Kft. ügyvezető felelőssége


Cirmos81 # 2012.09.14. 10:33

Persze mindenbe bele lehet kötni, nem színlelt munkáról van szó csak nem mindennapos munkáról! Elnézést, ha rosszul fogalmaztam! De munkabért mindenki kap, mindenkinek van beosztása és kb. ugyanannyi munkája, de eltérés csak a fizetésben van! Szóval egyik munkakörben sem kell sokat dolgozni, ezért írtam, hogy semmi munkája, mert számomra ez nem munka, de a lényeg még mindig a több pénz és a juttatások!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 10:21

Miért? Azért, mert színlelt munkaviszony alapján fizetnek bért. Ez akkor is bűncselekmény lenne, ha egyébként a "munkavállalónak" tényleg van más címen követelése a társasággal szemben.

Cirmos81 # 2012.09.14. 10:20

Ez egy teljesen legális, jól működő cég, mindent befizet,bevall csak rájöttem, hogy az ügyvezető átver. Ugyanannyi fizetést ad, mint a kisebb tulajdonosoknak és mindenféle számlát elszámol amiket saját magának vagy a gyerekeinek vesz! Vicc lenne az egész, ha leírnám miket! Még autót is vásárolt nekik, de nem tudom miért és, ki egyezett bele. Valakinek ezért (autó) úgymond kártérítést fizetett, most próbálom kideríteni, hogy ezt miből és hogyan fizette ki. Az anyagot is egy jó barátjától szerzi be és állítólag több tonnát kifizetett, mivel láttam egy több milliós számlát, a vállalkozónál meg nincs ennyi anyag és erre az a magyarázat, hogy részletekben szállítják! Tehát ennyire hülyének néznek! Mindenre van magyarázat! Feltűnően jól élnek ebből a cégből és én már szeretném ha befejeznék a cég lenyúlását! A könyvelés is tökéletes, mindent elszámolnak megfelelően és én ezért kértem a segítségeteket, hogy mit csináljak?

Cirmos81 # 2012.09.14. 10:08

De most miért is? Persze, hogy dolgozok benne valamit, de nem ez a mindennapi munkám. Én vagyok az egyik feltaláló, van ügyvezető és ő intézi a dolgokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 10:05

Hát ez már így bűncselekménygyanús, és te is részes vagy benne. Függetlenül az üzletrészek arányától

Cirmos81 # 2012.09.14. 10:02

Értem ,de a kisebb százalékos tag, akinek ugyanannyi a fizetése, mint nekem semmi munkája nincs a kft-ben! Egyikőnk sem dolgozik a kft-ben, csak tagok vagyunk! Hivatalosan persze fizetést kapunk, amit elad anyagot a kft. annak én vagyok az egyik feltalálója, de kis %-os tulajok semmit nem csinálnak! Csak mondvacsinált munkakörük van, amiért még autót is kaptak a tulajdonostársak tudta nélkül! Különben meg semmilyen szerződés nincs az ügyvezető és fiai között, (akár munkaszerződés) amit elfogadott volna a taggyűlés!

ObudaFan # 2012.09.14. 09:07

A munkabér a munkával arányos, nem a tagi hányaddal.

Cirmos81 # 2012.09.14. 08:48

Tudom, hogy már kérdeztem egyszer, de még mindig érdekelne az ügyvezető által adható fizetés! Szóval mindegy ki hány százalékos tulajdonos bármennyi fizetést adhat? Nem százalék-arányosan kell adni a fizetést és ettől eltérni csak akkor lehet, ha a taggyűlés elfogadja?

Cirmos81 # 2012.09.04. 12:49

Természetesen könyvvizsgálót már kerestem, aki hamarosan megkezdi munkáját!

wers # 2012.09.04. 12:45

Nem csak egy jó ügyvédre, de szerintem egy jó könyvelőre is szükséged lesz, aki átlátja a könyvelést.

Cirmos81 # 2012.09.04. 12:42

De még mindig ügyvezető sajnos, mert a többi tulaj nem akart vizsgálatot indítani(könyvvizsgáló), így egyedül maradtam. Ezek a dolgok még csak most derültek ki, én most csak saját magamért "harcolok". Szerintem van olyan tulaj, aki kapott zsebbe pénzt és nem egyedül csinált mindent az ügyvezető. Ezt már nehezebb bizonyítani, mivel egy ügyes könyvelő mindent jól el tud írni. Ezért is akarok igényt érvényesíteni a kft-vel szemben az ellopott milliókért, a többiek nem érdekelnek vagyis csak annyiban, hogy a kft pénze az enyém is és ne abból fizessenek kártérítést, hanem fizessen meg minden egyes FT-ot az ügyvezető! Most már remélem csak egy jó ügyvédre lesz szükségem!

wers # 2012.09.04. 12:32

Remélem ez az ügyvezető már nem ügyvezető a cégetekben. Ugyanis az eljárást a Kft-t képviselve az ügyvezető indítjatja el.

wers # 2012.09.04. 12:20

Cirmos81, értem, akkor maga a számla nem fiktív, valós teljesítés, csak éppen nem a Kft. használta fel az anyagot, csak éppen kifizette. A kiállító szempontjából minden rendben van.
Akkor lenne a Kft. nagyobb bajban, ha a számla nem volna valós.

ObudaFan # 2012.09.04. 11:58

A kft. tud ellene pert indítani, mert a kft-t károsította meg. De egyébként itt a büntetőfeljelentés is megállna.

Cirmos81 # 2012.09.04. 11:49

Olyan több millió Ft-os anyagszámlát amin nem a kft-nek lett vásárolva, hanem az ügyvezetőnek! Azt mondta, hogy a vállalkozónak vett anyagot, de a vállalkozó erről mit sem tudott!

wers # 2012.09.04. 10:06

Mit értesz fiktív számla alatt?

wers # 2012.09.04. 10:05

KBS arra célzott, hogy az elkövető személy ellen kell eljárást indítani, nem a Kft ellen.

Cirmos81 # 2012.09.04. 09:59

Igen a kft. a károsult, de a 6 tulajdonos közül csak én kértem eddig kártérítést, én bíztam meg a könyvvizsgálót, én kételkedtem egyedül.Nem szeretném, hogy a kft. pénzéből fizessenek meg, hanem fizessen az ügyvezető!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.04. 09:41

A kft. ellen? Hiszen az valószínűleg mag a károsult.

Cirmos81 # 2012.09.04. 09:32

Üdv mindenkinek!
A könyvvizsgáló és én is találtunk fiktív számlát és mindenféle kifizetést a kft. könyvelésében. Kártérítési pert indíthatok a kft. ellen, de nekem ez nem elég, mivel az ügyvezető saját maga csalta el a sok pénzt, így fizessen ő. Ugye van rá lehetőségem, hogy az ügyvezető és hozzátartozói fizessék meg a kft-nek az okozott kárt?

ObudaFan # 2012.08.17. 08:23

Mindenesetre az ügyvezető felelősségét az ügyvezetői tisztsége ellátása idejére a későbbi lemondása nem érinti.

Dr.Attika # 2012.08.17. 08:03

Valószínűleg az ügyvezetői megbízatásáról mondott le és nem a tagsági viszonya szűnt meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.17. 06:51

Több ponton sem stimmel ez a tényállás. Pl. kft.-ből nem lehet kilépni.

Nitty83 # 2012.08.16. 18:38

Szép jó estét kívánok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi kérdésben.

Egy jóbarátom 2012 év elején kft-t alapított egy ismerősével együtt (50%-50%). A cég alapításakor (a könyvelő javaslatára!) mindketten 2-2 órás ügyvezetőként lettek bejelentve, eszerint fizették a járulékokat. A működési engedély átvételét követően az ismerősöm tagként (?) be lett jelentve, a másik személy maradt 2 órára bejelentett ügyvezető. Tehát az egyikőjük bármikor bármennyit tevékenykedhetett a kft-ben, így értelem szerűen a járulékvonzat is nőtt.
Időközben nagyon megromlott a viszony a két ügyvezető között, így az ismerősöm kilépett a kft-ből. Viszont a NAV-tól érkezett egy idézés, mely alapján állítólag a kezdetektől fogva az egyikőjüket teljesen be kellett volna jelenteni.
Kérdés: visszamenőlegesen egy esetleges bírság esetén terheli-e a kilépett tagot anyagi felelősség? Ha igen, akkor milyen mértékben?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

ObudaFan # 2012.08.16. 12:41

Cirmos nem is büntetőeljárást akar indítani, csak igényt akar érvényesíteni.

Nem, ezt Attika kolléga erőltette.