TEÁOR számok változása


Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.15. 12:23

Abból, amit a fordítókulcs ajánl helyette, még ez illik rá leginkább.

bajussz # 2008.02.15. 11:15

Tiszteletem!

a zenegép üzemeltetés ha jól tudom, 92.34 Máshova nem sorolható egyéb szórakoztatás Teáor számmal ment a cégjegyzékben, most pedig szerintem a 9329 M.n.s. egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység-heztartozik, de nem vagyok benne biztos, itt a leírása.

http://portal.ksh.hu/…w_teaor_tart?…

szerintetek?

köszönettel

Hófehér # 2008.01.15. 18:23

Köszi pmd, ez így logikusnak tűnik. Tudnál mondani hozzá valamilyen jogszabályszámot vagy linket?

pmd_ # 2008.01.15. 18:02

Azon tevékenységi körök esetében, melyek szerepelnek a cégjegyzékben, és nem fordították át őket automatikusan, a cégbíróságon kell változásbejegyzési eljárást indítani. Mivel a rendszer egyablakos, ezért a változások eljutnak az APEHig és nem kell ott külön bejelenteni.
Figyelemmel arra, hogy a tevékenységi körök már nem feltétlenül kell szerepeljenek a társasági szerződésben és így a cégjegyzékben, azon tevékenységek esetében, melyeket ugyan folytat a társaság, de csak az APEHnél vannak bejelentve, az APEHnél kell eljárni.

Hófehér # 2008.01.15. 17:38

Ha nem muszáj, nem szándékozom új szerződést írni, és fél éven belül mindenkinek úgyis be kell jegyeztetni a változást - kérdés csak az, hogy elég-e az APEH-nek, vagy a Cégbíróság is kell hozzá.

ObudaFan # 2008.01.15. 17:33

Elég lesz a következő változásbejegyzéssel egyidőben ezt megtenni.

Hófehér # 2008.01.15. 15:51

A változás 2008 január 1-től lenne esedékes, és egy az egyben nem fordíthatók át, mert több alternatívát is felkínál a rendszer, tehát nekem kell meghatároznom, melyik érvényes rám.

A Cégbíróságot is felhívtam, és az ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, hogy az új TEÁOR számokat be kell jelenteni nekik is, nem elég az APEH-nek írni. Nem tud valaki egy jogszabályszámot? Mert akit felhívok, mindenki mást mond.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.15. 15:19

Elvileg a cégbíróság hivatalból átfordította a TEÁOR kódokat. A gyakorlatban ez úgy fest, hogy a cégadatokban egyeseket kicserélt, másokat nem. Jól gondolom, hogy akkor hagyta meg a 2003-as kódot, ha az átfordítás nem egyértelmű?

Hófehér: a tevékenységi körök már nem képeznek kötelező cégnyilvántartási adatot.

Hófehér # 2008.01.15. 14:58

Mint tudjuk, a régi TEÁOR számok újak lettek, de nem egyértelmű, hogy mivé válnak, tehát be kell az újat jelenteni. Ráadásul új TEÁOR számokat is fel szeretnék venni a vállalkozásomba. Elég-e, ha egyszerűen bejelentem az APEH-nek, vagy a Cégbíróságon is be kell jelentenem, és új Társasági Szerződést kell írni?