Kiskorú gyermek lakcím bejelentés


wers # 2018.08.03. 04:40

(Azt is megjegyezte, hogy ezzel szokták is szórakoztatni egymást az elvált szülők).

Ha majd a szülők megkísérlik, hogy a gyerekük érdekeit nézzék, és felülemelkednek egyéb sérelmeiken, a gyerek ezt később így vagy úgy meghálálja. Nem ezzel, meg hasonlókon kéne szórakozni. Ott a mozi, a strand, játszótér stb... Ott kéne a gyerekkel szórakozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.02. 17:08

Nem ezt mondtuk eddig is?

Ádianyu # 2018.08.02. 17:03

Szia,
Én a tegnapi napon jelentkeztem át új lakcímre, kisfiammal együtt. A biztonság kedvéért vittem a bírósági végzést is, mely tartalmazza, hogy a gyermek felügyeleti joga 100%-ban az enyém.
Az ügyintéző hölgy nem kérte el, azzal az indokkal, hogy a gyerek papírjai nálam vannak, ezzel bármelyik szülő módosíthatja az állandó lakcímet. (Azt is megjegyezte, hogy ezzel szokták is szórakoztatni egymást az elvált szülők).
A tegnap elhangzottak alapján a szülőséget kell csak tudni igazolni és a lakcím módosításnak nincs akadálya. 10 perc alatt túlestünk a procedúrán.

Vyktor # 2018.06.12. 06:22

Köszönöm a válaszokat.
Lehet, hogy ütközik, de kérdés, hol és hogyan ütközhet-e ki?

Személyes és telefonos érdeklődés alapján írtam, hogy el tudom intézni a családi pótlékot és lakcím kártyát.
Az anyuka legfeljebb az időt tudja húzni.

nonolet # 2018.06.10. 09:40

Akkor viszont a kizárólagos felügyeleti joggal fog ütközni a a máshol lakás ténye.

Ami aligha OKÉ így.

drbjozsef # 2018.06.10. 09:11

Vyktor,

Lakhatnak nálad, de amíg a kizárólagos felügyeleti jog az exedé, addig azt ő határozza meg, a(z országon belül) a Te beleegyezésed nélkül is. Szerintem nélküle törvényesen nem fogod tudni megváltoztatni a gyerekek címét, még a lakcímkártyáikkal együtt sem. Ha anyuka ezt akarja, akkor együtt kell elmennetek a kormányhivatalba.

nonolet # 2018.06.09. 17:06

"miért ne lakhatnának nálam?"

Ez azért gyanús nekem...

"Kizárólagos szülői felügyelete van egy 2012 végzés szerint."

Vyktor # 2018.06.09. 15:35

Tájékozódtam és azt mondták, hogy születési anyakönyvi kivonattal tudom módosítani.

Nincsenek eltiltva tőlem a gyerekek, miért ne lakhatnának nálam? Mi mást tehettem volna?

nonolet # 2018.06.08. 11:09

"Kizárólagos szülői felügyelete van egy 2012 végzés szerint."

Logikusan.

Akkor talán előbb ezt kéne módosítani...
Ha már hozzád kerültek.

Mert a módosítás nélkül aligha tudod a címüket módosítani.

Hisz milyen alapon is laknak nálad?!

Vyktor # 2018.06.08. 10:15

Május 21-óta nálam laknak. Családsegítőben is tudnak róla.

Vyktor # 2018.06.08. 10:02

Tisztelt Szakértők!

Hogy tudom bejelenti a gyermekeim új lakcímét, ha az anyuka nem adja oda a jelenlegi lakcím kártyákat annak ellenére, hogy szóban és írásban (sms) közölte, hogy a gyerekeinket én neveljem és gondozzam a továbbiakban?

Kizárólagos szülői felügyelete van egy 2012 végzés szerint.
Hivatalos papírunk még nincs, de a családi pótlék igényléshez egyeznie kell az én lakcímemnek a gyerekeiével.

Ronesz # 2018.02.02. 18:13

Üdv Mindenkinek. Érdeklődöm, hogy a BH. 2017.12.418 határozat mikor kelt pontosan?

wers # 2018.01.05. 12:06

köszi ObudaFan

ObudaFan # 2018.01.05. 11:59

BH 2017.12.418 A lakcímnyilvántartási eljárásban nincs szükség a közös szülői felügyeletet gyakorló külön élő szülő hozzájárulására a kiskorú gyermek lakóhelyének bejelentéséhez, mivel a Ptk. 4:147. §-a és a 4:166. §-ának szülői felügyeleti jogot szabályozó általános rendelkezései nem írják felül a deklaratív jellegű eljárásban alkalmazandó speciális eljárási szabályokat [1992. évi LXVI. tv. (Nytv.) 29. § (1) bek., 146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet (Vhr.) 30. § (1) bek., 31. § (1), (3) bek.].

wers # 2018.01.05. 10:14

Azt gondolom, hogy a feleségem ezzel jogsértést követett el.
Mivel három napon belül kötelező a lakcímváltozást bejelenteni, szerintem az lett volna jogsértés, ha nem így jár el. Egyébként azon a tényen a lakcímnyilvántartás nem segít, hogy váltok, és a feleséged gyerekkel együtt elköltözött. Vagy nem költöztek el? A feleséged is megváltoztatta a lakóhely bejelentését?

facsiga77 # 2018.01.04. 20:08

Jogsértés ügyben papíron az, de ezt senki nem fogja neked megállapítani.

facsiga77 # 2018.01.04. 20:07

Az a helyzet, hogy a feleséged már most tudja amit te még nem.

Elvitte a gyereket és kész.
Ettől kezdve biztos hogy neki fogják ítélni, mert te jó esetben akkor fogod látni ha megengedi.

Kapálózhatsz akárhogy, férfiembernek gyerek ügyben a bíróság előtt korlátozottak a lehetőségei.

Vagy behajolsz az asszonynak és akkor nem veszi el tőled teljesen a gyereked, vagy ha nem akkor magadra vess.

Burn Out # 2017.06.01. 17:05

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ildus33 # 2017.06.01. 15:50

Azt nem mondtam,hogy hosszabitani szeretnék ,és ezert aggódok,hogy nehogy ez miatt ne hosszabitsak meg!

Burn Out # 2017.06.01. 14:59

! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Ildus33 # 2017.06.01. 13:37

Eddig is kaptam,akkor még a gyerekek allandó lakcime es az en tartozkodási cimem ugyanaz volt! Időközben albérletbe költöztünk,es nekik az albélet lett az új állandó lakcimük! Az en állandóm maradt edsanyám cimén!

pazs # 2017.06.01. 13:34

Miért ne tehetnéd? Hát eddig nem kaptatok semmilyen családtámogatási ellátást (tgyás, gyed, gyes)?

Ildus33 # 2017.06.01. 13:25

Tisztelt ügyvéd úr/nő !
Az lenne a problémam hogy a párom és a gyermekeim egy lakcimre vannak bejelentve állandóra (albérlet),viszont en egy másik cimre vagyok édesanyámhoz a szülői házhoz! Együtt élünk,együtt neveljük a gyerekeket,csak külön lakcimen!
Mindkét kiskorú gyermek tartósan beteg,es szeretném a családtámogatási kérelmeket benyújtani! Az lenne a kérdés,hogy ennek tényében ,én ezt megtehetem-e? Előre is köszönöm a választ!

Burn Out # 2017.05.09. 04:21

ha nem tudjátok megbeszélni, akkor sehogy.

Pigler79 # 2017.05.08. 22:56

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
Olyan kérdésem lenne önhöz,hogy hogyan tudnám én elérni a gyermekem édesanyjánál,hogy ideglienesen belegyen jelentkezve nállam a gyermek.Azért szeretném mert a Máv Kórházban dolgozom és jár a vasúti szabadjegy...Viszont legalább ideglienes lakcim kell,hogy velem eggyütt szerepeljen...Az anyukánál van elhelyezve a gyermek.Sajnos ahol laknak oda nem jár vonat...Szépen kértem a gyermek anyját...vitatkotva...Könyörögtem neki...Nem értem...Jön a nyár sokfelé elvihetném...Szinte ingyen...Úgyérzem ezzel bünteti a gyermeket is!Elveszi tőlle az élményeket!Pl.ez az igazolvány a Mahart járataira is érvényes...
A mamája Szegeden él...Én Szolnokon...Vagy oda viszem le,vagy kirándulni megyünk...Addig nyújtozkodom míg a takaró ér...nem fér bele több...
Köszönöm mielőbbi válaszukat...
Üdvözlettel P.Jenő