számlakiállítás


Akivalaki # 2008.11.01. 19:39

Ha te állítod ki a számlát akkor vállalod a felelősséget? A következményeket is??
HA a kinyomtatás elött leellenőriznéd, akkor mi lenne? Vélhetőleg akkor kiderülne rögtön, hogy egy hajszárító helyett egy kocsi szerepel a számlán 3500 Ft-ért vagy fordítva....
A számla elkészítésének a módja csak technikai jellegű. Amit aláírsz MEG kell nézni.

ejnyebejnye # 2008.08.07. 12:14

Egy állami cégnél dolgozom. Az eddigi, jól bevált számlázó program helyett egy másik cégtől vásárolt számlázó program és számlázási rend van kialakulóban nálunk.A lényege, hogy a törzsadatokat a helyi irodavezetők viszik fel, míg a számadatokat a budapesti központunk "állítja be" a helyi gépírók által interneten eljuttatott számadatok alapján. És itt jön a képbe egy kis svédcsavar: az általuk "összegyártott" számlát szintén interneten keresztül visszaküldik nekem (gazdasági ügyintéző vagyok), a számlán az alábbi felírattal: Készítette: xy (azaz én?), melyet azután nekem kell aláírnom. Azaz, olyan számlához adom a nevem, melynek létrejöttében a szerepem csupán a számla kinyomtatása. Köteles vagyok-e a nevemet adni olyan számla kibocsátásához, melynek elkészítéséhez egy billentyű leütésével sem járultam hozzá? (Természetesen a számlareklamációk - mint számlakészítőhöz - hozzám érkeznek. Más kérdés, hogy ilyen esetekben nagy bajban vagyok tekintettel arra, hogy semmilyen bázisadat nem áll rendelkezésemre a hiba tisztázására). Kötődik-e ez a probléma bármi féle törvényhez, jogszabályhoz?