Fellebezés bírói ítélet ellen


derill # 2004.11.04. 16:33

Néha el-eltünök, de aztán igyekszem:))


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Heki # 2004.11.04. 12:44

Szia Derill!

Köszönöm a válaszodat (reméltem, hogy felbukkansz :) ). Félreértettél, fizetem már a tartásdíjat kb 5 éve, de nem voltunk házasok, így csak szóban egyeztünk meg az összegről. A gyerkőc az anyánál marad, ez így jó neki, a tartásdíj miatt perel igazán, kevés neki...! Igazából nem húzni akarom, már most is totál elegünk van a bíróságra járásból. A fellebbezést csak azért kérdeztem, mert nem hiszem, hogy a mi esetünkben tudna olyan ítéletet hozni a bíróság, amit ő is elfogad, ő mindenből a maximumot, nekem az tényleg nagyon sok. De nem kibújni akarok, ő az én gyerekem is, természetes, hogy fizetem a tartásdíjat!!

Köszönöm még egyszer Derill!

derill # 2004.11.04. 12:15

Heki: gyermekelhelyezési perben 2 év mulva kezdhetsz uj pert, két éven belül csak ha valami rendkivüli dolog történik. Az egy év, amióta "huzódik" egyáltalán nem hosszu, általában jóval tovább tart egy gyermekelhelyezési per.

Attól, hogy tartásdij ügyben fellebbezel, még előzetesen végrehajtható lesz, ha a biróság fellebbezésre tekintet nélkül végrehajthatóvá nyilvánitja. Tartásdij ügyben pedig joga van hozzá, hiszen gondold el, ha valaki a per elhuzására törekszik (a Te esetedben ezt olvastam ki a kérdéseidből) akkor a gyerek mondjuk 2 évig ne is egyen? Hisz a tartásdij a gyermek eltartásához a Te hozzájárulásod.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Heki # 2004.11.03. 10:16

Köszi a segítséget drdosa!!!!
Ha valaki tud még vmi újat mondani írjon pár sort!!
Köszi mindenkinek :)

drdosa # 2004.11.03. 09:17

amíg valami nem jogerős nem történik semmi, a jelenlehi ismereteim szerint, de őszintén ebben már nem vagyok biztos, de valószínűnek tartom

Heki # 2004.11.03. 08:46

Megint csak köszönöm. még egy utolsó kérdés. Ha nem vagyok jelen a tárgyaláson (100% hogy nem tudok elmenni) írásbeli nyilatkozatot teszek. A bíró meghozza az ítéletet. Az én esetemben ez letiltás lesz - tartásdíj -. mikortól lép ez érvénybe? Ha fellebbezek akkor egy új tárgyalást tűznek ki, és addig marad a jelenlegi helyzet? Vagy rögtön megkezdik a letiltást akkor is ha én fellebbeztem 15 napon belül? Köszönöm megint :)

drdosa # 2004.11.03. 08:39

ha nem született még ítélet, az 1.f, erre 15 nap fellebbezés, annak az ítélete 2. f. akármi is az ítélet, az 2.f.
ha nem fellebbezel, az jogerőssé válik.
perújítás azzal a feltétellel áll, amit mőár írtam, tehát ha valamiről kiderült, hogy enm vette figyelembe

Heki # 2004.11.03. 08:35

Köszönöm a válaszodat drdosa! A helyzet az, hogy most lesz az ötödik tárgyalás. Ítélet még nem született semmiben. Ha most a bíró ítéletet hoz, az lesz az első fokú (ugye?) Arra fellebezhetek 15 napon belül. Ha nem akarja megváltoztatni, akkor az első ítélet lesz a másodfokú? Kicsit zavaros vagyok, de már nem látom a végét! Még valami, ha elfogadom az ítéletet és nem fellebezek, mikor kérhetem az ügy újra tárgyalását?
Előre is köszönöm!!!!

drdosa # 2004.11.03. 08:27

szóval a perújításnál egy olyan tényre kell hivatkozni, amit nem bírált el a bíróság a tárgyalás folyamán (nem vett figyelembe) és ez kedvezőbb ítélete eredményezett volna.

felülvizsgálatnál az LB jár el, ha van egy olyan rendelkezés, amely jogszabálysértő volt, csak akkor!

nagyjából ennyi, szóval ha már van másodfokú ítélet, az jogerős és csak így van helye a fellebbezésnek,ami tulképpen nem is fellebbezés.

drdosa # 2004.11.03. 08:20

szia
van elsőfokú ítélet, van másodfokú ítélet, ami jogérős. van olyan, hogy perújítás és felüvizsgálati kérelem, de zekenek meghatározott feltételei vannak, aminek teljesülnie kell.

Heki # 2004.11.03. 08:11

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni ebben a fellebbezés kérdésben? Ügyvédem nincs és nem tudom meddig húzodhat el egy ilyen tárgyalás. Már lassan egy éve megy...

Előre is köszönöm!!!

Heki # 2004.10.29. 10:15

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy hányszor illetve meddig lehet fellebezni egy bírói döntés ellen. Alperes vagyok. Gyermek elhely. járandóság a tárgy. Addig lehetséges, amíg érveket tudok felhozni az ítelet ellen? Mikor mondják azt, hogy nincs tovább?

Előre is köszönöm mindenkinek!