Igen , a magyar orokhagyo utani oroklesre vonatkoznak a magyar jogszabalyok.
Öröklés lemondás
???
Én Angliában élek 11éve Angol a férjem is a gyermekem is itt fog születni. A gyámhatoságot irta. Ebben az esetben ha lesz gyerkeken rá vonatkoznak bármilyen Magyar jogszabályok ? Vagy ebben az esetben csak nekem kell lemondanom mig él egy ügyvéd által irt szerződésben hogy mindenről lemondok ? Elöre is köszönöm válaszát.
Igen. De lehet, hogy nem osztályos egyezség lesz, hanem ajándék.
Segítséget szeretnék kérni a következő öröklésben. Édesapám meghalt és most derült ki , hogy a nagyapám nevén még van egy darab föld, amit le kell póthagyatékoltatni azt mondták.
Édesapám testvére az egyik örökös aki még él, a másik pedig Én. Az lenne a kérdésem, hogy a hagyatéki tárgyaláson működik-e még az osztályos egyezség, mivel édesapám testvére le akar mondani a javamra az egész földről. Lehetséges-e?
Köszönöm. Én Angliában élek 11éve Angol a férjem is a gyermekem is itt fog születni. A gyámhatoságot irta. Ebben az esetben ha lesz gyerkeken rá vonatkoznak bármilyen Magyar jogszabályok ? Vagy ebben az esetben csak nekem kell lemondanom mig él egy ügyvéd által irt szerződésben hogy mindenről lemondok ? Elöre is köszönöm válaszát.
Életében a vele kötött írásos szerződésben, vagy a halála után egyoldalú jognyilatkozatban, praktikusan a hagyatéki eljárásban. A gyermek nevében megtett nyilatkozathoz a gyámhatóság hozzájárulására is szükség lesz.
Hello,
Az lenen a kérdésem hogy édesapámnak sajnos sok millios hitele van. Jelenleg él és remélem még nagyon sokáig élni is fog. Egy egyszerű jó ember, de svájci frankos hitel csabdájába esett. Az lenne a kérdésem hogy mi a pontos folyamata annak hogy Én és a jövöbeni gyermekem is lemondjon a teljes örökségről. Válaszát előre is köszönöm.
Orokolni nem orokolne tulajdont, csak haszonelvezetet, ha ez a kozosen lakott ingatlan. De termeszetesen megallapodhat az orokhagyoval arrol, hogy az oroklesrol lemond.
Üdv,
A kerdesem a kovetkezo, adott egy ingatlan fele mar a gyerekek altal megorokolt, a masik fele a meg elo szulo neven es a masodik felesegevel elnek benne.
Namarmost ha orokosodesre kerulne a sor, akkor a masodik feleseg orokolne tulajdonjogot (a ferje utan 1/4resz) illetve ha jol sejtem haszonelvezeti jogot mivel ez az eletszeruen hasznalt ingatlan. (hiaba nem kozos tulajdon)
Adott egy lehetoseg hogy a masodik feleseg egy ingatlan tranzakcio utan lemondana az orokosodesi jogarol, a kerdesem az hogy ez lehetseges-e, ha ezt megteszi akkor visszavonhatatlan-e, illetve hogyan lehet egy ilyet papirra vetni.
Koszonom
Szerintem sem,csak megerősítést vártam,köszönöm a választ
Az örökhagyó örvényes örököse, aki visszautasította az örökséget? És az örökség tárgyait vinné el?
Akkor most visszakérdezek: szerinted elvihet valaki egy olyan ingatlanból, amely nem az övé, olyan ingóságokat, amelyek szintén nem az ő tulajdonában állnak?
Az elhunyt fia
Kicsoda? Milyen ingatlanból? Milyen ingóságot?
Akkor ez azt jelenti,hogy nem vihet ki semmi ingóságot az ingatlanból?
Csak az egész hagyatékot egyben lehet visszautasítani.
Az lenne a kérdésem,hogy ha a hagyatéki eljáráson lemondanak az öröklésről,akkor a lakásban található ingóságokról is lemondanak egyúttal?
A köteles rész kötelmi igény. Akkor jár ha azt valaki érvényesíteni akarja. Külön arról lemondani nem kell. Egyébként tehet joglemondó nyilatkozatot.
Édesanyám a két fiamra (a két unokára) hagyta összes vagyonát fele-fele arányban. Van végrendelet. Ilyen esetben is mint egyetlen gyereke le kell mondanom a kötelező részről ha azt én is a fiaimnak akarom juttatni vagy a végrendelet miatt fölösleges?
Madárjós77
Nincs rá lehetőséged.
Üdvözlöm!A kérdésem a következő:nagynénémtől negyedrészben örököltem egy házat.Már megtörtént a hagyatéki tárgyalás,befizettem az örökösödési adót.Most törtek felszínre a családi problémák,amik következtében úgy döntöttem,hogy lemondok a részemről.Ha van rá lehetőségem,milyen módon tehetem ezt meg.Válaszát előre is köszönöm.
„A villanynál akkor miért mondták hogy csak attól követelhető aki azt elhasználta?”
Mert tévedtek.
Meghalt édesapám, t-home televíziós szerződés volt a nevén, az utolsó 3 hónap havidíjját követelik rajtunk. De nincs pénzünk, elég a temetés.
A démász azt mondta hogy a villanyszámláját ( 80 ezer Ft) nem kell kifizetnünk, nem követelhetik rajtunk mondván ha nem én használtam el az energiát akkor nem követelhetnek rajtam semmit sem. SZóval a villanyórát így sikerült tartozásmentesen átíratni.
De a t-home azt mondja hogy amíg élt addig jogos a tartozás, mindaddig amíg be nem jelentette az ember.
A szolgáltatás az utóbbi időben nem volt használva, bár tányéros tévénél nem tudom ezt hogyan tudják ellenőrizni.
Tehát 3 hó díjjat követelnek, ezidő alatt használva sem volt, és kissebb gondunk is nagyobb volt ezzel foglalkozni. Jogos vagy sem?
A villanynál akkor miért mondták hogy csak attól követelhető aki azt elhasználta?
Tezst
Egyszerűbb ha a két banki adós testvér visszautasítja az örökséget a kérdező örököl, a testvérekkel meg később elszámol testvériesen.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02