Öröklés


lewho # 2011.01.27. 10:19

Van özvegye az elhunytnak?

Él valaki a házban?

Az elhunyt halálával az örökös tulajdont szerez (abban a pillanatban!), nem kell megvárnod a hagyatéki tárgyalást.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.27. 10:17

Özvegy nincs?

Szilu5 # 2011.01.27. 10:05

Tisztelt Fórum! Örököltem egy házat édesapám után,hagyatéki tárgyalás még nem volt,idővel odaköltöznék,érdeklödnék hogy a leltár felvétele elött lehet e már odapakolni kisebb dolgokat.válaszukat várom és köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.26. 22:39

Pláne! :)

Gabicsek # 2011.01.26. 21:37

és ha tovább megyünk, aztán az özvegy után úgyis a gyerek örököl.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.26. 18:38

A haszonélvezet kelőképpen védi a túlélő házastársat. Emiatt kár bármit is tenni. Sőt épp a végrendelkezés vagy ajándékozás hozná kényelmetlen helyzetbe az özvegyet, úgy ugyanis a köteles részt első sorban készpénzben kellene kifizetnie a gyermeknek.

Frimi # 2011.01.26. 18:03

Üdvözlöm Önöket!
Kérem hozzáértő válaszukat:
Feleségemmel ketten élünk, van egy fiunk és olyan végrendeletet kívánunk írni, hogy bármelyikünk halála esetén az életben maradt házastárs örököljön, ne pedig a gyermek.
Kérdésünk az lenne, hogy
1./ rendelkezhetünk-e az ingatlanunk fölött szabadon, vagy a törvény köt bennünket abban, hogy minden esetben a gyermek örökli a felét (csak a haszonélvezet marad a tovább élő házastársnak)
2./ Mi történik, ha az így örökölt pl. házat el akarja adni az életben maradt szülő, de a gyerek nem?
3./ Az megoldható-e, hogy -a halál előtti órákban- a "haldokló" ajándékba adja a tovább élő házastársának a részét?

Idős házaspár vagyunk, sajnos a gyermekünk nem foglalkozik velünk, ránk se nyitja az ajtót és félünk, hogyha valamelyikünk egyedül marad, akkor teljesen kiszolgáltatott lesz. Ezt szeretnénk elkerülni azzal, hogy az örökségből "kizárjuk" a gyermeket. (egy ismerősünk azt tanácsolta, tagadjuk ki, de mi jó szülők vagyunk, nem akarjuk kitagadni)

Válaszukat várja:
Pista bácsi és felesége

monalisa1 # 2011.01.23. 16:05

A személyi igazolványt. Ezen kívül mindhármótok tárcájában legyen pár tízezer forint a közjegyzői díj "összedobására", kifizetésére.

Egymásközti megállapodás kérdése, hogy mint tulajdonostársak melyikőtök nevére legyenek átírva a közműórák. (A szemétszállítás megrendeléséről se feledkezzetek meg.) Ha helyben van kommunális adó akkor az önkormányzatnál azt is rendezni kell. Az egymásközti számlafizetésben is állapodjatok meg.

pesti31 # 2011.01.23. 15:32

Ténylegesen hogyan zajlik le a hagyatéki tárgyalás? Milyen papirt kell vinni, mennyit kell fizetni? A közüzemi számlákra kinek a nevére kell iratni? Két testvérem ott lakik, de én sem mondanék le a ház tulajdonáról.Sajnos csak én foglalkoztam vele, nagyon imádtam őt.
Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2011.01.23. 15:26

Ha nem lesz vita, akkor viszonylag gyorsan. Pontosan mit szeretnél tudni róla?

pesti31 # 2011.01.23. 15:24

Tisztelt Fórum!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan zajlik le egy hagyatéki tárgyalás?
Tavaly évvégén meghalt az apukám. Hárman vagyunk testvérek. Mivel nincs végrendelet, egyformán öröklünk.
Köszönöm a választ.

monalisa1 # 2011.01.23. 14:45
monalisa1 # 2011.01.23. 14:40

Az attól függ kitől örököltél:
http://www.complexcd./hu/illetek.php

Veron22 # 2011.01.23. 09:56

Igen az volt a kérdésem, köszönöm.
Még azt szeretném megtudni, hogy hány százalék az örökölt ház utáni illeték?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.23. 07:47

Minden körülmények között.

luiji # 2011.01.23. 07:42

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy ideiglenes hagyatékátadó végzéssel milyen körülmények között lehet levizsgáztatni az elhunyt személy nevén levő gépjárművet?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.22. 22:05

Majd ha a fennálló bérleti szerződés megszűnt.

A szerződés pedig az aláírással "lépett életbe". Ha viszont valójában azt akarod kérdezni, mikor lettél az ingatlan tulajdonosa, akkor az örökhagyó halálával.

Veron22 # 2011.01.22. 17:27

Sziasztok!

Ha valaki tud kérem segítsen.
Öröklési szerződést kötöttem egy házra,amihez tartozik egy üzlethelyiség,amit bérelnek. Az örökhagyó decemberben meghalt. Az öröklési szerzödés mikor lép életbe, a örökhagyo halálával vagy csak a hagyatéki után? Az üzletet mikortol adhatom én bérbe?

Elöre is köszönet!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.22. 17:05

Cseresznye = nem meg(g)y. Bocs.

chaky # 2011.01.22. 16:23

Sherlock! Nagyon szépen köszönöm a választ. Így már én is értem :) És meg is nyugodtam.

Sherlock # 2011.01.22. 15:50

cseresznye = várd meg míg nem lesz magánál(értsd: meghal) és akkor majd visszautasíthatod az örökséget, nem is fog tudni róla.

chaky # 2011.01.22. 14:38

"Cseresznye."
Ha ez az én válaszom lenne, megkérhetném, hogy kifejtse részletesebben?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.22. 13:34

bban biztos vagyok, hogy ő nem fog nekem aláírni semmit, valami olyanra gondoltam, amiről ő nem is tudna.

Cseresznye.

chaky # 2011.01.22. 12:16

Hozzáértő segítségét szeretném kérni, a köv. kérdésben:
29 éves vagyok, édesapám 53. Sajnos rossz a kapcsolatunk. Tudomásom szerint több milliós tartozása van a cége után. Konkrét összeget nem tudok. Az lenne a kérdésem, hogy van-e arra lehetőségem, hogy még életében aláírhatok-e olyan papírt, miszerint lemondok minden örökségemről. Tőle nem szeretnék semmit örökölni. Sem vagyont, sem tartozást. Egyenlőre egészségileg jól van, de engem egyre inkább aggaszt ez a dolog. Van erre lehetőségem? Abban biztos vagyok, hogy ő nem fog nekem aláírni semmit, valami olyanra gondoltam, amiről ő nem is tudna. Ha valaki tud erre megoldást, kérem jelentkezzen. Köszönöm.

ObudaFan # 2011.01.22. 09:05

Kötelesrészt követelhet édesanyád, ha az ajándékozástól számított 15 éven belül örökölt volna.