Végrendelet előkerült


leltar # 2022.06.14. 04:32

Itt teszek fel újabb kérdést, bár elég messze van a témától. Nehogy Szomorú örökös újból belém kössön.

Szükségem van egy németül jól tudó ügyvédre. Röviden azért, mert a svájci temetkezési intézet hihetetlen játékot űz velem. Írásban megállapodtunk a temetés árában, küldtek számlát, kiegyenlítettem. Majd egy-két hónap múlva újabb számlát küldtek kegyetlenül magas összeggel. Megkifogásoltam. Ottani valaki közbelépett, erre a temetkezési bocsánatot kért és azt mondta, hogy kártérítésként a hamvasztási költséget is elengedi. A kegyetlenül magas összegről küldött egy számlát, melyben stornálta a magas összeget, saldo: nulla.

Tegnap azonban küldött egy felszólítást, hogy eddig és eddig fizessem be a kegyetlenül magas összeget, különben ennyit és ennyit számol fel.

Azonnal kifogásoltam angolul, remélem, megértik.

Szinte folyamatosan zaklatnak újabb és újabb közlésekkel, újabb és újabb, egymástól, az árjegyzéküktől és a megállapodásunktól eltérő összegekkel. A fenti csak rövid leírása volt ennek.

Az ottani fogyasztóvédelmi felügyelőséghez fordultam az ügyben, aki közölte,hogy ő nem védőügyvéd, nem foglalkozik vele. Akkor ki?

Már nem bírom velük a harcot, ezért kellene egy ügyvéd, aki megpróbálja végleg megszüntetni a zaklatásaikat.

Amúgy nem is én vagyok az örökös, mint ahogyan az a temetés után kiderült.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.12. 06:07

Csak ha részesei az együttműködésnek. Mint pl. Svájc vagy Norvégia.

Majordomus # 2022.05.11. 19:03

Ez működik nem Eu tagállamban is?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.11. 15:14

Van olyan is, hogy európai fizetési meghagyás. De akár be is perelheti itthon. A lényeg a lényeg: az igény érvényesítésének nem az az adekvát módja, hogy bejelenti a hagyatéki eljárásban.

Majordomus # 2022.05.11. 13:31

Svájcban mire megy a Fizetési Meghagyással?

drbjozsef # 2022.05.11. 13:15

leltar,

Nem.

Te oda is beadhatod, mint hagyatéki hitelezői igényt, felveszi, aztán majd az örökös eldönti, elismeri-e.
Pont annyit érsz vele, mintha neki nyújtanád be a számlát. Ha nem ismeri el, fizetési meghagyás, majd ha kell per.

leltar # 2022.05.11. 13:09

Köszönöm a válaszokat!

Kbs: az örökös köteles a követelésemet a közjegyző elé tárni?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.11. 08:49

Oda, ahol a hagyatéki eljárás zajlani fog.
Ugyan, dehogy. Egyszerűen az örökösnek.

Majordomus # 2022.05.11. 07:17

Lehet nem éri meg a költséges eljárás.

Szomorú örökös # 2022.05.11. 06:23

leltar

Ha mégis úgy döntök, hogy a végrendeleti örököstől követelem a temetési költséget, akkor hova nyújthatom be a számlát?

Oda, ahol a hagyatéki eljárás zajlani fog. Ha csakis külföldön, akkor az ottani illetékeshez. Nyilván ehhez azt is meg kéne tudnod, hogy ki az eljáró az ügyben. Ezen kívül valószínűleg az adott ország nyelvére hivatalosan lefordítva, stb.

Ha Magyarországon csak az ingatlan ügyében döntenek, akkor azért ezt az igényemet is érvényesíthetem?

Nyilván benyújthatod, de mire pénz lesz belőle....háááááát...nem lesz kispályás menet.

leltar # 2022.05.11. 04:19

Kedves Szakértők!

Ha mégis úgy döntök, hogy a végrendeleti örököstől követelem a temetési költséget, akkor hova nyújthatom be a számlát?
Ha Magyarországon csak az ingatlan ügyében döntenek, akkor azért ezt az igényemet is érvényesíthetem?
És honnan tudom meg, hogy hol folyik a hagyatéki eljárás, ha a végrendeleti örökös erről nem hajlandó nyilatkozni?
Az itteni hagyatéki ügyintéző pedig váltig állítja, hogy külföldön (harmadik ország, nincs vele megállapodás hagyatéki ügyekben) kell lefolytatni az eljárást, tehát hozzá is hiába fordulok.
Azt sem tudom, hogy az elhunytnak a külföldre távozása óta nem volt-e bejelentett lakása Magyarországon. Tehát, hogy melyik jegyző az illetékes egyáltalán.

leltar # 2022.05.04. 06:43

kbs: köszönöm, ezt akkor nem jól gondoltam.

szomorú örökös: az idézetek nem kritikák. Hogy valaki olyan adatokat akar tudni, ami nélkül is lehet válaszolni, az nem kritika. Hanem kíváncsiság.

Sajnállak, hogy nem bírod ki: nem a tiéd az utolsó szó. Valami baj van veled.

Még erre is írhatsz, mert nem bírod ki.

Én viszont itt befejeztem, mindent megtudtam, de nem tőled.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.04. 06:34

Nem kell figyelnie, észlelnie, hogy lépni kell?
Nem. (Éppen ezért értelme se nagyon van ügyvédnél letétbe helyezni azt a végrendeletet - anélkül, hogy a kamaránál nyilvántartásba vetetetik.)

Szomorú örökös # 2022.05.04. 04:56

leltar

Mindenütt vannak olyanok, akik az élő fába is belekötnek és kéretlenül minősítenek másokat.

Nem tudom, észrvetted-e, hogy nem én kritizáltalak egyedül?
Ehhez képest csakis engem ekézel, mert meg mertem említeni...

gerbera317 2022.05.01. 11.30
Mindig a fórum a béna, soha nem a kérdező.

Majordomus 2022.05.01. 13.50
Ha végre közölnél konkrét adatokat,információkat.

Majordomus 2022.03.03 08.07
Ugye az elején még ott tartottunk hogy közeli hozzátartozó hunyt el....

Mi több, most látom csak, hogy éppen két hónapja futtatod a témát. :-O

Szomorú örökös # 2022.05.04. 04:44

leltar

a Belügyminisztérium honlapjáról vagy nem tudom, honnan, értesülni, hogy elhunyt az örökhagyó. És akkor előjönni a végrendelettel.

Már bocsi, de te írtad, hogy Svájcban halt meg, egy ottani kórház van megjelölve a végrendeletben. Ezek után már nyilván mindenki arra gondol, hogy az ügyvéd is Svájcban él. Mi köze lenne akkor az itthoni Belügyminisztériumhoz? :-O

leltar # 2022.05.04. 04:39

Még egy utolsó kérdésem van: a végrendeletet készítő ügyvédnél volt letétbe helyezve a végrendelet. De nem is emlékezett rá. Nem kell figyelnie, észlelnie, hogy lépni kell? Például a Belügyminisztérium honlapjáról vagy nem tudom, honnan, értesülni, hogy elhunyt az örökhagyó. És akkor előjönni a végrendelettel.

Vagy ha nem, akkor minek van ügyvédi letétben a végrendelet?

leltar # 2022.05.04. 04:36

Sajnos mindenütt vannak trollok. Mindenütt vannak olyanok, akik az élő fába is belekötnek és kéretlenül minősítenek másokat. Ilyen hozzáállással minden egyes hozzászólót, segítségkérőt lehet címkézni, hogy nyafog, panaszkodik. Nem azért van a fórum, hogy előadják az emberek a jogi problémáikat?

Viszont nagyon köszönöm drbjozsefnek és Kovács Béla Sándornak a segítő hozzászólását.

drbjozsef: tévedtem, hogy nem kaptam választ a kérdésemre. Igen, kaptam egyet, azt fel is használtam, sajnálom, hogy mást írtam. Mentségemre szolgál, hogy az ügyben majdnem mindenütt falakba ütköztem. Kaptam is választ az Igazságügyi Minisztériumtól, igaz, nagyon sokára. Érdekes módon a válaszukban foglalt jogszabályokat nem ismerik a hagyatéki jegyzők és fel vannak háborodva, mikor erre hivatkozom.

Annyit megjegyzek, hogy a különböző témákban megírt problémák egyáltalán nem egyszerre merültek fel. Engem a jóindulat vezérelt és szerintem így volt áttekinthető. De vannak, akik az élő fába is belekötnek, ettől érzik magukat magasabb rendűnek. Lelkük rajta.

Szomorú örökös # 2022.05.03. 04:27

leltar

Ha nem vetted volna észre, mindegyik más téma.

Ha nem vetted volna észre, mindegyikben már azon kattogsz, hogy te lettél volna a törvényes örökös, de mégis másra hagyta a házát. Ennek ellenére neked kell mindent intézned, neked kell a hagyatéki eljárást is elindítani, amiből már nagyon eleged van, mert te nem akarsz már tőle semmit. Szóval ha esetleg kisírtad végre magad ez ügyben, akkor esetleg abba is hagyhatnád.

leltar # 2022.05.03. 04:02

Szomorú örökös!

Ha nem vetted volna észre, mindegyik más téma. Ha összekevertem volna, nem lett volna megválaszolható.

De egy ilyen rosszindulatúval nem vitatkozom, éld ki továbbra is a frusztrációdat másokon, de ne rajtam.

Nekem ne válaszolj. Törődj a magad problémáival.

Szomorú örökös # 2022.05.02. 09:59

leltar

Most kezdődik a másik kioktatása, leszúrása, jó magyar szokás szerint.

Megelőzhetted volna, ha fórumozás előtt elolvasod a szabályzatot.

Kérjük, hogy kérdését - a tartalmának megfelelő téma kiválasztását követően - csak egyszer, egy topicban tegye fel.

leltar # 2022.05.02. 06:55

drbjozsef: ahol elhunyt, az nem európai uniós ország.

Arra a kérdésemre NEM kaptam semmiféle választ.

szomorúörökös:

Most kezdődik a másik kioktatása, leszúrása, jó magyar szokás szerint." Kibújik a szög a zsákból".Mi vagyok én? Bűnöző??? Egyre durvább a hangnem.

kovács béla sándor: igen, még az volt a kifogás, hogy nem kerestük hosszú időn keresztül. Hát, ő is kereshetett volna bennünket. Nem? Na, mindegy, ez messzire vezet. Egyébként nem én törtem az életére, hanem ő az enyémre, de annak tudtam be, hogy nem beszámítható. Tökéletesen elegem van az egészből, főleg, hogy hiába telefonálok bárhova, sehol nem akarják befogadni ügyintézésre a végrendeletet. Az illetékes hagyatéki ügyintéző azt mondta, hogy fordíttassam le a halotti anyakönyvi kivonatot, aztán ha kiderül, ki az illetékes, adjam át, hogy megindíthassa. Hát, nem vagyok hülye, hogy én, mint kizárt, még költsek a fordításra.
Mikor azt találtam mondani neki, hogy ingatlan tekintetében Magyarország az illetékes, akkor ordított velem, hogy ő a hagyatéki ügyintéző, nem én.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.02. 05:57

A kizárás megáll. A kitagadás nem. De nem azért, mert kiskorú.

drbjozsef # 2022.05.02. 05:17

(most látom Svájc, de ezek szerint választ is kaptál.)

drbjozsef # 2022.05.02. 05:16

leltar,

Pedig szerintem erre (is) kaptál választ.
EU állampolgár másik EU országban hal meg, akkor ott folytatják le a hagyatéki eljárást, DE ha van ingatlanvagyona Magyarországon, akkor ARRA itt. Vagyis igen, az ingatlan fekvése szerint (=Magyarország), és szerintem igen, az utolsó lakcíme szerint kijelölt közjegyző az illetékes.

A kitagadásra nincs konkrét korhatár, de az ÉRVÉNYES kitagadásnak nagyon szigorú feltételei vannak, kizárt, hogy egy kiskorú olyat kövessen el. Még az öröklési vita is kevés, úgyhogy jó eséllyel egyébként neked is, gyermekednek is lehet köteles részi igénye - no de hol érdekel ez téged, folyamatosan azt hangoztatod, hogy nem akarsz semmit, csak hagyjanak békén.

Szomorú örökös # 2022.05.02. 04:38

leltar

Bizony, kérdeztem, külföldi öröklés címszó alatt, de senki nem válaszolt.

Nyilván mindenkinek tele van már a hócipője, hogy egyszerre 3 topikban is futtatod ugyanazt a kérdést, nem gondolod?
Miből gondolod, hogy korrektebb tájékoztatást kapsz így? Előbb-utóbb kibújik a szög a zsákból, aztán hiába kérdezősködsz tovább.