Külföldivel kötött házasság felbontása


ObudaFan # 2016.11.29. 16:50

A magyar bíróság biztosan eljárhat, persze az USA még nem biztos, hogy a magyar ítéletet elismeri. Ha az ingatlan Magyarországon van, akkor azért nem valószínű, hogy megoldhatatlan lenne, hogy ne kivételesen tőled.

petra233 # 2016.11.29. 08:43

Tisztelt fórumozók!

Magyar állampolgár vagyok, a férjem amerikai. Németországban élünk és Las Vegasban kötöttünk házasságot,amit otthon honosíttattunk.
Sajnos a kapcsolatunk nagyon megromlott. Én szeretnék elválni, a férjem viszont nem, ebből nagyon komoly vitáink vannak. Házasságunk alatt keletkezett közös vagyon, én ebből semmit nem akarok. Gyerek nincs.
Édesapám halála után megörököltem a fél házat,nekem ennyi van a nevemen meg egy autó amit a házasság előtt vettem. Folyamatosan fenyeget, hogy elpereli tőlem a házrészemet mert az amerikai törvények szerint az jár neki. Azt mondja csak Amerikába válhatunk el a házasság első 5 évében. Meg hogy ránk az amerikai törvények vonatkoznak. Sajnos nem tudom hogy mit tehet, nem tudom, hogy ebből mi igaz. Többször nekem jött már, ebből verekedés lett, mert nyilván nem hagytam magam. A karmolásokról mint megtudtam fényképeket készített bizonyíték gyanánt. Közben kiderült, hogy a szemembe hazudik folyamatosan, de nekem nem volt annyi eszem, hogy dokumentáljam ezeket.
A barátaimat gyűlöli, ha hazamegyünk se találkozhatok velük és azt mondja minek nekem barát én házas vagyok.
Idegileg tönkre vagyok, depressziós lettem. Amikor ezt mondtam neki akkor azt mondta hogy én tönkre tettem az életét, ő lett depressziós ja és mindezt röhögve és ha elválok beperel mindezekért. Tudom hogy ott mindenki perel mindenkit és neki nagyon jó ügyvédei vannak. Gyakorlatilag rettegek tőle, de addig nem akarok lépni amíg nem látok tisztán.
Tehát a kérdéseim:
Beadhatom-e otthon a válópert?
Ő tényleg beperelhet-e engem ill. elvehet-e tőlem bármit?
Melyik ország törvényei vonatkoznak ránk válás esetén és mire számítsak?
Hálás vagyok minden válaszért!
Üdv

bibika # 2016.11.22. 23:45

Magyar állampolgárok Magyarországon az általános rend szerint elválhatnak akkor is, ha külföldön kötöttek hazasságot, feltéve, hogy az a házasság egyáltalán érvényesen megköttetett.

Djrolika # 2016.11.22. 22:50

Tisztelt Forumozok!

Az en kerdesem az lenne hogy egy az amerikai vorgin szegeteken kotott hazassagot (ket magyar allampolgar kozott) itthon fel lehet mondani? Nem.lett honosottatva Magyarorszagon de olyan 'pletykakat' is jallottam hogy elotte ossze kell itthon is hazasodni es csak ugy lehet elvalni. A problemam azert komolyabb mert olasz allampolgarral kotnek hazassagot es elotte mindenkepp meg akarom szuntetni a meglevo papirokat. Eveke ota nincs kapcsolatom a 'hivatalos hazastarsammal' de elerhetosegeit tudom es kozos megegyezesrol van szo. Segitseguket elore us koszonom

olpijo # 2016.01.18. 19:10

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.17. 18:41

Nem. Semmiféle "hitelesítésre" nincs szükség ahhoz, hogy a magyar jog szerint házasnak minősülj. Épp ezért kell felbontani a házasságot, ha nem akarsz házas maradni.

olpijo # 2016.01.17. 18:38

Kedves ObudaFan!
Értsem ezt úgy, hogy a második opció, tehát az itthoni hitelesítés utáni válás a jó megoldás?

ObudaFan # 2016.01.17. 11:37

olpijo

Itthon el kell válni.

olpijo # 2016.01.16. 11:09

Tisztelt Szakértő!
Az lenne a kérdésem, hogy ha nőként muzulmán országban kötök házasságot ottani állampolgárral, és később el szeretnék válni (és ott feltehetőleg egy csomó jogi és más akadályba ütköznék), akkor melyik megoldás a célszerűbb? Magyarországon nem honosítom a házasságot és akkor itt nem is érvényes, vagy épphogy honosítani kell, hogy itt is érvényes legyen és az itteni törvények alapján ki tudják mondani hivatalosan a válást?
Előre is köszönöm a válaszát.

Gabor0210 # 2015.03.11. 11:50

Tisztelt Dr.Attika,

Köszönöm szépen a hozzászólását. Mielőtt hivatalos útra terelném az ügyemet szeretnék tudakozódni a lehetőségeimről és nem szeretném a megtakarításaimat felesleges költségekre a jog útvesztőiben elkótyavetyélni.

Dr.Attika # 2015.03.11. 11:30

Tisztelt Uram!
gabor0210.
Legalább magyar ügyvédre legyen pénze. Ezt a jogi problémát nem lehet megoldani internetes tanácsadással. Azt sem tudja, hogy a keresetlevélnek mit kell tartalmaznia. Javaslom, hogy jogi képviselő munkadíjának és költségtérítésének hiányában forduljon a lakhelye szerinti helyi bírósághoz panasznapon és ott adja elő a jogi problémáját. Ott jegyzőkönyvet vesznek fel és elindítják a jogi procedúrát.

Gabor0210 # 2015.03.11. 10:32

Brazil állampolgár és São Paulóban éltünk.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.03.11. 10:28

Milyen állampolgár a másik fél?
Hol volt az utolsó közös lakóhelyetek?

Gabor0210 # 2015.03.11. 10:01

Mit és milyen formában kell beadnom és miket kell csatolnom hozzá?

Előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.11. 09:49

Beadod a keresetlevelet.

Gabor0210 # 2015.03.11. 09:11

Tisztelt hölgyem / uram,

Segítségüket szeretném kérni egy Brazíliában kötött házasság felbontásában.
A házasságból nem született közös gyermekünk és itthon Magyarországon is honosíttattuk a frigyet.
Jelenleg Budapesten élek és nincsen lehetőségem kinti ügyvédet fogadni.
Szeretném megtudni hogyan tudnám elkezdeni az eljárást és mik a teendőim ha a másik fél Brazíliában lakik.

Köszönettel