cég részesedés/kérdés


lale # 2005.04.25. 00:29

Kedves Zsusz, Larissa és Két Lotti! Köszi a segítséget és a hozzászólásokat. Nem lettem sokkal okosabb, hogy mivel szankcionálható, de legalább körbejártam a témát. :)

Köszi a segítséget!

Lale

cserika # 2005.04.20. 09:59

Nagyon köszönök mindent!
Elment a mail!

Ha nem gond, kérem mailban válaszoljon!

Köszönettel!

zsusz # 2005.04.19. 15:57

Kedves Cserika!

Ha a hozzászólásom fejlécén lévő e-mail feliratra kattintasz, ott megtalálod a címem, küldd el a szerződést, megpróbálom átnézni.

Üdv: Zsusz

cserika # 2005.04.19. 15:07

Kedves Zsusz!

1988-ban épitkezni kezdtünk. A szövetkezettöl kaptam kölcsönt akkor ott dolgotam, de a hitelt az OTP-n keresztül kaptam meg. Köztem és a szövetkezett között az OTP intézte a hitelt. Ha kapnék egy mail címet nagyon szívesen átküldeném a szerzödést. A felháborodásom azért van, mert a pénzintézet nem értem miért követel tőlem ennyi pénzt. Ha tehetném megkeresném a régi munkáltatómat és tisztázhatnánk az ügyet, így viszont nem tudom kihez fordulhatok segitségért!?
A bank ha ki is tudnám fizetni ezt az összeget akkor mit csinál vele? A szövetkezet nincs, tehát a bank akar a tudatlanságomon hasznot húzni? Nem értem, de azért nem gondolhatja senki, hogy fél milliókat csak úgy dobálok, főleg nem az OTP-nek.
Remélem hamarosan kapok tőlük valami választ és kicsivel okosabb leszek!
Jó volna ha valaki tudna segiteni!
Köszönettel!

zsusz # 2005.04.19. 11:59

Kedves Cserika!

Először is a dátum miatt ne aggódj, az a lényeges, hogy te mikor kaptad meg, nem pedig, hogy mit írtak rá.

Azt nem pontosan értem, hogy hogyan és mikor került az OTP a képbe, ha a szövetkezetnek tartoztál. A szövetkezet esetleg az OTP-re engedményezte a követelését, mielőtt megszünt?
Amikor fizettél, kinek fizettél?

Zsusz

cserika # 2005.04.19. 10:09

Köszönöm a gyors válszt zsusz!

Az összeg nem olyan nagy, 550000 Ft, de felháboritónak tartom, hogy fizettem is, senki nem szólt 2000-ben hogy van még tartozásom. Most meg 60000 Ft-ért ennyit kér az OTP. Nem akarom ezt az összeget kifizetni. Mi a teendőm, ha nincs szövetkezet, kivel kell egyezkednem? Remélem nem az OTP-vel? Mert Õk szerintem szívesen eltennék ezt az összeget, vagy kinek fizetnék ki?
Az a legfucsább az egészben, hogy a levélen a dátum 2005 március 10.-e, a pósta bélyegző április 05. Szerintem valamiért visszadátumozva küldték el a levelet. Nem lehet?
Az a baj, hogy jelzáloghitelt akartam épp felvenni és ekkor jön egy ilyen levél! Majdnem szívinfarktust kaptam!
Kösz a válasz!

zsusz # 2005.04.19. 08:01

Kedves Cserika!

Ha eddig valóban semmilyen felszólítást nem kaptál, és semmiféle eljárás(pl.bíróságon) nem volt az ügyben eddig, akkor elsőre úgy tűnik, hogy ez a tartozás már elévült. (az általános elévülési idő 5 év)

Hirtelen ennyi jutott eszembe...

Üdv: Zsusz

cserika # 2005.04.19. 07:16

Sürgösen szeretnék válszt kapni!
1988-ban felvettem szövetkezeti hitelt, a cég kb.1992-3-ban jogutódnélkül megszünt.
Hova fordulhatok a hitelemet elrendezni, mivel az OTP 100*-osan követeli tőlem a felvett összeget! A kölcsön 1999-ben lejárt azóta semmi felszólitást nem kaptam, csak most április 11.-én március 10.-ei dátumozásu levelet!
Kérem sürgösen válaszoljon!
Nagyon köszönöm!

Két Lotti # 2005.04.13. 10:46

Kedves lale,

Bármikor kérheted a cégbíróságtól, hogy hívjon össze taggyűlést, amennyiben az ügyvezető ennek nem tesz eleget. Illetve kérhetsz törvényességi felügyeleti intézkedést is a cég ellen.
üdv.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

lale # 2005.04.12. 20:33

Sziasztok,

Köszi a válaszokat! A cégbírósági mérleghez hozzá tudtam férni, a cég nem nyereséges (papíron) a cégvezető pedig nem hajlandó semmilyen további tájékoztatást adni, én pedig nem tudom, hogy mit tehetnék. Az, hogy nem tartunk taggyülést (bár a törvény előírja) mivel járhat? Meglehet ezért őt büntetni, vagy ez nem kötelező erejű, hanem csak ajánlás? 10%-os tulajdonosként hogyan lehet (lehet egyáltalán) érvényesíteni a jogaimat?

Lale

clarissa # 2005.04.12. 18:43

Szia Lale!
Az, hogy csak 10% részesedésed van
nem zárja ki azt,hogy nem tudhatsz semmiről.Először a cég ügyvezetőjével kéne személyesen beszélned.Ha nyereséges a cég akkor a 10%-os részre osztalék is megillet.

zsusz # 2005.04.12. 16:28

Kedves Lale!

Elvileg a cégnek minden évben el kell küldeni a mérleget a cégbírósághoz.
Ezt, és minden egyéb iratot ott megnézhetsz

ha az ügyvezető kérésedre nem ad magától tájékoztatást,

Üdv: Zsusz

lale # 2005.04.11. 11:41

Szia, adott egy kft, ahol 10 %-os résztulajdonos vagyok. A cég értékeiről, helyzetéről nem tudok semmit, mert az ügyvezető öt éve nem értesít semmiről. A közelmúltban tájékoztattak arról, hogy elvileg évente kellene a cégnek taggyűlést tartania, ami nálunk elmaradhatott. Azt szeretném megtudni, hogy ennek milyen szankciója lehet, illetve mit tehetnék azért, hogy pontos képet kapjak a cégben lévő részesedésem értékéről. A kis tulajdonrészem miatt veszett ügy az egész?

Lale