Nem jegyezték be a bt-met...


ObudaFan # 2006.01.17. 21:05

Azért ezzel a "tudjon mindent az ügyvéd" dologgal sincs minden rendben, mert egy rakás dolgot éppen ők alakítanak ki a gyakorlatukkal. Ha a törvény egyértelmű, vagy van BH, akkor illik tudni, de ha nincs, akkor ez irreális. Egyébként meg az ő havi illetményük legalább biztos pénz. (Meg jelöltként az enyém is , csak nem annyi. :))

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.01.17. 19:49

Lotti: sztem azért, mert egy ügyvéd elkér egy kft alapításért mondjuk 100e Ft. Ami mondjuk egy sima kétszemélyes kft-nél azért lássuk be nem egy nagy meló. Szóval ül a bíró kb 350e Ft-os bruttójával (nem tudom pontosan, tipp) aztán irigykedik rád. Sztem..
Mondjuk én jelöltként még tudok némi szánalmat kelteni bennük :-))

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.01.17. 19:22

lili ez most egy vicc?

Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2006.01.17. 16:38

Kedves Érdekeltek!

Egy felkészült ügyvéd az Igazságügyminisztérium Céginformációs Szolgálatánál 1.000 Ft-ért, cégalapítás előtt, megnézi, hogy nincs-e már olyan nevű cég, illetve ezen kérelmmel prioritást is "foglal" 1 napra legalább a cégnévre.
Sok sikert!

kiskivancsi # 2006.01.03. 21:06

Üdvözlök mindenkit!

Azt szeretném kérdezni a tisztelt hozzáértőktől, hogy léteznek e tiltott cégnevek amit nem lehet bejegyeeztetni. Annak már utanánajártam, hogy hasonló nevű cég nincs, a kifejezés amit használni szeretnénk nincs levédetve, ugyanakkor egy gyakran hasznalt kifejezes. Arra gondoltam, hogy nem engednek bejegyezni, mondjuk egy extrem peldat mondok: Internet Bt. ilyesmit bejegyeznek, esetleg ha ez csak rövidítés lenne? Hol lehet ennek utána járni?

Előre is köszönöm a válaszokat

Kérdező # 2005.05.02. 06:52

Szia Clarissa !

Szívesen :-)


Kérdező

clarissa # 2005.04.29. 16:03

Szia Dready!
Köszönöm a tanácsodat.
Kipróbáltam a complex.hu oldalt és nagyon
tetszett még azt is láttam rajta, hogy mikor szünt meg egy cég, és tényleg ingyenesen.

Két Lotti # 2005.04.29. 07:51

Ügyvédként az én tapasztalatom a következő.

A cégbíról nem állnak szóba ügyvédekkel. Ügyféllel igen, mert azok szegény szerencsétlen jogkereső állampolgárok, de az ügyvédek a kapott munkadíjért legyen okosak és tudjanak mindent.

Ezért én az ügyvédjelöltekkel mint "álruhás" ügyvfelekkel hívatom fel a cégbírókat. Döbbenetes a hangnembéli különbség.

Szerintetek ez miért van?


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Dready # 2005.04.25. 06:43

Clarissa - Annak, hogy létezik-e az adott nevű társaság amit alapítani szeretnél, te is utána tudsz nézni. Bemész a Cégbíróságra és megkérdezed hogy XYZ.kft néven van-e társaság bejegyezve. És ott megmondják ingyen és bérmentve.

Bianca 17 - az ügyvéded ezt azért nem tette meg, hogy felhívja a cégbírót mert egyszerűen lusta volt. :)

Kérdező # 2005.04.11. 05:16

A www.complex.hu-n ingyér is megnézhetitek a létező cégneveket, nem kell
drága ügyvéd hozzá !


Kérdező

bianca17 # 2005.04.10. 20:10

Nos, felhívtam a cégbírót, aki a bejegyeztetést intézte. Nagyon kedves volt, elmondta, hogy igaz, hogy sok cég van szinte azonos névvel, de éppen emiatt hoztak egy olyan új szabályt, hogy most már az évszám sem elég megkülönböztetésre (pl. Puff Bt. és Puff 2000 kft.), bár régen ezt még elfogadták. Most már hozzá kell rakni még egy szót az új cég nevéhez, ha van hasonló nevű cég.

Azt nem értem, hogy az ügyvédem 100ezer forint tiszteletdíjért ezt a szabályt miért nem ismerte, és miért nem mondta, hogy ez a név így nem lesz jó. Ráadásul a cégbírót se akarta felhívni, azt mondta, hogy azt nem lehet. Hát, nekem sikerült.

Erről ennyit. Gondolom, ezek után minden ebből fakadó költség őt terheli.

clarissa # 2005.04.06. 17:08

Szia Zsusz!
Köszönöm szépen !Egy kicsit megnyugtattál.

zsusz # 2005.04.06. 14:27

Kedves Clarissa!

A legtöbb ügyvédnek jár a céghírek Cd, ami ugyan nem mindig teljesen friss, de azért megbízható, abban tudja ellenőrizni a nevet. ha teljesen biztosra akarsz menni a céginformációs szolgálathoz kell szerintem fordulni, ami persze pénzbe kerül.

Üdv: Zsusz

clarissa # 2005.04.05. 16:30

Sziasztok!
Ez egy érdekes dolog , hogy ha valaki szeretne céget alapítani hol tudja megnézni, hogy olyan név amilyet szeretne szerepel-e valahol?
Az ügyvéd ebben nem tud segíteni?

zsusz # 2005.04.05. 09:11

Kedves Bianca17!

Sajnos én is jártam hasonlóan a közelmúltban, mi úgy oldottuk meg a dolgot, hogy kivettük a rövidített nevet, és csak a hosszú név maradt meg. Kényelmetlenebb, de legalább nem kellet teljesen nevet változtatni, mindent újracsináltatni.

Azt nem tudom érdemes-e fellebbezni, valóban egy halom cég van ugyanazzal a névvel, csak különböző toldatokkal.

Üdv: Zsusz

bianca17 # 2005.04.05. 07:40

Mármint hogyan? Mert nevet változtatni nem szeretnék, nem is értem, hogy miért kéne. Sokkal hasonlóbb nevű cégek vígan működnek.

Exit # 2005.04.05. 06:38

Azért az az ügyvéd, aki ellenjegyezte a papirokat, ezt csak megoldja...

bianca17 # 2005.04.04. 21:31

Még csak az se stimmel, az enyém szolgáltató, amaz meg ingatlanfejlesztő.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

rbendeguz # 2005.04.04. 21:15

A tevekenysegi kor szamit nem a forma. Esetleg erdemes megnezni van-e "PUFF" vedjegy bejegyezve. Bar akkor ezzel indokoltak volna...

bianca17 # 2005.04.04. 20:51

jav: fellebbezzünk?

bianca17 # 2005.04.04. 20:48

... arra való hivatkozással, hogy van hasonló nevű cég. Nem értem.
A cégem neve legyen mondjuk PUFF Bt. Jelenleg van egy "PUFF 2000" Kft. (kft!) nevű cég, más hasonló semmi. Tehát még a cégforma sem ugyanaz.
Megnéztem a cégjegyzékben, nincs olyan betűkombináció, amire ne adna ki 25 rendkívül hasonló találatot. Õket miért jegyezték be?
Mit lehet tenni ilyen esetben? Már egy csomó pénzt beleöltünk ebbe a névbe, domain regisztráció, pecsét, bankkártya stb. Már számlákat is kiadtunk, mint előtársaság.Fellebezzünk?
Van a a cégnek egy hosszabb neve is, esetleg meg lehet azt tenni, hogy ugyanezzel a bejegyzési kérelemmel a hosszabb névre változtatunk?
Sürgős segítséget kérek!
Köszönöm,
bianca