Törzskönyv


Zsoleszpapa # 2014.11.13. 09:10

Tisztelt fórumozók. Minap vásároltam egy autót kereskedőtől,az adásvételi aláírása,és az autó kifizetése után közölte hogy az átiratásra várni krll,mert a törzskönyv a banknál van,mert hitel van az autón,amit másnap ki is fizettek,de a törzskönyv azóta sem érkezett meg. Kérdésem,mennyi időbe telik,míg a bank kipostáz egy törzskönyvet

józsef012 # 2014.05.24. 09:34

Tisztelt fórumozók!

A következők miatt szeretném egy hozzáértő segítségét kérni.Ez év májusában lejárt a hitelre vásárolt szgk.-m törlesztése.A törlesztést minden hónapban pontosan határidőre befizettem.A tegnapi napon kaptam a levelet a banktól,hogy a szerződés lezárult,ennek megfelelően a gk.törzskönyve innentől engem illet meg.Ez eddig rendben is van,viszont a következő mondatban közlik,hogy "a gépjármű törzskönyvét a mellékelt csekk befizetése után (3000ft),Társaságunk postai úton meg küldi önnek".Ha jól tudom a törlesztés teljes kiegyenlítése után,a törzs könyv az én tulajdonom.Miért is kellene ezért külön díjat fizetnem?

guba" # 2014.05.16. 12:19

Semmilyenre. Nem fogják kiadni, akkor sem, ha hivatkozol bármire, mert tudják, hogy előbb fogod kifizetni a tartozásodat, mint hogy ügyvédet fogadj és pereskedj velük kb. 30 ezer forint miatt.

Petrezselyke # 2014.05.14. 13:50

Sziasztok!

A problémæm a következő: A bank nem hajlandó a törzskönyv használathoz hozzájárulni a forgalmiba történő üzembentartói kapcsán.
A hitel már régen ki van fizetve, azonban késedelmi kamat (11.864.-ft) és felszólító levél díj (21.800.-ft) jogcímén tartozásunk áll fent.
Milyen jogon teheti meg, hogy nem járul hozzá az üzembentartói bejegyzéshez, ami ráadásul családon belül maradna?
Nem kell, hogy kiadja, csak járuljon hozzá. Egyébként másik autónk kapcsán kiadták a törzskönyvet, pedig még hitel van rajta.
Milyen jogszabályra hivatkozzak a bank felé? Vagy egyáltalán mit lehet tenni?

s12t3k # 2014.05.14. 05:29

Köszönöm a választ! És az okmányiroda ellen hogyan lehet panasszal élni? Én azért szeretném tudni, hogy mi alapján került be az opciós záradéknál, a hatály vége bejegyzés, úgy hogy én nem tudtam róla. Nem kellene erről lennie valahol egy határozatnak? És ha tévedés az is érdekelne, azért ez nem egy olyan nyílvántartás ahova csak ki- be irogatunk...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.05.12. 11:43

A perben kérheted a bíróságot, hogy ideiglenes intézkedéssel kötelezze a bankot annak kiadására.

s12t3k # 2014.05.12. 08:05

Üdvözlet mindenkinek !

Tanácsot kérnék okmányirodai ügyintézéshez.
Gépjárművemet helyeztem újra forgalomba és a kérelmen észrevettem, hogy a hivatalos bejegyzésnél, a banki opciós záradéknál a hatály vége bejegyzésnél is dátum található. Az opciós vételi jog 2010.12. hó lejárt, de azt újraköttették velem, törvénytelenül. Polgári pert indítottam, szerződés érvénytelensége miatt, de az ügy még hiánypótlás alatt van. Az okmányiroda nem tud határozatot felmutatni a tavalyi hatály vége bejegyzésről(2013.05.06.)! A gépjárművet szeretném eladni, a törzskönyvet a bank kérelemre nem adja vissza. Mi a teendő?
Köszönöm a válaszokat!

Bambiii # 2014.02.19. 18:41

Sziasztok!
Nekünk olyan problémánk lenne, hogy...
Tavaly(2013) decemberben egy gyöngyösi kereskedésben vettünk egy 1999-es audi márkájú autót(de persze hitelre). A hitelre való átirást a kereskedő csinálta a párom nevére, de a párom jelenléte nélkül. Párom a forgalmit megkapta, de viszont az autó törzskártyáját nem. 3 éves hitel van az autón.
A kérdésünk, hogy a törzskártyát a 3 év hitel után kiküldené nekünk a bank, vagy a kereskedő? Vagy azt más sosem fogjuk megkapni, ha már az elején nem kaptuk meg?:S Ugye olvastunk olyanról is, hogy akkor nem lehet eladni az autót, mert ugyanis akkor lopottnak minősül.. stb.. Kérlek válaszoljatok, és nyugtassatok meg!:/
A válaszaitokat Előre is Köszönjük!:)
Tisztelettel:

Dr.Attika # 2014.02.17. 18:58

"apalányai"!
Tessék bevinni a motort a legközelebbi közlekedés felügyeleti hatósághoz. Ott kérni kell a forgalomba helyezést. A kérelemre majd határozatot fog hozni a hatóság. Az lesz a jogi helyzet.

apalányai # 2014.02.17. 18:25

Sziasztok.Most vettem egy motort,ETZ MZ 125,minden rendben van vele,olcsón vettem egyedül semmi papírja nincs neki.Akitől vettem már neki sem volt semmi hozzá.
Mit tehetek hogy megszerezzem a szükséges papírjait?
Okmányirodában tudnak segíteni ebben,motor,illetve alvázszám alapján,meg tudják mondani kinél kinek a nevén van jelenleg?
Ha megtudom kinél van a törzskönyv illetve kinek a nevén van akkor vele iratok egy adásvételit és minden oké lesz!?
Akitől vettem azt mondta hogy nem lopott,de ezt hogy deríthetem ki úgy hogy se a motort ne vegyék el és én se járjak rosszul.
Köszönöm.

Balajs # 2013.09.25. 13:21

Tisztelt Cím!
Az alábbi eset kapcsán szeretném kérni az állásfoglalásukat:
Adott egy 1997 előtt vásárolt személygépkocsi, amelyhez még nem kerül törzskönyv kiállításra. Az autó egy közúti balesetet következtében összetört. A biztosító megállapította a gazdasági totálkárt. A gépjármű forgalomból történő kivonásához az okmányirodában le kellene adni a törzskönyvet, ami nincs, azért hogy azt egyszerűsített határozattal visszavonhassa.
Kérdésem az, hogy szükséges-e a törzskönyv a forgalomból kivonáshoz vagy létezik kerülő megoldás?

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:

bigdady # 2013.04.11. 07:31

Na kész is. 2300 Ft ért belebélyegezték a forgalmiba hogy törölve.
Köszi

bigdady # 2013.04.06. 12:33

igen kiküldték a törlő engedélyt.
Viszont 5000-et nem éri meg kipengetni. Jó ez így akkor. köszi

Boxos # 2013.04.05. 08:05

Bigdady ebben az országban nincs ingyen semmi!

wers # 2013.04.05. 07:39

a hitelt nyújtó banknak kell küldenie egy nyilatkozatot, hogy a hitel lejárt, és lehet törölni az elidegenítési és terhelési tilalmat. Okmányiroda, 5.000 Ft, csak személyesen.

Az, hogy a törzskönyv letétben van, fizikailag nem él, hisz már nálad van.

bigdady # 2013.04.04. 18:44

Csak áthúzzák és bélyegzőzik? Kell fizetni?

guba" # 2013.04.04. 18:00

Érdemben nincs, de ha zavar, akkor a forgalmiból kiírathatod, hogy a törzskönyv letétben van. Ehhez az kell, hogy benyújtsd a törléshez hozzájáruló nyilatkozatot.

bigdady # 2013.04.04. 17:31

Sziasztok!

Autóhitel lejárt ezért visszakaptam a törzskönyvet a lizing cégtől.
A forgalmiban eddig is én voltam a tulajdonos és csak annyi van rávezetve a forgalmira hogy törzskönyv letét.
Van teendőm az okmányirodában vagy bárhol most hogy visszakaptam? Kösz

guba" # 2012.03.14. 15:53

Ha elveszett a törzskönyv, akkor azt közzéteszik, ha 30 napig senki nem jelentkezik, hogy megtalálta, akkor kaphatsz másikat. Az okmányirodán elomdják az ügy menetét.

nikol1258 # 2012.03.14. 12:22

Sziasztok,ha valaki tud segítsen nekem.Vettünk egy autót,de nem kaptuk meg a törzskönyvet hozzá,mit tudok tenni,vagy hová tudok fordulni ilyenkor,mert se át iratni nem tudom,és eladni sem.

Wolfpanni # 2008.09.01. 13:53

Elvileg, hogy ha nincs kézben a törzskönyv, akkor 7500 ft-ot kell fizetni pluszban, ennyivel drágább. Nekünk is így volt.
A többire majd a törpiek:D válaszolnak, nekem is segítettek!
Köszi mégegyszer! Szép napot!

Vikvalaki # 2008.09.01. 13:08

Sziasztok!

Műszaki vizsgára menne az autóm, 1997 óta van a tulajdonomban. 99 %-ig biztos vagyok benne, hogy törzskönyvét nem vettem át (nem szokásom elveszteni ilyesmit). Az okmányiroda és a BM adatnyilvántartója szerint is aktív a 2004-ben felém postázott törzskönyv. A BM-es - meglepően kedves és segítőkész - ügyfélszolgálatos úr szerint a törzskönyv hiánya nem akadálya a műszaki vizsgának, csak drágább lesz. Itt viszont ennek ellenkezőjét olvastam ill. kicsit más problémákat láttam (más a forgalombahelyezés időpontja stb )

Van valakinek hasonló körülmény rendezéséről saját tapasztalata?

Előre is közs!

Vik

UI: hogy szebb legyen a történet 4 évvel ezelőtt a forgalmi cseréjénél egy "1" helyett "I" -t rögzítettek, ami két műszaki vizsgán sem derült ki, csak most... Ezt is lehet rendezni....

Wolfpanni # 2008.08.30. 18:20

Szép napot mindenkinek, levizsgázott a sárkány:)
Köszi a segítséget! 96-os a drága, és 2004 óta a miénk. Most már a feladat csak a törzskönyv újbóli beszerzése, ha mégis piacra kerülne valamikor...
Üdv mindenkinek! Köszi Ferrke, köszi Traffic!
Panni

Traffic # 2008.08.30. 16:48

Kedves ferrke!

Igen, azt kéne tudni, mert csak annyit tudunk, hogy az autó 12 éves... Wolfpanni biztosan ki tudja böngészni a választ.
Bocs, az a kiemelés tényleg szerencsétlenül mutat, de sajna nincs lehetőség a szerkesztésre.

ferrke # 2008.08.29. 22:51

Kedves Traffic!!
Asszem a lényeg a d pontban van....

ha a vas a tiéd nem kell törzskönyv...
A kiemelésed félrevezetett. Csak a "b" pontra vonatkozik a törzskönyv..

most tudni kéne miota Pannié a gépsárkány...
csao