egyszerűsített végelszámolás


pazs # 2010.04.01. 11:09

KBS, ez igaz, de az aláírási címpéldányt nem kell csatolni a kérelemhez (ellentétben az aláírásmintával), így ha nem aláírásminta készül, a cégbíróság ugyan meg nem tudja, hogy nem készült aláírási címpéldány. Azt ne mondd, hogy az ügyvéd addig nem fogadja el a meghatalmazást, amíg nem látott egy aláírási címpéldányt a végelszámolótól vagy nem készít aláírásmintát, különös tekintettel arra, hogy amennyiben a végelszámoló ugyanaz, mint az utolsó vezető tisztségviselő, nem is kellett csatolni a címpéldányát a kérelemhez akkor sem, amikor az még egyébként kötelező volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.01. 07:25

Nem. Be kell nyújtani számos iratot is (lásd a Ctv. mellékleteiben), amelyeket a végelszámoló ír alá. De ha csak a törlési kérelem lenne, ahhoz is tartozik egy ügyvédi meghatalmazás, amelyet szintén a végelszámoló jogosult adni. Ha pedig aláír, akkor kell az aláírásminta. (Vagy a címpéldány.)

pazs # 2010.03.31. 15:45

Mi az túrónak kell egyáltalán aláírásminta vagy aláírási címpéldány egy olyan cégnek, amelyiknek már a törlését kérik? Mert még sima végelszámolásnál értem, de egyszerűsítettnél összesen egy kérelem van a cégbíróság felé, nem? (tudom, Cégközlöny is, de az a címpéldány szempontjából nem játszik.)

Drevah # 2010.03.31. 14:29

Egyszerűsített végelszámolásról beszélünk, amikor egy lépésben nyújtjuk be a cégbíróságra az iratokat és egyből a cég törlését kérjük. Nem értem, hogy miért készítenek ehhez egységes szerkezetbe foglalt társasági szerződést, mi szükség van erre, amikor a beadvány eredménye a cég törlése. Én még sohasem készítettem egyszerűsített végelszámolásnál egységes szerkezetbe foglalt társasági szerződést és ezt nem is kérte ezt semelyik cégbíróság. Éppen elég az a rengeteg egyéb irat, ami tényleg kell hozzá. Persze, ha készítenek egységes szerkezetű társasági szerződést, akkor lehet aláírás-mintát is, csak nem gondoltam volna, hogy ezt bárki így csinálja. drevah

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.30. 14:05

És el is fogadják.

pazs # 2010.03.30. 09:58

nem értek egyet, Drevah, a társasági szerződést legalább azért hatályosítani kell, mert megváltozik a cégnév és a vezető tisztségviselő személye is. Úgyhogy készíthető aláírásminta a végelszámolónak.

Drevah # 2010.03.30. 09:45

Tisztelt Kollégák,
Szerintem aláírás-minta a végelszámoláshoz nem készíthető:
Ctv. 8. § (3) bek.:
Az ügyvéd az aláírás-mintát kizárólag cégbejegyzési (változásbejegyzési) eljárás során jegyezheti ellen abban az esetben, amennyiben a cég létesítő okiratát vagy a létesítő okirata módosítását is ő készíti (szerkeszti) és jegyzi ellen, és az aláírás-minta a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelem mellékletét képezi.

A végelszámolásnál nincs sem társasági szerződés, sem módosítás, így nincs jogunk aláírás-mintát készíteni, csak címpéldányt készíttethet az ügyfél közjegyzőnél. Nem értem, hogy fogadhatná el a t. Kollégáktól bármelyik cégbíróság az aláírás-mintát ...
Üdvözlettel, drevah

rockmachine # 2010.02.10. 08:57

köszönöm Obudafan!

ObudaFan # 2010.02.09. 17:38

Igen. Legalábbis a többségi álláspont szerint.

rockmachine # 2010.02.09. 14:26

persze ha az ügyvéd, végelszámoló stb. tartozást most nem vesszük ide..tehát ami az államnak fizetendő...

rockmachine # 2010.02.09. 14:24

ha jól értem a jogszabályok alapján az egyszerűsített végelszámolásban jó esetben összesen 1 db. költség merül fel: 15.000 Ft-os közzétételi költség az eljárás elején...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.29. 09:12

Be lehet.

rockmachine # 2010.01.29. 09:02

üdv!

Érdemes-e egyszerüsített végelszámolást indítani, ha a Bt. objektíve alkalmas rá vagy 120 nap alatt nem lehet befejezni az apeh, stb miatt..kinek van tapasztalata? költségek?
köszi

drodoka # 2009.06.08. 13:06

ObudaFan! Köszönöm!

ObudaFan # 2009.06.08. 11:26

Szerintem semmi akadálya.

drodoka # 2009.06.08. 10:55

Tud valaki segíteni abban, hogy egyszerűsített végelszámolásban (Bt.) a kültag kijelölhető végelszámolónak?
Köszi előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.05. 10:18

A Hajdú-Bihar Megyei és Fejér Megyei elfogadja. Fővárosiról nincs tapasztalatom, de ami azt illeti, elég nehéz lenne megindokolniuk, ha nem fogadnák el - hiszen a törvényben expressis verbis le van írva, hogy elegendő.

Dr. Szalay-Engel Veronika (törölt felhasználó) # 2009.06.05. 06:59

Kedves Fórumozók,

van valakinek pozitív tapasztalata arról, hogy a Fővárosi Cégbíróság elfogadja-e egyszerűsített végelszámolásnál az ügyvédi aláírás-mintát, vagy mindenképp ragaszkodnak a közjegyzői címpéldányhoz?

Segítségetek köszönöm.

enik # 2009.05.25. 09:14

Tájékoztatásul közlöm, hogy a Vas Megyei Cégbíróságon a végelszámolás esetében kérik az APEH nyilatkozatot, mert az információs rendszer még nincs rendesen kiépítve.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.05.24. 15:49

A kezdő időponttól.

enik # 2009.05.24. 14:33

Szerintetek az egyszerüsített végelszámolásnál a 12o nap a vágelszámolást elrendelö határozat meghozatalától vagy a végelszámolás kezdő időpontjától számít?
Nálam a kettő nem esik egybe. 2oo9. jan. 27-én döntöttek arról, hogy a végelszámolás kezdő időpontja jan.31.

pazs # 2009.05.21. 11:46

Szerintem az már 2008. december 27. óta nem kell, de részletkérdés. A lényeg az, hogy most már nem kell.

pazs # 2009.05.21. 11:45

szerintem már 2008. december 27-től nem kell, de ez részletkérdés, a lényeg az, hogy az most már nem kell.

enik # 2009.05.21. 10:58

Köszi!
ha jól olvastam, akkor csak a 2009. február 1. után indult végelszámolásnál nem kell az apeh nyilatkozat becsatolni. jól értelmezem?

pazs # 2009.05.21. 10:32

Nem, csak a címlap, mellékletek, jogi képviselő kell, plusz a végelszámolás kezdete és vége rovat, szerencsére nem kell egyesével törölni mindent.