bt alapitás


Hoofi # 2006.02.12. 11:10

Üdv!

Végignéztem a fórumot, de ez a hely tűnt a legideálisabbank a problémám felvetéséhez.

Van egy Bt-m, ami januártól az EVA szerint adózik, mert a főként oktatást végez.
Korábban, emelett foglalkoztunk számítástechnikai tevékenyésgekkel is.
Mivel az EVA miatt nem igényelhetjük vissza az ÁFÁ-kat, a szolgáltatáson kívüli tevékenység jelentős veszteséget termelne. Ezért arra gondoltunk, csinálunk még 1 Bt, ahol a párom lenne a beltag, én pedig a kültag.
Namost a kérdés az, hogy ha a páromnak van főállása, akkor kell-e járulékokat fizetni utána?
Illetve, hogy a kültag (én) elvégezheti-e a munkákat juttatás nélkül? (lévén, nekem a másik Bt beltagjaként van főállásom)
Ha nem, megoldás-e mondjuka 4 órás mellékállású foglalkoztatás?

A válaszokat előre is köszönöm.


Üdv:

Hoofi

ObudaFan # 2006.02.11. 08:27

Ne végezzen személyes közreműködést a szerződés szerint.

yanee59 # 2006.02.11. 05:20

A kérdésem a következő lenne. Én is szeretnék Bt-t alapítani. A Feleségem lenne a kültag. De mivel van bejenlentett állása én úgy szeretném meg írni a szerzödését, hogy ne kelljen adóznom utánna. Sem járulékot fizetnem. Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2006.02.06. 20:52

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya. A közzétételi díj 14000 Ft, az illeték 50000 Ft.

Manoca # 2006.02.06. 11:04

Biztos volt már róla szó, de nem találom, az lenne a kérdés, hogy egy bt alapitás mennyiből jön ki össz vissz, illetékkel, ügyvédi, közjegyzői költséggel együtt.
köszönöm