Apasági nyilatkozat


Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.17. 08:09

Persze. Ha az anyja is úgy akarja. De később már nemigen gondolhatod meg magad.
(Mondom ezt úgy, hogy feltélezem az anya és a vér szerinti apa nem házasok, és nyolc-kilenc hónappal ezelőtt se voltak azok.)

ferkoo # 2020.01.16. 20:29

Az lenne a kérdésem hogy nem az enyém a gyerköc nemsokára megszületik. az igazi apját nemérdekli. van rá lehetöség hogy nyilatkozatot tegyek és sajátunkként nevelhessem az anyukával.

Nefelejcs2004 # 2019.09.06. 19:01

Bíztató...... :)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.06. 17:35

:)

lajcsó # 2019.09.06. 17:19

"egy "gyereknek" van-e rá lehetősége, hogy hivatlos úton megtudja, hogy hány testvére van?"
A hagyatéki eljárás során mindenképpen.

Nefelejcs2004 # 2019.09.06. 17:14

Sziasztok!

Én azt szeretném megtudni, hogy egy "gyereknek" van-e rá lehetősége, hogy hivatlos úton megtudja, hogy hány testvére van?
Köszönöm előre is a válaszokat.

wers # 2019.09.05. 08:11

igen lajcsó, írtam, hogy erről hatósági bizonyítványt kell kérnie az anyának (mondjuk érteni nem értem, mert az anyakönyvvezető látja leginkább, hogy házas-e)

lajcsó # 2019.09.05. 07:56

Éppen az anya családi állapotát sem ártana tisztázni, mert ha netalán ő is házas, akkor az apai elismerő nyilatkozatod felejtős!

wers # 2019.09.05. 06:34

családi állapotomat nem fogja "kidobni" a rendszer az ügyintézőnek

dehogynem

Félig tudod jól. Mindketten meg kell jelenjetek, és ezt csak az anyakönyv vezetőnél tudjátok intézni. Előtte az anyának kell elmennie a kormányablakba, és kérni kell egy családi állapot igazolást, hogy nem házas.

Anya adhat meghatalmazást, ha ő személyesen nem tud megjelenni, de nem az apának.

Neked vinned kell az anyakönyvi kivonatodat, ami alapján simán kiderül, hogy házas vagy. Jobb lenne, ha párod tőled tudná meg előre, ne az anyakövvezőnél ájuljon le a székről.

Vinnetek kell még a baba anyakönyvi kivonatát és lakcímkártyáját. (remélem nem hagytam ki semmit)

Ja de, 3000 Ft lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.05. 05:44

Valaki azt mondta, hogy házas férfi nem tehet apasági elismerő nyilatkozatot?

karcsika48 # 2019.09.05. 04:14

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, a történet röviden: Feleségemmel megromlott a viszony, nem élünk együtt, van egy közös 6 éves gyermekünk, aki a házasságunk gyümölcse. Anyuka semmiben nem együttműködő, az anyagi hozzájárulásom a gyermekneveléshez cirka 100 ezer forint. Szóval csak papíron vagyunk házastásak, nem váltunk el hivatalosan.
Egy éve van egy új kapcsolatom, 4 hete született gyermekünk. Párom nem tudja, hogy még "férj" vagyok. A terhesség alatt nem tettem apasági nyilatkozatot, most utólag kellene ezt megtennem, hogy a nevemre kerüljön a gyermekem. Tudomasom szerint ehhez mindkettőnknek be kell menni egy kormányablakba, hogy nyilatkozzak/zzunk. Kérdésem, hogy ott a rendszerben látják-e, és kiedrül-e hogy én még nős vagyok, ergo megbukik a nyilatkozat tétel, vagy a személyim és a lakcímkártyám (személyi számom) alapján családi állapotomat nem fogja "kidobni" a rendszer az ügyintézőnek? Elintézzük az apaságit, és majd valahogyan, gyorsan elválok.

Remélem érthetően fogalmaztam, várom a válaszokat, szép napot!

Dr.Attika # 2018.09.16. 07:14
alfateam # 2018.09.15. 09:45

, hogy semmilyen módon ne próbáljon beleszólni a nagy lány nevelésébe, mert az renget konfliktus forrása lehet.

és ha nem szól bele az legalább ugyanennyi!

Dr.Attika # 2018.09.15. 06:55

Kedves Meszi!
Azt azért beszélje meg a leendő férjével, hogy semmilyen módon ne próbáljon beleszólni a nagy lány nevelésébe, mert az renget konfliktus forrása lehet.

Burn Out # 2018.09.15. 04:33

nem lesz vonzata, az új férjed nem lesz a gyermeked "gyámja". ha veled történik valami, akkor majd feléled a különélő szülő szülői felügyeleti joga. az állam nem szól bele és bírósághoz sem kell fordulni.

Meszi3991 # 2018.09.14. 19:21

Jó estét kívánok!

Szeretnék segítséget kérni egy bizonyos kérdésben. Van két kislányom, a harmadik babát most tervezzük. Az esküvőnk is idén lesz a párommal. A nagyobbik lányomnak más az apukája. Apasági elismerő nyilatkozatot is tett annak idején, de békében váltunk el, látogatja a kislányom és segíti is. Szóval minden rendben. Viszont a kérdésem az lenne, hogy mivel nemsokára házasodok a jelenlegi párommal, ennek az egész procedúrának lesz bármilyen vonzata? pl.: jogilag a leendő férjem lesz a hivatalos gyámja a nagyobbik lányomnak is, vagy az állam beleköthet bármilyen úton módon az "új családunkba?"(pl: adókedvezmény igénylése mindkét gyerekre a leendő férjem által)
És még valami: bírósághoz kell e fordulnom, hogy minden rendben menjen a kislányom jogi helyzete végett, vagy egyáltalán nincs rá szükség?

Válaszát/ Válaszaikat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.26. 14:05

Úgy rémlik, erre egyszer már válaszoltam.

eri1982 # 2018.07.26. 12:44

Lenne egy olyan problémám,hogy fiamnak a volt barátnője terhes lett a fiamtól a baba 1 hete meg is született.
Fiam szeretné nevére venni a picit,de a lány nem akar beleegyezni,viszont fiam nem szeretne lemondani a babáról és ha nem veheti a nevére
az alapvető apai jogoktól is elesik pl: láthatás!
Ráadásul az anyukának nincs is hova mennie a picivel állítólag egy anyaotthonba megy,mi szeretnénk mindent megadni a babának !Felmerült az is,hogy a gyámhatóság el veheti tőle a picit,ha olyan a lány helyzete magunkhoz is vennénk a picit!Sejtésem szerint ezért nem járul hozzá az apasági nyilatkozathoz,mert fél hogy hozzánk kerül a pici,mivel mi rendezett körülmények között élünk.
Mit lehet ilyen esetben tenni?
Nagyon sűrgős lenne a dolog!

eri1982 # 2018.07.26. 12:44

Lenne egy olyan problémám,hogy fiamnak a volt barátnője terhes lett a fiamtól a baba 1 hete meg is született.
Fiam szeretné nevére venni a picit,de a lány nem akar beleegyezni,viszont fiam nem szeretne lemondani a babáról és ha nem veheti a nevére
az alapvető apai jogoktól is elesik pl: láthatás!
Ráadásul az anyukának nincs is hova mennie a picivel állítólag egy anyaotthonba megy,mi szeretnénk mindent megadni a babának !Felmerült az is,hogy a gyámhatóság el veheti tőle a picit,ha olyan a lány helyzete magunkhoz is vennénk a picit!Sejtésem szerint ezért nem járul hozzá az apasági nyilatkozathoz,mert fél hogy hozzánk kerül a pici,mivel mi rendezett körülmények között élünk.
Mit lehet ilyen esetben tenni?
Nagyon sűrgős lenne a dolog!

Aggódás # 2018.06.24. 07:03

Köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.23. 08:53

(54. §-tól)

nem igazán így van,
Sejtettem. A Pp. 4:104. § (1) szerint ugyanis „az apaság bírósági megállapítását az anya, a gyermek, a gyermek halála után leszármazója és az apa kérheti”.

Burn Out # 2018.06.23. 08:32

nem igazán így van, de az 149/1997. Korm. rendelet 55. §-tól van

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.23. 07:33

Tudsz erre jogszabályi indoklást adni?

lajcsó # 2018.06.23. 06:58

"Mit tehet a férfi?
Kéri az illetékes gyámhatóság segítségét.
Amennyiben a gyermeket apa adatai nélkül anyakönyvezik, abban az esetben az illetékes gyámhatóság hivatalból intézkedik az apaság megállapítása érdekében.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.23. 06:26

(Ha az apai státusz betöltetlen.)