TEÁOR számok változása


KisGabo # 2022.03.25. 12:24

Itt található egy nagyon jó összefoglaló a TEÁOR számokról: https://www.holaszamla.hu/teaor
Keresni is lehet megnevezés, kód, vagy leírás alapján.

Kacsa1111 # 2009.11.20. 09:25

Kedves Szabo Gergely,

complex-en van egy lista...de nem vennek merget arra, hogy teljesen up-to-date...
aztan van egy kiadvany is...tapasztalataim szerint az sem teljesen up-to-date...

de kiindulasnak egyik sem rossz...a vege ugyis az, hogy meg kell nezned az adott agazati jogszabalyban, ha tutira akarsz menni...

annal is inkabb, mert oktober 1-tol - a szolgaltatasokrol szolo iranyelvnek koszonhetoen - erosen deregulalodott az engedelyezesi rendszer...


Kacsa11

Szabó Gergely # 2009.11.18. 12:43

Kedves Mindenki!

ismer bárki olyan internetes oldalt, ahol utána tudnék nézni az egyes TEÁOR számok engedélykötelességének.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Szabó Gergely

Szabó Gergely # 2009.11.18. 12:42

Kedves Mindenki!

ismer bárki olyan internetes oldalt, ahol utána tudnék nézni az egyes TEÁOR számok engedélykötelességének?

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Szabó Gergely

anyamaci # 2008.07.29. 18:17

Bianka!

Az egyéni vállakozói igazolványok TEÁOR-változás miatti cseréje illetékmentes, de nem kifjezetten a jsz-ból adódóan, hanem mert felettes szervek állásfoglalást adtak ki, az igazolványok csréjére vonatkozóan.

Az igazolványok cseréje, ha olyan tevékenység van, amelyhez kell, maga után vonta a működési engedély cseréjét is, mint a Te esetdben.

1990. évi XCIII. törvény
az illetékekről határozza meg, hogy mennyit kell fizetni az eljárásokért. E szerint, a működési engedélyben feltüntetett adatok megváltozásakor 3.000 Ft. illetéket kell fizetni. Az említett passzus nem tér ki a jsz. változás miatti adatok megváltozásának esetére, ebből adódóan különböző hivatalok másként értelmezik a jogszabályt, nincs egységes állásfoglalás az ügyben.
Amit tehetsz, kérheted hogy amennyiben tőled elkérték az illetéket mástól pedig nem( valószínűleg a jegyző felülvizsgálta az illetékre vonatkozó álláspontját) térítsék neked vissza, hacsak nem volt más módosítás a műk.eng adataiban.

bianka51 # 2008.07.29. 07:55

Kedves Fórumozók!
TEÁOR változáshoz kapcsolódik az én kérdésem is. Egyéni vállalkozó vagyok, egyéb tevékenységek mellett, van egy üzletem, melyhez működési engedély is kell. A vállalkozói igazolványomban a TEÁOR számokat módosittattam, még az eredeti határidőn belül, majd miután ez kötelező, a működési engedélyt is. Miért kell a működési engedélyhez eljárási illetéket fizetnem, hiszen ez jogszabályi változás, nem én akartam.
Ráadásul akik két héttel előbb kapták, meg nekik nem kellett. Több üzlet van egymás mellett, és hamar kiderültek a dolgok.
Az illeték törvényben, vagy máshol, hol találom meg az ide vonatkozó rendelkezést?
köszi a segítséget

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.17. 10:58

Vagy ezt hagyd annyiban, és csináld két lépésben: nyilatkozz, hogy a társasági szerződés nem tartalmaz az új Gt-vel ellentétes rendelkezéseket; majd ezután változtasd meg a TEÁOR-kódokat. Ha jól értettem, más nem változik, ugye?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.17. 10:56

Fellebezd meg!

kytschy # 2008.07.17. 09:58

Kedves Fórumozók!

Az alábbi mondatot találtuk egy hiánypótlási végzésben. Jogszabályi hivatkozás nem szerepelt mellette. Találkozott már ezzel valaki rajtam kívül, vagy tudja, hol van ez szabályozva?

A Gt 2006. július 1. napján történt hatálybalépését követően benyújtott első változásbejegyzési kérelemre nem vonatkozik a Ctv. 53§ (1) rendelkezése.

Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2008.07.16. 10:25

NEm, csak a szerződésmintát kell elkészíteni, az új adatokkal.

alovererus # 2008.07.16. 07:10

Mi ennek a menete? Úgy hallottam, hogy ebben az esetben a társasági szerződést először szerződésmintával el kell készíteni, és csak ezután lehet módosítani a szerződést ha maga a társasági szerződés szerződésmintával lett elkészítve.

ObudaFan # 2008.07.15. 17:03

Lehet iratmintával, bár változásbejegyzés esetén nem sokkal olcsóbb. Az tény viszont, hogy gyorsabb. Csak iratmintánál nem szabad hibázni, mert nincs hiánypótlás.

alovererus # 2008.07.15. 15:52

Sajnos még az ügyvéd sincs pontosan tisztában az új rendszerrel, ezért szeretném én is átlátni a folyamatot. Az anyagot pedig elő szeretném készíteni, jelölt vagyok.

Rexor # 2008.07.15. 14:52

Aloverus mivel július 1-től úgyis csak elektronikus változásbejegyzésre van lehetőség és az ügyvédi képviselet kötelező javaslom, hogy vedd fel egy ügyvédi irodával a kapcsolatot, ők majd mindent elintéznek helyetted.

alovererus # 2008.07.15. 14:30

Van egy Bt, amelynek a társasági szerződése már az új 2006-os törvény szerint készült el. Most a TEÁOR számok miatt módosítani kell. Egyúttal meg akarjuk változtatni a székhelyét, valamint a beltag és a kültag személye megcserélődik.
A kérdésem, hogy ezt lehet-e iratmintával módosítani? Hogy célszerű, hogy minél egyszerűbb és olcsóbb legyen az eljárás. Hogyan kell ebben az esetben áttérni az iratmintával történő eljárásra?
Vagy esetünkben a rendes eljárást kell alkalmazni?

Segítségüket előre is köszönöm!

kytschy # 2008.07.15. 11:26

Én is jóhiszemű voltam először :), de aztán az egyik ismerősöm mondta, hogy náluk meg 15ezret kértek költségtérítésként elektronikus eljárásban a szintén 3000 helyett (bár abban az esetben tényleges módosítások miatt tényleg be kell fizetni - a miénkben nem értem, hogy miért :( )? vagy ez is csak elírás lenne??
Más nem találkozott ezzel a dologgal?

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 11:20

én jóhiszeműen csak annyit feltételezek, hogy a 7e-t simán elírták.

kytschy # 2008.07.15. 11:19

Köszönöm a gyors választ!

Igen, a jogszabályhelyet megtaláltuk, csak az nem világos, hogy miért kér 7 ezer forintot elektronikus eljárásban (ez 3000 lenne szerintem)?
a végzés a 2. ponthoz csak ennyit mond: Igazolja a 7000 közzétételi kölstégtérítés megfizetését. A Gt 206. július 1. napján történt hatálybalépését követően benyújtott első változásbejegyzési kérelemre nem vonatkozik a Ctv. 53§ (1) rendelkezése. Azt, hogy az első módosítás, amennyiben az csak a TEÁOR számokat érinti nem ingyenes nem találtuk meg sehol...

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 10:48

Az 1. pontra: 22/2006 Im. rendelet 4.§. (3)
A második pont esetében nem közölte a végzés teljes szövegét, ezért nem tudok választ adni.

kytschy # 2008.07.15. 10:14

Kedves Fórumozók!

Egy olyan végzést kaptunk a minap a cégbíróságtól egy változásbejegyzési kérelemre válaszul, hogy

  1. Fizessünk be 7000 forint közzétételi költésgtérítést (elektronikus eljárásban ez 3000?!) és hogy
  2. a GT. hatálybalépését követően benyújtott első változásbejegyzési kérelemre nem vonatkozik a Ctv. 53§ (1). Ezt azt jelenti, hogy a TEÁOR számok egyébként kötelező átsorolása miatt a mást nem változtató cégnek is fizetnie kell.

Tudna valaki segíteni, hogy ez hol van leírva + hogy vajon miért 7000 költségtérítést kérnek???
Előre is nagyon köszi

ObudaFan # 2008.07.11. 16:23

Nincs mit.

dr.tuske # 2008.07.11. 06:37

nagyon köszi obudafan!

ObudaFan # 2008.07.10. 16:18

Ctv. 53. § (1) A változást illeték és közzétételi költségtérítés megfizetése nélkül lehet bejelenteni a cégbíróságon, ha a változás a cég tevékenységi körét érinti - ideértve a statisztikai nómenklatúra változását is -, illetve, ha a változás állami vagy önkormányzati döntés alapján a cég székhelyének (telephelyének, fióktelepének) más megye illetékességi területéhez való csatolására vagy a cégjegyzékbe bejegyzett helységnév, utcanév, illetve házszám változására vonatkozik.

dr.tuske # 2008.07.10. 16:11

kedves fórumozók,
melyik jogszabály(ok)ban találtatik, hogy a tevékenységi körök átkódolása illeték/közzététel mentes?
köszönettel

anyamaci # 2008.06.24. 18:02

Na mégegyszer: Magánvéleményem, örülhetsz hogy nem telepengedély.