kft tagok között vita


Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.23. 09:25

Ez téves. Törvény nem zárja ki, hogy a tag a a saját személyét érintő kérdésekben szavazzon. Ha nem így lenne, előállhatna az a pikéns helyzet, hogy egy 95%-os többséggel rendelkező tulajdonos nem tudná saját magát ügyvezetővé valasztatni az 5%-os tulajdonos ellenére.
Dr.Attika: ez nem egy önkormányzati képviselőtestület, ez egy kft. (Nota bene: még a képviselőtestületbne sem automatikus a kizárás.)

Abban egyetértünk, hogy az ügyvezető szavazatának ügydöntővé tétele semmis.

Dr.Attika # 2007.06.23. 07:12

Nos úgy látom a másik tag az ügyvezető. Ebben az esetben az őt érintő kérdésekben (visszahívása, fizetése ) tárgyában nem szavazhat, így minden a másik tag szavazatán múlik.
A másik kérdés: szerintem az ügyvezető, mint szavazásra nem jogosult nem kaphat érvényesen súlyozott szavazatot a társasági szerződésben.

Attti # 2007.06.23. 06:34

Köszönöm a választ.
Értem, pontosítom: ő is tag.
Ennek ismeretében az elöbbi kérdésekben van esélyem módosításra?
Előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2007.06.23. 06:17

Az ügyvezető akkor szavazhat, ha tag is egyben. Ebben az esetben viszont, mint tag szavaz. Az ügyvezető, ha nem tag csak az összehívás , levezetés, adminisztráció körében "serénykedhet".

Attti # 2007.06.23. 06:00

Sziasztok!

Az alábbi kérdéseimre szeretnék választ kapni:
Tulajdonos vagyok egy két fős Kft-ben 50%- os tulajdonrésszel.
Taggyűlésen szavazásnál van esélyem bármilyen módosítást elfogadtatni, megváltoztatni?
Itt gondolok az ügyvezető visszahívására, fizetésére, vagyontárgyak értékesítésére.
Mert a társasági szerződésben van egy olyan pont, hogy ha nem egyhangú a szavazás az ügyvezető szavazata dönt.
A másik kérdésem ezzel kapcsolatban: ezt jogosan tartalmazza a társasági szerződés?
Előre is köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2007.05.30. 15:52

5 a háromnegyedes többséghez megkövetelt arány, ha mindenki jelen van a taggyűlésen.

lafead # 2007.05.30. 10:43

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat.
Végülis a 4 fő kiválna és új céget alapít majd....talán ez a legegyszerűbb megoldás.
Ami még érdekelne, hogy 6 fős taggyűlésnek mennyi a 3/4-e?
mert ugye 2 fő mindig együttszavaz (házastárs...) és a 4 külön, de azok is együtt.
mert ugye a 3/4 az 4 és fél személy........

Ekkor mindig patthelyzet adódik????Amúgy egyenlő a szavazatarányuk.

ObudaFan # 2007.05.29. 17:39

Hát szerinted. Csak az a baj, hogy tagkizárás nélkül ő is szavaz pl. az új ügyvezető személyéről. Természetesen a tagot akkor is ki lehet zárni, ha egyben vezető tisztségviselő. Más kérdés, hogy a tagkizárástól önmagában nem szűnik meg az ügyvezetői mandátuma, vissza is kell hívni.

ObudaFan # 2007.05.25. 18:05

A gazdasági társaság tagját a bíróság a gazdasági társaságnak a tag ellen indított keresete alapján kizárja a társaságból, ha a tagnak a társaságban maradása a társaság céljának elérését nagymértékben veszélyeztetné.

Nem indítható kizárásra irányuló kereset a részvényes ellen. A tag nem zárható ki a gazdasági társaságból, ha a gazdasági társaságnak csak két tagja van. Nem zárható ki az a tag, aki legalább a szavazatok háromnegyedével rendelkezik.

A perindításról a gazdasági társaság legfőbb szerve háromnegyedes szótöbbséggel határoz. A határozatot írásba kell foglalni. Az érintett tag a perindítás kérdésében nem szavazhat. A keresetet a határozat meghozatalától számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül lehet előterjeszteni.

A perindítást elhatározó társasági határozat bírósági felülvizsgálata iránt külön per nem indítható, annak jogsértő voltára azonban a kizárási perben az alperes hivatkozhat.

A tag kizárása iránti perben a tárgyalást - ha egyéb intézkedésre nincs szükség - legkésőbb a keresetlevélnek a bírósághoz történő érkezésétől, választottbírósági eljárás esetében a tanács megalakulásától számított tizenötödik napra kell kitűzni.

A tag kizárása iránti kereset más keresettel nem kapcsolható össze, keresetváltoztatásnak, viszontkereset előterjesztésének nincs helye. A felperes az eredetileg előterjesztett kereseti tényálláshoz képest más ténybeli indokra a kizárási per folyamán nem térhet át.

A kizárási perben szünetelésnek, felfüggesztésnek, bírósági meghagyás kibocsátásának nincs helye; a felperes a keresettől a per bármely szakában alperesi hozzájárulás nélkül elállhat.

A bíróság az alperes tagsági jogainak gyakorlását az eljárás jogerős befejezéséig kérelemre felfüggesztheti. A felfüggesztés a tagnak az adózott eredmény felosztása során reá eső részhez való jogát nem érinti. A felfüggesztés ideje alatt keletkezett tartozásokért a tagsági jogaiban felfüggesztett tag korlátlan felelőssége nem áll fenn. A felfüggesztést elrendelő végzés ellen fellebbezésnek nincs helye, a bíróság azonban az ilyen végzést kérelemre maga is megváltoztathatja.

A tagsági jog felfüggesztésének időtartama alatt - ha törvény kivételt nem tesz - a gazdasági társaság a társasági szerződését nem módosíthatja, újabb tag kizárását nem kezdeményezheti, nem dönthet a társaság átalakulásáról, illetve jogutód nélküli megszűnéséről sem.

A jogerős ítélet ellen felülvizsgálat és perújítás nem kezdeményezhető.

lafead # 2007.05.25. 10:49

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy nem olyan rég bejegyzett kft.
Van 6 tagja. Közülük 2 ügyvezető.
A 6 tag közül 4 összeveszett a másik 2-vel, akik házaspár.A házaspár egyik tagja az egiyk üv. , a másik üv. értelemszerűen a 4-ből került ki.
Szóval. Hogyan lehet megtenni, hogy a 2 főt, vagyis a házaspárt a másik 4 kitegye a cégből, mivel nem termelnek, nem dolgoznak,csak élvezik a cég hasznait, de a munkában nem vesznek részt.
Hogyan lehet lemondatni a másik üv-t?

Mennyi szavazatarány kell a 2 fő és maga az üv. eltávolításához????

Köszönöm,

Ja, és a 4 fő nem akar kiválni, mert a cég jó helyen van és nem akarják otthagyni az irodát.
Persze a másik 2 sem akar kiléni.
Patthelyzet.