Fórum cégügyek - társasági jog régebbi elöl     új hozzászólás

egyéni vállalkozás indítása

nandy #   2012.08.08. 11:28

A gyermek egyéves koráig gyes mellett nem lehet munkát végezni. Lehet alapítani vállalkozást, de akkor ahhoz alkalmazott is kell, aki ténylegesen dolgozik a cégben.

biroadrian # e-mail 2012.08.06. 18:28

Szép Estét!
Érdeklődni szeretnénk,hogy GYES alatt az 1. évben semmilyen vállalkozást nem lehet csinálni illetve alapítani? Illetve milyen lehetőség van?
Köszönöm válaszát!
biroadrian@freemail.hu

Molnár László # e-mail 2012.08.03. 12:12

Tisztelt Fórumozók!

Az ING biztosító délpesti igazgatóságánál lehetőségem lenne értékesítőként elhelyezkedni, ám ehhez szükséges lenne, hogy egyéni vállalkozó legyek vagy az interjúztató hölgy szerint az is megoldás lehet ha pl. egy családtag kft-je tevékenységi kört bővít és felvesz, mint alkalmazottat. Mik az anyagi terhei a 2 lehetőségnek? Szerintetek melyikkel járnék jobban? (természetesen anyagilag)
A biztosítókkal szemben nekem is fenntartásaim vannak, talán az ING neve ad némi garanciát a sikerre, de sajnos friss diplomásként 1 éve nem tudok elhelyezkedni, ez az egy lehetőség akadt...
A választ előre is köszönöm!
(e-mail: laszlomolnar@hotmail.hu)

stanito # e-mail 2012.04.24. 10:09

Sziasztok!

Indítani szeretnék egy kertépítészeti egyéni vállalkozást,de csak külföldre orientálódva.
Magyarországon lenne a székhely,de külföldön,főleg Németországban vállalnánk munkát.
3 alkalmazottból,és egy fő aki nevén lenne a vállalkozás.
A kérdésen pedig az lenne,hogy hogyan érné meg jobban;

• ha a vállalkozást egyenesen külföldön alapítjuk meg,és oda lesz bejelentve?
  • vagy amíg nem költözünk ki véglegesen addig maradna Mo-on a székhely,és amint sikerül kiköltözni,átkérni magunkat Németo-ba?

Mert szeretnénk majd kiköltözni,csak az még egy kis időbe fog telni,de a vállalkozást már most meg szeretnénk csinálni.

mennyi az esélye h Magyarországon életben tudnánk tartani míg ki nem megyünk???

Előre is köszönöm a választ.

Jocc # e-mail 2012.03.13. 10:06

Tiszteletem!
Érdeklődnék milyen szakképzettségről szóló bizonyitványal kell beszereznem, amivel elindithatnám vállalkozásom. (pl. ECDL vizsga elég-e?)
Egy online logikai játékokat tartalmazó oldalt szeretnék kreálni, amin a játékosok egymás ellen játszhatnak játék és valódi pénzel.

Timár Zsuzsanna ..nézzmeg # e-mail 2011.12.18. 07:52

Sziasztok. Használt bizományit szeretnék nyitni.Esetleg társat is keresek.. Tudja valaki mi kell hozzá? 70/302-3412

Judit30 # e-mail 2011.09.26. 08:57

Üdvözletem
Segítséget szeretnék kérni olyan ügyben,hogy kocsmát nyitnánk minden megvan hozzá de kérnek egy olyan személyt akinek vendéglátóipari végzetsége van.Sajnos nem találunk olyat.Van e arra lehetőségem ha beiratkozok egy okj tanfolyamra úgy megkaphatom e az engedéjt?Köszönöm előre is a segítséget

laja.istvan # e-mail 2011.03.10. 20:26

Üzleti partnert keresek meglévő ötletem felfuttatásához.
Emailben vagy telefonon részletes tájékoztatást adok.
Email: laja.istvan@gmail.com

svagi76 # e-mail 2011.03.02. 17:13

Hello!Pékség indításához elég a vendéglátóipari szakközép?

adrienn72 # e-mail 2011.02.28. 12:13

Üdvözletem
Érdeklődni szeretnék,hogy egy zöldséges bolt nyitásához milyen engedélyekre van szükség és milyen végzettségre,amit hol lehet megszerezni leghamarabb?
Köszönöm.

Kati2 # e-mail 2011.02.18. 15:44

csalamádé, én a gazdagmami.hu-n találtam meg a választ egy csomó kérdésemre a vállalkozásindítással kapcsolatban.

smartbike # e-mail 2011.02.10. 18:10

Tisztelt Szakértők!

Egy árusító autómaták üzemeltetésén alapuló korlátolt felelősségű társaságot akarok létrehozni. Sajnos a jogi dolgokhoz nincsen megfelelő háttértudásom, ezért szeretném a segítségüket kérni. Érdeklődnék, hogy mi (milyen papírok, végzettség) szükséges az autómaták szabályszerű működtetéséhez, illetve hol érdemes megteni evvel kapcsolatban az első lépést.

Elnézést ha eltérek a témától, de nem találtam a hozzászólásomnak megfelelőt. A segítséget előre is köszönöm!

csabiota #   2011.02.03. 16:00

Egy olyan vállalkozást szeretnék létrehozni, ami az induláskor weboldal készítéssel és karbantartással foglalkozna.
Ezekből eleinte nem rendszeresen származna jövedelmem, majd a karbantartás során változna ez meg.

A kérdéseim a következők: ilyenkor milyen cégformát érdemes preferálni? Elég a megbízási szerződés, vagy egyéni vállalkozás kell hozzá, esetleg 7-es adószámmal is tudna működni? Valamint ha a későbbiekben bővíteném a tevékenységi kört és ismerősöm betársulna, az mivel jár? A TEÁOR szerinti tev.kör felvételénél, hol lehet megtalálni az adott tevékenységhez tartozó szükséges végzettséget?
Mindenképpen olcsó megoldást keresek, mert kevés indulótőke áll rendelkezésre hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat.

matyin # e-mail 2011.01.21. 07:06

Tisztelt fórumozok!
Alacsony rokkantnyugdíjam mellet szeretnék kiegészítő vállalkozást indítani.
Olyan munkalehetőségem volna, hogy két személynek kell a munkát végezni.
Mivel feleségem is rokkant, ö lenne a másik személy?
Sajnos ez a munka nem állandó, lehet olyan hónap, hogy ketten csak 40e. ft.-ot keresnénk.
Kérdésem, érdemes-e belevágni? Milyen befizetési kötelezettségeim lennének, mindent belevéve? Csak egyikünk vagy mind a ketten vállalkozzunk? A kis pénz is jól jönne, a megélhetés miatt.

Előre is köszönöm a választ.

Szép napot kívánok. Matyi

nandy #   2010.12.18. 16:22

Felejtsétek el! Ez max. a nagykutyáknak lehet pálya, akiket békén hagy minden hatóság, és pénzük is van.

klaudia21 # e-mail 2010.12.18. 15:59

erre az USA cégalapításra én is kíváncsi lennék, valaki véleményí,, én nem nagyon értek az ilyen jogi dolgokhoz...

kovacsz # e-mail 2010.12.17. 22:23

Rokon a Bajnai, a Gyurcsanyi, Bakonyi vagy esetlen hasonló tróger milliárdos?

horvathkrisztina31 # e-mail 2010.12.17. 21:55

Sziasztok!

Egy ismerősöm hívta fel a figyelmemet egy érdekes lehetőségre: USA cégalapítás.
itt megnézhetitek ti is miről van szó: http://diamondriver-inc.com/?…

Nem tudom még pontosan mit gondoljak erről, ez tényleg olyan jó lehetőség lenne?
Mondjuk vannak is amcsiban rokonaim, talán ők tudnának segíteni, bár ők californiában élnek.

Valaki megosztaná velem a tapasztalatát (ha van)?

Köszönöm szépen!
Krisztina

L.Krisztián # e-mail 2010.12.15. 06:38

Értem és köszönöm a segítséget!

nandy #   2010.12.14. 23:05

Bővebben: elmész az Okmányirodába, és ott kérsz Ügyfélkapuhoz egy jelszót. Aztán keresel egy könyvelőt, aki segít kitölteni a bejelentőlapot, és talán be is küldi a te jelszavaddal. Vagy megkérsz az okmányirodában egy kedves hölgyet, hogy segítsen kitölteni, és beküldeni :) Utóbbi esetében sem úszod meg a könyvelőt, mert a könyveléssel, adóbevallással nem fogsz magad boldogulni. Tehát jobb minél előbb könyvelőt keresni, és vele csináltatni mindent már az elejétől, így legalább ő is képben lesz.

kovacsz # e-mail 2010.12.13. 21:28

Önkormányzat + könyvelő.

L.Krisztián # e-mail 2010.12.13. 21:10

Tisztelt Hozzáértők!

Grafikai munkákat szeretnék vállalni egyrészt cégeknél külsős munkatársként, másrészt magamat hirdetve közvetlen ügyfeleknek dolgozni!

Milyen lehetőségeim vannak, ha hivatalosan ezzel szeretnék foglalkozni főállásom mellett?-továbbá milyen kiadásokkal kell számolnom?

Személyesen hol, melyik intézményben tudnék felvilágosítást kapni az egyéni vállalkozás feltételeiről, menetéről?

Előre is köszönöm a segítséget!

kovacsz # e-mail 2010.12.09. 21:30

Én úgy értelmezem, hogy a boltot az előző üzemeltető által bizományba átvett tágyakkal együtt vette meg 500.000 Ft.-ért.
Bár lehet hogy tévedek. Sebaj.

makacszoli # e-mail 2010.12.09. 20:24

Sziasztok!
Szeretném felhasználni híres emberek fotóit a neten egy szolgáltatásban, s ha ezáltal én pénzbeli juttatásban részesülök, akkor van-e valamilyen kötelezettségem az adott híres ember iránt?
Köszönöm a válaszokat!

ViktóriaGy # e-mail 2010.12.04. 14:25

Dr. Attika!
Sajnos nem csak 100.000 forintról van szó, az csak az előleg volt. A teljes ára, amit kifizettem félmillió forint volt. Ez sajnos már nem tekinthető tanulópénznek, mivel hitelt vettem fel rá, és nem keveset öltem a boltba eddig. Csak szeretném tudni, hogy milyen lépéseket tehetek, hogy visszakapjam a pénzem. Vagy mivel támadhatom az átadót.
Köszönöm