Öröklés


Fulekilaci # 2022.05.25. 08:30

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni:
2016-ban hagyatéki úton édesapám után örököltem én és három testvérem egy házat, amely hivatalosan is közjegyző előtt lepapírozásra került hagyatékátadó végzésben, oly módon, hogy négy felé oszlik a ház tulajdonjoga, amelynek akkori értéke is belekerült kötelezően. (9 millió Ft). Ekkor az egyik testvérem, a többi testvér - köztük én is - szóbeli beleegyezésével beköltözött az ingatlanba, majd felújításokat végzett rajta. Azóta 2019-től többször jeleztük neki, hogy mostmár ideje lenne, ha kifizetné többi testvérét, minket az örökségből, de valahogy ez mindig háttérbe szorult nála. A kérdésem az lenne, hogy tekintettel az eltelt időre, a felújítás nélkül is az ingatlan értéke majd a duplájára emelkedett és ha most megállapodnánk vele a kifizetésben, akkor is a 2016-ban megállapított 9 millió Ft-nak a negyed része járna testvérenként, vagy esetlegesen értékbecslővel felméretve az ingatlan mostani értékéből kerülne megállapításra ( természetesen a felújítással kapcsolatos dolgokat leszámítva az ingatlanból), ugyanis a mai \"elszállt\" ingatlanpiacon nem tartanám korrektnek, hogy 2016-os örökségünket, 8 év elteltével, 2016-os árakon kapja meg az ember, holott hányadrész került a hagyatéki végzésben megállapításra, egy akkor értékbecslő nélküli bemondott összeg alapján. Segítségüket előre is köszönöm.