TEÁOR számok változása


anyamaci # 2008.06.24. 17:39

Szucsi!

Sajnos nem járható út!

Nincs mit tenni, mivel az új 133/2007 Korm. rendelet, mely ha jól emlékszem 2007 juli 1-től lépett hatályba bizony működési engedély kötelessé tette a számítógép javítás tev. kört.
Minden javító tevékenység, kölcsönzés működési engedélyhez vagy telepengedélyhez kötött.
Magán véleményem, hogy örülhetsz hogy telepengedély, mert az jár több költséggel és hercehurcával.
Sajnos csak ezt mondhatom de igaza van az okmányirodának.

szucsi # 2008.06.23. 09:25

Korábbi hozzászólásoknál olvastam valami hasonlót, csak mezőgazdasági gépszereléssel. Hogy nyilatkoznék, hogy nem végzek kereskedelmi tevékenységet. Ez nem járható út?

Én egy kis településen élek, itt nem egy kincsesbánya a vállalkozásom, úgyhogy ha nem muszály nem költeném a pénzem illetékre a működési engedélynél, az építési hatóságnál, a szakhatóságoknál, illetve a tervező irodánál, mert ugye akkor azt meg is kell terveztessem, hogy egy szobából hogy lesz üzlethelység.
Csak egyszerűen szeretném azt csinálni, amit eddig, dolgozni és élni, miért nem tudják ezt nekem elnézni a "kedves" törvényalkotók?

ObudaFan # 2008.06.23. 09:15

Szerintem csak úgy oldható meg, ha vagy nyitsz egy üzlethelyiséget, vagy egy intenetes kereskedelmi honlapot.

szucsi # 2008.06.23. 09:04

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert el sem tudom képzelni kihez forduljak.

Megváltozott a TEÁOR-om 7250-ről (irdoaggép számítógép javítása, 9511-re (számítógép javításra).
Az okmányirodában azt mondták, hogy működési engedélyt kell kérjek az Önkormányzatnál. Gondoltam semmi probléma, csakhogy most már az építésügyi hatóséágnál tartok, hogy a házban (ami a vállalkozásom telephelye és a lakhaelyem is egyben) egy szobát üzlethelységgé nyilváníttassak, mert ugye működési engedélyt csak üzletre adnak ki. 3 éve javítok számítógépeket, és sosem kereskedtem semmivel, ha valakinek kell valami, azt megveszem az ő nevére szóló számlával, én csak az elvégzett munkámat szálázom ki, esetleg kiszállást. Kérdem én hogy milyen kereskedelmi tevékenységet végzek akkor? Minek nyissak üzletet, amikor nem árulok semmit?
Kérem valaki adjon ötletet, hogy merre induljak, kihez forduljak.

Köszönet előre is:
Szűcs István

nandy # 2008.06.19. 20:56

Mert kb. egy napig volt fent a honlapon... aztán ma délelőtt leszedték :))

ObudaFan # 2008.06.19. 18:32

Én sem találtam az APEH honlapon semmit. Kicsit olyan ez az APEH honlap is , mint az IRM honlap, kicsit elhamarkodottan jelennek meg rajta állásfoglalások.

anyamaci # 2008.06.19. 18:24

Szép napot Mindenkinek!
Okmányirodában dolgozom, egyéni vállalkozókkal is foglalkozom. Csak egyéni vállalkozókkal kapcsolatban tudok segíteni nektek de azt szívesen. A cserével kapcsolatban elmondanám nektek, hogy az okmányirodák által kapott, a KEK.KH által kiadott tájékoztató szerint az igazolványok cseréjének határidejét dec. 31.ig meghosszabították.Az egyéni vállakozókat semmilyen joghátrány nem érheti, a törvényt szeptemberben fogják módosítani, a hatálya visszamenőleges lesz( no comment, jelzem az okmányirodák és a KEK.KH. már a jogszabály megjelenésekor jelezte a határidő nonszensz voltát)és az APEH honlapjáról állítólag levették a szankciókat ígérő tájékoztatót.

ObudaFan # 2008.06.18. 13:35

nem a cégbíróság küldi az apeh-nek a teáor számokat ?

Csak azokat, amik a társasági szerződésben szerepelnek.

nandy # 2008.06.18. 13:27

Más a helyzet az egyéni vállalkozóknál. Mivel ők nem jelentik a Cégbíróság felé a TEÁOR-változást, így nekik mindenképpen az APEH felé kell jelenteniük, továbbra is július 1-jéig.

Illetve a körzetközponti jegyzőhöz.

nandy # 2008.06.18. 13:25

kbs.

Igazad van:)

A HVG így magyarázza:

Automatikusan át nem fordítható, adózói döntést igénylő tevékenységi körök

- Cégek:
A cégnek a létesítő okiratban feltüntetett tevékenységi kör átfordítását a cégbírósághoz, a létesítő okiratban fel nem tüntetett tevékenységi körét az APEH-hoz kell bejelentenie a 2008. évi első változásbejegyzési/-bejelentési kérelmében, de legkésőbb 2008. július 1-jéig.

- Egyéni vállalkozó:
A körzetközponti jegyző nyilvántartásába 2007. december 31-éig bejegyzett tevékenységi kör átfordítását az egyéni vállalkozónak kell bejelentenie a körzetközponti jegyzőhöz a 2008. évi első változásbejegyzési kérelmében, de legkésőbb 2008. július 1-jéig.

Ebből azt veszem ki, hogy a létesítő okiratban szereplő, automatikusan át nem fordítható TEÁOR-szőámokat is csak a cégbírósághoz kell bejelenteni (dec. 31-ig). A Cégbíróság fogja majd az APEH felé jelenteni (dec. 31-ig?).

Más a helyzet az egyéni vállalkozóknál. Mivel ők nem jelentik a Cégbíróság felé a TEÁOR-változást, így nekik mindenképpen az APEH felé kell jelenteniük, továbbra is július 1-jéig.

Ez viszont totál szívás :(((

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.18. 13:22

nem a cégbíróság küldi az apeh-nek a teáor számokat ?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.18. 13:22

nem a cégbíróság küldi az apeh-nek a teáor számokat ?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.18. 13:22

nem a cégbíróság küldi az apeh-nek a teáor számokat ?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.18. 13:21

nem a cégbíróság küldi az apeh-nek a teáor számokat ?

Eaglet # 2008.06.18. 13:21

Tehát elektronikus uton beadom a cégeknek junius 30-án ha addig nem írtok ezzel ellenkezőt..

ObudaFan # 2008.06.18. 13:19

Az a helyzet, hogy nem tudjuk. És ez most nem a mi hibánk. Azért egy ilyen IRM akció után fura lenne, ha az APEH meg büntetne, de talán annyit tényleg nem árt, hogy minden cég az APEH előtt járjon el, a cégbíróságon elég lesz dec 31-ig.

Eaglet # 2008.06.18. 12:12

Ügyvéd ismerős az alábbi értesítést küldte:

Tisztelt Ügyfelem!

Tájékoztatjuk, hogy a TEÁOR számok módosítására vonatkozó kötelezettség teljesítési határideje társaságok és egyéni vállalkozók esetében egyaránt 2008. december 31-ére hosszabbodik meg. Az eredeti, június végi határidőt elmulasztó vállalkozások így mentesülnek az esetleges joghátrányok alól.

Kérem szíves döntését, hogy az Önök által kért módosítást mikor készítsük el.

Köszönettel:

XY ügyvéd

A másik ügyvéd ismerős, aki nem tud elektronikusan változást készíteni, azt mondja hogy Apeh irgum-burgum lesz és azonnal intézkedjek az összes ügyfélre...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.18. 09:16

Nem egyértelmű ez az APEH-dolog sem. Először is nem azt Art. hanem a 2007. évi CXXVI. tv. írja elő a bejelentést. Másodszor: csak a "létesítő okiratban fel nem tüntetett" tevékenységekre nézve.
Ha szigorúan veszem, akkor tehát egyáltalán nincs is bejelentési kötelezettség azokra a tevékenységekre, amelyek benne vannak a létesítő okiratban.
Ha viszont a jogalkotó szándékát, a törvény célját is nézem, kicsit már más a leányzó fekvése.

Summa summárum, okos miniszteriális embereknek puszta jószándékból sikerült megint megkavarni a dolgokat, és bizonytalan helyzetet előidézni.

ObudaFan # 2008.06.18. 08:24

Csak nem érdemes, mert könnyen lehet más változás is decemberig.

Az APEH más kérdés, oda nem árt egyeztetni.

nandy # 2008.06.17. 22:19

Eaglet: attól még, hogy a határidőt kitolták, meg lehet csinálni előbb is.:)

Eaglet # 2008.06.17. 17:50

Áruljátok már el, hogy akkor most július 1-től mi a csudát csináljunk? A Gazdasági Miniszter és az Igazságügyminiszter nyilatkozott hogy december 31-ig ráér a változtatás. Egyéni vállalkozásoknál és társaságoknál mi az amit mindenképpen meg kell tenni ?

elda1030 # 2008.06.17. 12:55

Azokra a TEÁOR számokra értettem, amiket nem lehet automatikusan átsorolni. Tudomásom szerint szeptemberig már nem ülésezik az OGY, ezért marad az ellentmondás a két törvény között.

nandy # 2008.06.17. 11:59

Az attól függ... ha automatikusan átfordítható, akkor a Cégbíróság fogja az APEH felé jelenteni.

(Szvsz. az Art. is változni fog hamarosan)

elda1030 # 2008.06.17. 10:57

Csak fel szeretném hívni a figyelmet, hogy az Art. 479.§ (1) bek. nem változott, még mindig július 1. a határidő az APEH-hez történő bejelentéssel kapcsolatban (teáor számok átsorolása). És az APEH-nál van szankció!
Viktória

mindfoglalt # 2008.06.13. 19:50

Bocsánat, rosszul fogalmaztam...
Az egyéni vállalkozókkal kapcsolatban tudok csak nyilatkozni...