépen írd le neki, és illedelmesen "köszönj el tőle".

Már csak azért is jó lerázni, mert ha itt engedsz, akkor kéthetente "találni" fog újabb és újabb "rejtett" hibát. Na ne már, hogy te szervizeld továbbra is a kocsit.

Tudta, 2003-as, és tudta, hogy 288.000 km. Mit akar még?

Mr.G # 2019.09.25. 06:18

295km-ert tuti ment vele mivel lekérdeztem a kocsi rendszámát ügyfélkapun és láttam az eredetvizsga képeit. Ott az adásvétel után 295km különbség volt a képeken.

Tehát ha perel én kiállok az mellett, hogy nem rejtett hibával adtam el és szerencsére a műszaki vizsga eredménye is segíthet valamit nekem.

wers # 2019.09.25. 06:07

:)
Beszéletem a szerelőmmel és azt mondta, hogy 150eFt az vicc! A feléből megtudná csinálni.

Na, akkor még jobban megnyugodhatsz. Akkor nem csak egy szőke nő véli így, hanem egy szakember is.

Egyébként az sem mindegy, hogy hogyan tette bele azt a 300 km-t (ha tényleg annyi volt)
Ha úgy, ahogy én használom, kis távokra bevásárlásra az enyémet, vagy hosszú távokon. Kis távokon azért hamar ki lehet nyiffantani egy ennyi idős katit.

Mr.G # 2019.09.25. 06:00

Köszi a bizatást!
Beszéletem a szerelőmmel és azt mondta, hogy 150eFt az vicc! A feléből megtudná csinálni. Szerinte csak leakartak húzni mivel a vásárló a "kissebbséghez" tartozott.....

wers # 2019.09.25. 05:56

Én nagyon nem aggódnék a helyedben.

Mellesleg amikor nekünk kellett egy régebbi kocsinkba katit cserélni, emlékeim szerint felébe sem került.

Pereljen. A szakértő többe fog kerülni neki.

Mr.G # 2019.09.25. 05:49

Ok!
288.000Km volt a kocsiban.Nekem az a érdekes ha pár nappal előtte a műszaki vizsgán minden mérési érték rendben volt vele akkor hogyan tud ilyen gyorsan úgy elromlani,hogy még javítani sem lehet. A kocsi semmi jelét nem muatta katalizátor hibának.

wers # 2019.09.25. 05:39

Auto 2003as volt 288km volt benne gyári katalizátorral

akkor nem csoda, tudomásom szerint a gyártók úgy max. 150.000-re tervezik a katalizátorokat (vagyis az a csoda, hogy ilyen sokáig bírta)

Mr.G # 2019.09.25. 03:23

Üdvözlök mindenkit!

Napokban eladtam egy 2003as Suzuki Swiftet magánszemélyként magánszemélynek. Pár napra rá hív az új tulajdonos,hogy fizessek neki 150.000Ft-ot,mert amikor tőlem megvette a kocsit 300km megtett út útán kivillant a check lámpa és elvitte szerelőhöz és katalizátor hibát jelzett ki neki és szerinte rejtett hibával adtam el ami nem igaz!! Nekem az automon nem volt ilyen hiba amikor eladtam,Sőt friss műszakival adtam el ahol kérdésemre utólag tájékoztattak, hogy a volt autom katalizátorja teljesen rendben volt az értékek alapján és ezt ők tanúsítani tudják ha kell. Az új tulajdonos most perelni akar engem mivel nem fizetek neki. Ebben kérném a segitséget, mert hallottam direkt ilyen csalokról akik igy akarnak plusz pénzt szerezni. Auto 2003as volt 288km volt benne gyári katalizátorral.
Köszönöm a válaszokat!

Zsolt1123 # 2019.09.23. 11:35

Drbjozsef

Nagy eséllyel nekem is a pereskedés marad, köszönöm az eddigi válaszokat!

Zsolt1123 # 2019.09.23. 11:30

Ezmistmi,

Fél éven belüli egészen decemberig.

drbjozsef # 2019.09.20. 09:30

áfonyácska,

Használt autót körültekintően vásárolunk. Kifizetés előtt visszük szervízbe, nem utána.

Természetesen bármit követelhet levélben, ez esetben a "reális" szónak nincs értelme, hiszen nem ismerjük az eladót.

Ha az eladó elutasítja a követelést, akkor az ismerősödnek kell bírósághoz fordulnia, és neki kell bizonyítania a hibás teljesítést.

Egy húsz éves autó esetén a rossz állapot nem feltétlenül alapozza meg a jogos szavatossági igényt, sőt, általában nem. Mindenkinek joga van roncsot venni, aztán azt csinál vele amit akar. A leírásod alapján ez határeset, ha a javítás jellege olyan, hogy közlekedésre alkalmatlan, és ez kellő körültekintés mellett sem volt felismerhető, akkor talán van esélye. Arra, hogy évekig pereskedjen, többszázezer forint költséggel. Mennyibe volt az az autó?

áfonyácska # 2019.09.20. 08:51

Kedves Fórumozók!
Ismerősöm tegnapelőtt vásárolt egy közel 20 éves használt autót, melyről az eladó elmondta, hogy frissen lakatolt, látszottak is a "javítás" nyomai. Tegnap elvitte a szerelőhöz, ahol kiderült, hogy ez a tipikis kartonpapírral betömködős módszerrel lett javítva, több probléma is van, összességében az autó közúti közlekedésre alkalmatlan és ezt írásba is adja. Az adás-vételin nincs hiba feltüntetve, szimplán át lett verve. Az eladó természetesen elzárkózik bárminemű egyezségtől. Mi a teendő? Reális lehet itt is ajánlott levélben javítást kérni, úgy, hogy javíthatatlan? Előre is köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2019.09.14. 04:47

Hasonló eset a közelmúltból.
Pedig ez kereskedőtől vásárolt, ami egyszerűsítene, igaz, lízinggel fűszerezve, ami meg nagyon nem.

Különbözetet lehet kérni, de ha nincs megegyezés, csak a per marad.

https://totalcar.hu/…reskedesbol/

ezmostmi? # 2019.09.13. 16:33

Zsolt, ez igy nehéz lesz, régi az ügylet?

Zsolt1123 # 2019.09.11. 11:08

Sziasztok

Sajnos elkövettem én is azt a hibát, hogy a tudtomon kívül, elég szépen megtört autót vettem... Légzsakok kinyíltak, az eleje teljesen összetört. Majd rendbe hozták.
Nagy értékű autó volt, sajnos csak utólag tudtam kideríteni az autó csúnya múltját.. képek is vannak róla azóta.
Ha jól tudom lehetőségem van a különbözetet visszafizettetni, esetleg az autót visszajuttatni.
Külföldről hozta, szinte bizonyíthatóan autókkal kereskedik, de mint magánszemélytől vettem.

Köszönöm a segítséget!