Bíróság általi elmeorvosi vizsgálat indítványozása?


Youtuber # 2022.08.12. 15:46

Üdv.

Úgy egy évvel ezelőtt mondta nekem egy háziorvos az anyámmal kapcsolatban, hogy bármikor a bíróságon az elmeállapotát megkérdőjelezhetem, és akkor a bíróság elrendelheti a kötelező vizsgálatot.

Nos az apámat ma engedték haza a tőlem 36 kilométerre lévő otthonába, miután elborult. Törvény általi kötelezettségem róla gondoskodni. Viszont ő nem akarja magát intézményesítettetni, én meg gondoskodni szeretnék róla, hogy intézményesített keretek között legyen ellátva.
A vizsgálat célja az lenne, hogy képes e ellátni magát vagy sem. Milyenek a kognitív képességei stb...
A kérdés az, hogy mi ennek a jogi menete? Sajnos az idegosztályról nem helyezték át a pszichiátriára, így jutott eszünkbe, hogy bíróságnál elindítani ezt a folyamatot... Van erre mód, vagy csak akkor ha totál elborult közveszélyes elméről van szó?

drbjozsef # 2022.08.13. 18:28

a bíróságon az elmeállapotát megkérdőjelezhetem, és akkor a bíróság elrendelheti a kötelező vizsgálatot.

Szerintem ezt nem pont így mondhatta.
Csak megkérdőjeleznéd, és akkor csak vizsgálgatják? Miért tennének ilyet, és minek.

Ha szerinted a belátása annyira csökkent, a saját életvitelére nem alkalmas, ügyei igénylik, hogy felügyelve legyen, akkor bíróságon leher kérni a gondokság alá helyezést, akár csak részlegesen, bizonyos ügyek tekintetében. Ilyenkor a bíró nyilván nem ránézésre dönt, hanem szakértő állapítja meg, hogy tényleg fennáll-e a cselekvőképtelenség, és ha igen, akkor rendel mellé gondnokot. Például téged.

Majordomus # 2022.08.13. 19:40

Ha nincs más közelebb lakó rokon...

Youtuber # 2022.08.14. 18:32

Köszi a választ drbjozsef, talán a háziorvos arra gondolt, hogy abban az esetben, hogy ott klinikailag alátámasztott bipoláriszavar is volt.

Majordomus # 2022.08.14. 18:40

Szakértői felülvizsgálattal kezdődik.

Youtuber # 2022.10.06. 08:42

Üdv.

Felhívtam még szeptemberben a bíróságot, és októberre (egy hét múlva lesz esedékes majdnem) kaptam időpontot.
Az apám állapota egyre jobban romlik. A szomszédok is jelezték, hogy már nem képes önmagát ellátni megfelelően. Magától nem megy sehova, nem látja be a reménytelen helyzetét. Az egyik kezét nem tudja használni, és a másikat is csak részlegesen. A kórházból kiengedték egy Transient ischemic attack (TIA) -ot követő két hét múlva, azzal, hogy önellátó. A zárójelentését nekem nem mutatja meg, mivel nem vagyunk igazán jóban. Anyámnak sem mutatja meg. Tehát a bíróságra van időpontom, és ott el fogom mondani, hogy, súlyos, életveszélyes Transient ischemic attack (TIA) miatt került kórházba, a katasztrófavédelem verte rá az ajtót, ennek hivatalos helyeken nyoma van: mint Katasztrófavédelem, rendőrség, kórház, mentők, polgármesteri hivatal. Viszont nekünk csak a polgármesteri hivatal jegyzője általi jegyzőkönyv áll a rendelkezésünkre. Elvileg szellemileg még nem fogyatékos (bár azon sem lepődnék meg, ha lenne némi retardáció a dologban), a szomszédok szerint már az edényeit is képtelen elmosni. Van egy hangfelvétel is, amelyen kijelenti, hogy nem hajlandó intézményesítésnek alávetni magát.

A kérdésem az, hogy ennyivel felvértezve kell e még valami előkészület mielőtt a bíróságon megjelenek (anyum is jön) ?

Youtuber # 2022.10.06. 08:43

Üdv.

Felhívtam még szeptemberben a bíróságot, és októberre (egy hét múlva lesz esedékes majdnem) kaptam időpontot.
Az apám állapota egyre jobban romlik. A szomszédok is jelezték, hogy már nem képes önmagát ellátni megfelelően. Magától nem megy sehova, nem látja be a reménytelen helyzetét. Az egyik kezét nem tudja használni, és a másikat is csak részlegesen. A kórházból kiengedték egy Transient ischemic attack (TIA) -ot követő két hét múlva, azzal, hogy önellátó. A zárójelentését nekem nem mutatja meg, mivel nem vagyunk igazán jóban. Anyámnak sem mutatja meg. Tehát a bíróságra van időpontom, és ott el fogom mondani, hogy, súlyos, életveszélyes Transient ischemic attack (TIA) miatt került kórházba, a katasztrófavédelem verte rá az ajtót, ennek hivatalos helyeken nyoma van: mint Katasztrófavédelem, rendőrség, kórház, mentők, polgármesteri hivatal. Viszont nekünk csak a polgármesteri hivatal jegyzője általi jegyzőkönyv áll a rendelkezésünkre. Elvileg szellemileg még nem fogyatékos (bár azon sem lepődnék meg, ha lenne némi retardáció a dologban), a szomszédok szerint már az edényeit is képtelen elmosni. Van egy hangfelvétel is, amelyen kijelenti, hogy nem hajlandó intézményesítésnek alávetni magát.

A kérdésem az, hogy ennyivel felvértezve kell e még valami előkészület mielőtt a bíróságon megjelenek?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.06. 10:00

Vidd magaddal az orvosi dokumentációt. Ha nem áll rendelkezésedre, akkor hivatkozz arra, hogy az alperesnek megvan, hívd fel, hogy bocsássa a bíróság rendelkezésére. Nem ártana valami igazolás ahhoz, hogy jogosult vagy a gondnoksági per megindítására, a legjobb egy születési anyakönyvi kivonat lenne.

De ha nem korlátozott a belátási képessége, akkor milyen pert akarsz indítani egyáltalán?

Youtuber # 2022.10.06. 10:23

Hivatalosan gondokság alá szeretném helyeztetni, mert magáról nem képes gondoskodni, én meg 36 km-re lakom tőle. Az egésznek az alapja: Btk. 167. § Gondozási kötelezettség elmulasztásáról szóló törvény. Tehát mivel elutasít mindent, így nem lehet segíteni neki még elméletben sem. Ha meghal, akkor engem támadhatnak, mert hiába rossz a viszonyunk sajnos biológiai értelemben az apám, és a törvény szerint gondoskodnom kell róla. Intézményesíteni akarom, magyarán bejuttatni egy bentlakásos otthonba, legyen neki egy gondnoka, és rajtam többet felelősség ne... legalábbis olyan értelemben, hogy meghal, megtalálják x nap múlva, majd engem vegzálnak, hogy hol voltam... hol lettem volna? A saját lakásomban 36 kilométerre, és a saját életemet éltem. Ha nem lenne ez a törvény nekem mindegy lenne, hogy mit csinál, mindenki olyan önpusztító életet él amilyet akar, a veséjét már szétitta, alkoholista, de ez az ő baja. Az én bajom az, hogy a Btk 167 .§ nem tesz kitételt, hogy mikor mentesülök alóla... pl akkor ha nem akar bemenni intézetbe ... nekem valami hivatalos papír kellene, hogy én jeleztem a bíróságon, a bíróság ez alapján vagy rendel ki egy szakértőt, aki majd apámat berendeli - ha nem jelenik meg, akkor gondolom már az ő felelőssége, vagy elővezetik -aztán vagy részleges, vagy teljes gondokság. A gondnok nem én akarok lenni! Gondolom a szakértő bekéri az összes dokumentumát, ha meglátja, hogy a kezét sem tudja mozgatni, hogy alig kommunikál (ezt egyébként a szomszédok is megjegyezték, hogy velük sem áll szóba igazán), egyedül él, akkor csak lép valamit... nekem az is jó, ha azt mondja a bíróság, hogy mivel majdnem 40 kilométerre élek, ezért nem várható el, hogy napi felügyelettel láthassam el... Az anyukámat már magamhoz vettem. Egyrészt itt nem férne el 35 nm-es lakásban. Másrészt anyám és apám elváltak, tehát nem is lenne kivitelezhető, harmadrészt meg nem is jönne.

Youtuber # 2022.10.06. 10:35

"Ha nem áll rendelkezésedre, akkor hivatkozz arra, hogy az alperesnek megvan, hívd fel, hogy bocsássa a bíróság rendelkezésére. "
Ennek a fickónak nincs meg semmije sem. Sosem őrzött meg semmit sem. Szóval ha azt mondja hivatalos megkeresésre ,hogy nincs meg, még kivételes esetben nem is hazudik. Viszont a felhőben megvannak az adatok, csak ahhoz hozzá kell férni! Nincs ügyfélkapuja - velem ellentétben - de a háziorvosa csak le tudja kérni.

drbjozsef # 2022.10.06. 13:49

Youtuber,

Tehát ha jól értelek : azért akarod cselekvőképtelennek nyilvánítai, hogy bedugd egy otthonba, bár nem te akarsz a gondnoka lenni, csak a felelősséget akarod letolni magadról, nehogy elővegyenek, mert neki valami baja lesz.

Szerintem simán el vagy tévedve.

A rokontartás az nem csak úgy megy, hogy majd jön valaki, és bevasalják rajtad, vagy épp vasra vernek, mert nem ápoltad az amúgy sose látott rokont.

Azt nem is értem, hogy ha nem te akarsz a gondnoka lenni, akkor hogy képzeled, hogy neked közöd lenne ahhoz, hol lakik, és milyen otthona kerül, vagy nem kerül.

Ha pert indítasz, és cselekvőképtelenné nyilvánítanák, akkor te leszel a gondnoka, és onnantól pont a tied lesz minden felelősség, az intézkedési, és az anyagi is. A mostanival ellentétben.

Túlliheged ezt a dolgot. Indított már pert valaki ellened rokontartás miatt?

Majordomus # 2022.10.06. 19:37

De gondolom az örököse azért akarsz lenni nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.07. 05:38

Hivatalosan gondokság alá szeretném helyeztetni,
De annak épp az a feltétele, hogy az ügyei viteléhez szükséges belátási képessége (nem az "önellátási képessége) tartósan vagy időszakonként visszatérően hiányozzon, de legalább is nagy mértékben korlátozott legyen.

Youtuber # 2022.10.07. 07:24

Majordomus: nincs semmi értéke... Egy 1982-es lelakott 1.5 szobás (aminek már a megnevezése is hazugság mert hivatalosan a papírokban hálófülke) megosztott lakásban tengődik,ahol minden 1982-bol való,de ez még a kisebbik rossz,a nagyobbik,hogy nem is vigyázott rá, minden belül rom. Az egész lakás, de annak csak közös helyiségek fele,meg a hálófülke az övé. Elvileg ki vagyok tagadva,de ezt majd halála után tudom meg... Akkor is van köteles rész, de.... Azon a szerény értékű örökségén is van 650 E Ft teher ( amit levontak a fizetéséből amikor elbukta a polgári pert, csak utána a földhivatalban nem jelent meg levetetni, tehát ki van fizetve, de már 8+ éves ügyről van szó, ez n nem vetette le, így lehet megint ki kell majd fizetni,mert a végrehajtó is azt hiszem 5 évig őrzi meg,ennek meg nincs semmilyen dokumentáció megőrizve) Szóval még erre jönnek rá olyan finomságok mint közös költség tartozás...
Ezt a csodálatos teljesítményt 8 általánossal betöltött forgalmista állással ,46 év kemény munkájával érte el, amiből X évig kalauz volt ... Szerinted akarok nagyon harcolni a szánalmas örökségert? Egyébként mondtam anyámnak, hogy válás után egyből be kellett volna jelenteni, hogy nincs érettségi bizonyítványa, és mivel már nem kalauz, a forgalmistának már követelmény volt 90' után.... Ki kellett volna rugatni és kiszorult volna a lakásból is...

Youtuber # 2022.10.07. 10:15

drbjozsef

"Tehát ha jól értelek : azért akarod cselekvőképtelennek nyilvánítai, hogy bedugd egy otthonba, bár nem te akarsz a gondnoka lenni, csak a felelősséget akarod letolni magadról, nehogy elővegyenek, mert neki valami baja lesz."
Nos lehetne csűrni és csavarni, de egyrészt felesleges lenne, másrészt hosszadalmas, a végkonzekvencia meg ugyanaz: pontosan!
"A rokontartás az nem csak úgy megy, hogy majd jön valaki, és bevasalják rajtad, vagy épp vasra vernek, mert nem ápoltad az amúgy sose látott rokont."
Havonta egyszer látom. Pl most 12-én is. A szomszédok - akik lakótelepi szomszédjai - hívnak minket telefonon, hogy kezdjünk már vele valamit, mert büdös (nem tud fürödni sem), és több is azt mondta, szó szerint, hogy nem sok nagypéntekje van hátra (egyébként 71 éves).
Az egyik szomszédja meg bejelentkezett, hogy megvenné a lakást... pedig csak három évvel fiatalabb, de úgy látja, hogy ő lesz a túlélő és nem az apám.
Mondtam, hogy ott még nem tartunk, meg egyébként is, fel kell értékeltetni, meg kell hirdetni (ha kitagadott, akkor még jogi úton lesz ez meg az, ami idő) aztán aki többet ad érte, a mi fél részünkkel együtt, az viheti. A hagyatékot egyébként is meg kell várni, az jó esetben két hónap.

"Ha pert indítasz, és cselekvőképtelenné nyilvánítanák, akkor te leszel a gondnoka, és onnantól pont a tied lesz minden felelősség, az intézkedési, és az anyagi is. A mostanival ellentétben."

Elég sok(k)ba van nekem már ez az ember így is. 40 éve nem tudunk tőle megszabadulni. A lakótelepi lakás megosztásánál olyan igazságos volt a bíróság, hogy ennek a fószernek légköbméter arányosan csak a harmadát kell fizetnie a lezárhatatlan távhőnek, anyámnak meg a 2/3-át. Eladni nem tudjuk a lakást, mert nem járul hozzá (hajléktalan lenne), ki nem fizet bennünket, mert csóró, de mi meg vagyunk fogva, mert a pénzünk benne van, és fizetni kell úgy érte, hogy ez az antiférfi - mert egy igazi férfi, az kitakarodott volna a lakásból, hiszen anyámék korrekt áron meg akarták venni tőle - kizárta anyámat meg a kisgyermekét évekre. Pár év után a bíróság megosztotta, elítélték, kapott felfüggesztett börtönt, de még anyám kénytelen volt a kisgyermekkel a szüleinél meghúznia magát 3 évig, addig ez a senkiházi, végig bentlakott az egész lakásban... Az lett volna az igazságos, ha a bíróság kidobja annyi időre, mint ő a feleségét meg a pár hónapos gyermekét!

"Túlliheged ezt a dolgot. Indított már pert valaki ellened rokontartás miatt?"

Nem indított, de nem is szeretném. Ami a fizetést illeti. Van neki az iskolázottságához vagy inkább iskolázatlanságához képest egy kellemes 150-190 E Ft-os nyugdíja (csak tipp, mert 10 éve nem láttam kb, mennyit utalnak neki), abból egy elfekvő osztályt ki lehet gazdálkodni.

Kovács_Béla_Sándor: Igen a topic címe elmeorvosi irányba ment el... de mi a helyzet akkor ha emberünk nem elmeorvosi eset, ellenben totál képtelen már magát ellátni, és mégsem megy be magától otthonba? Ebben az esetben, ezek szerint, mert szellemileg beszámítható - bár aki nem fogja fel, hogy magától saját maga alá fog tenni, az szerintem kérdőjel - ráér ott a saját mocskában fetrengeni, aztán ha meghal, és 2 hét múlva veszik észre, amikor már bomlik, nincs belőle semmilyen joghátrány? Hiszen én nem kényszeríthetem, ezek szerint a bíróság sem, és pláne nem áll fent annak az opciója, hogy én fizessek neki valami Wellness színtű intézményesített ellátást.

drbjozsef # 2022.10.07. 11:18

Az, hogy "képtelen" vagy az, hogy "nem akar", az más fogalom.
Fizikailag korlátozott? Nem tud bemenni egyedül a zuhaány alá? Nem tud egyedül kimenni a wcre?

Egyébként pedig a saját tulajdonrészeteket bármikor eladhatjátok, nem kell hozzá az engedélye.
Jó, nyilván a piaci ár alatt, de nem ér meg annyit a nyugalom, hogy az ingatlanon keresztül se legyen közötök hozzá, és elhajthassátok a szomszédokat? Add el a szomszédnak féláron, plusz vállalja a gondozását...

Youtuber # 2022.10.07. 12:58

"Fizikailag korlátozott? Nem tud bemenni egyedül a zuhaány alá? Nem tud egyedül kimenni a wcre?"
Állítólag ez a helyzet. Az egyik kezét már 2 hónapja is alig tudta használni. De most már a másikat is.

"Egyébként pedig a saját tulajdonrészeteket bármikor eladhatjátok, nem kell hozzá az engedélye.
Jó, nyilván a piaci ár alatt, de nem ér meg annyit a nyugalom, hogy az ingatlanon keresztül se legyen közötök hozzá, és elhajthassátok a szomszédokat? Add el a szomszédnak féláron, plusz vállalja a gondozását..."

Erről melyik § rendelkezik? Mert ez fantasztikusan jó hír lenne! Az anyám kb évtizedek óta él - ezek szerint abban a tévhitben -, hogy nem adhatja el, mivel a másik fél nem járul hozzá... oké azt gondolta, hogy ez fordítva is igaz, de az minket nem érintene. Ha ez tényleg valóság, akkor egyből el kezdenénk értékesíteni, természetesen törvényesen, ügyvédi úton.

drbjozsef # 2022.10.07. 14:28

Ptk. 5:80.§ Saját tulajdoni hányadával a tulajdonostárs jogosult rendelkezni.

Elővételi joga van a tulajdonostársnak (5:81.§), de a beleegyezése nem kell a saját részetekhez.
Meg kell küldeni neki az adásvételit, ha tudja, és tud fizetni, megveheti ő az eredeti vevő elől. De ahogy nézém amit írtál róla, ez a veszély nem fenyegeti.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Youtuber # 2022.10.07. 15:03

Újabb kérdés: Tegyük fel, hogy a szomszéd áron alul benne lenne... de hogyan alakulna a távhő fizetése? Az áram az az apám nevén van, ő fizeti...de a távhő már 1/3 apámnak - 2/3 anyumnak. Mivel anyum része lenne eladva, így gondolom az a szomszéd nevére kerülne, aki fizethetné addig is, ameddig a lakás másik fele eladóvá nem válik.
2019-ben adtam el egy házunkat, a telken volt egy bérlő, akinek elővásárlási joga volt (épített oda egy fagylaltozót), megvenni nem tudta a házat, így kapott egy levelet, 15 napon belül hogy álljon elő a pénzzel, nem tudta teljesíteni, repült. Most ugyanez a helyzet, csak ez egy kicsit kellemetlenebb, mert az a telek nem volt megosztva. Illetve de , a Mamám és köztem, de együtt adtuk el, és vettünk belőle egy szép lakást egy másik városban.

Majordomus # 2022.10.07. 19:29

Előbb bogozzátok ki a viszonyokat és a közműveket....

drbjozsef # 2022.10.07. 19:46

Youtuber,

Ezt mi innen nem fogjuk tudni megmondani.

Egyáltalán nem is értem, hogy eleve hogy lehetett ilyen ítélet, ha jól értelek, a bíróság kötelezte erre. Ismerni kellene pontosan azt az egész ítéletet, az indoklással együtt. Nem szokványos ez így szerintem.

Ha már nem tulajdonos, nem látom be, hogy köze kellene legyen a közművekhez. Szerintem lehet ilyet kikötni az adásvételi szerződésben, a vétellel együtt jár, hogy a vevő azt is vállalja, kvázi "átszáll" rá.

Youtuber # 2022.10.08. 01:20

Nos az ítélet:

https://www.imagebam.com/view/MEEWAAG
https://www.imagebam.com/view/MEEWAAI
https://www.imagebam.com/view/MEEWAAK
https://www.imagebam.com/view/MEEWAAM
https://www.imagebam.com/view/MEEWAAP

Szerepelnek benne olyan dolgok, hogy mind a ketten levező tagozatra jártak. Nagypapám matematika-fizika szakos gimnáziumi tanár volt. Apám a válás után kibukott az esti (egyébként levelező) tagozatról. De a házasság ideje alatt is kegyelem kettessel vette a fokokat ... Számos sarkítás volt az ítéletben, mint az, hogy anyám kizárta apámat szándékosan. Benne felejtette a kulcsot...
Közművek: A villany hivatalosan fele-fele lenne, de az áramszolgáltató közölte - és ez logikus is -, hogy nem tud külön villanyórát felszerelni egy adott lakáson belül, hiszen külön áramkör kellene, ráadásul ott a közös helyiségek ügye, de két néven sem lehetett, hanem csak egy személy nevén, így lett az öregén. Bezzeg a távhő szolgáltató már szét tudta választani a két embert... Az ítéletet azért tettem közzé, mert így pontosabb a kép. Nem valami jó a minősége, még ilyen zsírpapírra írták ...

Majordomus # 2022.10.08. 22:56

Jól össze lett kutyulva.

Youtuber # 2022.10.09. 08:46

A távhőszolgáltató + a közös képviselő az adós jövedelmének maximum 33%-val - tehát a kettő együtt - terhelheti meg a nyugdíját?
Apámnak van kb 54 E Ft (ez nem releváns), anyámnak meg 130 E Ft közös költség tartozása. A közös képviselő Messengeren írt, hogy rendezni kellene, és mivel van nyugdíja, így persze, hogy nem a jobbik megoldás, a lakásra terhelés van belengetve, hanem anyámnak a nyugdíjára. Egyelőre még ott tart, hogy Messengeren írt, de mondtam, hogy, ezt a jelenlegi címét ne adja meg, a régire küldik, nincs ott, nem tudja átvenni, ugyanúgy mintha külföldön lenne. Ráadásul a lépcsőházban van olyan akinek 1 millió Ft körüli a tartozása. Itt nem arról van szó, hogy nem akarna fizetni, csak most már annyira nem jön ki a nyugdíjából, hogy én segítek be neki havonta ... A legjobb az lenne, hogy a lakás eladásakor lenne bejegyezve a teher, és akkor levonódna érelemszerűen. Anyám már vagy 8 éve megcsúszott a közös költséggel, akkor hitelt vett fel, befizette... de ez a vacak megint gyűlik - mondjuk én elvből nem költözöm olyan lakásba ahol van közös költség, és ahol élek ilyen gond nincs is, ahogyan távhő perverzió sem - szóval most ott tart - igen, hát hülyeséget csinált -, hogy vonja tőle a hitelt a bank, havonta a közös költség olyan 20 E Ft kettejüknek, mert ugye a vacak lakásnak a lépcsőháza megszavazta, hogy újítsák fel, csak két probléma van azzal is. Az egyik, hogy a nyílászárókat nem cserélték le ... kívülről van leszigetelve. A másik, hogy a távhőről való leválást kérvényezték, és a radiátorokra rá is került a szabályozószelep, meg még egy digitális kütyü is, ami viszont nincs bekötve, mert a távhőszolgáltató nem engedélyezte. Természetesen azért ki van fizettetve, de felelős az nincs a malőrért.

"A fizetési meghagyásos eljárás elindítására jogi személyek vagy a jogszabály szerint elektronikus eljárásra kötelezett személyek esetén már csak elektronikus eljárás keretében van mód. A közös költség hátralék 3 millió forint összeghatárig csak fizetési meghagyás kezdeményezéssel hajtható be, közvetlen perindításra csak az ezt meghaladó összeg esetén van lehetőség.

A fizetési meghagyás kibocsátására irányuló kérelem beadásakor az adatok kitöltésénél a pontosság nagyon fontos. Rengeteg adat közlését várja el a jogszabály mind a jogosult társasháztól, mind a kötelezett adóstól. Minél több adatot tudunk megadni a kötelezően feltüntetendő adatokon kívül, annál eredményesebb lehet majd a végrehajtás, ha jogerőre emelkedik a fizetési meghagyás.

Ellentmondás a fizetési meghagyással szemben
A fizetési meghagyásban foglaltakat a Magyar Országos Közjegyzői Kamara által kijelölt közjegyző közli az adóssal, akinek 15 napja van eldönteni, hogy él-e az ún. ellentmondás lehetőségével. Ha vitatja a tartozás fennállását, akkor az ellentmondás eredményeként eljárás perré alakul és polgári peres eljárás lefolytatására kerül sor az illetékes járásbíróság előtt, amennyiben a jogosult társasház a megfelelő határidőn belül keresetet tartalmazó iratot terjeszt elő."

Majordomus # 2022.10.09. 20:19

Én sem a lakásra terhelem mert abból sose lesz pénz.

A nyugdíj biztos jövedelem abból le lehet tiltani.

Kicsit kevered a fogalmakat. A rádiófrekvenciás költségmegosztó és a tetmosztayikus szelelepek nem a távhőröl leválást jelenti hanem a mérést ami kőtelező lesz.

Hogy a lépcsőházat leszigetelték annak csak örüljetek kevesebb lesz a fűtésszámla.