Apasági teszt


XyCyByN # 2009.07.29. 13:14

Szia! - KÖszönöm a gyors választ!

Tehát akkor, ha jól értem (de kérlek javíts ki, ha nem), a következő bírósági tárgyaláson (ha lesz - bár remélem nem) előállhatok azzal a panaszommal, hogy engem becsaptak, és visszakövetelem az általam adott pénzt?! - ezzel a baj csak az lehet, hogy az egész összegről nem tudok bizonyítékot mutatni, hogy átadtam csak kb.:40.000 Ft-ról!... És még az is kérdésessé teszi a dolgot, hogy az utolsó tárgyaláson én minden követelésemtől elálltam.
Valamint az ügyvédi költségemet, és stb. költségemet is "ráterhelhetem", és erre mekkora összeget mondhatok? Mert ugye utazási költség ide-oda, stb...
Lenne mit idesorolnom, plusz még a méreg, amiért így meghurcoltak!

Köszi a "segítséget"!

Üdv:EvN

_Wasp_ # 2009.07.29. 13:18

a mérgelődéssel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, a többivel pedig annyi költséget kell mondanod, amennyi valóban volt.

A bizonyítás egy másik kérdés, ha és amennyiben vitatja a hölgy, hogy pénzt kapott tőled, akkor annak megtörténtét valahogyan (pl tanúval, okiratokkal) valóban igazolnod kell, hiszen ha nem tudod, akkor pervesztes leszel.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

fokker70 # 2009.08.03. 08:08

Szép napot kívánok mindenkinek!

Hat éve élek külön az élettársamtól. A gyereket nem láthatom, mert nem engedi, gyerektartást fizetek. A gyerek 15 éves, ha felhívom telefonon azt mondja, hogy nem akar velem beszélni, vagy, hogy most nincs ideje. A ballagására sem kaptam meghivót, az anyuka nem engedte.

Abban a faluban ahol élek felröppent a hír és szinte mindenki azt mondja, hogy nem veszem észre azt, hogy ez nem is az én gyermekem hanem az XY-é.
Lehet benne valami igazság mert csak annak nem tartotta oda a volt élettársam akinek nem kellett.
Elköltözni is úgy és azért költözött mert terhesvolt egy másik férfitól.

Szeretném megtudni, hogy az én gyermekem - e vagy sem?
Hol kell elkezdeni? Kell az anya hozzájárulása vagy a bíróság elrendeli?

Minden választ előre is köszönök

Grád András # 2009.08.03. 08:38

Kedves Fokker70!

Alap: 1 kérés - 1 topik. Nem feltenni ugyanazt több helyen, mert attól nem kap jobb választ!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

_Wasp_ # 2009.08.26. 11:44

engem érdekelne, mitől lesz ingyenes egy fizetős szolgáltatás.... (pl meg nem állapított apaság esetén a pervesztessel fizettetik meg vastagon?)

nem lehetne ezt itt elmagyarázni?

ha nincs benne átverés, akkor biztos lenne sok érdeklődő, de ezek az ingyenes ajánlatok mindig igen gyanúsak.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 11:50

Khmmm. Százezres költségű DNS-tesztet végeznek grátisz, de gmail-címet adnak meg elérhetőségként...

_Wasp_ # 2009.08.26. 12:44

ezt már mások is ajánlgatták ezt itt a fórumon. engem csak az érdekel, hogy mitől lesz ingyenes. valaki dolgozik vele, anyagot használ fel.
Ezt valakinek ki kell fizetni.
Aki kifizeti az lehetne:

  1. az állam valamiféle támogatás formájában (nem tudok ilyenről, de miért ne?) ez esetben nem kellene titkolni.
  2. a vizsgálatot kérő (ez esetben átverés az ingyenesség)
  3. az ellenérdekű fél.

lát valaki más egyéb lehetőséget?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

littlered # 2009.08.26. 13:02

Ez nem átverés!

Akit érdekel ez a lehetőség az jelentkezhet. Valóban ingyenes! és van több lehetőség is, nem csak a felsorolt három alternatíva...vannak akik segítenek másokon!

Minden jót!

az érdeklődök jeletkezését továbbra is várom a megadott e-mail címre!

Üdvözlettel: Kis Piroska

_Wasp_ # 2009.08.26. 13:09

hazudnék, ha azt mondanám, hogy életszagú a dolog, de sose fogom eszerint megtudni a nagy titkot....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

littlered # 2009.08.26. 13:17

Nincs benne titok:)

de természetes sőt érthető az alapvető gyanakvás:)

_Wasp_ # 2009.08.26. 13:21

hát igen

viszont akik olvasták az ajánlatot, most már azt is olvasták, hogy legyenek óvatosak. innentől az ő felelősségük a gondos eljárás. :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

littlered # 2009.08.26. 13:48

abban mi a rossz hogy valaki fizeti az apasági vizsgálattal kapcsolatos költségeket? nem értem egyébként?

_Wasp_ # 2009.08.26. 13:51

lássuk be, ma már némiképp hihetetlen, hogy valaki tesz egy olyan ajánlatot, hogy ad százezer forintot, és dolgozik jónéhány órát ingyen.

nekem pl van egy felkapálnivaló telkem, de furcsán néznék, ha ilyenszerű javaslattal keresnének meg.

fogalmazzunk úgy, hogy egyrészt nem hinném el teljesen, másrészt mögöttes szándékot sejtenék benne.

ilyen az én nemzedékem - gyanakvó.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

mezosi # 2009.08.26. 19:29

Segítsetek légyszi!
Lenne még egy kérdésem.Válunk a párommal és apasági vizsgálatot kérnénk,legalábbis én,és ha a bíróság küld el megcsináltatni a vizsgálatot,Nyíregyházán az Igazságügyi hová fog elküldeni megcsináltatni a tesztet?Felfog küldeni Pestre vagy hová?Mert megérdeklődtem Nyíregyházán nem csinálnak dns vizsgálatot.Vagy elkell menni a kórházba ott leveszik a vért és ők elküldik?Hogy működik ilyenkor ha ők küldenek el?
Előre is köszönöm a válszt!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 19:56

A bontópernek nem tárgya az apaság vélelmének a megdöntése, nem is lehet a kettőt egy eljárásban lefolytatni.

mezosi # 2009.08.26. 20:08

Köszönöm a választ!!!
És ilyenkor mi a teendő?Mielőtt kimondanák a válást és a gyermekláthatást,még azelőtt lenne jobb tisztázni a kérdést hogy ki az apa?Mert utánna(ha mégse a férjem)akkor megint bíróság,módosítani mindent.
Hárman elmegyünk és magunknak megcsináljuk a vizsgálatot,az eredményt meg beadjuk a bírónak,és utánna lehet beszélni a láthatásról és a tartásdíjról?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 20:11

A bíróságot a bontóperben nemigen érdekli egy ilyen vizsgálat eredénye. Mert csak az számít, hogy jogilag ki a gyerek apja.
A gyermekelhelyezésről és tartásról viszont intézkedik.

mezosi # 2009.08.26. 20:24

Értem!
Mégegyszer köszönöm a választ!

ObudaFan # 2009.08.27. 09:45

Amíg mind a ketten úgy gondoljátok, hogy ne ő legyen hivatalosan az apa, addig senki nem fog elrendelni semmilyen vizsgálatot. Ha ő indít pert az apasága megállapítása érdekében, akkor viszont el kell végezni a vizsgálatot, ha a gyermeket nem viszed oda, megbírságolnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 09:48

Félreértted. Ő a jogi apa - csak most a válási szándék kapcsán merült fel, hogy hátha nem ő a biológai.

_Wasp_ # 2009.08.27. 09:51

mennyi idős a gyermek?

szerintem gratulálhatunk az apa státusz fennmaradásához...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 10:02

Jó oddsot számítok én is. :)
Bár - ha jól értem - itt épp az anya az, akinek most jutott eszébe, hogy talán nem is az az apa, akit akkoriban annak vélt. Ha a kételyei okát csak most hozza a jóember tudomására, akkor talán az ügyész hajlandó pert indítani az apaság vélelmének a megdöntése érdekében. Persze, csak ha az apa is akarja. Ha azonban ő apa akar maradni, akkor legközelebb majd a gyereknek lesz módja ezen változtatni, ha nagykorúvá válik.

littlered # 2009.08.29. 09:52

Kedves fórumozok!

nagyon gyors segítségre lenne szükségem! Kérlek segítsetek! Van egy fiatal hölgy egy 16 hónapos gyermekkel, másfél éve házas. A probléma sajnos az, hogy a férfi nemcsak többször megcsalta a nőt, de már bántalmazza is a gyerek előtt. A ház amiben laknak csupán 20
ban a nőé. A kérdése az igazából, hogy mit és hogyan tegyen, annak érdekében, hogy mihamarabb elválhasson a férfitól, és a gyerek biztosan nálla maradhasson. Nagyon fél, hogy elveheti tőle a férfi a gyereket. Lakást már talált ahova költözhetnek. Segítsetek SŰRGŐS!!!
köszönöm: Piroska

Tudom, hogy ez nem apasági teszttel kapcsolatos de nagyon sűrgősen kellene a válasz!

köszönöm!

ObudaFan # 2009.08.29. 09:57

Biztosan nála maradjon? Ahhoz az kell, hogy a gyermek testi, lelki fejlődése nála legyen jobban biztosított. Ezt meg innen nem fogjuk tudni megítélni.
Mindenesetre az indítandó perben lehet kérni ideiglenes intézkedést gyermekelhelyezésre és lakáshasználatra. Októbertől pedig lehet kérni távoltartást is, ha a férj erőszakos magatartást tanúsít.

littlered # 2009.08.29. 10:11

Köszönöm a gyors választ!

az lenne még a kérdésem, hogy ha feljelentést tesz a férje ellen, és bizonyítani tudja hogy bántalmazza, akkor gondolom gyorsabban haladna az ügy és nagyobb eséllyel kaphatná meg a távoltartást is?vagy rosszul gondolom?