Apasági teszt


mezosi # 2009.07.24. 20:17

Segítsetek légyszives!
Röviden leírnám a történetet.2007 első felében ismerkedtem meg a mostani férjemmel,rá 2 hónapra teherbe estem,és még ebben az évben megtartottuk az esküvőt.Most a gyermek 17 hónapos.Sajnos olyan szinten megromlott a kapcsolatunk,hogy válófélben vagyunk,az első tárgyalás már megvolt.Most jött szóba,hogy a gyermek tán nem is a férjemé,mert még a házaság előtt ő is és énis félreléptünk.Nekem volt egy egyéjszakás kalandom (ismeretlen a személy) emiatt,és szerintem 90% hogy nem a férjemé a gyermek,de bizom még mindig abban,hogy az övé.Ha megcsináltatjuk az apasági viszgálatot,és kiderül,hogy nem az övé a gyermek,milyen következményei lehetnek,főleg most,hogy válunk is?Mire számíthatok?Gyám,bíróságon?Házasságtörés nem volt,mert ez a megismerkedésünk után 2 hónapra volt.Segítsetek!

skrisz # 2009.07.24. 10:50

Ilyenkor akkor nekem semmi jogom?nem láthatom a picit akármit is csinálok?Mikor fogant 1üt voltunk abban az időben...Hát nem értem én azt sajnos :( Az anya mutatott a piciről képeket,videókat a pici vércsoportja ugyan az mint az anyáé..bár ez nem jelent semmit csak gondoltam megemlítem...

Nehéz ügy ez úgy látom :(

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.24. 10:35

Bocsánat, nem láttam az új posztokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.24. 10:34

Az apaságot vélelmezhetik elismerő nyilatkozat vagy utólagos házasságkötés alapján is. Ha valamelyik fennáll, akkor a kérdező nem tud pert indítani az apaság vélelmének megdöntése iránt illetve a saját apaságának megállapítása érdekében. De ezt nem kell neked magyaráznom.

A puszta tudása pedig annak, hogy ki a biológiai apa, öncélú tudás lenne, ráadásul, ahogy mondtad, elég drága is.

ObudaFan # 2009.07.24. 10:32

Egyébként attól, hogy van vélelmezett apa, az apaság elvben ilyenkor még megdönthető.

Ha a gyámhatóság úgy gondolja. Gyakran nem szokta.

skrisz # 2009.07.24. 10:31

Nincs férj csak élettárs volt.Az anya a korházban eszméletlen volt igy a volt élettárs adott neki nevet s a nevére vette..de az anya nem tudja biztosan ki az apa...ezt megelőzően már volt egy gyermekelhelyezési perük az exel mert van egy közös gyermekük .. az ujszölött már ez a tárgyalás után született...nekem csak az a bajom hogy nem láthatom még akkor sem ha az anya nem biztos abban hogy ki az apa....

Köszönöm a válaszokat

Grád András # 2009.07.24. 10:17

Szia KBS!

Nekem az jött le - de persze tévedhetek, és akkor majd a kérdező kijavít - hogy nincs férj, vagyis vélelmezett apa, csak egy volt meg egy jelenlegi élettárs, netán csak együttjárás. Egyébként attól, hogy van vélelmezett apa, az apaság elvben ilyenkor még megdönthető. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.24. 10:05

A kedves kérdező - majd azt mondtam: szokás szerint - nem adott jószerivel egyetlen releváns adatot sem. Mindenekelőtt tudni kellene, hogy vélelmezték-e valakinek az apaságát, és ha igen, minek alapján.
Lehet, jogilag esélye sincs rá, hogy apa legyen.

Grád András # 2009.07.24. 09:56

Kedves Skrisz!

Az apasági vizsgálat nem éppen olcsó játék, a pontos összegét nem tudom megmondani Önnek, de százezres nagyságrendű, vagyis ha ennyire nincs pénze, egyelőre felejtős. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

skrisz # 2009.07.24. 08:15

Tisztelt fórumozók!

A segítségüket szeretném kérni mégpedig abban hogy van a "párom" s született egy baba mikor elvileg fogant velem is volt s az akkori párjával is..a hölgy nekem azt mondja lehet az enyém a másik pasinak meg azt hogy az övé...a másiki pasi láthatta a picurt a kórházban s látogatja rendszeresen de én még nem láthattam pedig már lassan 2 hónapos.. (még mindig a kórházban van mert koraszülött lett) szeretnék megbizonyosodni arról hogy ki az pap és kérdezném hogy ennek mi a menete s mennyibe kerülne ez nekem..se munkám se jövedelmem nincs még sajnos betegségemből kifolyólag.

Nagyon sürgős lenne..Köszönöm szépen!!!

dnsteszt # 2008.10.02. 09:39

Akinek apasági dns tesztre van szüksége, jelentkezzen, most ingyen is megkaphatja!!

Küldje el elérhetőségét, telefonszámát a
ingyendns@gmail.com
email címre.

Felvesszük a kapcsolatot.

jegeskave # 2006.08.27. 17:57

Üdvüzlet Mindenkinek!

Nekem is lenne egy kérdésem. Házasságban élek négy gyermekkel.A negyedik gyermek nem a férjemtől van, de az ő nevét viseli. A vérszerinti apja nem akar tudomást venni a gyermekről. Milyen jogai vannak a gyermeknek a vérszerinti apja felé? Lehet-e követelni tőle anyagi hozzájárulást, vagy hogy egyáltalán elismerje az apaságát? Ha idővel öröklésről lenne szó, milyen jogokkal élhet?

Ilyen esetben ki indíthatja az apasági tesztet és ki fizeti?

ildianya # 2006.07.29. 12:57

domboldal,
akkor az én gyerekemet miért vizsgáltatták meg olyan hamar? (végül 10 hónaposan lett, de félévesen rendelték el)

domboldal # 2006.07.21. 07:28

Kedves Tündérfürt,

én úgy tudom, a DNS vizsgálat elvégezhető azonnal és megfelelő eredményt ad, míg vércsoportvizsgálat (?) az, ami elvégzésére ki kell várni a gyerek bizonyos korát. S mivel apasági esetben a bíró hajlamos előbb vércsoportvizsgálatot elrendelni (s annak eredménye tükrében a DNS vizsgálatot) így jöhet ki az egy év.

Szerintem keresd meg Derillt e-mail-ben (sok embernek adott már jó tanácsot).

tunderfurt # 2006.07.20. 22:17

Bocsi, de miért gondolod, h.a bírónő ezáltal velem van?

Tudsz nekem segíteni, h. a megválaszolatlan kérdéseimre melyik topic-ban tudna Valaki válaszolni?
köszi,
üdv!

ildianya # 2006.07.18. 12:55

a bírónő akkor valószínűleg a te pártodon van.

az enyim nem volt ilyen kegyes, az akár a teremben megszúratta volna a gyerekem.

tunderfurt # 2006.07.17. 21:03

Sziasztok,
hát akkor a bírónő rosszul tudhatja?! Ezt nem én találtam ki, Õ mondta, hogy csak az 1éves szülinapja után kéri a vizsgálatot, mert előtte még nem hiteles, ugyanis a génszerkezet/állomány teljes kialakulása akkor fejeződik be... no mindegy, nekem annyira nem sürgős!

Útlevél témában ötlet, tanács????

pappa # 2006.07.17. 19:51

Akárki is mondta, hogy "a génszerkezet csak egyéves kor után alakul ki", hála neki, mert ilyen jól már rég nem mulattam :D

ildianya # 2006.07.17. 19:32

a gyerkőcöt eredetileg 6-7 hónaposan kellett volna vinnem a vizsgálatra. csak én alkalmaztam az időhúzás technikáját egyéb okokból.

nem vagyok egy biológus, de a génszerkezet az nem adott a fogantatástól?????

de volt ott más bébi is, nemcsak a Kicsi, szóval...

tunderfurt # 2006.07.17. 12:46

10 hónapos volt a kisfiad???
nekem azt mondta a bírónő, hogy csak az 1éves szülinapja után csinálhatjuk meg ezt a vizsgálatot, tehát csak novemberben...
valami olyat mondott, hogy 1éves kor után alakul ki a végleges génszerkezet, akkor hiteles az eredmény!

ildianya # 2006.07.17. 12:42

hát, nálunk csak vérvétel volt, azaz a karokból vettek vért.

tehát egyáltalán enm az volt, amit az ember a tv-ben lát, hogy nyálmintát vesznek. semmi ilyesmi.

kb 3-4 hét, míg kiküldik az eredményt. azt hiszem, a lakcímekre IS és a bíróságra IS küldenek levelet. mindenki kap belőle eredetit.

amúgy meg tök emberségesek voltak, akik ott voltak. mondjuk a fiam eladta magát, a tízhónapos bébivigyoraival és szövegével, mindenki imádta- az exet kivéve. de mindegy. kettőnket szerettek a fehérköpenyesek, és ez a lelkemnek jót tett, az exre meg jó csúnyán néztek. ilyen macerás ügyekben ez sokat segít...

tunderfurt # 2006.07.17. 12:41

és még egy kérdés:
a gyerkőcnek szeretnék útlevelet, természetes az apja nem egyezik bele... persze csak azért, hogy bosszantson...

ki lehet Õt kerülni, vagy a gyereknek 18éves koráig nem lesz útlevele?

Mielőtt azt írnátok, hogy előbb utóbb beleegyezik, most leíroM. hogy kizárt...

Szóval hogy lesz így útlevele a gyerekemnek?

tunderfurt # 2006.07.17. 12:34

Köszönöm a válaszokat!
de tényleg én ismerem a sztorit, azaz azt, hogy a drága apát miért szeretném az életünkből , a gyerek életéből kihagyni...

ildianya,
és milyen hamar van meg az eredmény?
és kinek küldik meg? csak a bíróságnak, vagy nekem, a férjemnek is?
csak vért vesznek? a gyerek nyálkahártyájából nem vesznek mintát?
antropológiai vizsgálat nincs?
üdv!

ildianya # 2006.07.15. 12:44

tunderfurt,
nem tud mást küldeni maga helyett, ugyanis mindenkinek (neked, neki, baba) meg kell jelenni a szakértői intézetnél és a papírjaitokat is ellenőrzik. ergo ha mást küld, te szólhatsz, hogy az az alak nem a férjed. tehát emiatt nem kell aggódni, hamis anyagot nem tud leadni.
amúgy meg vénás vérből vesznek vért, azaz a karokból. az egész épp addig tart mint 3 vérvételnyi idő.
az Intézet küldeni fog majd egy időpontot, és majdnem pontosan tartják is magukat hozzá.

nem tudom, mennyire érdemes trükköznöd vagy hasznos-e, de ha úgy látod/érzed jónak, íme egy-két ötlet, amivel nem megúszod az egészet, csak halogatni tudod az idő. még egyszer mondom, nem tudom, van-e értelme vagy nem, de csak Te ismered az egész sztorit, ezt úgyis neked kell eldöntened.

tehát. küld az intézet egy levelet, hogy menjetek ekkor és ekkor. 2-3 nappal az időpont előtt írsz egy hivatalos levelet (ajánlva), hogy gyereked betegsége miatt sajnos nem tudsz megjelenni, kéred, adjanak új időpontot. mellékelni kell egy orvosi igazolást is, és akkor ez tök szabályos és sima.

másodszor, ha újra húzni akarod az időt, ugyanez az indok, csak most te vagy beteg és azért kérsz új időpontokat. szintén orvosi igazolás mellékelve, ajánlva feladva.

mindkét esetbe értesítsd a férjet is, lehetőleg írásban, ajánlva, mert csak akkor tudod bizonyítani, hogy te szóltál, hogy ő ne menjen el feleslegesen.

az ötletek nem sajátok, anno az ügyvédem mondta, hogyha időre van szükségem, ezekkel lépésenként kb 3-4 heteket lehet nyerni.

ezt meg lehet csinálni kulturáltan, viták nélkül is, végülis egy baci tényleg bármikor beüthet...

de a vizsgálatot kár kihagyni. főleg, ha övé a gyerek, éghet majd a feje, hogy ilyen nagy marha volt. te meg sokkal pozitívabban jöhetsz ki belőle.

ha meg valóban olyan, amilyen, akkor úgysem akar résztvenni az életetekben, úgyhogy emiatt most még kár aggódni. most a közelebbi jövőre koncentráljál, a többi meg majd...

pappa # 2006.07.15. 07:39

Tunderfurt, ha az apa ragaszkodik hozzá, meglesz az apasági teszt. Ne is tiltakozz ellene. Nem olyan nagy dolog az. Csalni nem lehet, erre ne is gondolj.
Nagyon haragusztok egymásra most, a családjaitok szintén. De lesz ez még másképp is, pár év múlva már nem lesz olyan fontos az egész történet neked se. A saját életedből nyugodtan kihagyhatod a férjedet, de a gyerek életéből semmiképpen sem. Ha az apja jön a gyerekért, hát vigye csak, engedd jó szivvel és ne foglalkozz a buta beszédekkel, fenyegetésekkel.