Törzskönyv


Traffic # 2008.08.29. 20:02

A forgalmi leánykori neve: hatósági engedély.

Traffic # 2008.08.29. 20:01

T. ferrke!

Nem az, mivel akkor a nevén nevezték volna...

ferrke # 2008.08.29. 19:03

a. Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala által kiállított, az előzetes eredetiségvizsgálat megtörténtét igazoló határozattal vagy hatósági bizonyítvánnyal,

Ez a hatosági bizonyitvány véletlenül nem a forgalmi???

Wolfpanni # 2008.08.28. 17:39

T Traffic!
Köszönöm!
Megpróbáljuk így megoldani!
És nagyon jó ez a fórum, sokat segítettetek!
Üdv: Wolfpanni

Traffic # 2008.08.27. 18:08

T. Wolfpanni!

Érdemes lesz elvinni a törzskönyvet...

A közúti járművek műszaki megvizsgálásáról szóló 5/1990. KöHÉM rendelet

12. §
(15) Az integrált vizsgálat mellőzésével - a járműazonosítók szemrevételes ellenőrzése mellett - végezhető az időszakos vizsgálat, ha a vizsgált járművön már végeztek előzetes eredetiségvizsgálatot, illetőleg integrált vizsgálatot. Az előzetes
eredetiségvizsgálat megtörténte a következő módokon igazolható:

  1. a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala által kiállított, az előzetes eredetiségvizsgálat megtörténtét igazoló határozattal vagy hatósági bizonyítvánnyal,
  2. a járműhöz kiállított - az előzetes eredetiségvizsgálat mellőzésével történt kiadásra vonatkozó záradékot nem tartalmazó -

törzskönyvvel,

  1. a forgalmi engedélybe bejegyzett 1998. január 1. napját követő forgalomba helyezési időpont bejegyzéssel, illetőleg
  2. a forgalmi engedélybe bejegyzett 1999. július 12. napját követően tulajdonjog megszerzési időponttal.
Wolfpanni # 2008.08.27. 13:35

Köszönöm, így teszek, illetve ezt párom intézi, majd ő. De érdekes, mert amikor az okmányirodát hívtam, név nélkül, ők is azt mondták, hogy ha 98 előtti a jószág, akkor kell. És sajna már 12 éves a kis drága! Na de majd holnap meglátjuk...
Köszi mégegyszer!

ferrke # 2008.08.26. 21:05

A szerelővel gond van........
Alapvető dolgokat nem tud.
A törzskönyvet ki ne add a kezedből bárki bármit mond!!!!!!!!!!!!!!!
Hivj fel egy vizsgáztato központot és kérdezz rá mi kell egy müszaki vizsgához.
Ha fiatal a vas vidd el személyesen, amennyiben nem megy át megmondják mi a gond amit semmi perc alatt kijavithatsz egy kis mühelyben is.

Wolfpanni # 2008.08.26. 18:22

Köszike, én is így tudtam, de a szerelő, aki vizsgáztatja, mondta ezt. Nem akarom eladni, családban marad...szeretjük:D
Szóval nyugi? Köszi!

ferrke # 2008.08.26. 11:04

A törzskönyvre nincs szükség a műszaki vizsgához. Csak ha eladod az autot akkor kell.

Wolfpanni # 2008.08.25. 15:33

Valaki segítsen kérem!
Most menne műszakira az autónk, nem találom a törzskönyvet. Az biztos hogy megkaptuk, és itthon is
kellene lennie, de nem találom. Lakásfelújítás kellős közepén vagyunk, fogalmam sincs hol keressem. Mit tegyek? Hogy lehetne pótolni? Elvileg így nem is vizsgáztatják le? Köszi előre is!

1apa # 2008.05.14. 16:30

Sziasztok.
A mai napon levizsgázott a 15 évea suzukim, de csak adatlapot kaptam, mert a 2004-ben kiállított forgalmimban nem szerepel az autó teljesítménye. Az okmányirodába küldtek. Ott azt mondták, h. a forgalmiba hátra beírják ingyen, de a törzskönyvet le kell cserélniük 6000+450ft-ért, és vigyem be a rendszámot. Szerintem nem az én hibám, h. nem írták rá. Ezzel a forgalmival már kétszer levizsgázott az autó. 15 napon belül kell eljárnom, különben lejár a kapott vizsga-adatlap, de én 3 hétre külföldre utazom. Jogos ez az egész, vagy csak a hivatal újabb packázása, a kisember lehúzása?

Blacksun # 2008.05.08. 19:27

Vissza olvastam a fórumon és sok érdekes dolgot láttam!
Nos akkor ha a törzskönyvet nem kaptam meg autovásárláskor! a tulajt már nem lehet elérni és kb 200km-lakik tőlem! (az adásvételi szerződésre nem iarattam dátumot) most akkor menjek be az okmány irodába és jelentsem be h nincsen törzskönyv és a bejelentés utáni dátumot írom az adásvételire akkor nem kell 2x kiváltani? vagy csak menjek be szimplán és mondjam meg h nincs nem is kaptam és ez van! vagy hogy csináljam h csak az új Tkönyvet keljen kiállítani 1x (az én nevemre)??

bunker # 2007.11.24. 11:38

Vettem kocsit,átíratnám, de törzskönyv nincs. Okmányirodába azt mondták két hetet kell várni , megjelenik a Magyar Közlönyben , aztán át lehet íratni. A két hét letelt, Okmányirodában viszont azt mondták még nem jelent meg. De lentebb meg olvasom, hogy ez nem két hét.
Szóval most eltelt 14 nap. Meddig kell még várnom? Helyettesítő papírt nem kaphatok esetleg, hogy addig használhassam a kocsit?
Köszi a választ, előre is

Traffic # 2007.05.08. 18:47

Nagyon szívesen ezt a "sokat"! :)

mngina # 2007.05.08. 18:17

köszönöm Traffic,nagyon sokat segítettél.
:)


mngina

Traffic # 2007.05.08. 11:04

Mngina!

Megkérdeztem egy okmányirodai ügyintézőt, aki ebben a témában jártas.
Csodálkozott az eljárás módján és nem érti, miért így intézkedtek.
Õk ilyen esetben 30 napra felfüggesztik az átírást, melyet az adásvételi szerződésre rávezetnek (határozatot is lehet hozni a felfüggesztésről). Közzététetik a Magyar Közlönyben a körözést, a megjelenés időpontjáról ők értesítést kapnak. Innen számítják a 15 napot, ameddig a Közlönyben megtalálható a körözés. A 15 nap elteltével átírják a járművet, ha jól emlékszem törzskönyv kiadása nélkül.
Az ügyintéző azt javasolja, hogy hívd fel az Okmányirodát és kérdezd meg, hogy mire is van szükségük és mikor és miért.

Sajnálom, de csak ennyit tudtam segíteni...

mngina # 2007.05.06. 19:22

szia!
köszönöm.
Addig is várom válaszod.

;-)


mngina

Traffic # 2007.05.06. 19:17

Mngina!

A választ nem tudom (még), ezért nem is szaporítottam a hozzászólások számát. Nem felejtettem el a kérdésed. :)

mngina # 2007.05.06. 19:09

Traffic mint hozzáértő, várom válaszod.köszönöm.


mngina

mngina # 2007.05.04. 07:39

sziasztok

kocsinak nem volt meg törzskönyve, így nem írták át,de kaptam újabb 15 napot.
ekkor kerestették a törzskönyvet...közlöny,stb.
a törzskönyv nincs meg.állítólag valami igazolást kell arról vinnem, hogy keresték,de nem találták.viszont az illetékest nem tudom elérni ez ügyben, s sürget az újabb 15 napos határidő.
mi ilyenkor a teendő???
Traffic?


mngina

Traffic # 2007.04.23. 18:45

Üdv mngina!

Ezt találtam:

35/2000. BM rendelet

73. § (1) A törzskönyv elvesztésekor, megsemmisülésekor annak sorszámát a közlekedési igazgatási hatóság írásbeli értesítése alapján a Magyar Közlönyben a Hivatal közzéteszi.
(2) Az elveszett, megsemmisült törzskönyv csak a sorszámának Magyar Közlönyben való közzétételét követő 15. nap eltelte után pótolható.
(3) Amennyiben a közzétételt követően valamely érdekelt fél a járművel, illetve törzskönyvvel kapcsolatos jogosultságát a megjelölt határidőn belül igazolja, a törzskönyv nem pótolható.
(4) Amennyiben a törzskönyv - megrongálódása ellenére - kétséget kizáróan azonosításra alkalmas, az új törzskönyv kiállításának kezdeményezése közzététel nélkül elvégezhető.
(5) Nem kell pótolni a törzskönyvet, ha annak elvesztése, megsemmisülése, megrongálódása a tulajdonjog változásának nyilvántartásba vételére irányuló hatósági eljárás megindítását megelőzően történt, és a jármű tulajdonjogának jogszerű megszerzését az ügyfél az eljárásban hitelt érdemlően igazolja.
(6) A tulajdonjog változásának nyilvántartásba vételére az (1) bekezdésben meghatározott közzétételt követő 15. nap után kerülhet sor, figyelemmel a (3) bekezdésben foglaltakra.

mngina # 2007.04.23. 08:49

Szia Traffic!
voltam okmányirodában,kaptam 15 nap haladékot.
A törzskönyv "körözését" már elindították.
Azt mondták, hogy arról majd vigyek igazolást.
Lefordítanád ezt a női agyamnak is?
Jól gondolom, hogy azt az igazolást attól kell kérnem, aki elindította a törzskönyv kerestetését?
S ezt csak a 15 nap lejárta után kérhetem?
Válaszod előre is köszönöm.


mngina

mngina # 2007.04.21. 14:43

köszi traffic, köszi moskvichman!
Hétfőn irány okmányiroda!


mngina

moskvichman # 2007.04.21. 13:36

Ha 15 napon belül bemész, nem tűnsz nekik gázosnak.
Ha később mész, mint 15 nap, lehet, hogy elnézik. Ez függ az adott okmányiroda kialakult gyakorlatától és az ügyintéző hozzáállásától.

Én 15 napon belül bementem, törzskönyv nélkül.
Közölték velem, hogy minden 3 felé nyíló forgalmihoz jár a törzskönyv, -ez nekem új volt- kerítsem elő.
Ekkor haladékot kaptam az átírásra, tehát megengedték, hogy túllépjem a 15 napot, mert nem az én hibámból nincs törzskönyv.

Engem Okmányirodás Csaj jól félretájékoztatott, mert azt mondta, ha nem lesz meg a törzskönyv, pótolni kell, tehát 2 törzskönyvet vegyek meg + csináljak mégegy eredetvizsgát, mert a mostani lejár, mire legyártják a pótlás törzskönyvet. Kedden megyek be a kinyomtatott rendelettel, megmondom, elveszett a törzskönyv, ha így sem írja át, balhé lesz.

Tehát a törvényes, helyes ügymenet:

Elmész átíratni az autót.
Amikor a törzskönyvet kérik, mondod: elveszett.
Átírják az autót.
Ennyi.

Traffic # 2007.04.21. 12:53

T. mngina!

Nem Okmányirodában dolgozom.