ObudaFanhoz...


kissember # 2006.02.23. 15:46

Kérdezőné ne mutasd be, sok mindenen mentem keresztül hidd el és sok álmatlan éjszakám volt a mai bírói "gyakorlat" és hivatali "hozzáállás" miatt

kissember # 2006.02.23. 15:44

ugyanezen bíróságon áprilisban beadott bontóper első tárgyalása október, december eleji tárgyalás után következő tárgyalás május eleje. Fellebbezést beadtam a megyei bíróságra november közepén, válasz még mindig nincs. Így döntenek és tárgyalnak egy sürgősségi gyermekelhelyezési perben. Te se várj sokkal gyorsabb határidőket ha nem akarsz tűkön ülni izgalmadban és mindennap nézni az ablakból hogy jön e a postás. Ami biztos, hogy ha Neked kell reagálnod a bíróság felé, akkor 15 napod van. Én így vettem ezt észre eddig.

kérdezőné # 2006.02.23. 15:41

szia kisember!
Azt hogy nekik nem sürgős azt sikerült ma megtapasztalni. Nem hiába volt félelmem a bíróság kapcsán. ÚJabb bizonyíték. Senkit semmi nem érdekel! Nincs retorzió, és mindenki tehet bármit. PL. bírók, vagy bírónők játszhatnak gyerekek életével, sorsának alakulásával.... Ugyanmár! Ezt a zűrzavart, ezt a felelőtlen magatartást!
Tovább is van, mondjam még?

kissember # 2006.02.23. 15:35

Ha budaőrsre kerül az ügyetek, akkor sem lesz gyorsabb. Én tavaly julius közepén adtam be az ideiglenes SOS kérelmemet gyermekelhelyezéssel kapcsolatban és október legvégén lett belőle döntés. Hiába írtam az elnöknek is, akkor sem lett gyorsabb. Nekik nem sürgős amíg bizonyítottan nincs földrengés, árvíz, gyilkosság vagy ilyesmi :(

kérdezőné # 2006.02.23. 13:56

Hogy lehet kérni a gyorsított eljárást, vagy bármi mást, amivel lehet az ügyet gyorsítani.
No azt hiszem erről írtam mikor az igazságszolgáltatásról írtam kissé negatív véleményt. Nem változott!

kérdezőné # 2006.02.23. 13:36

Szia! A láthatás, gyermektartás téma alatti kezdeményezésemben válaszoltál már egy ízben. Javaslatodra beadtuk a peregyesítési kérlemet, még a múlt héten. Ahhoz a Bírósághoz, ahová a keresetlevelet is, tehát a kislány tartózkodási helyéhez illetékes bírósághoz (ez a Budai Központi Kerületi Bíróság). A keresetlevelem szerint kértem a kislány elhelyezését, kértem a láthatás szabályozását, és ideiglenes intézkedést kértem gyt ügyben. A peregyesítésre azért volt szükség, mert a kislány édesanyja is beadta, de ő a Budaörsi Bírósághoz. Allandó bejelentett lakcímük Törökbálint. A Budörsre beadott keresetlevél pedig kizárólag gyt ügyben történt.
Nos a lényeg: ma megvolt (meg lett volna) az első tárgyalás, ahol is a bírónő, mint egy ruhát úgy vette le magáról az ügyet, és átadta budaörsre... Semmilyen intézkedést nem hozott, a felperestől -az alperessel ellentétben- még a személyit sem kérte el!
FELHÁBORÍTÓ IDÕHÚZÁS......, mindamellett, hogy bárhogy olvasom a kapcsolódó rendelkezéseket a kislány tartózkodási helyéhez tartozó bíróság az illetékes.....
Mi a teendő?
Bár dühében az embernek sokminden megfordul a fejében!: okés, akkor mivel közös a szülői felügyeleti jog, még mindig, így megyek a kislányért az oviba, és magamnáltarom......
Kérdés továbbra is, mi a teendő? A következő tárgyalási időpont április 23....