kb arra, hogy az apa kérni fogja a kapcsolattartás megállapítását, és írásban rögzítését. Amit neki ugyan nem kötelező betartani, de Neked kutya kötelességed minden második hét végén pl. szombat reggetől vasárnap du-ig a gyermeket (a kicsi még nagyon kicsi ahhoz,hogy elvigye de az sem kizárt. Az otthonodban történő láthatást is megítélhetik az ő tekintetében) odaadni, sőt! felkészíteni fizikálisan és lelkileg az apával történő idő zavartalan etöltésére.
Ellenkező esetben első körben felszólítanak az apa hibáján kívüli elmaradt kapcsolattartás pótlására, aztán bírságolnak kőkeményen, majd az apa akár pert is indíthat a gyermek(ek) elhelyezésének megváltoztatására, mivel azzal, hogy fentieket nem biztosítotad a szülői alkalmasságod a nevelésükre kétségbe vonható.
A nagyszülők tekintetében ugyanez a helyzet, de ritkábban, pl. havi egy alkalom, és az apai láthatás idejébe fűzik bele.
Fenti időintervallum csak példa, ám ez az általános. Ezen kívül ugyanígy minden szünidő fele, és páros ünnepek egyik napja, név- és születésnapok minden másodk évben szintén az apai láthatás idejét képezik. Ettől eltérően is lehet, de az sem kizárt, mivel a kicsi még 2 éves sincs, hogy hét közben egy-egy dél utnát is kérjen a apa és kapjon.
Kb. ennyi amire számíthatsz, én a helyedben ezeket a gondoltaokat nem hangoztatnám a GYH előtt, amiket írtál, mert az már jó alap arra, hogy apuka lépéselőnybe kerülön a hivatal előtt. Ez nem így működik, ahogy Te önkényesen leszabályzod és elképzeled, magad alatt vágod csak a fát ezzel a fajta gondolkodásmóddal.
K ennyi. Lefordítva.