HELP! Gyerektartási összeg.


derill # 2005.06.29. 21:21

Nem. Ilyen alapon Te is vehetnél fel kölcsönt, és kérhetnéd a tartásdij csökkentését ugyanezen indokkal. 45 ezer a tartásdij részedről, 45 ezer az anya részéről, elvileg ez elegendő kell, hogy legyen egy gyerekre, kivéve, ha kirivóan magas a jövedelmed (tehát ha pl. a jövedelmed 20 százaléka 60 ezernek felel meg).


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

pótanya # 2005.06.29. 20:35

Szia Derill!
Bár elvileg lesz hamarosan ítélet, de nagyon érdekel, hogy az anya kérheti-e azzal az indokkal a gyerektartás összegének megemelését (45-ről több, mint 60 ezerre), mert kölcsönt vett fel, hogy a gyerekkel a szüleitől elköltözzön, és ezzel jelentősen nőnek a költségei...
Eléggé kiváncsivá tett a dolog, hisz így az apuka nem a gyerek alapellátásához való hozzájárulásra, hanem e mellett az anya kellemesebb lakáskörülményeinek a támogatására lenne kötelezve...

derill # 2005.06.29. 19:18

A régi birói szokásjog gyakorlat) szerint csak a születéstől, azonban régebben ellátást is csak születéstől kapott a gyerek (családi pótlék).

Tudomásom szerint mostanában ez változott, nem tudom hányadik hónaptól kap a terhes nő a gyermek részére is valamilyen családi pótlék szerüséget. Tudd meg, hogy mit (a tb topicban kérdezz rá).

Erre hivatkozással próbáld megváltoztatni a birói gyakorlatot egy megfelelő érveléssel, mely szerint a jogalkotó annak a jogszabálynak a megalkotásával már elismerte, hogy a születendő gyermek is pénzbe kerül, nem is kevésbe, hiszen kelengyét, stb-t kell venni neki. Emiatt kéred, hogy a biróság ezt vegye figyelembe a tartásdij megállapitásánál, és a tartásdij megváltoztatása iránti döntést függessze fel a gyermek születéséig, esetleg hozzon olyan döntést, miszerint csak a gyermek születéséig (vagy addig az időpontig, amikortól már ez az ellátás is jár) kell a magasabb összegü tartásdijat fizetned, utána pedig már 4 felé osztják az 50 százalékot, tehát 12,5 százalék jut gyermekenként.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Abacs # 2005.06.29. 07:52

Szia Derill,
Most hogy meghatározták,hogy 16,6%,de minimum 30eFt,de még nem jogerős és fellebbezünk,...mennyiben változik szerinted, hogy bejelentjük hogy gyermeket várunk? A harmadikat. Csak a gyermek születésétől veszik figyelembe,vagy a terhességtől?

Abacs # 2005.06.29. 06:10

Szia Derill,
Nem a saját vállalkozásomban vagyok alkalmazott,hanem egy (még) állami cégnél.Ez a fő állásom.A BT csak van,de onnan jövedelmem nincs.

svejk # 2005.06.28. 11:35

Kedves derill! Lehet, hogy "kitárgyaltátok" már korábban, de nem találtam a választ, ezért megkérdezném, hogy a gyermektartás és egyéb jövedelmeim átutalandó összege a mindenkori nettó jövedelmem 20 %-a? Itt a nettón van a hangsúly! Kaptam egy kis jutalmat a munkáltatómtól és lényegesen többet juttattak el az exnek, mint 20 %. Előre is köszönöm válaszod!


Svejk

habcsok # 2005.06.28. 09:28

Elnézést, de senki szakértő nem nézbe a polgári jog/kértérítésbe? Nagyon kéne!

derill # 2005.06.28. 08:31

Alkalmazott, de ugy emlékszem, saját vállalkozásodban. Rosszul?


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Abacs # 2005.06.28. 05:51

Szia Derill,
Írtam neked privát.
Alkalmazott vagyok,vagyis nekem már levonnak mindent a bérből,amikor megkapom.
Lesz másodfok.

derill # 2005.06.27. 16:49

Lehet fellebbezni. Próbáld meg. De ne a birónő korrupciójára hivatkozz (egyébként nem hinném, hogy korrupt lenne, ez ugyanis nem jellemző, bár az ügyfelek nagyon szeretik azt hinni.

Inkább arról van szó, hogy mivel vállalkozó vagy, a biróság egyszerüen nem hiszi el, hogy annyit keresel, mint amennyit bevallassz, és az életkörülményeid alapján megbecsülte a jövedelmedet. Ha fix béres alkalmazott lennél, más lenne a helyzet. A biróság ugyanis ugy gondolkodik, hogy ha ennyire nem éri meg vállalkozónak lenni, miért nem hagyod abba, és csinálsz olyat, amiből többet kereshetsz. Ha nem hagyod abba, és mégis csinálod, nyilván többet keresel, hisz az életszinvonalad alapján ennyiből nem tudnál megélni.

A biróság megnézte, hogy mennyi az össz jövedelmetek, megnézte, hogy mennyi kiadásotok van, mennyi adósságot vállaltatok fel és mindezt milyen összegü jövedelemből lehet teljesiteni. Ez alapján már könnyü volt számára a döntés.

A birók sem hülyék, és nem is nagyon szeretik, ha hülyének nézik őket.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Abacs # 2005.06.27. 14:45

Mivel én indítottam el ezt a témát csak ennyit szeretnék írni:
elvesztettem a pert első fokon,úgy tűnik,hogy összejátszott a bírónő, a jegyzőnő (akinek a gyermekét tisztába rakta a bölcsődében a volt feleségem) és a volt feleségem ügyvédje(nem tudom bizonyítani sajnos).Így igazságtalan döntés született.Úgy érzem,hogy ma Magyarországon virágzik a korrupció és a csúsztatás a bíróságon is.65-70eFt jut az előző házasságomban született gyermekre,a jelenlegi házasságomban született két gyermekemre pedig összesen 60eFt.A bírónő nem vett figyelembe semmit sem: sem a Gyesen lévő feleségemet,sem azt hogy mi "0"-ról kezdtük,mert úgy váltam el,hogy a volt feleségemnek biztosítottam egy lakást,és mi tele vagyunk hitellel a vásárolt öreg vályogház miatt.
Nincs igazság.
Tud valaki segíteni,hogy mit lehet tenni?

kesro # 2005.06.08. 09:11

Sziasztok

Lehet hogy többen ismeritek Natasát, és meg is kaptátok a mai levelét, de azért ide bevágom:

- >8 - - - >8 - - - >8 - - - >8 - -

Kedves Mindenki,

Az ICsSzEM-ből Forgács László az elmaradt kapcsolattartások pótlásával kapcsolatos (pár hete küldött) panaszunkra az alábbi levelet küldte válaszképpen. A levélben említett módszertani útmutatót munkaverzióját el fogjuk kérjni tőlük áttekintésre.
Annak, aki nem tudja megnyitni a csatolt dokumentumot, a lényeg: "A gyámhivatalokkal kapcsolatos panasz(áradat) miatt a Minisztérium módszertani útmutatót készít a gyámhivataloknak, amely a kapcsolattartási ügyekben előforduló problémákra ad útmutatást az ügyintézőnek. Az útmutató várhatóan 2005.szeptemberére készül el. A 149/1997. kormányrendelet kapcsolattartásra vonatkozó részei szintén módosításra kerülnek."

Ki tudja, még a végén valami változni fog ;-)))

Üdv mindenkinek,
natasa

- >8 - - - >8 - - - >8 - - - >8 - -


-----------------
  • Üdv,
Kesro
derill # 2005.06.06. 13:08

Ez olyan lenne, mintha a szomszéd inditana pert azért, hogy a Te jogaid érvényesüljenek. Elvileg persze meghatalmazással Te is indithatsz (képviselheted, tehát az ő nevében kell ez esetben is inditanod), de ugy gondolom, ha a fiad meghatalmazást adna, akkor ilyen alapon ő is indithatja. Ha nem inditja, nyilván nem akar meghatalmazást sem adni. Ugy gondolom a béke (még akkor is, ha csak viszonylagos) azért kicsit többet ér mint 100 ezer forint.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

alec # 2005.06.06. 09:26

Hát ez elég elkeserítő. Azt nem akarom, hogy a gyerek a saját anyja ellen indítson keresetet, más megoldás pedig nincs, mert az hogy az anyja jobb belátásra térjen, szinte kizárt. Azért kösz.

derill # 2005.06.06. 09:05

Ha közös szülői felügyelet volt, akkor igen. De ez esetben is a nagykoruvá vált gyermek fordulhat csak birósághoz, Te, helyette nem. Ha ő birósághoz fordul, akkor Te tanuként részt vehetsz az eljárásban, és bizonyithatod, hogy ez a gyerek pénze volt, azonban az anya meg mondhatja azt, hogy igen, volt, de feléltük azt is, elköltötte a gyerek, stb. Márpedig elég nehéz lesz bizonyitani, hogy meg van a pénz, csak az anya számláján. A százezer forint alatti összeg felhasználása esetén gyámhivatali jóváhagyás sem szükséges a Gyer. 25. §. szerint, és beszolgáltatandó vagyon sem volt ezek szerint, mert ha az lett volna, akkor most gyámhatósági fenntartásos takarékbetétben lenne, és nem az anya számláján.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

alec # 2005.06.06. 08:52

Nem tudom nevezhető e vagyonnak, zz a kb. 100e ft-ja van, amit már kisgyerek kora óta gyűjtögetett (ajándékpénzek nagymamáktól, stb.). Ezt a pénzt rakta be a volt feleségem a saját nevére és most nem hajlandó ezt visszaadni. Én úgy tudom -de javíts ki , ha tévednék- hogy mivel közös szülői felügyelet van, erről a pénzről is közösen kellett volna döntenünk. Most kértem ugyan, hogy adja ezt vissza a gyereknek, de ő erre nem hajlandó.

derill # 2005.06.06. 07:50

Neked sehol sem. Ha a gyerek elmult 18 ő kezdeményezheti. Meg kell nézni, hogy mi van a gyámhivatalban a gyerek vagyonaként nyilvántartásba véve. Mire gondolsz? Ugyanis pl. a tartásdij nem a vagyona, az anya ezidáig abból nevelte. Van vagyona is? Pl. ingatlan vagy más ingó?


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

alec # 2005.06.06. 06:34

Rendben, ezt mindenképpen megpróbálom még. Még egy kérdés, ha ez nem jönne be (valószinű hogy nem), akkor a gyerek vagyonának a visszaadását a gyámhivatalnál kell kezdeményeznem? Mi ennek a formája?

derill # 2005.06.03. 15:24

Fontos lehet, tértivevénnyel küld. Az ugyanis nemcsak azt bizonyitja hogy feladtad (mint a feladóvevény), hanem azt is, hogy átvette, és azt is, hogy mikor vette át.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

alec # 2005.06.03. 12:44

Nem, nem küldtem neki levelet, biztos vagyok benne, hogy írásban válaszra sem méltatna, de ha ennek jelentősége van, akkor mepróbálom. Bár már most sikerült teljesen felingerelnem azzal , hogy kértem, hogy a gyerek pénzét legyen szives visszaadni.

derill # 2005.06.03. 11:09

A tartásdijper tárgyi költségmentes, ha ügyvédhez fordulsz, azt kell fizetned, illetve ha a másik fél ügyvédhez fordul, és elveszted a pert, akkor az ő ügyvédi munkadiját. Természetesen ha ő veszit, akkor fizeti az ügyvédi költségeidet is.

Volt irásos ajánlat? Irásban reagált, hogy nem? Jó lenne, ha lenne, mert erre tudnál hivatkozni a biróságon, miszerint volt egyezségi ajánlatod.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

alec # 2005.06.03. 10:50

Szia derill, hát nem jött be a tipped, sikerült ugyan beszélni a volt feleségemmel, telefonon, de teljesen elutasító volt mindenféle változtatással szemben, még a fiunk pénzét sem hajlandó átadni a gyereknek. Még abban tudnál segítséget adni, hogy ha beadok egy keresetet a bíróságon annak milyen költségvonzatai vannak ?

derill # 2005.06.02. 08:02

Téged nem hallgat meg, de akkor irj neki egy levelet, amiben leirod, hogy beszélni szeretnél vele erről, és amennyiben nem hajlandó, a biróságon kérni fogod azt, hogy a tartásdijat ne ő kapja, hanem a gyerek. Mellékeld neki a kereseti kérelmet (amit a birósághoz nyujtanál be), azzal, hogy ez a tartalma, és ha nem kapsz az általad megjelölt határidőig választ, akkor benyujtod. Ird meg azt is, hogy már nagy a fiutok, érdemes lenne most már leülnötök és megbeszélni ezeket a problémákat, márcsak a leendő unokáitok miatt is.

Legalább esélyt adsz neki arra, hogy nemet mondjon, de nem biztos, hogy nemet mond.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

alec # 2005.06.02. 07:42

Köszi derill a tanácsokat. Sajnos amit javasolsz, a beszélgetés a volt feleségemmel nem igazán járható út, mivel ,mint írtam is, gyűlöl engem, és nem nagyon áll velem szóba. Egy párszor azért elmondtam már neki az aggályaimat, és a fiunk is többször beszélt vele ebben a témában, de hiába. A fiammal természetesen megbeszéltem azt a lehetőséget (hogy ő kapná a gyt-t).
Tudom nehéz így tiszta képet kapni, mivel csak az egyik fél álláspontjával, érveivel találkozol, de néha azért ugye előfordulhat, hogy aki paranoiás, azt tényleg üldözik :)
Leginkább az keserít el, hogy miközben én erőn felül is megpróbálok mindent megadni a gyerekünknek, addig a volt feleségem mindenkinek csak azt hajtogatja, hogy én még egy ceruzát sem vettem a gyereknek (hát azt tényleg nem), és képes volt nem egyszer úgy elengedni a gyereket külföldi nyaralásra, hogy egy fillér zsebpénzt sem adott neki.
Szóval nem tudom még mit tegyek, mindneesetre már tisztábban látom a lehetőségeket. Még egyszer köszi.

derill # 2005.06.01. 17:00

Mindazonáltal ha a biróság megállapitja, hogy a gyerek továbbra is az anya háztartásában nevelkedik, és közös háztartást vezetnek, akkor nem biztos, hogy kedvező lesz számodra a döntés, de azért megpróbálhatod. Szerintem egyébként rosszabbul jár a fiad, hacsak nem tervezi, hogy hozzád költözik.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu