Ha tényleg van vagyonmegosztás, akkor más csak a sajátjával rendelkezik, tehát igazad van.
Ügyvéd - Társasági szakjogász
Ha tényleg van vagyonmegosztás, akkor más csak a sajátjával rendelkezik, tehát igazad van.
Ügyvéd - Társasági szakjogász
1 éve már megtörtént ügyvéd elött ennek a vagyonmegosztási szerzödésnek a megkötése, tehát már külön vagyonról van szó.
Tehát anyára nem terhelhetö adósság, akkor sem, ha hivatalosan még nem váltak el, ha jól értettem.
Az általad elmondottak alapján úgy tűnik, hogy mindkét ingatlan közös vagyon, és a tartozásokat is a közös vagyon terhére vette fel.
Ebben az esetben mindennek a fele egyben az anyáé is. Ezt persze meg lehet szüntetni, ügyvéd által ellenjegyzett ún. vagyonmegosztási szerződésben. Még talán most sem késő ilyet kötni.
Ha apa meghal, az örökösök a gyermekei lesznek, akik természetesen az örökségről lemondhatnak, jogi nyelven szólva - azt inkább visszautasíthatják. De ilyenkor oda kell figyelni, hogy az örökölés bekövetkeztekor ne tegyetek semmi olyat, ami a birtokbavételre, vagy az örökrésszel való rendelkezésre utalhat (pl. be se menjetek a házba). A visszautasításról a közjegyző előtt kell nyilatkozni.
Ebben az esetben nem felelnek a hitelezőknek, mert az örökös csak az általa örökölt vagyontárgy értékéig fele.
Ügyvéd - Társasági szakjogász
Szüleimnél 1 éve megtörtént a vagyonfelezés, de még nem váltak el. Apának van egy magánháza, anyának egy lakása. Apa jelzáloghitelt vett fel a házra, valamint több millióval tartozik ismerösöknek, akiknek a tartozásról papírjuk van.
Ha örökségre kerül sor, akkor gondolom, hogy a bank rátenné a kezét a házra, az ismerösök pedig rajtunk gyerekeken hajtanák be az adósságot.
A kérdésem, hogy anyát valamilyen módon terhelné-e apának az adóssága a vagyonfelezés ellenére, illetve mi gyerekek le tudunk-e mondani az örökösödési jogunkról, és ezáltal az adósságról is?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02