sportegyesület


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.07.04. 13:28

Pontosabban.

Az illetékes a székhely szerinti megyei bíróság /Bp-n fővárosi bíróság/
Nem kell 5 példány az alpítóból meg stb. elég 1 példány és nem kell címpéldány sem
Az adatlapon nincs is hely címpéldányra és a jogszabály nem is kéri
visznt kell elfogadó nyilatkozat az elnökségi tagok részéröl meg székhelyhasználati hozzájáruláés
Fontos hogy a társadalmi szervezetek a bejegyző végzés jogerőre emelkedésével jönnek létre ez azért lényeges mert az ügyész olykor meg fellebbezi a végzést.
Különben a sportegyesület ellen indítható felszámolási eljárás.

Sasfioka # 2005.06.29. 22:15

Civil szervezet nyilvántartásba vétele illetékmentes, így nem kell a nyilvántartásba vételért fizetni.
Az eljáró bíróság az egyesület székhelye szerint illetékes polgári jogi bíróság, és nem keverendő a cégbírósággal!

Egyesület esetén alaptőkét sem kell meghatározni, csak alapítványoknál van alaptőke-kötelezettség. Ha rendelkezésre bocsátotok alaptőkét, akkor banki igazolás a betétről.

Törvény szerinti alapszabályzat, melyben az egyesületekre vonatkozó jogszabályok érvényesülnek, továbbá az alapító ülés jegyzőkönyve szükséges a bejegyzéshez. Meg egy aláírási címpéldány a képviseletre jogosult személynek. Az alapszabályt öt egyező példányban kell benyújtani.

Érdemes a www.civil.hu honlapot tüzetesen átnézni.

SF

clarissa # 2005.06.29. 15:48

Szia Melan!
Én azt tudom, hogy a székhelye szerinti megyei Bíróságon, illetőleg Fővárosi Bíróságon veszik nyilvántartásba.
Képviseletre jogosult személy nyújtja be a kérvényt.A kérlemhez csatolni kell az alapszabályt és az alakuló gyülés jegyzőkönyvét.Mennyibe kerül, én azt nem tudom,ügyvédtől kell megkérdezni.

melan # 2005.06.28. 07:35

Tudna e valaki segíteni abban, hogy a sportegyesület alapításánál melyik bíróság az illetékes, valamint mennyibe kerül a bejegyzés díja? Egyáltalán mi a z eljárás menete?