TEÁOR számok változása


nandy # 2008.06.18. 13:27

Más a helyzet az egyéni vállalkozóknál. Mivel ők nem jelentik a Cégbíróság felé a TEÁOR-változást, így nekik mindenképpen az APEH felé kell jelenteniük, továbbra is július 1-jéig.

Illetve a körzetközponti jegyzőhöz.

ObudaFan # 2008.06.18. 13:35

nem a cégbíróság küldi az apeh-nek a teáor számokat ?

Csak azokat, amik a társasági szerződésben szerepelnek.

anyamaci # 2008.06.19. 18:24

Szép napot Mindenkinek!
Okmányirodában dolgozom, egyéni vállalkozókkal is foglalkozom. Csak egyéni vállalkozókkal kapcsolatban tudok segíteni nektek de azt szívesen. A cserével kapcsolatban elmondanám nektek, hogy az okmányirodák által kapott, a KEK.KH által kiadott tájékoztató szerint az igazolványok cseréjének határidejét dec. 31.ig meghosszabították.Az egyéni vállakozókat semmilyen joghátrány nem érheti, a törvényt szeptemberben fogják módosítani, a hatálya visszamenőleges lesz( no comment, jelzem az okmányirodák és a KEK.KH. már a jogszabály megjelenésekor jelezte a határidő nonszensz voltát)és az APEH honlapjáról állítólag levették a szankciókat ígérő tájékoztatót.

ObudaFan # 2008.06.19. 18:32

Én sem találtam az APEH honlapon semmit. Kicsit olyan ez az APEH honlap is , mint az IRM honlap, kicsit elhamarkodottan jelennek meg rajta állásfoglalások.

nandy # 2008.06.19. 20:56

Mert kb. egy napig volt fent a honlapon... aztán ma délelőtt leszedték :))

szucsi # 2008.06.23. 09:04

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert el sem tudom képzelni kihez forduljak.

Megváltozott a TEÁOR-om 7250-ről (irdoaggép számítógép javítása, 9511-re (számítógép javításra).
Az okmányirodában azt mondták, hogy működési engedélyt kell kérjek az Önkormányzatnál. Gondoltam semmi probléma, csakhogy most már az építésügyi hatóséágnál tartok, hogy a házban (ami a vállalkozásom telephelye és a lakhaelyem is egyben) egy szobát üzlethelységgé nyilváníttassak, mert ugye működési engedélyt csak üzletre adnak ki. 3 éve javítok számítógépeket, és sosem kereskedtem semmivel, ha valakinek kell valami, azt megveszem az ő nevére szóló számlával, én csak az elvégzett munkámat szálázom ki, esetleg kiszállást. Kérdem én hogy milyen kereskedelmi tevékenységet végzek akkor? Minek nyissak üzletet, amikor nem árulok semmit?
Kérem valaki adjon ötletet, hogy merre induljak, kihez forduljak.

Köszönet előre is:
Szűcs István

ObudaFan # 2008.06.23. 09:15

Szerintem csak úgy oldható meg, ha vagy nyitsz egy üzlethelyiséget, vagy egy intenetes kereskedelmi honlapot.

szucsi # 2008.06.23. 09:25

Korábbi hozzászólásoknál olvastam valami hasonlót, csak mezőgazdasági gépszereléssel. Hogy nyilatkoznék, hogy nem végzek kereskedelmi tevékenységet. Ez nem járható út?

Én egy kis településen élek, itt nem egy kincsesbánya a vállalkozásom, úgyhogy ha nem muszály nem költeném a pénzem illetékre a működési engedélynél, az építési hatóságnál, a szakhatóságoknál, illetve a tervező irodánál, mert ugye akkor azt meg is kell terveztessem, hogy egy szobából hogy lesz üzlethelység.
Csak egyszerűen szeretném azt csinálni, amit eddig, dolgozni és élni, miért nem tudják ezt nekem elnézni a "kedves" törvényalkotók?

anyamaci # 2008.06.24. 17:39

Szucsi!

Sajnos nem járható út!

Nincs mit tenni, mivel az új 133/2007 Korm. rendelet, mely ha jól emlékszem 2007 juli 1-től lépett hatályba bizony működési engedély kötelessé tette a számítógép javítás tev. kört.
Minden javító tevékenység, kölcsönzés működési engedélyhez vagy telepengedélyhez kötött.
Magán véleményem, hogy örülhetsz hogy telepengedély, mert az jár több költséggel és hercehurcával.
Sajnos csak ezt mondhatom de igaza van az okmányirodának.

anyamaci # 2008.06.24. 18:02

Na mégegyszer: Magánvéleményem, örülhetsz hogy nem telepengedély.

dr.tuske # 2008.07.10. 16:11

kedves fórumozók,
melyik jogszabály(ok)ban találtatik, hogy a tevékenységi körök átkódolása illeték/közzététel mentes?
köszönettel

ObudaFan # 2008.07.10. 16:18

Ctv. 53. § (1) A változást illeték és közzétételi költségtérítés megfizetése nélkül lehet bejelenteni a cégbíróságon, ha a változás a cég tevékenységi körét érinti - ideértve a statisztikai nómenklatúra változását is -, illetve, ha a változás állami vagy önkormányzati döntés alapján a cég székhelyének (telephelyének, fióktelepének) más megye illetékességi területéhez való csatolására vagy a cégjegyzékbe bejegyzett helységnév, utcanév, illetve házszám változására vonatkozik.

dr.tuske # 2008.07.11. 06:37

nagyon köszi obudafan!

ObudaFan # 2008.07.11. 16:23

Nincs mit.

kytschy # 2008.07.15. 10:14

Kedves Fórumozók!

Egy olyan végzést kaptunk a minap a cégbíróságtól egy változásbejegyzési kérelemre válaszul, hogy

  1. Fizessünk be 7000 forint közzétételi költésgtérítést (elektronikus eljárásban ez 3000?!) és hogy
  2. a GT. hatálybalépését követően benyújtott első változásbejegyzési kérelemre nem vonatkozik a Ctv. 53§ (1). Ezt azt jelenti, hogy a TEÁOR számok egyébként kötelező átsorolása miatt a mást nem változtató cégnek is fizetnie kell.

Tudna valaki segíteni, hogy ez hol van leírva + hogy vajon miért 7000 költségtérítést kérnek???
Előre is nagyon köszi

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 10:48

Az 1. pontra: 22/2006 Im. rendelet 4.§. (3)
A második pont esetében nem közölte a végzés teljes szövegét, ezért nem tudok választ adni.

kytschy # 2008.07.15. 11:19

Köszönöm a gyors választ!

Igen, a jogszabályhelyet megtaláltuk, csak az nem világos, hogy miért kér 7 ezer forintot elektronikus eljárásban (ez 3000 lenne szerintem)?
a végzés a 2. ponthoz csak ennyit mond: Igazolja a 7000 közzétételi kölstégtérítés megfizetését. A Gt 206. július 1. napján történt hatálybalépését követően benyújtott első változásbejegyzési kérelemre nem vonatkozik a Ctv. 53§ (1) rendelkezése. Azt, hogy az első módosítás, amennyiben az csak a TEÁOR számokat érinti nem ingyenes nem találtuk meg sehol...

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 11:20

én jóhiszeműen csak annyit feltételezek, hogy a 7e-t simán elírták.

kytschy # 2008.07.15. 11:26

Én is jóhiszemű voltam először :), de aztán az egyik ismerősöm mondta, hogy náluk meg 15ezret kértek költségtérítésként elektronikus eljárásban a szintén 3000 helyett (bár abban az esetben tényleges módosítások miatt tényleg be kell fizetni - a miénkben nem értem, hogy miért :( )? vagy ez is csak elírás lenne??
Más nem találkozott ezzel a dologgal?

alovererus # 2008.07.15. 14:30

Van egy Bt, amelynek a társasági szerződése már az új 2006-os törvény szerint készült el. Most a TEÁOR számok miatt módosítani kell. Egyúttal meg akarjuk változtatni a székhelyét, valamint a beltag és a kültag személye megcserélődik.
A kérdésem, hogy ezt lehet-e iratmintával módosítani? Hogy célszerű, hogy minél egyszerűbb és olcsóbb legyen az eljárás. Hogyan kell ebben az esetben áttérni az iratmintával történő eljárásra?
Vagy esetünkben a rendes eljárást kell alkalmazni?

Segítségüket előre is köszönöm!

Rexor # 2008.07.15. 14:52

Aloverus mivel július 1-től úgyis csak elektronikus változásbejegyzésre van lehetőség és az ügyvédi képviselet kötelező javaslom, hogy vedd fel egy ügyvédi irodával a kapcsolatot, ők majd mindent elintéznek helyetted.

alovererus # 2008.07.15. 15:52

Sajnos még az ügyvéd sincs pontosan tisztában az új rendszerrel, ezért szeretném én is átlátni a folyamatot. Az anyagot pedig elő szeretném készíteni, jelölt vagyok.

ObudaFan # 2008.07.15. 17:03

Lehet iratmintával, bár változásbejegyzés esetén nem sokkal olcsóbb. Az tény viszont, hogy gyorsabb. Csak iratmintánál nem szabad hibázni, mert nincs hiánypótlás.

alovererus # 2008.07.16. 07:10

Mi ennek a menete? Úgy hallottam, hogy ebben az esetben a társasági szerződést először szerződésmintával el kell készíteni, és csak ezután lehet módosítani a szerződést ha maga a társasági szerződés szerződésmintával lett elkészítve.

ObudaFan # 2008.07.16. 10:25

NEm, csak a szerződésmintát kell elkészíteni, az új adatokkal.