Gyermekelhelyezés. S.O.S


Malacka88 # 2010.10.31. 21:42

Kivenni semmiképp sem akarjuk, mert szereti az ovit.nem is azzal van a gond hogy jár, hanem azzal hogy ha az anya ezt aláírta, akkor ki tudja még miket...

melindaanyu # 2010.10.31. 21:38

A más nevében való aláírás persze más dolog...

melindaanyu # 2010.10.31. 21:37

Az óvoda nem oktatási, hanem nevelési intézmény...Ahova valóban nem kötelező gyereket beíratni, de ajánlott, mivel egy 3 éves gyermek igényli a hasonló korúak társaságát és a személyiségfejlődése érdekében igenis szüksége van rá.
Az óvodai beíratásnál egyik szülő aláírása is elégséges, én legalábbis 2 különböző óvodánál ezt tapasztaltam, igaz, előtte valóban egyeztetni kell a másik szülővel.
Szerintem ha a gyermek már elkezdte az ovit és beilleszkedett, nem kellene ezt bolygatni....Főleg nem kivenni.

Malacka88 # 2010.10.31. 21:26

csak azért érdekes, mert nem volt gyermekelhelyezési per.Tehát anyukának hamisítania kellett az apa aláírását, hogy oviba írathassa.Anyára nézve ennek milyen következménye lehet?

sió # 2010.10.31. 21:06

Malacka88

Az óvodába kell mindkét szülő belegyezése, ha közös a szülői felügyeleti jog.

Az tévhit hogy óvodába kell járni a gyereknek, csak azért mert más hasonló korú gyerek odajár! Ha az azonos jogokkal rendelkező szülők valamelyike ezt nem hagyja jóvá, és erről kifejezetten nyilatkozik, akkor nem írathatja be a gondozó szülő óvodába.

Ha egyiküknél el van helyezve, akkor is kell mindkét szülő jóváhagyása!
Ez utóbbi korlátozott felügyeleti jogát, habár szinte minden végzés ”megemlékezik” róla, a különélő szülő a legkevésbé sem tudja érvényesíteni. Mivel ekkor érdekes helyzet áll elő. Mindkét szülő egyetértése kell, azonban a beíratáshoz elég a gondozó szülő!
„Reklamáció” esetén, amikor érdemben a bíró elé kerül a panasz, az elhúzódó ügyintézés miatt, már hónapok óta az adott óvodába jár a gyerek, és a bíróság nem szakítja ki a megszokott környezetéből. Legalábbis én nem halottam még ilyen esetről! A gondozó szülő azt mondja, hogy megbeszélték, és a különélő szülő utólag akadékosdik. Talán születik igazságos döntés, ami elvben a különélő szülőnek ad igazat, azonban érdemi változás mint írtam nem fog történni.

Megjegyzem. A bírói végzések az oktatási intézmény megválasztását, szinte minden esetben kétszülősre teszik!
Ennek az „átkosban” nemigen volt jelentősége, maximum az A vagy B óvoda vonatkozásában. Lévén minden óvoda azonos „programmal” dolgozott.
Azonban fordult a világ, és immár az óvodák is annyiféle „programmal” dolgoznak, hogy nem mindegy melyik óvodába jár a gyerek! Nem mindegy milyen az ovónénik személye, nem mindegy a csoportok nagysága, nem mindegy az esetleges túlzott katonás rend, stb.

Pepe-74 # 2010.10.31. 19:53

Nem a pénzemre hivatkozok ! Nem érdekel a pénzem , engem a kislányom jövője érdekel , és hogy mi lessz bekölle ha felnől ! Engem az érdekel ha nagy lessz fel nézzenek rá , hogy egy tanult hölgy lessz belölle. Engem a kislányom érdekel , és a feleségem , akinek ugyanúgy elmondtam , hogy hibáztam , és könyörgésem nélkül megbocsáltott , ő is egy igazi becsületre méltó nő !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Malacka88 # 2010.10.31. 19:10

Akkor elméletileg közös felügyeleti jog alatt nem írathatta volna be az anya a gyereket az oviba az apa aláírása nélkül?érdekes

monalisa1 # 2010.10.31. 18:18

Ha közös a szülői felügyeleti jog.

Amúgy egy 3 év körüli gyermeket nagy általánosságban már oviba járatnak., a szülők közt vita legfeljebb abból adódik hogy "A" vagy "B" intézménybe történjék-e a beíratás - elsősődlegesen a gyermekre vonatkozó szempontokat kell nézni, és majd a későbbiekben is...

Malacka88 # 2010.10.31. 18:03

Sziasztok!

Lenne még két furcsa kérdésem.
Ha egy gyereket beíratnak az oviba, akkor kell mind a két szülő aláírása?
Ha igen, akkor mi lehet annak a következménye, hogy ha az egyik szülő aláírt a másik nevében is, annak tudta nélkül?

Pepe-74 # 2010.10.31. 11:08

Félre lépésemnél válásban voltam a feleségemmel , nem a pénz érdekel , én többet küldtem a kislányomnak az egész évben mint amit fizetnem kellene egész életemben. A nő aki a gyermeket szülte , később kiderült , hogy prostituált volt a 82-en. Lehet , és valószinű még az is . A gyerekemet bántja , úgy mint a másikat is. A pénzt amit a gyerekemre küldök el szorakozza . Te ott hagynád a gyereked ilyen környezetbe ??????? Ez itt a kérdés ???????

MajorDomus # 2010.10.30. 15:22

Sziszi
a stilussal es a kifejezesmoddal nem ertek egyet, de amit leirtal azzal igen.

Pepe-74 # 2010.10.30. 10:54

sziszi68 Az erkölcsről beszélhetnénk , és az olyan szavakról amiket leírtál ! Te azért lehetsz felháborodva mert te pont ilyen anya lehetsz !!! És esetleg a te helyesírásoddal is problémák vannak , úgy mint a fejeddel !!!!!!!

ObudaFan # 2010.10.29. 16:00

A jogellenes bírósági határozattal szemben fellebbezéssel lehet élni.

mendez # 2010.10.28. 19:57

ideiglenes gyermek elhelyezés előtt, az anya mindenféle hazugsággal elérte hogy nála helyezze el a bíróság a gyereket.
Az apa fél évig a bíróság elé tárt minden lényeges, bizonyítékot, ami ez ellen szólt volna.
Való igaz bizonyítási indítvány nem született apai részről. viszont mindenhova oda volt írva hogy tanukkal bizonyítható. A bíróság nem döntött, várt. Utóbb végzésében arra hivatkozott, hogy a kialakult állapot megegyezésen alapszik, lévén a gyerek régóta egyikük háztartásában nevelkedik. Semmiféle megállapodás nem volt, és legalább 6 beadványban ez le is van írva. a gyerek érdekeit néztem és nem kezdtem el lopkodni. Az anya hazugságait mindet! Meg tudom, és meg tudtam volna cáfolni.
Azonban már úgy viselkedik az anya ahogy kelet volna először is, lévén a beadványaimból tudomást szerzett a támadási pontokról, és hogy mit mivel próbálok bizonyítani.
Vajon van-e arra mód, hogy jogszerűtlennek nevezhessük a bíróság döntését, az elmaradt bizonyítási eljárás miatt. mivel utólag is cáfolható, (…kérdés hogy 1,5 év után ér-e valamit a cáfolat?…) hazugságokon alapszik a döntés, és ennek hatására változott meg az anya, értékeli-e ezt a bíróság, vagy azt nézi, hogy immár megfelelő az állapot a gyermek neveléséhez, és akár bólogathat annak, hogy lám, tényleg félre lettem vezetve, de immár minden rendben.
Mintha itt azt olvastam volna nem biztos hogy jól írom, valaki írta, hogy jogszerű döntés nem alapulhat jogszerűtlen döntésen. a bizonyítható hazugság pedig elég jogszerűtlen. hiszen félrevezette a bíróságot!

Aki tud segítsen! Egy elkeseredett apa.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/35/2792#…

Pepe-74 # 2010.10.28. 12:20

GNapocska ! Nevetséges vagy ! :))) Vagy egy olyan anya aki ugyanúgy otthon hadja gyermekét egyedül , és semmi lelkiismeret furdalás amig bármi történhet vele ! Erröl ennyit !

mendez # 2010.10.28. 10:52

Aki tud segítsen.

ideiglenes gyermek elhelyezés előtt, az anya mindenféle hazugsággal elérte hogy nála helyezze el a bíróság a gyereket.
Az apa fél évig a bíróság elé tárt minden lényeges, bizonyítékot, ami ez ellen szólt volna.
Való igaz bizonyítási indítvány nem született apai részről. viszont mindenhova oda volt írva hogy tanukkal bizonyítható. A bíróság nem döntött, várt. Utóbb végzésében arra hivatkozott, hogy a kialakult állapot megegyezésen alapszik, lévén a gyerek régóta egyikük háztartásában nevelkedik. Semmiféle megállapodás nem volt, és legalább 6 beadványban ez le is van írva. a gyerek érdekeit néztem és nem kezdtem el lopkodni. Az anya hazugságait mindet! Meg tudom, és meg tudtam volna cáfolni.
Azonban már úgy viselkedik az anya ahogy kelet volna először is, lévén a beadványaimból tudomást szerzett a támadási pontokról, és hogy mit mivel próbálok bizonyítani.
Vajon van-e arra mód, hogy jogszerűtlennek nevezhessük a bíróság döntését, az elmaradt bizonyítási eljárás miatt. mivel utólag is cáfolható, (…kérdés hogy 1,5 év után ér-e valamit a cáfolat?…) hazugságokon alapszik a döntés, és ennek hatására változott meg az anya, értékeli-e ezt a bíróság, vagy azt nézi, hogy immár megfelelő az állapot a gyermek neveléséhez, és akár bólogathat annak, hogy lám, tényleg félre lettem vezetve, de immár minden rendben.
Mintha itt azt olvastam volna nem biztos hogy jól írom, valaki írta, hogy jogszerű döntés nem alapulhat jogszerűtlen döntésen. a bizonyítható hazugság pedig elég jogszerűtlen. hiszen félrevezette a bíróságot!

Aki tud segítsen! Egy elkeseredett apa.

GNapocska # 2010.10.27. 19:26

Pepe-74: az, hogy a tízéves lányra hagyja este a háromévest, önmagában egyáltalán nem a kiskorúak veszélyeztetése. Persze egyik tízéves ilyen, másik olyan, de sok tízéves teljesen érett arra, hogy egy este erejéig vigyázzon magára, a hároméves testvérére és a lakásra.

Sió: kicsit visszaolvastam a legutóbbi beírásokat, és különösen annak fényében gondolkodtam el rajtuk, hogy a mai délelőttöt a rendőrségen töltöttem ki-/meghallgatáson, mivel a gyermekeim apja hatodszor jelentett fel mindenféle koholt vádak alapján. A rendőr azt is elmesélte, hogy azon kívül, ami miatt ő ma beidézett, még mi mindennel jelentett csak most a legutóbbi beadványában fel, de az ügy többi részét továbbadták a bíróságra magánvádas büntetőként. Ehhez képest semmi olyat nem csináltam, ami büntetendő lenne. Reggel a rendőr már azzal fogadott, hogy hányszor fogok még bejönni hozzá, mert ő már unja, ugyanis pár ügyet már lefuttatott velünk. Nyilván én még jobban unom, mint ő, de nem gondolom, hogy én tehetek ezekről. Mondjuk a közös barátaink meglehetősen egyértelműen kiállnak mellettem, és azt mondják, hogy a volt férjem nem normális, hogy még mindig nem száll le rólam. Bocs, ez OFF volt, de (nőként persze :-) úgy érzem, Sió véleménye meglehetősen egyoldalú.

Pepe-74 # 2010.10.27. 11:30

Kick ! Csak kitartás ! Ha van bizonyitékod arra hogy a gyerekedet veszélyeztette Gyámügyre kell fordulni vele elmesélni , és a bíróságon a bizonyitékokat megmutatni. Én is ebben a cipőben járok !

Pepe-74 # 2010.10.27. 11:26

Csillagpor ! 3-4 éve a feleségem és én közöttem vállás kezdődött teljessen más ügyböl kifolyólag , és közben ismertem meg ezt a hölgyet. Vállásunk megszakadt mert kibékültünk a feleségemmel. Ő mellém áll mindenben , és ezt becsülöm én is ! A gyerekemet pedig azért szeretnénk elvenni a hölgytöl , mert egy ilyen anya nem méltó a gyereknevelésre amit művel vele ! Persze ez nem gyereknevelés ha elolvastad amit irtam eggyáltalán ! Mert ez mind igaz !!!!

ObudaFan # 2010.10.26. 17:15

Önmagában attól, hogy az apa vagy, nem vagy esélytelen. De az tény, hogy a pervesztes fizeti a perköltséget.

kick # 2010.10.26. 14:25

Gyermekelhelyezési per van folyamatban közöttem és volt élettársam között. A pert a volt élettársam kezdeményezte, mert amióta elköltözött nem engedte látni a gyermekem, ezért én a területileg illetékes Gyámhatósághoz fordultam megegyezési szándékkal. Korrekt ajánlatott tettem, hozzájárultam, hogy nála helyezzék el a gyermeket, egyedűl felügyeleti jogot kívátam fent tartani, vagy is a gyermekkel kapcsolatos dolgokba beleszólást kértem,mivel az édesanya többször veszélyeztette a gyermekem életét és testi épségét, melyet bizonyítani is tudok.Mindenhol azt hallom, hogy férfiként nincs esélyem, hogy nálam helyezzék el a kicsit(5 éves),ezért próbáltam megegyezni. Az iránt érdeklődnék, hogy ha veszítek a perben, még a perköltség is engem fog terhelni? Mindkettönknek van munkahelye, nekem van egy házam és egy 11 éves
gépkocsim, (mindkettő hitellel terhelt).

renikee # 2010.10.26. 12:10

köszi a véleményt,de mint apa elismerem.igen szereti a gyermeket és ha tud mindent meg ad neki.de nem tud...odaadnád olyannak a gyereket aki maga is "veszélyben van"?olyannak akihez járkálnak a férfiak és vinnék el a tv-t, szekrényt a tartozás fejében?és aki a kapcsolattartás ideje alatt msnezik végig holott nem azért viszi el, hogy vele legyen? a gyerek másfél éves...nem tudja elmondani ha valami történik vele és azonkívül olyat játszik a gyerekkel, hogy anya meghal az autóval, leesik stb?nem ad neki az édességen kívül egyebet reggel 10-től este 6ig.normális ez?

csillagpor # 2010.10.26. 07:31

Nekem és a feleségemnek van egy 25 mill családi házunk amit 2005-ben építettünk , és szeretnénk a gyerekemet elnevelni ettöl a hölgytöl , és együtt felnevelni a feleségemmel. Mennyi az esélyem ????

HÁT nem tudom a házasságtörőnek mennyi esélye van.Vagy 3éve a kis feleségeddel megbeszélted hogy csinálsz egy gyereket másnak akit majd elszakítotok az anyjától?
Nem tiszteltek se Istent se Embert?

sió # 2010.10.26. 06:33

A csjt. kisseb változtatásokkal szerintem elbicegne valahogy. Ha a ki mit lát bele a helyzetbe felfogás változna, akkor volna átütő siker. Sokszor egy gyermek-elhelyezési perben, kizárólag nő van jelen minden területen. Az apa az egyetlen férfi. A sokszor 15 nőt felvonultató egyéb résztvevő pedig abból építkezik amit kapott. És mit kapott?
Egy Házassági játszmát. Úgymint:

  • Sarokba szorítás
  • Bíróság
  • Frigid nő
  • Űzött vad
  • Ha te nem lennél
  • Láthatod, mindent megpróbáltam
  • Drágám

Minden összetevő is jelen lehet akár, és a férfi alapmentalitásából fakadóan nem bír el ennyi fronton a „nővel!”
A válás, és hercehurcája egy idő után hatalmas össznépi játszmává válik, ahol minden résztvevő nőnek van sérelme, / kinek nincs az életben??/ mivel egyetlen férfi van jelen, őt fogják bűnbakként kezelni, így őt vonják bele az egyéni játszmájukba, mintegy összevonják a játszmáikat. /van egy férfi, akin most el lehet verni a port büntetlenül,!/
Mielőtt bárki nőellenesnek titulálna, nem vagyok az.
Egész egyszerűen lemaradtunk mi férfiak az empátia, lelki élet, beleérzőképesség terén, és sokan a kedvességből is vehetnének példát! A nőtől várja tehát a megoldást a férfi akkor is, amikor már válnak! A férfiak java részen nem érti, hogy miért kell csúnyán válni, nem lát motivációt az egészben. A nők ezzel szemben az addigi családi életükben játszott akár több játszmájukat folytatják tovább, immár a fentebb felsorolt sokszor nem tudatos segítőkkel karöltve.

MajorDomus # 2010.10.25. 21:34

Ehhez meg kell egy-ket nemzedek,mrg egy uj csaladjogi torveny.