HELP! Gyerektartási összeg.


Abacs # 2005.06.28. 05:51

Szia Derill,
Írtam neked privát.
Alkalmazott vagyok,vagyis nekem már levonnak mindent a bérből,amikor megkapom.
Lesz másodfok.

derill # 2005.06.28. 08:31

Alkalmazott, de ugy emlékszem, saját vállalkozásodban. Rosszul?


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

habcsok # 2005.06.28. 09:28

Elnézést, de senki szakértő nem nézbe a polgári jog/kértérítésbe? Nagyon kéne!

svejk # 2005.06.28. 11:35

Kedves derill! Lehet, hogy "kitárgyaltátok" már korábban, de nem találtam a választ, ezért megkérdezném, hogy a gyermektartás és egyéb jövedelmeim átutalandó összege a mindenkori nettó jövedelmem 20 %-a? Itt a nettón van a hangsúly! Kaptam egy kis jutalmat a munkáltatómtól és lényegesen többet juttattak el az exnek, mint 20 %. Előre is köszönöm válaszod!


Svejk

Abacs # 2005.06.29. 06:10

Szia Derill,
Nem a saját vállalkozásomban vagyok alkalmazott,hanem egy (még) állami cégnél.Ez a fő állásom.A BT csak van,de onnan jövedelmem nincs.

Abacs # 2005.06.29. 07:52

Szia Derill,
Most hogy meghatározták,hogy 16,6%,de minimum 30eFt,de még nem jogerős és fellebbezünk,...mennyiben változik szerinted, hogy bejelentjük hogy gyermeket várunk? A harmadikat. Csak a gyermek születésétől veszik figyelembe,vagy a terhességtől?

derill # 2005.06.29. 19:18

A régi birói szokásjog gyakorlat) szerint csak a születéstől, azonban régebben ellátást is csak születéstől kapott a gyerek (családi pótlék).

Tudomásom szerint mostanában ez változott, nem tudom hányadik hónaptól kap a terhes nő a gyermek részére is valamilyen családi pótlék szerüséget. Tudd meg, hogy mit (a tb topicban kérdezz rá).

Erre hivatkozással próbáld megváltoztatni a birói gyakorlatot egy megfelelő érveléssel, mely szerint a jogalkotó annak a jogszabálynak a megalkotásával már elismerte, hogy a születendő gyermek is pénzbe kerül, nem is kevésbe, hiszen kelengyét, stb-t kell venni neki. Emiatt kéred, hogy a biróság ezt vegye figyelembe a tartásdij megállapitásánál, és a tartásdij megváltoztatása iránti döntést függessze fel a gyermek születéséig, esetleg hozzon olyan döntést, miszerint csak a gyermek születéséig (vagy addig az időpontig, amikortól már ez az ellátás is jár) kell a magasabb összegü tartásdijat fizetned, utána pedig már 4 felé osztják az 50 százalékot, tehát 12,5 százalék jut gyermekenként.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

pótanya # 2005.06.29. 20:35

Szia Derill!
Bár elvileg lesz hamarosan ítélet, de nagyon érdekel, hogy az anya kérheti-e azzal az indokkal a gyerektartás összegének megemelését (45-ről több, mint 60 ezerre), mert kölcsönt vett fel, hogy a gyerekkel a szüleitől elköltözzön, és ezzel jelentősen nőnek a költségei...
Eléggé kiváncsivá tett a dolog, hisz így az apuka nem a gyerek alapellátásához való hozzájárulásra, hanem e mellett az anya kellemesebb lakáskörülményeinek a támogatására lenne kötelezve...

derill # 2005.06.29. 21:21

Nem. Ilyen alapon Te is vehetnél fel kölcsönt, és kérhetnéd a tartásdij csökkentését ugyanezen indokkal. 45 ezer a tartásdij részedről, 45 ezer az anya részéről, elvileg ez elegendő kell, hogy legyen egy gyerekre, kivéve, ha kirivóan magas a jövedelmed (tehát ha pl. a jövedelmed 20 százaléka 60 ezernek felel meg).


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu