Közös szülői felügyeleti jog


Tündérbogár # 2011.09.16. 12:58

Hallott valaki arról hogy frissítik a törvényt a közös felügyelettel kapcsolatban és az apuka megkaphatja a közös felügyeletet, hogy 1 hét anyánál, 1 hét apánál? Fontos lenne a segítség!
köszönöm

pazs # 2011.09.16. 13:00

Tünderbogár, ez most is így van.

walaky # 2011.09.17. 11:33

Sziasztok!

Engem is érdekelne ez a közös felügyeleti jog. Ugyanis az ex feleségem (pontosabban az élettársa) folyton gáncsoskodik. Mi közös megeggyezéssel váltunk el és a bíróság külön nem tért ki a felügyeleti jogokra. A gyermekeim az anyjuknál lettek elhelyezve. Az ügyvédem azt mondja, hogy ilyenkor nekem autómatikusan megszüntették a közös szülői felügyeleti jogomat.
Egy Másik ügyvéd pedig azt mondta, hogy alapból megmarad a jog, csak akkor szünik meg, ha kimonják a megszűntetést. Most akkor mi az igazság? Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2011.09.17. 11:52

Csjt. 91. § (3) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben való döntés kivételével szünetel a szülői felügyelete annak a szülőnek, akinek gyermeke a különélő másik szülőnél van elhelyezve, de szülői felügyeleti jogát a bíróság nem szüntette meg. Nem szünetel a szülői felügyelet, ha a szülők vagy a bíróság a közös szülői felügyeletről döntött.

walaky # 2011.09.17. 12:01

Tehát nem szünt meg, csak szünetel. :-(
A lényeg ugyanaz...

Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2011.09.18. 07:35

Nincs mit.

apa68 # 2011.09.20. 19:47

Sziasztok,
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy mi az előnye a közös szülői felügyeletnek? Mennyivel lesz több jogom a gyerekeim életébe beleszólni, és mik azok a területek ahol ez több mint egy sima elhelyezés a másik félnél? Ha jól tudom akkor is beleszólhatok a gyerekek életét érintő lényeges kérdésekbe.

Előre is köszi

ObudaFan # 2011.09.21. 14:02

A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.
Ha nem közös a felügyelet, csak ezekbe szólhatsz bele.

apa68 # 2011.09.21. 17:57

Köszönöm a választ.
Én is ezekről a dolgokról tudok, de mi az az egyéb amibe beleszólhatok ha közös a felügyelet? Meg van ez határozva valahol? Vagy azt jelenti, hogy mindenbe akár abba is, hogy mit reggelizik?

Köszi

ObudaFan # 2011.09.21. 20:44

Minden lényeges dologba.

apa68 # 2011.09.22. 09:28

Szia,

Tehát akkor ez nincs meghatározva jogszabályban? Jól értem, hogy ez akkor csak érzésre megy?
Ebből azért lehetnek viták, hogy mi az a lényeges dolog.

Köszi

kisjazmin # 2011.09.23. 07:32

Kedves Fórumozók!
Válófélben lévő anyuka vagyok. A válásom azért nehézkes, mert a férjem közös gyermekfelügyeletet szeretne én viszont nem. Azért szeretne közös gyermekfelügyeletet,mert így a kislányunk kapna utazási kedvezményt az apuka jogán. Egyébként nem szeretné közösen nevelni a kislányunkat csak hétvégente szeretné látni, de persze csak akkor, ha a munkája úgy engedi. A közös kislányunkat én nevelem egyedül már több, mint 2 éve, amióta elköltöztünk az apukájától. Ebben a hónapban a közös gyerekfelügyeletet akaró apukája még csak egyszer látta a kislányát.
Kérdésem az, hogy mennyi ideig húzódhat még a válás a kislányunk felügyelete miatt?
Esetleg hogyan gyorsíthatnám meg?

Előre is köszönöm a választ!!

ObudaFan # 2011.09.23. 08:03

Elhúzódhat, mert így a tényállás bizonyítására van szükség. Hogy mennyire, és mivel lenne meggyorsítható, ahhoz a teljes periratot ismerni kellene.

apa68 # 2011.09.23. 19:12

Kedves ObudaFan,

Ön mint ügyvéd tudna mondani valamit arról, hogy le van-e írva valahol, hogy mik azok a lényeges dolgok amikbe közös szülői felügyelet esetén beleszólhatok?

Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2011.09.23. 19:42

Tulajdonképpen a gyermek nevében minden jognyilatkozat vonatkozásában.

apa68 # 2011.09.24. 19:06

Köszönom a választ.

Tacitusz Manassé # 2011.10.13. 12:55

Tisztelt fórumozók!

Lehetséges-e elérni olyan közös felügyeletet, hogy egy hónap apánál, egy hónap Anyánál, vagy ugyanez kéthetes váltásban, ha a távolság 400km, valamint az apa szlovák oldalon, de Komárnoban, tehát magyar nyelvű városban, az anya pedig Magyarországon él?

C a s a b l a n c a # 2011.10.13. 13:27

Szegény gyerek!

Biztos, hogy ez a gyerek érdekét szolgálná??? Biztos nem!

Hallod-e!? Nem macskakölyök az, hogy ide-oda tegyétek 1-2 hónapra, csak mert Ti nem tudtok normálisan megegyezni...

Szerinted ilyen felügyelethez ki járulna hozzá, (hiszen első a gyerek érdeke) ???

Tacitusz Manassé # 2011.10.13. 13:46

Casablanca!

Hallod-e??????? Még ha igazad van is, ilyen hangnemet ne használj, ha megkérhetlek, és talán a saját családodban lévő gyermeket, vagy gyermekeket nevezd macskakölyöknek, ne az én lányomat!!!! Feltettem egy kérdést, elég lett volna egy nem, mert nem szolgálja a gyermek érdekeit. Megköszönném, ha Te többé nem kommentálnád a hozzászlásaimat, rendben? Nem egy ilyen fórumozóval akarok vitázni, hanem megoldást arra, hogy többet lehessek a lányommal. Nem érdekel a magánvéleményed.

Gabicsek # 2011.10.13. 20:19

Jobb, ha megegyeztek, kinél helyezzék el a gyereket, a másik pedig sűrűn látogathatja.
Abba gondolj bele, mi van, ha iskolás (nem írtad, most hány éves), mivel akkor nem lehet hetenként-kénthetenként, esetleg havonta ide-odajáratni iskolába. Hosszú távon gondolkodj.

csangi # 2011.10.26. 19:06

Üdv.A volt élettársamnál helyezte el ideiglenesen a bíróság a kislányomat.A saját házamban neveltem családom segítségével minden gond nélkül 18 hónapos koráig.A gyermek 11 hónapos korában az anyuka visszaköltözött a volt férjéhez.20 hónapos korában a bíróság anyukához helyezte el ideiglenesen.Azóta tudtom nélkül megváltoztatta az állandó lakcímét és be is dobta bölcsődébe,pedig csak heti 20 órát dolgozik.Jelenleg 2 lakcímkártyája van a kislányomnak!Nélkülem megváltoztathatta az állandó lakcímét illetve beírathatta bölcsődébe?

lajcsó # 2011.10.26. 19:51

Csangi!

A válasz mindkét kérdésedre:igen. A lakcímbejelentés kötelező mindenki számára. A bölcsődei beíratás pedi a gyermek érdekét szolgálhatja, hiszen közösségbe kerül.

csangi # 2011.10.26. 20:13

A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekkel kapcsolatban gyermek nevének meghatározása, megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, iskolájának, életpályájának megválasztás azonban a szülői felügyeleti jogokat a különélő szülők akkor is közösen gyakorolják, ha a szülők megállapodása, vagy a bíróság döntése alapján csak az egyik szülő gyakorolja, kivéve ha a bíróság a másik szülő felügyeleti jogait e tekintetben korlátozta vagy megvonta. a gyermek sorsát és gyermek nevének meghatározása, megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, iskolájának, életpályájának megválasztás.

csangi # 2011.10.26. 20:17

Akkor ez mi?Én úgy tudom,hogy egyenlőre csak a tartózkodási helyét változtathatta volna meg.

csangi # 2011.10.26. 20:21

Jah és a népszámlálásnál is így érdekes mert ezek szerint itt is és ott is szerepel.