KÖZÖS szülői felügyeleti jog


derill # 2004.11.20. 11:46

Jól. Nem nem szokta, hanem nem lehet. Ugyanis a közös szülői felügyelet feltételezi a nagyon jó viszonyt.

Az más kérdés, hogy én ha biró lennék, figyelembe venném a gyermek elhelyezésénél azt, ha valamelyik szülő kéri, a másik pedig ellenzi (a gyereket annál helyezném el, aki kérte, ugyanis nyilvánvalóan ennek a szülőnek nagyobb a kompromisszumkészsége, ez a szülő veszi jobban figyelembe a gyermeke érdekeit, és ez a szülő fogja kevésbé akadályozni a kapcsolattartást).


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

G.Timi # 2004.11.18. 08:31

Kedves Derill!
Nem láttam ugyan végig a műsort, de a látott részekből nem kaptam választ.
Ezért is duplán szeretném megköszönni neked, hogy leírtad mit is jelent a téma címében szereplő dolog.
Remélem jól értelmeztem a válaszod, amiből számomra az derült ki, hogy szülői beleegyezés hiányában ezt nem is igazán szokta a bíróság megítélni az egyik szülő kezdeményezésére. Jól értettem?
Üdvözlettel,
G.Timi

derill # 2004.11.17. 22:27

Szerintem nem fogsz választ kapni, de majd meglátjuk.

Közös szülői felügyelet: kizárólag a szülők megegyezése esetén van rá lehetőség. Olyasmi, mintha el sem váltatok volna (csak szex nem lesz!?), csak külön lakásban laktok, viszont jó barátok maradtatok. A szülői felügyeleti jogositványokat (törvényes képviselet, gondozás-nevelés, vagyonkezelés, gyámnevezés) továbbra is közösen gyakoroljátok, tehát például közösen döntötök abban, hogy a gyerek menjen-e külföldre kirándulni, vagy ne.
Összehasonlitásul: ha nem közös a szülői felügyelet, akkor a fenti jogok közül mind a tied, néhány kivétellel, pl. a gyermek nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, iskolájának megválasztása.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

G.Timi # 2004.11.17. 07:22

Kedves Pótanya, György!
Köszönöm az információt. Remélem itt választ kapok a kérdéseimre.
Üdvözlettel,
G.Timi

pótanya # 2004.11.16. 14:29

MTV1-en, 20:10-kor, a többi stimmel :)

Zoltán György # 2004.11.16. 13:50

Kedves Timi!

Holnap este, 20.-kor a TV2-n, TV ügyvédje!!!!

G.Timi # 2004.11.16. 08:00

Tisztelt Mindenki!
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy pontosan mit is jelent a téma címében szereplő, közös felügyeleti jog?
Szeretném tudni, hogy pontosan milyen joga van a szülőknek ebben az esetben és a mai bírósági gyakorlat hogy áll ebben a kérdésben, mikor ítélik ezt meg.
A választ előre is köszönöm.
Üdvözlettel.