Más kérdés viszont, hogy a bentlakó közös gyermek bent lakását viszont mindkét szülő viseli.
Válás - ingatlan
Köszönöm a választ kicsit megnyugodtunk bár tartunk tőle még nincs vége.
Az ingatlan értéke vita tárgya.
Lenne még kérdésem ha nem baj!
A párom felesége egy éve nem lakik a lakásban a biróságon kijelőlték a lakás megosztását és a közösen használt helységeket. Elég sok időt töltök a páromnál amit felesége rossz szemmel néz mivel nem fizetek bérleti dijat számára. Ha csak mint vendég vagyok a lakásban akkor is kell fizetnem? Mi a külömbség ott lakás és tartozkodás között? Kell-e neki fizetni a jelzálogkölcsön, felujításikölcsön és a közösköltség felét ha nem lakik a lakásban. Õ nem fizet már 2005 március ota. A párom nevére de közösen két év hűségnyilatkozattal internet szerződést kötöttek. Követelhető rajta a költség fele?
Köszönöm előre is!
Ha senki nem fizeti a kölcsönt, akkor nyilván el fog veszni a lakás, ez neki is a kára lesz. A közösen felvett kölcsönt meg közösen kell fizetni, az , hogy ki lakik a lakásban, mindegy. Az internetes költség egy részét is lehet követelni, ha ahhoz a szerződéshez ő is hozzájárult. Bérleti díjat nem azért kérhet, mert te bent laksz, viszont ha használjátok a lakás rá eső részt is, túlhasználati díjat kérhet.
Köszönöm válaszodat!
A válaszaiddal nyugodtabbá teszed az éjszakáinkat. Ami nem tiszta előttem,a ráeső rész a közösen használt helységekre vonatkozik? Mivel ezek használata elkerülhetetlen.( fürdőszoba..konyha...WC.előszoba)
Nem, a közös használatú részt bárki használhatja. Ha nem akadályozzátok azt, hogy használja ő is, csak ő önszántából nem teszi, akkor nincs túlhasználati díj.
Köszömön a válaszodat!
Nincs mit.
ObudaFan !
"Nem, a bentlakás árcsökkentő...."
Köszönöm a választ !
Kérdésem még az, privát mailben is segít?
Igen.
Sziasztok!
Újabb követelés merült felt :-((
Párom és a felesége kölcsönre vásároltak egy autót amit 15 hónapig közösen törlesztettek 390e Ft-ot. 13 hónapja viszont a párom egyedül fizeti.Neje most kéri a 180e Ft-ot ami az ő része. Nem tudjuk kifizetni és nem is akarjuk. Eddig nem jutott eszébe hogy neki kell? Többféle alternativát ajánlottunkPl: legyen közös, fizesse ő ki amit párom eddig(13hó) fizetett és aztán fizessék közösen ha letelik a kölcsön el lehet adni. Addig lehet ő az üzembentartó. Az hozzátartozik a dologhoz hogy a kocsit nem lehet annyiért értékesiteni amennyi kölcsön még van rá(nem uj autó)
Azt szeretném megkérdezni, hogy ingatlan-ügyekben (korábbi cserék) mi a birói eljárás ? A bíróság lekéri az önkormányzatoktól a korábbi ingatlan-cseréről az információkat (ez a tulajdonviszonyok eldöntéséhez lenne szükséges) vagy azt a al/fel peresnek kell az önkormányzattól beszereznie ?
(Ráadásul egy 3-as csere volt, 3 külön kerületben).
Csak azt szeretném tudni, hogy elég-e megmondanom a pontos címeket (és időpontot), vagy a csere-szerződésről a másolatokat is nekem kell beszereznem.
Köszönöm.
Sziasztok!
Perechez hasonló kérdésem lenne. Ebben ugyan kaptam választ de nem egészen tiszta. Párom első vállásakor( mivel önk. lakás nem vollt megosztható) a bíróság kötelezte az önkormányzatot ,hogy részére utaljon ki egy lakást. Kapott is egy komfortnélküli lakást amit engedéllyel komfortositott. Ez azért is fontos mert ezt is beszámitották a köv. lakásban. Időközben páromhoz költözött jelenlegi felesége akinek abban a lakásban semilyen jogcime nem volt (bérlő). Időközben lebontották a lakást és egy ügyintéző többféle alternativát ajánlott. Ebből a jelenlegi volt a legkedvezőbb: ha a feleség is bérlő lesz akkor kaphatnak nagyobb lakást tekintettel a 2 gyermekre (első házasságból 1). Igy lettek mindketten bérlők majd 2000-ben jelzálog terhe mellett tulajdonosok.
Kérdésem az lenne mivel ugy néz ki a feleség pert akar ,hogy valóban 50-50% a tulajdon? Számit-e az az előny amit a párom bérlakása jelentett? Mik a tapasztalatok itélet ügyben?
Köszönöm mindenkinek aki segiteni tud!
Persze, hogy számít!
Nem 50%-50%, néztem rá korábban BH-t, mert az exem is követelőzött!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02