Kft. - s kérdések


Koza # 2017.05.19. 17:51

Nagyon köszönöm, én is így gondoltam. Csak azért bizonytalanodtam el, mert haszonélvezettel terhelt ingatlan viszont apportálható. Csak utólag nem alapítható ezek szerint?
Kösz még1x!

Dr.Attika # 2017.05.19. 18:02

Nem apportálható a haszonélvezettel terhelt ingatlan.

Koza # 2017.05.19. 18:14

Ezek szerint mégis: 4. o.
http://acta.bibl.u-szeged.hu/…_257-267.pdf

Erre hivatkozik: Cgf.VII.33.720/1993

ObudaFan # 2017.05.20. 09:23

Szerintem semmi nem zárja ki az apportálhatóságát.

P.Ferenc # 2017.06.28. 14:02

Üdvözlet mindenkinek!

Két Kft-ben vagyok 1 személyes tulajdonos és vezető tisztségviselő. Az egyik Kft kényszertörlése miatt eltiltott személy lettem a napokban. Kérdésem,hogy megtarthatok e 50%-ot a még műkődő cégben tagként, ha eladok 50%-ot és a cég vezető tisztségviselését is az új tag gyakorolja majd.(?)
Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2017.06.29. 07:43

Ha az eltiltás előtt már megvolt az üzletrészed, akkor nincs teendő. Annyi a szabály, hogy az eltiltás hatálya alatt az eltiltás kezdetének napján már fennálló tagsági befolyás mértéke vagyoni szolgáltatás ellenében történő átruházással, ajándékozással nem növelhető - kivéve ha az így létrejövő befolyás nem éri el a többségi befolyás mértékét -, tilalom alá eső befolyás újonnan nem szerezhető.

P.Ferenc # 2017.06.29. 08:42

Nagyon köszönöm a válaszát!

Elvira1204 # 2017.07.24. 12:39

Tisztelt Fòrumozòk!
A következô lenne a kèrdèsem:
Van egy egyszemélyes kft amiben az ügyvezetô is, ès a tulajdonos is èn vagyok. A cègbíròsàg felügyeleti eljáràs soràn törvènysèrtèst vett èszre, mivel a cèg pènzforgalmi szàmlaszàt a bank megszüntette. Ùj szàmlàt nem szeretnèk nyitni, mivel a kft lassan kèt ève nem dolgozik, bevètele nincs, amibôl a szàmlavezetès dïjàt fizethetnènk. Ez esetben a cègbíròsàg megszûntnek nyílvánítja cèget. A kftnek sajnos van tartozàsa (nav bírsàg, jàrulèk, ezek kamata). Mint ügyvezetô, ès tulajdonos milyen következmènyekre szàmíthatok? A kftnek sajàt vagyona nincs, amire vègre lehetne hajtani. A vàlaszokat elôre is köszönöm!

Rexor # 2017.07.24. 13:32

Kényszertörlési eljárásra, amit én a helyedben elkerülnék.

ObudaFan # 2017.07.24. 19:13

Kenyszertorles esetén téged a cegalapitastol és ugyvezetestol el fognak tiltani és még az is kérdés, hogy a maganvagyonoddal én fogsz-e felelni.

papír-írószer # 2017.08.23. 16:02

Szép napot mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.SÜRGŐS!!!

KFT családi ok miatt eladó.Tevékenység:papír-írószer
Eladó külön a KFT és az árú készlet vagy együtt is.
A KFT.nek tartozása nincs ,követelései nincsenek.Anya lánya volt a két tag. Lány 70 anya 30 százalékban a lány elhalálozott. Az anyuka örökölte a lány részét a társasági szerződésbe át lett vezetve.

A kft bérelt helyiségben müködött a XI. kerületben.
A tevékenysége fel lett függesztve Önkormányzatnál ,bevétele nem volt a 2017 évben
A KFT sürgősen eladó- átadó ,akár árú készlettel is.

Tel: 06 30 90 70 119

Kft tulajdonos : +36 706110733

Aki esetleg segíteni tud kérem segítsen !
Sürgős!!!!

Köszönöm mindenki segítségét.

Kérdésem lenne még .hogy miképpen kell adózni ezután.

A végelszámolás lehetséges még ha nem tudják eladni átadni.

Annak menete és milyen költségei vannak.

ObudaFan # 2017.08.23. 21:15

Adózni attól függ, mit adsz el. Ha magát az üzletrészt, akkor a névérték feletti bevétel után kell szja-t fizetni. Ha az árukészletet, az a cég társasági adojaban jelenthet meg. Ha a cégnek nincs tartozása, akkor össz költséggel 100e alatt kihozhato egy vegelszamolas.

ObudaFan # 2017.09.29. 11:04

Szerintem ez a legjobb, amit tehetsz.

ObudaFan # 2017.10.05. 11:25

Írhatod így, ahogy itt írtad.

botaistvan # 2017.10.10. 12:21

Sziasztok!

Kft-t szeretném eladni. A cég teljesen tartozás és követelésmentes, ún. "nullás". A törzstőke 3.000.000 ft.
Nem kértem érte pénzt, mert az is elég, ha nem kell tovább a költségeit fizetnem.
Ajánlottak érte 150.000 ft-ot. A cégben van 2 db online pénztárgép. Ennyi. Semmi több.
Kérdésem, hogy az eladás után milyen adófizetési kötelezettségem keletkezik, illetve, hogy az adófizetési kötelezettségre a törzstőke van-e bármilyen hatással.
(a törzstőke az a kötelező befizetett összeg, azaz nem emelkedett a cég tőkéje, pl. nyereség által)

Fontos lenne. Nagyon köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 13:10

Ha hárommillió névértékű üzletrészt 150 ezer forintért adsz el, akkor nincs jövedelmed, tehát adót sem kell fizetni.
Más lesz majd itt a baj. Méghozzá komolyabb, mint néhány tízezer forint adó.

nonolet # 2017.10.10. 16:51

botaistvan

Azért a 3 milliónak csak ott kéne lenni...

Azzal mi van?
Mit mutat a mérleg?!

ObudaFan # 2017.10.10. 17:39

Igen veszélyes az ilyen cégértékesítés.

Amennyiben az adós cégnek a felszámolása esetén a jegyzett tőkéjének 50%-át meghaladó mértékű tartozása van, a hitelező kereseti kérelmére a bíróság megállapítja, hogy a felszámolási eljárás megindítását megelőző három éven belül részesedését átruházó, többségi befolyással rendelkező volt tag korlátlanul felel az adós ki nem elégített kötelezettségeiért, kivéve, ha a részesedését átruházó volt tag bizonyítja, hogy az átruházás időpontjában az adós még fizetőképes volt, és a fenyegető fizetésképtelenség vagy a fizetésképtelenség csak ezt követően következett be, vagy az adós ugyan fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetben volt vagy már fizetésképtelen volt, de a tag az átruházás során jóhiszeműen és a hitelezők érdekeinek figyelembevételével járt el.

botaistvan # 2017.10.10. 17:55

Az a baj, hogy a könyvelő azt mondja, hogy ez így jól van. Adjam el és akkor kész. Csak nekem nem kerek, hogy ilyenkor mi történik a törzstőkével.
Persze azt sem tartom normális dolognak, hogy a 3 millió forint után, amit saját adózott pénzből tettem bele a cégbe, eladáskor adózzak. Ugyanis az nem eredmény, nem nyereség, semmi.
De sajnos nem működött a bolt, csak öntöttem bele a pénzt el akarom adni. De a kft nem tartozik senkinek egy fillérrel sem. Csak annyi, hogy veszteséges. Sajnos tényleg az volt.
De ez a vevő tevékenységére nincs hatással, eleve más tevékenységet szeretne végezni.
Azt mondjuk végképp nem értem milyen módon lehetnék felelős bármiért, amit a céget megvevő személy a későbbiek folyamán a céggel tesz.
Tehát félreértés ne essék: nem egy hajléktalanra lesz átíratva a cég, hanem többen is szeretnék megvenni, többnyire építőipari tevékenységet végzők.

ObudaFan # 2017.10.10. 19:19

Az a minimum, hogy csinálsz egy mérleget eladás előtt és igen jól dokumentálod, hogy jelenleg nem fenyeget a fizetésképtelenség.

nonolet # 2017.10.10. 20:47

botaistvan

A kft és te az két teljesen külön dolog!
Kassza, pénz, vagyon, jogosultság/kötelezettség és adózás szempontjából.

Ezt nem árt fejbe tartani háborgás közben...
Akkor sok dolog egyből érthetővé válik.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.11. 07:37

igen jól dokumentálod, hogy jelenleg nem fenyeget a fizetésképtelenség.
Ami nem lesz könnyű. Az a cég, amelynek gyakorlatilag egy fillérje sincs, technikailag fizetésképtelen. És már jó ideje jogszabálysértő módon működik, hiszen a törzstőkét ki kellett volna pótolni vagy át kellett volna alakítani olyan cégformára, amelyre nincs minimumtőke-előírás (aka bt.).
Ez pedig egyértelműen az eladó sara.

Rexor # 2017.10.11. 09:17

Az hogy mennyi a saját tőkéje a társaságnak az nem derül ki, tehát nem tudhatod, hogy kellett e tőkét pótolni vagy sem. Tehát nem tudjuk pontosan mi van eszköz és forrásoldalon.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.11. 10:28

Ne viccelődj! Szerinted mennyi lehet a saját tőke, ha az üzletrész (felteszem: piaci) ellenértéke 150 ezer forint?

mr_x # 2017.10.14. 18:05

Üdv mindenki!

Egyszemélyes KFT ügyvezetője vagyok. Sajnos a cég működés és fizetésképtelenné vált, felhalmozódott járulék és áfa tartozásom van valamint egy NAV büntetésem is rosszul kiállított fordított áfa -s számlák miatt (önhibámon kívül, de ez hosszú lenne). Mindennel együtt összesen kb. 3 millió Ft tartozása van a cégnek. Jelenleg a cég bankszámlája nincs inkasszó alatt. A kérdésem az lenne, hogy megszüntethetem e ezt a bankszámlát? Ez az egyetlen bankszámlája a cégnek. Lesz e ennek bármilyen következménye? Illetve milyen jogi következményekre számíthatok, ha idővel a cég felszámolás vagy kényszertörlés alá kerül? Sajnos esélytelen, hogy ezt a sok tartozást ki tudjam fizetni vagy kitermelni. Semmilyen ingó vagy ingatlanom és vagyonom nincs. Egy specifikus kérdésem is lenne: ha idővel mint alkalmazott fogok dolgozni és munkabérem lesz, a kényszertörlés vagy felszámolás miatt keletkezett céges tartozás miatt terhelhetik e majd letiltással a magánszemélyként keresett munkabéremet?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget és a hasznos információkat!

Üdv!