elektronikus cégeljárás


ObudaFan # 2009.03.09. 13:40

Ariana!

Az papíralapon tudomásom szerint.

R.M.R. # 2009.03.09. 12:44

MÁK - illeték és közzététel befizetés

Tisztelt Érdeklődők!

A BÜK tájékoztató email-je alapján, a mai napon szintén megpróbáltunk lekérni, az új MÁK rendszerből, eljárási díjat. Sajnos nem sikerült, a MÁK azt a felvilágosítást adta, hogy a rendszert még csak tesztelik, és nem lehet még használni. Tájékoztatást adó ügyintéző, azt az információt adta,hogy továbbra is az e-cegjegyzek, honlapról töltsük le az utalvány mintákat. Addig amíg ott elfogadja az elektronikus aláírásokat, amennyiben már nem tudjuk aláírni az ott lekért mintákat, úgy akkortól él az új rendszer.Bp., 2009.03.09. 13.43. R.M.R. Office

Ariana # 2009.03.09. 12:23

Közben felmerült még egy kérdésem, nevezetesen, hogy a végelszámoló eljárása elleni kifogás elektronikusan nyújtandó-e be, vagy az továbbra is papíralapon megy?

Ariana # 2009.03.09. 10:46

Kedves Fórumozók!

A mai nap kaptam egy értesítést a BÜK-től, hogy mostantól (?) az illeték- és közzétételi költségtérítés befizetési nyomtatványokat közvetlenül a MÁK honlapjáról (https://illetekigazolas.allamkincstar.gov.hu/) lehet letölteni, és ott kell interneten keresztül aláírni. A Netlock-unk viszont valamiért nem hajlandó így aláírni a kérelmet. Érdeklődnék, hogy másnak is merült-e fel hasonló problémája, próbáltátok-e már az új rendszert, és a régi (ami még mindig elérhető) vajon működik-e még, és elfogadja-e a MÁK az onnan lekért számokat, illetve meddig?

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2009.03.09. 10:02

Szerintem ehelyett a hozzáállás helyett minél hamarabb töröltesd a céget, mert azzal jó eséllyel megúszhatod a bírságot.

Sirtos # 2009.03.08. 13:57

Köszönöm a gyors választ !
Nagyon bízom benne, hogy a Cégbíróság is hallotta Kondorosi Ferenc kormánybiztos úr ígéretét miszerint nem az a cél magyarországon, hogy "bírság ipart" alakítsanak ki és az állam a polgárai megbüntetéséből tartsa fenn magát.

Sajnos manapság egy önkormányzatnál dolgozó hivatalos személynek sem lehet egy szavát sem elhinni. Őszintén mondom nem tellett volna semmiből akkor befáradnom a Cégbíróságra és ingyen megszüntetni az egyszemélyes cégem.
Tudom , hogy nekem kellett volna tisztába lennem 217.835 betartandó szabállyal, de képtelenség mindenre odafigyelni. A követhetetlen agyon szabályozások ma is jó pénzt hoznak az államkasszába.

Ilyenkor igazán elvárható egy kis jóindulatú figyelemfelhívás.
Manapság a számítógépes nyilvántartások korában az állami szervek szinergikusabban működhetnének!
1-2 hónap múlva elvártam volna egy figyelmeztető levelet : "Uram, a rendelkezésünkre álló adatok szerint az ön vállalkozása 1995. októberében megszűnt, de a cégnyilvántartásból még nem töröltette magát. Kérjük 15 napon belül pótolja a hiányosságot" !

Ennyit kéne a magyar állampolgároknak egy fair és ügyfélbarát hozzáállástól kapni.

Ja, hogy ez Magyarország ?
Mivel már európaiak is vagyunk ennek így kéne rég működni !

ObudaFan # 2009.03.08. 09:56

Maga a gazdasági adatszolgáltatás elmulasztása, mint bűncselekmény már elévült. Ettől még törvényességi felügyeleti bírságot a cégbíróság kiszabhat, ami a házadat nem fogja elvinni, de azért kellemetlen lesz.
Az az igazság, hogy aki vállalkozóként kíván működni, az nem baj, ha legalább a legalapvetőbb ismereteket megszerzi ezzel kapcsolatban.

Sirtos # 2009.03.08. 08:43

14 éve -amikor a vállalkozásomat megszűntettem félreértésből elmaradt a cégbírósági (egyéni cégem) megszűntetése. ( Az Önkormányzat elhitette velem, hogy Ő intézi az összes hivatalos megszüntetést a továbbiakban) Most derült ki ez nem volt igaz.
Azóta megváltozott a törvény és csak elektronikus eljárással szüntethetem meg 1994-es egyéni cégemet. ( 1 évig élt csak!) Közben a Cégbíróság meg is akar büntetni "folyamatosan elkövetett mulasztás" miatt. Ez NONSZESZ !
Mivel nem volt( vagy nincs) az Önkormányzatok és a Cégbíróság közt kapcsolat 14 évig senki fel sem szólított hogy rég megszűnt vállalkozásom után még mindig nyitva maradt az egyéni cégem a cégnyilvántartásba.
Megjegyzem én nem is akartam egyéni céget nyitni, csak azt mondták akkor, hogy ha nevet akarok adni a vállalkozásomnak, akkor töltsek ki ilyen olyan papírokat és hozzak közjegyzőtől hiteles aláírási címpéldányt. Befizettem a megfelelő illetékeket és a cégközlönyben is megjelent.
Kérdésem : 1995 októberi lejelentési kötelezettségem nem minősül-e az elkövetése pillanatában elkövetettt szabálysértésnek ?
Ha igen, akkor nem-e az akkori büntetési tétel szerint kell-e velem szemben eljárniuk ?
Ha igen, akkor az 1995 ben kirovandó büntetésem 14 év alatt nem évült-e már el ?
Mi van, ha még 30 évig nem szüntettem volna meg az általam nem is tudott elmaradást ? Akkor 44 évi büntetést rónak ki rám és elveszik a lakásomat ?
Hát nem nevetséges egy bejelentési kötelezettség elmaradása miatt, ami 1995-ben még ingyenes is volt ?!
Megköszönöm, ha ezekre tudna valaki válaszolni !

ObudaFan # 2009.03.05. 11:12

Igen, de ott speciális határidők vannak.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.03.04. 20:14

köszi
csak azért mert pl. az átalakulást nem lehet egyszerűsített eljárásban...

ObudaFan # 2009.03.04. 19:23

Semmi nem zárja ki véleményem szerint.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.03.04. 16:50

szerződés mintára való áttérésnél lehet cégbírósági illetékességet is váltani (székhely módosulás)?

ZSZSZS # 2009.02.18. 14:16

Másnál is áll a cégbírósági ügyintézés, vagy csak mi nem kapunk vissza (szinte) semmit?

ObudaFan # 2009.02.17. 14:09

Az egész eljárás hiányossága pedig az, hogy ha elfelejted beikszelni, hogy egyszerűsített eljárást kérsz, az nagyobb szívás, mint ha minden mást hiányosan adsz be, csak épp ezt nem rontod el.

hbonline # 2009.02.17. 13:53

Üdv!

Beszéltem a szerkesztővel telefonon, vissza kell mondani a kérelmet, nem igazán érdekli őket, hogy egyszerűsített eljárás lett volna. Úgyhogy az lesz majd. Legközelebb jobban kell majd figyelnem, mert az automatának hiányossága a kérelem meglétére vonatkozó vizsgálat. Pedig ha bele tud nézni az xml-be, akkor ez sem lehet bonyolult.

ObudaFan # 2009.02.13. 16:54

Szerintem a szerencse fia vagy, ha ezek után nem hívnak fel, hogy fizess még 85e Ft illetéket és 5e Ft közzétételit, mert "rögzült az eljárás", mint nem egyszerűsített. Hát küldd be a kérelmet, beikszelve, hogy egyszerűsített, és egy óra múlva megtudod, hogy van-e esély. Elvileg egyszerűsített eljárásban, ugye, nem lehetett volna hp-t kiadni.

hbonline # 2009.02.13. 15:09

Ritka gyorsan reagáltak, két napon belül. Kiadtak egy hiánypótlást, mivel hiánycikk volt az xml csoda.
Második pontban egy átalakított tsz-t kérnek, mivel kérelem hiányában nem tudták megállapítani, hogy az eljárás egyszerűsített, holott minden jel arra utalt...

Hétfőn beszélek majd velük telefonon keresztül, de azért érdekelne mások véleménye. Ha a hiánypótlásban beküldöm nekik a kérelmet, meg egy egyéb iratnak elnevezett kis felvilágosítást a bakimról, akkor van rá esély, hogy bejegyzik a változást, vagy pedig elszórakoznak az üggyel heteket, hónapokat, ahogyan ilyen esetekben szokták?

Köszönöm.

ObudaFan # 2009.02.11. 16:49

Ha arra irányul a kérdés, hogy egyszerűsített eljárásban szeretted volna intézni a dolgot, és így maradt ki az xml, akkor nem fog menni. Ez rögzült, mint nem egyszerűsített eljárás.

hbonline # 2009.02.11. 15:26

Üdv!

A mai az nem az én napom. Sikerült beküldenem egy változásbejegyzési kérelem aktát az xml kérelem nélkül. :S Holnap megpróbálom valahogyan semmissé nyilváníttatni az aktát, és újra beküldeném. Van rá esély, hogy ez így működjön, és ne kelljen várni napokat, heteket egy elutasításra? Mert szerintem bíróhoz került.

Dr Justice # 2009.02.11. 11:20

Szerintem a legjobb ha visszaigényeli az illeték és költségtéritést. Véleményem szerint ne várjon a Mák visszaigazolásra, ha az elektronikus is késik sokat, akkor a papíros befizetést vajon hogy dolgozzák fel?!

ObudaFan # 2009.02.11. 10:49

Ügyfelünk tájékoztatás ellenére nem banki, hanem postai úton fizette meg az illetéket és a közzétételit. Várható, hogy egyszer majd jön visszaigazolás, vagy sem?

ObudaFan # 2009.02.11. 10:40

Szerintem e-mailben érdeklődj:

http://www.allamkincstar.gov.hu/email?…

hbonline # 2009.02.11. 10:27

Üdv!

Lassan egy hónapot kell rá várni...

Itt a link a naponta frissített pdf állományhoz. Az oldal legalján található.

http://www.allamkincstar.gov.hu/cikk/864?…

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2009.02.11. 10:16

2-5 nap alatt jön meg.
Hol tudod megnézni a pdf állományukat?

hbonline # 2009.02.11. 08:40

Üdv!

Mi lehet az oka annak, hogy két napja nem jött meg az Államkincstártól az igazolás? Hétfőn küldtem be a kitöltött .doc fájlukat, és azóta sincs semmi. Telefonon nem érhető el egyetlen ügyintéző sem, feltehetőleg foglaltak. A pénzek könyvelése már megtörtént a .pdf állományuk alapján.

Köszönöm a segítséget!